10 yaşında

Kar yağdı, günlük doğalgaz tüketimi 200 milyon metreküpü gördü
Türkiye’de değişimin yaşandığını kaydeden Yıldız, kalitenin daha çok artığı bir ortamı öngördüklerini dile getirerek, "İktidara geldiğimizde 10 yaşında olan doğalgaz tesisi şu anda 21 yaşında. Yeni tesislerin kurulması söz konusu.
1930 Bafraspor sevgisi engel tanımıyor
Samsun'un Bafra İlçesinde ikamet eden 10 yaşındaki Sude Çelik çocuk yaşta geçirdiği bir hastalık sonucu engelli kalmış. Ve belli bir yaşa gelince de babası Kadir Çelik onu Bafraspor’un maçlarına getirmeye başlamış.
8 yıl önce boşanan evli çift, çocukları için tekrar nikah masasına oturdu
Boşandığımızda büyük oğlum Faruk 15, kızım Meliha 12 ve küçük oğlum Mehmet’te 10 yaşında idi. Yanlarındaki tutum ve davranışlarımızdan çok etkileniyorlardı. Kararımızdan da en fazla onlar etkilendi.
Uyuşturucu bağımlıları: AMATEM bayramda kapıya kilit vurunca mağdur olduk
Oğuz Demirci, uyuşturucuya başlama hikayesini ise şöyle anlattı: “10 yaşında başladım uyuşturucuya. Yaşadığımız bazı sorunlar nedeni ile yanlış arkadaş çevresine yöneldik. O yaşlarda görüyordum, 3 -4 kişi bir araya geliyordu.
İzmirli Ferhat, dünya jimnastik literatürüne girdi
10 yaşında başladığı jimnastikte disiplinli çalışarak milli formayı giymeye hak kazanan Arıcan, uluslararası şampiyonalarda daha önce yapılmamış hareketlerle dikkatleri üzerine topladı. Jimnastik otoriteleri tarafından beğeni toplayan iki hareketi, literatüre “Arıcan” ismiyle girdi.
Türkiye, kültürde Çin’e çıkarma yapacak (Özel)
10 yaşında başladığı ve 40 yıldır yaptığı Arap kaligrafisini, standı gezenler için çizdi ve isteyenlere hediye etti. Ma, Cihan’ın sorularını cevaplarken, İran ve Katar gibi ülkelerde Çin’e has Arap kaligrafisini sergilediğini belirterek, Türkiye’de de hat ustalarıyla bir araya gelmek istediğini
Çocukları ile parkta yatan kadına Vali Coş el uzattı
Genç kadının 10 yaşında Berna, 3 yaşında ikiz Barış ve Cesur isimli çocukları bulunuyor. (CİHAN)
Çocuklar 8 yaşında bilgisayar, 9 yaşında internet kullanıyor
Buna göre, çocuklar 8 yaşında bilgisayar, 9 yaşında internet, 10 yaşında cep telefonu kullanmaya başlıyor. On çocuktan dokuzu her gün televizyon izlerken, basılmış bir gazeteyi okuyanların oranı ise sadece yüz çocuktan 16 oldu.
Kazalardan bıkan halktan pankartlı uyarı
Son bir ay içerisinde 5 yaşında, 10 yaşında, 40 yaşında ve 70 yaşındaki canlarımızı trafik kazasına kurban verdik. Devletimiz bir türlü sesimizi duymuyor.
Mardin'in sekizinci dili, Kalaycı
Aralarında en genci olan ise 40 yaşındaki kalaycı ve bakırcı ustası Tacettin Toparlı, bu dili 10 yaşında bakırcıları çarşısında çeşitli ustaların yanında çalıştığı süre zarfında öğrendi. 30 yıl öncesine kadar Mardin de 100 ustanın çalıştığı ve ekmeğini kazandığı bakırcılar çarşısında bugün sadece 5-6 dükkan kaldığını görüyoruz.
Engelli sporcu, denizler kirlenmesin diye tek koluyla kulaç attı
Engelli sporcunun yüzme etkinliğine 10 yaşındaki Ege Soyer isimli çocuk ile Beşiktaşlılar Kulübü üyeleri de destek verdi. Engelli sporcunun yüzme faaliyetine Sahil Güvenlik Komutanlığı ve 112 Acil Sağlık görevlileri eşlik etti.
BM: Suriye’de her ay 5 bin kişi hayatını kaybediyor
NEW YORK - Birleşmiş Mİlletler (BM), Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle her ay 5 bin insanın hayatını yitirdiği ve her gün ayrıca 6 bin kişinin de komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldığını açıkladı.
