Giresun’u Kutlu Doğum coşkusu sardı

17 Nisan 2011 - 16:50

GİRESUN - Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Giresun'da düzenlenen etkinliklerle Hz.Muhammed (sav) anıldı. Hafta nedeniyle güller dağıtıldı, camilerde Mevlid-i Şerif’ler okundu, Kur’an-ı Kerim ziyafetleri verildi, hatim duası yapıldı.
Giresun İl Müftüsü Necati Akkuş, asrın en büyük bela ve kötülüklerinden olan merhametsizliğe çare, bu hastalığı tedavi etme, toplumdan yok etme ve bunun yerine merhamet fidanları dikmek için bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın ana temasının ‘Merhamet ve Şefkat’ olduğunu söyledi. Kutlu Doğum Haftası programları kapsamında Giresun Özel Çağrı Koleji anasınıfı öğrencilerini kabul eden Akkuş, "Bu seneki kutlamaların ana konusu ‘Merhamet ve Şefkat Eğitimi’dir. Merhametin ve Şefkatin deposu merhamet timsali anaların kucağında merhametin çekirdeği olan çocuklarla başladık.” dedi.
Giresun Özel Çağrı Koleji anasınıfı öğrencilerinin Hz. Peygamber hakkında sorduğu soruların hepsine doğru cevap vermeleri Akkuş'u duygulandırdı. Akkuş, "Çoğu insan Peygamberimizin babasının, annesinin ismini bilmez. Ama sanatçı veya sporcularının ismini bilirler. Bu minik yavruları alınlarından öpüyorum." açıklamasında bulundu.

HAFIZLAR İCAZET ALDI
Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında Kur’an kursundan mezun olan 16 hafız öğrenci için icazet töreni düzenlendi.
Törende konuşan İl Müftüsü Necati Akkuş, İslam dininin eğitime büyük önem verdiğini ve özellikle hanımların eğitimlerinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Akkuş, "Kur’an kursumuz sadece Giresun’un değil, Karedeniz Bölgesi’nin adeta bal yapan peteği gibi Kur’an halkasını, huzurunu, bereketini yaymaya devam edecektir. Bu güzel tablo annelerinin emeği, meyvesi ve istikbalidir.” diye konuştu.
Müftülüğü, kutlamalar çerçevesinde öğrencilerle birlikte vatandaşlara yaklaşık 2 bin 500 gül dağıttı.

(CİHAN)


Güncel