Gürsel Tekin: Milletvekili olarak görevime devam edeceğim

05 Mayıs 2012 - 15:30

İSTANBUL - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gürsel Tekin, milletvekili olarak görevine devam edeceğini söyledi. Kişilerle sorunu olmadığını dile getiren Tekin, genel gidişatla ilgili problem yaşadığını belirtti.

İstifa kararının ardından Ankara’dan İstanbul’a gelen CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Atatürk Havalimanı VIP salonunda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 30 yıllık siyaset yaşamında ayrıştıran bir siyasetçi olmadığını anlatan Tekin, “Parti yöneticilerinin görevi ayrıştıran değil, bütünleştirendir. Benim hiçbir yerde adayım olmadı. İstanbul’da itirazlarım neyse Hatay’da da aynı itirazları yapmışımdır. Benim kişilerle hiçbir sorunum olmamıştır. Elbette farklı düşüneceğiz. Ben 28 Şubat günü de farklı düşünen bir CHP’liyim. Bunun canlı tanıkları bugünkü AKP’lilerdir. Kendi partimin içinde de sorunlar varsa elbette ben buna itiraz edeceğim.” diye konuştu.

Aile içi sorunların olabileceğini aktaran Tekin, “30 yıllık yaşamım burada geçti. Gençlik kollarından beri buraya gelmişim. Aile içinde bu problemler olabilir. Sistemle genel gidişatla ilgili sıkıntılarım var. Onu da sayın genel başkanımla paylaştım. Bundan sonra siyaset sadece genel başkanı olarak yapılmaz. Bugünde milletvekili olarak görevime devam edeceğim. Partime katkı sunacağım. Her zaman da genel başkanımın yanında olacağım. Ben siyasete CHP’de başladım. CHP barajın altında kaldığında da CHP’deydim. Hiçbir zikzağım olmadı, arayışım olmadı. Hiç kimse benim adayım değil. Benim sorunum kişiler değil. Genel talebim örgüt kendi iradesi içinde istediğini seçebilmesidir.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Politika