Eyüplü gençlere iş imkanı

22 Haziran 2011 - 13:45

İSTANBUL - Eyüp Belediyesi ilçedeki işsiz gençler için yeni bir projeye imza atıyor. Bütçesi İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan proje, işsiz gençlerin çeşitli meslek dallarında eğitim almalarını, maksimum kapasitede ve verimlilikte iş hayatına atılımlarına destek olarak, ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlamayı amaçlıyor.
Eyüp Belediyesi, Eyüp Kaymakamlığı, MÜSİAD ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ortaklığında yürütülecek projeyle, bir yıl içerisinde düzenlenecek eğitim programına katılan 200 gence iş imkanı sağlanacak.
Proje çerçevesinde meslek sahibi olmak isteyen gençlere çeşitli meslek dallarında ve girişimcilik eğitimi verilecek.
Proje kapsamında eğitim verilecek dallar şöyle:
Lojistik Uzmanlığı: Dış ticaret, gümrük, taşımacılık ve benzeri konular.
Proje Yönetimi: Hedef, maliyet ve zaman kriterlerine uygun eldeki kaynakları verimli bir şekilde programlama ve süreçleri kontrol etme kabiliyetinin geliştirilmesi.
Sağlık İşletmeciliği: Sağlık kurumlarının işletilmesinde çalışan elemanların yetiştirilmesi.
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi: Perakende satış alanında çalışan elemanların niteliğini arttırma ve insan kaynağı yetiştirmesi…
Eyüp’teki işsiz gençleri meslek sahibi yaparak işe yerleştirmek üzere hayata geçirilecek proje için Eyüp Belediyesi’nde bir birim kurulacak. Gençlere kayıt için gerekli şartlar, kursların tarihleri ve ayrıntılı bilgiler vb. belediyenin web sitesinden duyurulacak.

(CİHAN)


Güncel