Fernandes bu kez de sakatlandığı için duruşmasına katılmadı

16 Ocak 2014 - 12:17

İSTANBUL - Eğlence mekanında tanıştıktan sonra evine götürdüğü kızları darp ettiği gerekçesiyle 10 yıla kadar hapsi istenen ve hakkında yakalama kararı bulunan Beşiktaş futbol takımının Portekiz'li oyuncusu Manuel Fernandes, duruşmaya katılmadı. Önceki duruşmada zorla getirilmesine karar verilen Fernandes'in avukatı, Antalya'da oynanan hazırlık maçı sırasında Fernandes'in sakatlandığına ilişkin doktor raporunu mahkemeye sundu.

Beşiktaş futbol takımının Portekiz'li oyuncusu Manuel Fernandes, 4 Mayıs 2013 gününün gecesi arkadaşlarıyla birlikte gece kulübü Reina’da tanıştığı ve birlikte evine gittikleri Damla Ç. (21) ve Gülşah Ö.'nün.(23) şikayeti üzerine mahkemelik olmuştu. İki mağdure karakola giderek ünlü futbolcunun, Selenium’daki evinde kendilerini darp ettiklerini iddia etmişlerdi.

Soruşturma sırasında Adli Tıp Kurumu'ndan iki mağdurenin darp edildiğine ilişkin rapor gönderilmesinin ardından iki kez 'Kasten yaralama' suçlamasıyla hazırlanan iddianamede Manuel Fernandes (27) hakkında 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Beşiktaş-Bursaspor maçı hazırlığı nedeniyle Eylül ayındaki ilk duruşmaya katılmayan ancak hakimin "Maç, mahkemeden daha öncelikli değildir" diyerek zorla getirilme kararı çıkardığı Fernandes, bugün görülen ikinci duruşmaya da gelmedi. İstanbul 31. Sulh Ceza Mahkemesi'nde şikayetçi Damla Ç. ve Gülşah Ö.'yü avukat Mehmet Nur Yılmaz, Fernandes'i ise avukatı Hakan İnce temsil etti. Avukat ince, müvekkilinin mazereti nedeniyle duruşmaya katılmadığını belirterek önceki gün Antalya'da oynanan hazırlık maçı sırasında saklandığını ve 'olmaler bel ağrısı' tanısı ile verilen iki günlük doktor raporunu mahkemeye sundu.

Önceki duruşma verilen karar üzerine Bursa Sulh Ceza Mahkemesi'nde talimatla çağrılan Fernandes'in kız arkadaşı Seda Parseker'in ifadesinin mahkemeye ulaştığı belirtildi. Parseker'in duruşma sırasında okunan ifadesinde, "Müştekileri tanımam ancak sanık arkadaşım olur. Olay günü sanığın evinde kalabalık bir arkadaş grubu ile oturuyorduk, sabaha karşı 4 civarı müştekiler geldi. Ancak onlar eve girerken Öykü isimli arkadaşım 'ayakkabılarınızı çıkarıp öyle girin' deyince bana su şişesi fırlatıp küfrettiler. Bunun üzerine Fernandes kendilerine 'benim evimden çıkar mısınız?' dedi. Aralarında bir tartışma ya da yaralama olayı olmadı ama müştekiler sanığa küfrettiler." dediği belirtildi.

Duruşmada ayrıca müştekilerin avukatı Mehmet Nur Yılmaz, sanığın Rusya'daki bir futbol takımı ile anlaştığı yönünde haberler çıktığını, gitmesi halinde yargılamanın yapılamayacağını belirterek yurtdışı çıkış yasağı konulmasını istedi. Ancak bu talebin reddine karar veren mahkeme, Fernandes'in mazeretini kabul ederek duruşmayı 1 Nisan 2014 tarihine erteledi.

(CİHAN)


Spor