Galatasaray'da Yönetim Kurulu, Türk Telekom Arena'yı ziyaret etti

10 Kasım 2010 - 00:22

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri inşaati devam eden yeni stad Türk Telekom Arena'yı ziyaret etti. Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, TOKİ, Varyap ve Uzunlar yetkilileri de eşlik ettiler.

Stat gezisi esnasında Türk Telekom Arena'nın ışıklandırma ve ses sistemleri de çalıştırıldı. Stat hoparlörlerinden Galatasaray Marşları yayınlandı. Gezinin ardından stadın içinde toplu halde yemek yendi.

Yemekte konuşan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, "Türk Telekom Arena'ya geldiğimiz her yeni gün, bizim için yeni bir heyecan oluyor. Bu gün de burada hem ışıkları görme hem de sesi ve akustiği dinleme fırsatımız oldu. Açıkçası stattan buraya sizler gibi biz de gelmek istemedik. Burada tabii ki esas emeği geçenler sizlersiniz. Bu emeği siz ortaya çıkardınız. Burada şu anda olmayan ve bu stada emeği geçen çok arkadaşımız var. Burada olan olmayan herkese teşekkür ediyoruz. Çok güzel ve gurur duyacağımız bir eser ortaya çıkıyor. Süleyman Bey'le (Varlıbaş) biraz evvel onu konuşuyorduk. Bir çok yerde projeler yapıyor ama herhalde Numan Bey (Uzun) ve Süleyman Bey'in en çok gurur duydukları proje bu olacak. Burada açılışta 55 bin kişiyi gördüklerinde de sanıyorum gözyaşlarını tutamayacaklar. Bu yemek için Sayın Başkanlara teşekkür ediyoruz. Açılış günümüze, 15 Ocak olarak hesapladığımızda 67 günümüz var. Bundan sonra zamana karşı bir yarış olacak. Biliyorum ki burada 1000 kişiden fazla insan sabahlara kadar çalışıyor. Biz de Galatasaray Yönetimi ve Kulüp Profesyonelleri olarak çalışıyoruz. Hepimiz statla yatıp statla kalkıyoruz. Ben hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Adnan Polat'tan sonra söz alan TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, "Değerli TOKİ mensubu arkadaşlarımız, Galatasaray Kulübü'nün Başkanı ve çalışanları, Varyap ve Uzunlar yüklenici firmalarımızın değerli teknik heyeti, hepinize, bu akşamki davetimize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Hepinize afiyet olsun. Tabii açılışa az kaldı. Dolayısıyla arada enerji toplamamız gerekiyor. Ona da bu akşam başladık. Bundan sonra böyle organizasyonlara pek vakit bulamayacağız. İnşallah en kötü günümüz böyle olur,hepimize afiyet olsun" dedi.

Daha sonra söz alan Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, "Sayın Başkanıma ve TOKİ Yönetimine, bu kadar büyük, meşaakatli ve zor bir işi, birlik ve beraberlik içerisinde, birbiri ile çok iyi iletişim kurarak, dünyanın en kaliteli inşaatını zamanında yapmış olmanın mutluluğunu yaşadığımız için huzurlarınızda teşekkür ederim. Bu organizasyonda katkısı olan Sayın Proje Müdürü ve çalışanlarına, Varyap ve Uzunlar'ın çalışanlarına ve alt taşeronlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok zor ve külfetli bir işi, gece gündüz çalışarak, bu zamana kadar bir çok alın teri dökerek bu seviyeye getirenlere, çalışmalar sırasında hayatını kaybeden iki işçi kardeşimize de tekrardan teşekkür ederim. Bundan sonra çalışmalarımızı kazasız belasız tamamayı ve Türk Telekom Arena'nın hem Türk Sporuna hem de Galatasaray'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Süleyman Varlıbaş'ın ardından konuşan Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun, stada gelirken yaşadığı trafiğin gözünü korkuttuğunu, bürokrasinin yavaş işlemesinden kaynaklı yol düzenlemelerinin yavaş ilerlediğini belirtti ve "En son Ulaştırma Bakanımız buraya gelerek durumu gördü. Bu yönde çalışmalar yürütülüyor. Umuyorum yollar en kısa zamanda yetişir ve aksaklıklar olmaz. Biz Varyap Uzunlar olarak Galatasaray Kulübü'nün ve TOKİ'nin desteğini hep yanımızda gördük. Çok zor bir ortamda çalışmamıza rağmen bu birliktelikle zorlukların üstesinden geldik. Bu sebepten emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yüklenici firma temsilcilerinden sonra, projenin çizimini yapan Mimar Mete Arat söz alarak projenin bu aşamaya gelmesinden ötürü büyük heyecan duyduğunu söyledi. Sözlerine devam eden Mete Arat, "Bizim hedefimiz stadyumun mimari estetiğinin yanı sıra her fonksiyonunun da işlemesiydi. İnsanlar bu stadın her tribününden sorunsuz bir şekilde maç izlediğinde bu hedefimize ulaşmış olacağız. Ben çok inşaat yaptım fakat bu kadar iyi bir proje yönetimi ilk defa gördüm. Bu iyi çalışmanın ilerleyişinden ötürü çok mutluyum, inşallah sonuna kadar da bu şekilde götüreceğiz" dedi.

Mete Arat'ın ardından konuşan Proje Müdürü Süleyman Sarper Ünlü ise çok zor bir projenin büyük bölümünü bitirdiklerini ama bundan sonra kalan kısmın da çok zorlu olduğunu belirtti. İşin kalan zorlu kısmının hep birlikte aynı şekilde tamamlanması gerektiğini belirten Ünlü, çalışma arkadaşlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Son olarak konuşan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi de tüm insanların beyinlerinin aynı fonksiyonlara sahip olduğunu ama hayallerin büyüklüğünün fark yarattığını belirterek, "Bu stat 30 milyon Galatasaray Taraftarı'nın hayallaerinin ürünüdür. Bunu hayata geçirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim" dedi.


(CİHAN)


Spor