Galatasaray Kulübü Satranç Şubesi kuruldu

12 Kasım 2013 - 14:52

İSTANBUL - Galatasaray Satranç Şubesi, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi GSStore'daki kuruluş toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya Başkan Ünal Aysal, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Kulüp İdari Direktörü Levent Akın, Galatasaray İlkokulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Sözen, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Baş Antrenörü Yakup Erturan, Galatasaray Satranç Takımı Antrenönür Deniz Seyhanoğlu ve Galatasaray Satranç Takımı'ndan sporcular katıldı.

Programı takip için Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Türk Telekom Arena Stadı'nda gerçekleştiriler programa basın mensupları alınmazken Başkan Aysal, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, ''Çok güzel bir şubenin üyelerisiniz. Bugün Federasyon Başkanımız bizlerle beraber. Ben de eski bir satranç oyuncusuyum. Çocukluğumdan beri satranç oynuyoruz. Satranç sadece zihinsel gelişmeyi değil dinlenmeyi de sağlayan bir spordur. Satranç ciddi bir spordur. Bütün sporlar adele ile yapılmıyor. Satranç insanın zihinsel kapasitelerini yükselten, geliştiren bir spordur. Bütün dostlarıma bu sporu özellikle öneriyorum. Sporcularımızın gelişimlerini ve başarılarını alkışlamak istiyoruz. Bugün bunun için buradayız.'' ifadelerini kullandı.

Federasyon Başkanı Gülkız Tülay ise yaptığı açıklamada, ''Galatasaray Türkiye'nin en köklü spor kulüplerinden birisidir. Böyle güzide bir kulübünün satranç branşlarını açmış olmasından dolayı mutluluğumuzu belirtmek istiyorum. Galatasaray kendisine yakışanı yaparak çalışmaya altyapıdan başladı. Kısa sürede çok güzel başarılar elde edileceğinden kuşkumuz yok.'' diye konuştu.

Buluşmada Başkan Aysal'a Gülkız Tülay tarafından Galatasaray satranç sporcusu olarak bir numaralı lisans ve Milli Takım forması hediye edildi. Şube kaptanı Volkan Silivri satranç tahtası, Başantrenör Yakup Ertan ise Galatasaray Satranç Akademisi Kartı armağanlarını sunarken Başkan Ünal Aysal da şubeye imzalamış olduğu Liderlik için Doğdu kitabını hediye etti.

(CİHAN)


Spor