Fatih Terim UEFA A ve B kurslarını ziyaret etti

01 Şubat 2014 - 18:09

ANTALYA - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Antalya'da düzenlenen UEFA A ve UEFA B kurslarını ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi.

Sözlerine eğitim ve gelişimin önemine değinerek başlayan Terim, "Futbol paydaşları içerisinde TFF'den en kaliteli eğitimi alanlar antrenörler. Bu eğitimlerin sürekli ve artan bir kaliteyle devam etmesi için çalışıyoruz." diyerek, şunları söyledi:

"Teknik adamlık yolunda kişisel gelişiminize çok önem vermelisiniz. Pratik uygulamadaki yeterliliğinizin yanı sıra teorik olarak da donanımlı olarak fark yaratmalısınız. Her edindiğiniz bilgi size güç verir bilginin peşinde olun. Ama sadece bilmek yetmez, bilginizi uygulamaya yani davranışa transfer etmeli bilginizle fark yaratmayı becermelisiniz. Nasıl bir orkestranın bazı enstrümanları eksik olursa iyi müzik yapamazsa, bir antrenör de teknik, taktik, fizik kondisyon, motivasyon gibi bilgi ve becerilerle kendini donatmazsa başarılı olamaz."

Terim, soru- cevap şeklinde gerçekleşen oturumlarda, kulüp antrenörlüğü ile milli takım antrenörlüğü arasındaki farklar, teknik adamın disiplin ve sorumluluk anlayışı, liderlik ve oyuncu ilişkileri, taktiksel esneklik, analizin başarıya katkısı, ekip çalışmasının önemi gibi konulara da değindi.

(CİHAN)


Spor