Genelkurmay Başkanı Özel'in Kurban Bayramı mesajı

11 Ekim 2013 - 11:23

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 'değerli kahraman ve fedakar silah arkadaşlarım' ifadeleriyle seslendiği Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarının Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Orgeneral Necdet Özel, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, "Paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilenmesine, bireysel ve toplumsal anlamda kırgınlıkların unutulup gönüllerde sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularının kökleşmesine vesile olan bir Kurban Bayramı'nı daha, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Yüce milletimizin en güzel hasletlerinin ve kültürel değerlerinin yaşatılmasında önemli bir yere sahip olan asker ocağında görev yapmanın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu anlayış doğrultusunda, asil milletimize ve şanlı tarihimize yakışır daha güçlü bir Türkiye için, dünyanın saygı ve gıptayla takip ettiği bir kuruluş olan Silahlı Kuvvetlerimizi çağın gerektirdiği üstün niteliklerle donatarak geliştirme yönünde yoğun bir gayret içerisinde olduğumuzu gururla ifade etmek isterim. Gerek yurt içinde, gerekse barışı koruma ve destekleme amacıyla bulunduğunuz dünyanın farklı coğrafyalarında, bu inanç ve gayretle sürdürdüğünüz çalışmalarınızda siz değerli personelime üstün başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

ADANMIŞLIK RUHU

Özel, Kurban Bayramı günü vesilesiyle; başta ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile yüce milletin birlik ve beraberliği, halkın huzur ve güvenliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitleri ve ebediyete intikal eden kahraman gazileri saygı, rahmet ve minnetle andığını ifade etti. "Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş fedakar mensuplarının ve kıymetli aile fertlerinin, emekli mensuplarımızın, köy korucularımızın ve tüm şehit ve gazilerimizin değerli yakınları ile hayatta olan kahraman gazilerimizin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; sevdikleriyle birlikte, başarı, mutluluk, huzur ve esenlikle nice bayramlara erişmelerini temenni ediyorum." dedi.


(CİHAN)


Güncel