Fikret Orman: Biz rakibimizin dosyasının kenar süsü olduk

21 Ocak 2014 - 10:11

İSTANBUL - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Yargıtay'ın şike davası kararını onamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rakibimizin dosyasının içerisinde biz kenar süsü olarak bulunduk." dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TRT Türk’te dün gece yayınlanan programda gündeme dair konuları değerlendirdi. 2010-2011 sezonuyla ilgili yürütülen şike dosyası ile ilgili yargıtay kararını değerlendiren Başkan Orman, "Beşiktaş’ın üzerine yapışmış kara bir leke var. Bu karar bizi çok üzdü. Ben ilk günden beri söylüyorum, diğer rakibimizin dosyasının içerisinde biz kenar süsü olarak bulunduk ve tek başına bir camianın yanında ikinci bir büyük camia olarak hedef olduk. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’yla alakalı haksızlık yapıldığını düşünüyorum." diye konuştu.

Beşiktaş açısından kupanın alınıp alınmamasının hiçbir manası olmadığını belirten Başkan Orman, "Bizim için en önemli şey şerefimiz, haysiyetimiz. Aziz Yıldırım ile ben birbirimizi gerçekten çok seven iki dostuz. Üzüntü duyuyorum bir spor adamının bu durumda kalmasından. Onun bir ailesi, arkasında kocaman bir camia var. Tekrar hapse giriyor olması beni bir dost olarak gerçekten çok üzdü." diye konuştu.

‘AĞUSTOS ZOR AMA...’

Başkan Orman, inşaatı devam eden Vodafone Arena Stadı ile ilgili bir soruya verdiği cevapta ise, "Temelimizi attık. Şu anda kapalı tribün tarafı çıkıyor. Önümüzdeki hafta yeni açık ve eski tarafının temeline başlayacağız. Son sürat hedeflediğimiz noktaya gidiyoruz. Ağustos’ta bitmesi çok zor ama biz sezona orada başlayacağız. İnanmak, istemek çok önemli. Ben inanıyorum. Arkadaşlarımı da inandırıyorum. Biz gece gündüz ordayız. Bunu gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Sezonun 2. yarısında Kasımpaşa Stadı’nda oynamak istemediklerini de belirten Başkan Orman, "Çünkü olaylardan rahatsız olduk. Taraftarımız da istemiyor. Büyük ihtimalle Süper Lig'in ikinci yarısındaki iç saha maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız." dedi.

"BILIC'İN SÖZLEŞMESİNİ UZATABİLİRİZ"

Bilic’in kontratını uzatmayı düşündüklerini ifade eden Orman, "Hocanın karakterini çok seviyorum. Çok uyumlu. Taraftar da seviyor. Uzun bir kontrat yapıp onun çok önemli başarılar kazanacağına inanıyorum. 2 yıllık kontrat yapmıştık. Sezonun sonunda 1 yıllık mukavelesi kalıyor. Sezon sonunda sözleşmesini uzatabiliriz. Tabii burada en önemli olan Önder Özen’in raporudur." dedi.

(CİHAN)


Spor