Eyüp Belediyesi, meslek sahibi yaptığı gençlere sertifika verecek

26 Ocak 2012 - 12:20

İSTANBUL - Eyüp Belediyesi’nin ilçedeki istihdam imkanlarını artırabilmek ve işsiz gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlamak üzere başlattığı Eyüp Sürekli Eğitim ve İş Geliştirme Merkezi (ESEM) resmi açılışı ve sertifika töreni, yarın yapılacak.

Eyüp Belediyesi Sultan Center Sinema Salonu’nda yarın saat 14:30’da yapılacak açılışa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, İstanbul Kalkınma Ajansı, MÜSİAD, Bilgi Üniversitesi, Türkiye İŞKUR yetkilileri, Eyüp Belediyesi Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ESEM kursiyerleri katılacak.

Eyüp Belediyesi’nin liderliğinde İstanbul Kalkınma Ajansı destekli ESEM’ de 5 dalda verilen kurslara devam eden 100 kursiyere, açılış sonrası sertifikaları dağıtılacak.

Eyüp Belediyesi’nin önderliğinde yürütülen İstanbul Kalkınma Ajansı destekli projenin ortakları, Eyüp Kaymakamlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve MÜSİAD. Projeye Eyüp’te yaşayan 30 yaş altı ve en az lise mezunu gençler katılabiliyor.

ESEM’de Eyüp’te yaşayan lise mezunu işsiz gençlere "Lojistik Uzmanlığı”, “Sağlık İşletmeciliği”, “Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi”, “Proje Yönetimi” ve “Girişimcilik Eğitimi” dallarında uzman eğitmenler kurslar veriliyor.

Kurslara devam eden ve sertifikalarını alan öğrenciler, yine ESEM tarafından belirlenen işyerlerinde staja tabi tutulacak. Staj sonrasında ise kursiyerlerin iş sahibi olabilmeleri için Eyüp Belediyesi ve proje ortakları tarafından gerekli çalışmalar yapılacak.

ESEM’deki yeni kurslar Şubat ayının 3’üncü haftasında başlayacak. Eyüp’te oturan işsiz lise mezunu gençler, 5 daldaki bu kurslara ücretsiz olarak devam edebilecek.

(CİHAN)


Güncel