Gaziantepspor Kulübü: “Yaşanan olaylar bizi üzdü”

17 Nisan 2011 - 18:13

GAZİANTEP - Gaziantepspor Kulübü, Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında oynadıkları Fenerbahçe maçının devre arasında ve müsabaka içinde yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü bildirdi.
Kulüp, Fenerbahçe’nin yardımcı antrenörü İsmail Kartal’ın sarf ettiği iddia edilen ‘Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler’ sözünü de seviyesiz ve saygısızca bulduğunu belirtti.
Gaziantepspor Kulübü, Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bilinmelidir ki Gaziantepspor Kulübü olarak bu yıl ki en büyük hedefimiz Spor Toto Süper Ligi ilk üç içinde bitirmek ve Avrupa Kupalarını katılmaktır. Şehrimizin ve Camiamızın büyük bir özlemle arzuladığı bu hedefimizi hiçbir şaibeye yer vermeden gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur. Bu hedefler doğrultusunda oynadığı her maçı kazanmak için sahada onuruyla mücadele eden takımımıza, Fenerbahçe Yardımcı Antrenörü İsmail Kartal tarafından müsabaka sırasında sarf edilen ‘Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler’ söylemini seviyesiz ve saygısızca buluyor, terbiye sınırlarını aşan bu davranışı şiddetle kınıyoruz.”


(CİHAN)


Spor