Üftade Hazretleri'nin manevi atmosferinde duaya duruyorlar
1490 yılında doğduğu bilinen Hazreti Üftade’nin tasavvufi hayatı 10 yaşında tanıdığı Hızır Dede ile başlamış, icazetini de yine ondan almış. Şeyhinin ölümlüyle birlikte çok meşakkat ve çile çekmiş.
Beşiktaş'ta Necip ve Muhammed'in hedefi; her zaman şampiyonluk
"Ben 10 yaşında Barcelona’ya gitmiştim ama o zaman benim karar verme şansım yoktu ve Beşiktaş’ta kaldım. Kaldığım için hiçbir zaman pişmanlık duymadım.
"Yaptığımız kasket 8 köşe, ama keyfimiz 4 köşe değil"
10 yaşında başladığım mesleğimi yapabildiğim son ana kadar yapacağım. Şimdiki gençler iş beğenmiyor. Çırak yok, iş öğretemiyoruz.
Kadavradan nakil uymayınca annesinin böbreğiyle hayatı tutundu
Kocaeli’nde yaşayan Ela Dülger (39) Olgun Kamil Dülger (44) çiftinin çocukları Recep Said Dülger’e (15), 10 yaşında böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Bu süreçten itibaren diyalize girmeye başlayan Dülger’in ailesine doktorlar böbrek naklini önerdi.
20 yıllık cinayeti, robot resmi 20 bin fotoğrafla karşılaştırıp çözdüler
Babasını kaybettiğinde 10 yaşında olan Meryem Çinko, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’ya teşekkür ederek şunları söyledi: "Allah bin kere razı olsun. Babasını 20 yıl önce kaybeden bir çocuğun yıllar sonra alabileceği en güzel haber.
ABD’de anneler günü kutlaması kana bulandı
10’u erkek 7’si kadın olan yaralılarla birlikte 10 yaşında iki çocuk da bulunuyor. Polis ekipleri, saldırganların 3 kişi olduğunu tahmin ediyor. New Orleans Belediye Başkanı, bu tarz olayları cevapsız bırakmayacaklarını, halkın yardımı ile failleri bulacaklarını söyledi.
Yurttan aldığı otistik çocuğa 6 yıldır bakan Hülya Demir yılın annesi seçildi
Benim bir oğlum vardı 10 yaşında hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Tolga sayesinde acılarım azaldı ve kendimi onu yetiştirmeye adadım. Bu duygu anlatılmaz ancak yaşanır.
Şevval Kayhan: Cesaretimi ve başarımı inancımdan alıyorum (Özel)
Şevval 10 yaşında müzikle tanıştı. Küçük kızım da saz çalıyor. Onların iyi bir müzik eğitimi almaları için hep destek verdim. Başörtülü oluşları ne eğitimde ne de sosyal hayatlarında onlara engel olmadı.
Bir yaşında yüzü yanan Sakine estetik ameliyat için yardım bekliyor
sınıf öğrencisi olduğunu anlatan Sakine Özdemir, okulda yaşadıklarını ise şöyle ifade etti: "Okula 10 yaşında başladım. Kardeşlerim okula gidiyordu. O zaman 8 yaşındaydım ve okulun ne olduğunu bilmiyordum.
Üç çocuğu olan aile yetiştirme yurdundan aldığı üç kardeşe de koruyucu aile oldu
10 yaşında, ortanca olan Ramazan K. 8, en küçüğü olan Murat K. ise 4 yaşındalar. İlk geldikleri zaman çok çekingen olan çocuklar kısa sürede bizlere alıştılar, bizleri çok seviyorlar, bizler de onları çok seviyoruz.
'Her iki dakikada bir kadın rahim ağzı kanserinden hayatını kaybediyor'
Örneğin 10 yaşında aşı yapılan bir kız çocuğu, 5 sene sonra muhtemelen korunmasız kalacaktır.Türkiye şartlarında cinsel ilişki yaşının, yurt dışına oranla daha geç olmasından dolayı bu yaş aralığı ülkemiz için değişebilir.
Tarkan'ın uyuşturucu davası Eylül ayına ertelendi
Şadır, "Selman Göknur Şener, 10 yaşında çocuk zekasına sahip, yaptığı ve işlediği fiillerin hukuki sorumluluğunu değerlendirebilecek durumda değil." açıklamasını yaptı.
Nevzat Pakdil, Ahıska Türkleri temsilcileriyle görüştü
Sürgün yıllarında 10 yaşında olan bir kişi şu anda hala hayatta olabilir. Böyle kişileri bularak belgesel haline getirmek gerekiyor. Fakat şu bir gerçektir ki, Ahıska Türkleri kendi topraklarına dönmelidirler.
