Feke'de imamlara hizmet içi eğitim kursu verildi

28 Mart 2012 - 11:17

ADANA - Feke Müftülüğü imamlara hizmet içi eğitim kursu düzenledi. Toplam 120 saat olan kursta, "Yetişkin öğretiminde temel özellikler, Kuran-ı Kerimi tecvit kurallarına göre yüzünden okuma, Kuran-ı Kerimden ezberlenecek ayet ve sureler, din eğitiminde imam hatiplik ve müezzin kayyımlık, ezan ve müezzinlik, ezanı güzel okuma ve makamlar gibi konular işlendi.

Kurs süresince Kuran-ı Kerim'i öğrenme ve öğretme teknikleri, ezan, sala, kamet, makamlı güzel okuma ve çeşitli dualarla ilgili dersler verildiğini de belirten Feke Müftüsü Süleyman Demiryürek, "Din hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli bir din hizmeti sunmak, Kur'an-ı Kerim'in okunmasında yaşanan telaffuz hatalarını giderme, ses, seda ve mana bütünlüğü içerisinde güzel okunmasını sağlamak ve yaz kurslarında çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim'i doğru öğretmek amacıyla bu kursu düzenledik. Kursa katılan din görevlilerinin, bu kurstan istifade edebilmeleri için kurstan almış oldukları kazanımları devam ettirmeleri gerekir." dedi.

Demiryürek, "Bu kurs aynı zamanda personelimizin görev motivasyonunu ve hizmette verimliliği artırmaya vesile olacaktır. Kursa katılan görevlilerimiz açılan kurstan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Hepsine çalışmalarında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel