Guus Hiddink: Milli takıma çağırmak için kimseden 50 bin dolar istemedim

02 Haziran 2012 - 15:42

MOSKOVA - Anzhi Teknik Direktörü Guss Hiddink, bir dergide Euro-2008 ile ilgili hatıralarını paylaştı. Hiddink, “Rusya ile İsrail berabere kalınca Federasyon Başkanı Vitaliy Mutko, sandığım gibi sihirbaz değilmişsin demişti.” dedi.

Kariyeri ile ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik adam bazı anılarını paylaştı ve kendisiyle ilgili yapılan eleştirileri değerlendirdi. Euro – 2008’de Rusya’yı yarı finale taşıyan Guss Hiddink, dönemin Rusya Futbol Federasyonu Başkanı (RFS) Vitaliy Mutko ile arasında geçen diyalogu anlattı. Hiddink, "İsrail ile berabere kalmıştık ve maç bitiminde soyunma odasına dalan Başkan Mutko bana, ‘Sandığım gibi sihirbaz değilmişsin’ dedi. Bu çok hoşuma gitmişti.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra başkan ile konuştuğunu ve anlaştığını ifade eden Hiddink, “Tabii insanlar beklentiye girebilir. Ama başkana sihirli çubuğumun olmadığını anlattım o da kabul etti.” dedi.

TÜRK VE RUS BASINI BENİ TEMBEL YAPTI AMA DEĞİLİM

Rus basını kendisini tembel olarak eleştirdiğinin hatırlatılması üzereni Hiddink, 20 yaşından beri çalıştığını ve hala çalışmaya devam ettiğini söyledi. Çalıştırdığı ülkede fazla kalmadığı için tembel olarak eleştirildiğini söyleyen Hiddink, "Çoğu kez oyuncu takibi için yurt dışına çıkıyordum, çok seyahat ediyordum. Bunu gören basın benim çalışmak istemediğimi ve tembel olduğumu yazdı.” diye konuştu.

"Hollanda’yı eledikten sonra sabaha kadar kutlama mesajlarını okudum." diyen Hiddink, Euro – 2008’de kendi memleketi Hollanda’yı çeyrek finalde eleyince telefonunun hiç susmağını anlattı. Hiddink, “Maçın ardından telefonum hiç susmadı, durmadan aradılar. Neredeyse sabaha kadar tebrik mesajları okudum.” dedi.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRMAK İÇİN KİMSEDEN 50 BİN DOLAR İSTEMEDİM

Rusya’yı çalıştırdığı dönemde küçük takımlarda oynayan bazı oyunculardan milli takıma çağrılması için 50 bin dolar istendiği ile ilgili yorumu değerlendiren Hiddink, “Bu çok ucuz bir gazetecilik.” yanıtını verdi.

Hiddink, “Her zaman oyuncuları performansına göre değerlendirdik. Tabi bazı oyuncuları izlememiş ve çağırmamış olabiliriz.” şeklinde konuştu

Röportaj sonunda dergi için birkaç kare daha çekmek istediklerini ifade eden gazeteciye Hiddink esprili cevap vererek, “50 bin dolar verin ve fotoğraf çekin.” derken, bu espri gülüşmelere neden oldu.

(CİHAN)


Spor