Görevden alınan Balıkesir Müftüsü'ne CHP İl Başkanı'ndan ilginç soru: Hangi kuşu ürküttün hocam?

03 Aralık 2010 - 17:05

CHP Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış, geçen ay görevden alınan İl Müftüsü Necdet Çetin'e nezaket ziyaretinde bulundu. Barış, görevden alınma sebini sorduğu Çetin'in, "Ben de bilmiyorum. Bilsem açık seçik söylerim." cevabı üzerine, "Hocam, bilmeden bir kuşu ürkütmüşsünüzdür. Kuşu ürkütmeseydiniz böyle olmazdı." dedi.

CHP İl Başkanı Barış, Merkez İlçe Başkanı Ömür Boyuer ve Yönetim Kurulu üyeleri, Müftü Çetin'i makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müftü Çetin, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. Görevde 36 yılı doldurduğunu vurgulayan Necdet Çetin, emekli olduktan sonra 2003 yılında Balıkesir'de tekrar göreve başladığını, 8 Kasım 2010 tarihinde isteği dışında görevden alındığını kaydetti. Yerine Artvin Müftüsü Turgut Açari'nin tayin edildiğini belirten Çetin, 15 Aralık'ta görevi devredeceğini dile getirdi.

Çetin, kendisinden iktidar olmaları için dua isteyen İrfan Barış'a, "Memleket için hayır ve hizmet eden herkese dua ediyoruz. Üçkâğıt yapan herkese de çok güzel beddua ederim. Kimisi diyor ki, 'Hocam hastasınız, ondan görevden aldılar. Benim hastalığımı tespit etmek size düşmez. Hastalığı Allah verir, Allah alır. Doktor muayene eder, rapor verir, ondan sonra görevden alırsınız. Öyle bir şey yok." şeklinde konuştu.

'İKTİDAR OLMAK İÇİN MÜFTÜ BEYİN GÖRÜŞLERİNİ ALACAĞIZ'

CHP İl Başkanı Barış ise Müftü Çetin'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Devletin koltuklarının gelip geçici olduğunu kaydeden Barış, "Müftümüze, emekliliğinde sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Herkes belli bir süreyi doldurduktan sonra, ama kendi isteğiyle ama birilerinin isteğiyle emekli olur. Önemli olan, insanların kendi isteğiyle emekli olmasıdır. Zorla, sürpriz yaparak emekli edilmesi şık değil. Kamu kurumları, kimsenin tapulu malı değil. Devlet idarecileri şunu da iyi bilmelidir ki bu dünya Sultan Süleyman'a bile kalmadı. İktidarlar gelip geçicidir. Önemli olan, insanların görevlerini layıkıyla yapıp yapmadığıdır. Sayın Müftümüz, bilmeden de olsa bazı kuşları ürktümüştür ve beklemediği bir emekliliğe sevkedilmiştir." dedi.

CHP'nin herkese kucak açtığı ve herkesin düşüncelerinden faydalandığı bir süreci yaşadığının altını çizen İl Başkanı Barış, genel seçimde başarı için herkesin dağarcığından faydalanacaklarını dile getirdi: "Sayın Müftümüz'ün güzel fikirlerinden de emekliliğinde faydalanacağız. CHP'nin iktidarı için bilgi ve önerileri varsa zaman zaman alacağız ama partimizin saflarına katılırsa kendisi için büyük bir tören yaparız." Müftü Çetin ise bu teklife, "Düşünelim biraz, ondan sonra karar vereceğiz." karşılığını verdi.


(CİHAN)


Türkiye