Festival hediyesi 222 otomobilden 59’unun talihlisi 31 farklı ilden

30 Temmuz 2013 - 14:58

ANKARA - 'Alışverişin Başkenti' sloganıyla 14 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Ankara Shopping Fest’te (ASF-Ankara Alışveriş Festivali) hediye olarak dağıtılan 222 otomobilden 59’unun talihlisi 31 farklı ilden çıktı.

Ankara Shopping Fest’ten yapılan açıklamaya göre festival hediyesi olarak dağıtılan 222 otomobilin asil ve yedek talihlileri belli oldu. 14 Haziran’da başlayan ve 7 Temmuz’da sona eren ve yüzde 50’ye varan oranlarda indirimlerin yapıldığı festivalde her 25 TL’lik alışveriş hediye otomobil için bir çekiliş hakkı kazanılmıştı. Otomobil talihlilerinin belirlenmesi için 24 Temmuz Çarşamba günü Congresium ASF Merkezi’nde Ankara 46. Noter Katibi ile Milli Piyango yetkilileri huzurunda çekiliş yapılmıştı. İki gün boyunca devam eden çekilişlerde ilk gün asil talihliler belirlenirken ikinci gün yedek talihliler belli olmuştu.

Bankalararası Kart Merkezi’yle işbirliği halinde gerçekleştirilen çekilişte otomobil kazanan talihliler gazete ilanıyla da kamuoyuna duyuruldu. Otomobiller eylül ayında talihlilerine teslim edilirken, ÖTV ve KDV dışındaki yasal sorumluluklar talihliler tarafından karşılanacak. Otomobillerin sahiplerini bulması için yapılan çekilişte, 222 otomobil talihlisinden 163’ü Ankara’da ikamet edenlerden çıkarken, 59’u 31 ayrı ilden çıktı. Şehir dışından en çok otomobil kazanan il 14 kişiyle İstanbul oldu. İstanbul’u 5 otomobille Adana, 3’er otomobille, İzmir, Konya, Bursa izledi. Şanlıurfa, Diyarbakır, Çankırı, Erzurum, Düzce ise AFS’den ikişer otomobil kazanan iller oldu. ASF’den birer otomobil kazanan iller ise şunlar: Balıkesir, Muğla, Afyon, Kars, Ağrı, Osmaniye, Trabzon, Manisa, Zonguldak, Hatay, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Antalya, Isparta, Samsun, Bitlis, Aydın, Yozgat, Van, Sinop.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, 59 otomobilin Türkiye’nin değişik illerine çıkmasını, şöyle değerlendirdi:

"Demek ki Ankara’mıza Türkiye’nin yedi bölgesinden yerli turist geliyor. Hedefimiz yerli ve yabancı turist sayısını artırarak Ankara’nın dünya turizm pastasından pay alabilmesidir. Otomobil talihlilerinin İstanbul’dan Kars’a kadar değişik illerden çıkması ASF’nin sadece Ankara’nın değil tüm Türkiye’nin festivali olduğunu gösteriyor. Otomobilleri Eylül ayında talihlilere teslim edeceğiz, güle güle kullansınlar."

(CİHAN)


Ekonomi