Uşak’ta çocukları taciz eden zanlı yakalandı
UŞAK - Uşak'ta son bir yılda, ikisi 9 ve biri 10 yaşında üç kız çocuğuna elle tacizde bulunduğu idida edilen zanlı yakalandı. Önceki akşam yapılan bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, 23 yaşındaki M.
Bakan Ergin: Terörün bitirilmesi için önemli adımar atılıyor
Bu 10 yıl Türkiye’nin ortaya koyduğu performans, kaydettiği ilerleme açısından önemli, 2002 yılında 10 yaşında olan çocuklar bugün 20 yaşını geçti. 2002 yılı öncesi Türkiye’nin manzarasını, sıkıntılarını gençlerimiz hatırlamıyor.
Bu balığın havyarının kilogramı 10 bin dolar
Mersin balıklarının mitolojik bir balık olduğunu belirten Bolatçı, “Mersin balığı 8–10 yaşında yumurta verecek olgunluğa erişir ve yumurtalarına 'siyah havyar' denilir. Yumurtalar çıkarıldıktan sonra ameliyat gibi karınları dikilerek tekrar suya bırakılarak bir Mersin balığından 3–4 kez siyah havyar alınabilir.
Ailesiyle köyden şehre göç eden pehlivan kardeşlere rakip dayanmıyor
Çocuklarının birisinin 11 diğerinin 10 yaşında olduğunu ve şimdilik İlkadım Belediyesi adına müsabakalara çıktıklarını kaydeden baba Kırat, her maçta çocuklarının minik-1 kulvarında tüm rakiplerini teker teker yenerek finale yükseldiklerini final maçının ardından
Kardeşlerine annelik yapan 9 yaşındaki Suriyeli Efnan (Özel)
En büyüğü 10 yaşında olan çocuklar, anne ve babalarına kavuşacakları günü özlemle bekliyor. Suriye'deki iç savaş en çok çocukları mağdur ediyor.
Bursa ŞÖNİM’de 5 ayda 15 kadına panik butonu verildi
Canan Arıkan, 10 yaşında olan dernek bünyesinde bu tip etkinliklere devam edeceklerini sözlerine ekledi.TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR
Karnından 13 tümör alınan köpek sağlığına kavuştu
Hemen ameliyat olması gerekiyordu, yaş itibariyle 10 yaşında olduğu için ameliyatın zorlu geçeceğini biliyorduk. İki buçuk saat süren ameliyatın ardından 13 tümör çıkarılıp patolojiye gönderildi. Şimdi durumu gayet iyi, 6 ay sonra kontrole gelecek.
Vali Mutlu, gençlere girişimcilik anılarını anlattı
Vali Mutlu, daha 10 yaşında iken evinin bodrum katında sinema oynatarak harçlığını çıkardığını vurguladı. Mutlu, avukatlık stajı esnasında tatlı sattığını, buradan iyi gelir elde ettiğini aktardı.
Yusuf Erdoğan: Kahramanmaraş'ta 'Futbol Star Yarışması'nda keşfedildim
10 yaşında bir kız kardeşim var. Babam 43 yaşında ve emekli asker. Onun mesleği nedeniyle çok dolaştık. Ben 1 yaşındayken Isparta'dan ayrılmış ailem.
Alt yapıda antrenörken Trabzonspor’da genel menajer oldum
Bobo, 9 Ocak 1985' Gravata (Brezilya) doğduğunu ve 10 yaşında Brezilya'nın Corinthians takımında futbola başladığını anlattı. İtalya’nın İnter takımında oynayan forvet oyuncusu Ronaldo’yu örnek aldığını, 2006-2011 yılları arası Beşiktaş futbol takımında forma giydiğini belirtti.
Rusya’da yeni doğan yavru zürafa hayvanat bahçesinin maskotu oldu
Basına açıklamada bulunan hayvanat bahçesi yetkilisi, 10 yaşında olan anne zürafa İva’nın doğum sırasında yaşanan komplikasyonlar nedeni ile yavrunun beslenmesine ve bakımına özel bir önem verdiklerini söyledi.
Türkiye'de ölen Amerikalı kadının vasiyeti: Kedilerime iyi bakın
İkisi hiç görmeyen, biri 10 yaşında sağlam üç kediyi sahiplendiren Ulucenk ise yedi tanesinin daha sahiplenmeyi beklediğini söyledi. Bir Türkle evlenerek İzmir'e yerleşen, Karabağlar ilçesi Hatay semtinde oturan Amerikalı Karşıt'ın, bir süre sonra eşinden ayrıldığı ve kendisini kedilerine adadığı
‘Demirel bizi hiç aramadı, Özal kızıma ‘babanızı getireceğim’ dedi’
8-10 yaşında çocuğu olan 45 yaşında bir adam asılır da, bunu nasıl telafi edebilirsin? Ben ancak öldüğüm zaman toprakla beraber kaybolacak.
