FIFA U20 Dünya Kupası zirvesi Zürih'te yapılacak

07 Eylül 2012 - 14:38

İSTANBUL - Türkiye'nin 2013 yılında ev sahipliği yapacağı ve dünyanın en büyük spor etkinliklerinden olan FIFA U20 Dünya Kupası öncesi en önemli toplantılardan bir tanesi 13 Eylül Perşembe günü FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan merkezinde yapılacak.

FIFA Başkanı Joseph S. Blatter ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'in evsahipliğinde gerçekleştirilecek etkinliğe, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Onursal Başkanı, UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik, turnuvaya ev sahipliği yapacak Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon şehirlerinin vali ve belediye başkanları, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Baykan, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin ile FIFA ve TFF'nin yetkilileri katılacak.

Etkinlikte yapılacak sunumlarla FIFA U20 Dünya Kupası organizasyonu ve yol haritası katılımcılarla paylaşılacak. FIFA U20 Dünya Kupası Zirvesi sırasında bir de imza töreni düzenlenecek.

Ayrıca, bu zirveden bir gün önce TFF çalışanlarından oluşan Yerel Organizasyon Komitesi turnuva organizasyonu kapsamında yer alacak olan proje yönetimi, medya, pazarlama, biletleme, ulaşım, bilgi işlem, stadyum ve güvenlik konularında FIFA yetkilileri ile geniş katılımlı bir çalışma toplantısı gerçekleştirecek.

FIFA U20 Dünya Kupası Zirvesi 13 Eylül Perşembe günü yerel saatle 10.30'da başlayacak toplantıların ardından 12.15'te yapılacak imza töreniyle sona erecek.

Dünyaca ünlü yıldızların hemen hepsinin kendilerini ilk kez gösterme şansı bulduğu, büyük ilgi gören ve tüm dünyada yayınlanan FIFA U20 Dünya Kupası 2013 yılında 24 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek. Turnuva 21 Haziran - 13 Temmuz 2013'te düzenlenecek. Şampiyonaya Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon şehirleri ev sahipliği yapacak.

(CİHAN)


Spor