Gaziantep’te zincirleme trafik kazası: 15 yaralı

31 Mayıs 2012 - 10:43

GAZİANTEP - Gaziantep’te 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 15 kişi yaralandı. Kazadan sonra D 90 karayolu bir süre trafiğe kapatılırken, yaralılar ambulanslarla çeşitli hastanelere sevk edildi.

Sabah saatlerinde Gaziantep D 90 karayolu üzerinde Alican Koçak’ın kullandığı 27 AH 247 plakalı araç, trafiğin yavaşlamasından dolayı hızını azalttı. Arkadan gelen araçlar da trafikten dolayı yavaşlarken, Organize Sanayi Bölgesi’ne işçi taşıyan Mustafa Elçi idaresindeki 27 S 4293 plakalı minibüs önünde bulunan 3 araca çarptı. Minibüsün çarpmasının ardından arkasında bulunan 2 araç da hızını alamayarak, kazaya karıştı. 6 aracın zincirleme olarak birbirine girdiği kaza sonrasında çoğu fabrika işçisi olan 15 kişi yaralandı.

Kazada yaralanan Hatice Aksoy, Melek Akkaya, Bekir Çoban, Emrah Karadağ, Harun Reşit Doğan, Seyit Ahmet Sungur, Arif Elçi, Celal Genç, Mehmet Karaoğlan, Emre Budak, Adem Bilgiç, Cengiz Evin, Ali Çiçek, Coşkun Biliç ve Emine Telik ambulanslarla Gaziantep’teki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kazanın ardından, araçlar çekici yardımıyla yoldan kaldırılırken, polisler de yolu kontrollü olarak trafiğe açtı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.


(CİHAN)


Güncel