Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu: K yetki belgesi süresi uzatılmalı

30 Aralık 2010 - 10:12

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, kamyonet sürücülerinin aldığı K yetki belgesi süresinin uzatılmasını istedi.

Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 'K' yetki belgesi alma süresinin 31 Aralık tarihinde sona ereceğini hatırlattı. Son günlerde belge almak isteyenlerin yoğun talepleri olduğunu, buna cevap vermeye çalıştıklarını aktaran Çakırmelikoğlu, "K türü yetki belgesi için son bir ayda gelen yoğun talebe gece geç saatlere kadar cevap vermeye çalışmaktayız. Yarın son bulacak olan ve fahiş fiyat artırımı sonucu kamyonet sahiplerinin mağdur olma ihtimali nedeniyle yapılan çalışmalarda büyük mesafe kat edilmiştir. Fakat son bir haftada yaşanan talep patlaması sonucu ilimizde 3 bine yakın müracaat, ülke çapında olduğu gibi Giresun genelinde de sistemleri kilitlemiştir. 2009 sonu ile bir yıl uzatılan sürenin bitmesine sayılı saatler kala GTSO olarak yetkili makamlara gerekli müracaat yapılmıştır. Bu noktada özellikle sorumluluk sahamızda kamyonetleri olan vatandaşların mağdur olmaması için sürenin makul ölçülerde uzatılması gerektiğini kamuoyu nazarında da ifade etmek isteriz." dedi.

Aralık ayı içersinde 2 bin 500 kamyonet sahibine 'K' türü yetki belgesi verildiğini ifade eden Çakırmelikoğlu, şunları kaydetti: "Bu rakam, salt mesai saatleri içinde değil, mesai saatleri dışında ve hafta sonları yüksek tempo ile çalışılarak başarılmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için geceli gündüzlü yapılan çalışmaların meyvesini verebilmesi için ek süreye ihtiyaç olduğunun da bilinmesini isteriz." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye