Gölde genç kızın cesedi bulundu

30 Aralık 2010 - 15:18

Bursa'nın İznik ilçesi yakınlarındaki İznik Gölü'nde 15 yaşlarında bir kıza ait ceset bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, genç kızın kimliğini kısa sürede belirledi.

Gölde cesedi bulunan, Bursa Süleyman Çelebi Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Beyza Katırlı'nın (16), Lise 1. sınıfı İznik Şehit Sedat Pelit Lisesi'nde okuduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde İznik Gölü Darka Mevkii'nde sahile vurmuş kız cesedi bulunmuştu. Kimliği belirlenemeyen, 15 yaşlarında olduğu öğrenilen genç kızın kimliği tespit edildi. Lise öğrencisi genç kızın, sosyal paylaşım sitesi facebook'ta intihara meyilli mesajları tesbit edilmişti. Genç kızın babası İsa Katırlı, kızının cesedini İznik Devlet Hastanesi Morgu'nda teşhis etti.

Acılı baba Katırlı, kızının kendisinden izin alarak İznik'e geldiğini bir daha da geri dönmediğini ifade etti. Genç kızın daha önce de defalarca intihar teşebbüsünde bulunduğu öğrenilirken, sosyal paylaşım sitesi Facebook'da genç kızın intihara meyilli mesajları bulunuyor. Beyza, facebook'ta kendisinin bilgiler kısmında "Yan cehennem yan. 5 kamyon kömürlerde ben geliyorum." ifadesini kullanmış.

Beyza'nın okul arkadaşı olduğu öğrenilen Esra Emin Gülten'in, arkadaşı Beyza'nın facebook duvarına, "Kızım okul bir yandan anan baban bir yandan herkes seni arıyor. Nabıyosun, nerdesin!" dediği öğrenildi.

Beyza'nın yine arkadaşı olduğu öğrenilen Elif Maldan, Beyza'nın facebook'unun duvarında bir soru paylaştı.

Maldan, "Eğer yaşam yarın sona erecek olsa Beyza Katırlı bugün ne yapardı" sorusuna Maldan'ın cevabı şu oldu, "Yaşamı sona ermesin diye sabaha kadar dua ederdi?" ifadesini kullandı. Genç kızın cevabı ise net oldu Beyza, "kesinlikle hayır canım." dedi. Genç kızın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


(CİHAN)


Türkiye