Ameliyat parasını başka ihtiyaç sahiplerine verdi
İzmir’de yaşayan Dağdelen'e, 10 yaşında duruş bozukluğu sebebiyle gittiği hastanede skolyoz teşhisi koyuldu. Tedavi için birçok hastane dolaşan Dağdelen, maddi imkansızlıklar sebebiyle bir türlü ameliyat olamadı.
Erdoğan: Suriye’nin, gün ve gün zafere ilerlediğini görüyoruz
7 yaşında, 10 yaşında ayağı kopan çocuklar terörist miydi?”Konuşması, sık sık Suriyeli sığınmacıların Arapça tezahüratlarıyla kesilen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Kardeşlerim hüzünlenmeyin, yeis içinde olmayın.
Koruyucu ailelere, her çocuk için 467 ila 989 lira ödeme yapılıyor
Çocuğumuz, 6-10 yaşında ise ortalama aylık 792 lira ücret ödenmekte. 10-14 yaş grubuna 814 lira ücret. 15-18 grubunda 883 lira ödeme yapılmakta.
Milli kaleci Leyla Bağcı: Futbol oynarken en büyük desteği ailemden alıyorum
10 yaşında bulunduğum şehir olan Dordrecht şehir futbol takımı karmasına seçildim. 15 yaşında bölge karmasına seçildim.
Fedakar öğretmenler, öğrencilerini okula götürmek için nöbet tutuyor
Bundan dolayı sağlıklı bir eğitim alamadıklarını belirten öğrenciler, geçen yıl 10 yaşında olan Özge Güçle isimli kız arkadaşlarının okula gelmek isterken dengesini kaybederek suyu düştüğünü o an kimse orada olmadığı için fark edilemediğini ve cenazenin
‘Herbir hurda araçta dram saklı; sökerken yüreğimiz yanıyor’ (Özel)
Biz, bir aracı satın aldıktan sonra öğrendik ki; anne, baba ve 10 yaşında bir çocuk var. Araç bariyere çarpıp kaza yapıyor, takla atıyor. Kaza sonucunda anne, baba, çocuk vefat ediyor ama anne hamile.
Tamince: Yabancı turist 4 kat fazla para harcıyor
Zor şartlardan bugünlere geldiğini ve soyadı ile müteşebbis olunamayacağını anlatan Tamince, elektrikle 10 yaşında tanıştığını söyledi. “Hayattaki en büyük şansım, babamın manifaturacı olması.
Leyla Bağcı Bayanlar A Milli Futbol Takımı kadrosuna tekrar çağrıldı
10 yaşında bulunduğum şehir olan Dordrecht şehir futbol takımı karmasına seçildim. 15 yaşında bölge karmasına seçildim.
Erdoğan: BDP şımardı sınırları aştı, demokraside buna müsaade edilmez
BDP’nin şu an için şımardıkça şımardığını ve sınırları aştığını, gerilimi tırmandırdığını söyleyen Erdoğan, demokrasiyi zehirleyen BDP’nin “7 yaşında 10 yaşında çocuğu terörize eden bir anlayış özgürlüğe inanmış olabilir mi?
Gökçek, çizgi film kahramanı Mickey Mouse’u ağırladı
Benim 8-10 yaşında iken top verdiğim çocuk şimdi 30 yaşında. Anne baba olmuş, onun da çocuğuna hediye verince ayrı keyif alıyorsun. Çocukları sevindirmek kadar başka bir keyif olamaz.
Küçük Zerda’ya petrolspor sahip çıktı
Maddi imkansızlıktan dolayı babası ile birlikte dağda çobanlık yapan ve 10 yaşında olmasına rağmen okula gidemeyen Zerda Uluş’un spor malzemeleri Batman Petrolspor tarafından karşılandı. Petrolspor yönetim kurulu malzemeleri önceki gün Batman’ı ziyaret eden milli takım antrenörü ve Bitlis Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara’ya teslim etti.
'Gassalız' dediğimizde irkilip zıplayan da var, otobüste yanımızdan kaçan da
Ölü yıkayıcısı olduktan sonra kendisini etkileyen vakalardan söz açılıyor ve şöyle devam ediyor Cevizci: “10 yaşında bisiklet sürerken kaza yaparak ölen bir çocuğu yıkadım. Annesi geldi, çocuğu ile konuştu.