Futbol Prensi elemelerinde Gaziantep'ten finalde 2 futbolcu kaldı

28 Mart 2012 - 13:42

GAZİANTEP - Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) ile Liverpool Kulübü’nün düzenlediği “Futbol Prensi” yarışmalarında son aşamalara gelindi.

Türkiye genelinde 16 büyük kentte yapılan ve yaklaşık 12 bin futbolcu adayının müracaat ettiği elemelerde finale yaklaşıldı. Çeyrek ve yarı finallerin ardından final takımında tüm şehirlerin futbolcularından oluşan 24 kişilik takım belirlendi. Gaziantep’ten Fetullah Özdemir, Alican Alkan, Ali Subaşı ve Müslüm Talşik 24 kişilik final takımına kalmayı başardı.

23 Mart'ta İstanbul’a giden futbolcular burada final takımındaki elemelerde sayı 18’e düştü. Türkiye genelinde tüm futbolcuların yer aldığı final takımında Gaziantep’ten Fetullah Özdemir ile Alican Alkan kaldı. Elenen futbolcular ise memleketlerine geri dönüyor.

Final elemelerinde Samsun takımı ile 3-3 berabere kalan Gaziantep takımı, Erzurum’u 6-1, Konya’yı da 2-0 ile geçip finalde Adana takımı ile karşılaştı. Antrenörlüğünü sanatçı Yacvuz Seçkin’in yaptığı Gaziantep takımı, antrenörlüğünü Ahmet Çakar’ın yaptığı Adana takımını Fetullah ve Alican’ın golleri ile 2-1 yenerek bir gün sonraki 11’e 11 final takımına doğrudan kaldı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve TRT Spor kanalında yayınlanan Futbol Prensi Yarışması’nda final heyecanı devam ediyor. 16 ilde yapılan elemelerin ardından şimdi İstanbul Beylerbeyi Stadyumu’nda finale elemeleri sonrası Türkiye’nin Futbol Prensi seçilecek yetenekli genç 1 yıl boyunca İngiltere’de Liverpool Akademi’de dile ve futbol eğitim görecek.

Türk futbolunun en önemli sorunlarından biri olan altyapı konusuna farklı bir bakış getiren çok önemli bir proje olan Futbol Prensi aynı zamanda gençleri hayalleriyle buluşturan bir yetenek yarışması.
TVK Medya tarafından hazırlanan, TRT ve Liverpool kulübünün işbirliği ile gerçekleştirilen Futbol Prensi, yetenekli gençlerin bulunması ve gerekli eğitimin verilip Türk futboluna kazandırılması adına çok önemli bir görev üstleniyor.

İllerde yapılan elemeler sonrasında toplam 80 gencin katılma hakkını elde ettiği yarı finaller 40’ar kişilik iki ayrı grup halinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Her şehrin 5’er kişilik ekiple temsil edildiği yarı finalin ilk ayağına 8 şehirden 40 yetenekli genç katıldı. Minyatür saha turnuvasında karşı karşıya gelen ekiplerin antrenörlüğünü ise ünlüler yaptı.

Ahmet Çakar, Ali Ece, Ali Gültiken, Tümer Metin, Saffet Sancaklı, Güvenç Kurtar, Yavuz Seçkin ve Ayça Tekindor’un antrenörlük yaptığı turnuva kıran kırana geçen mücadelelere sahne oldu. Yavuz Seçkin’in taklitleri, eski futbolcuların birbirleriyle şakalaşmaları ve ünlülerin sahadaki takımlarına yansıyan hırslarıyla izleyenlere zevkli dakikalar yaşattı. İstanbul’daki final elemeleri Cuma günleri TRT Spor kanalında yayınlanıyor.

(CİHAN)


Spor