100 milyon dolar

Rusya’dan ABD’ye 'START' tehdidi
92 milyon dolara mal olacak sistemin yıllık 100 milyon dolar da masrafı olacak. (CİHAN)
Ortadoğu’da laboratuarlar kuracak
Bu ülkelerde laboratuar açacak olan grup, bir dünya şirketi ile de 100 milyon dolar tutarında yatırım için anlaştı.IFS Genel Müdürü Kadir Gürbüz, anlaşma ile hem ülke dışında hem ülke içinde büyümeyi planladıklarını dile getirdi.
Merkez Bankası, döviz satışı tutarını 400 milyon dolara çıkardı
Merkez Bankası daha önce yaptığı açıklamada, Ocak ayında her gün 100 milyon dolar döviz ihalesi yapacağını duyurmuştu. Bugün alınan bir kararla bu tutar 4 kat artırılarak 400 milyon dolara yükseltildi.
Düzeltme- Merkez’in döviz rezervi bir haftada 1,7 milyar dolara yakın eridi
Merkez, dolarda yaşanan oynaklığı kontrol altına almak için yapacağı döviz ihalelerini Ocak ayında her gün 100 milyon dolar olarak duyurmuştu. Bu çerçevede 27 Aralık 2013 ile 3 Ocak 2013 tarihleri arasındaki bir haftalık sürede Merkez Bankası'nın döviz rezervleri 112 milyar 3 milyon dolardan 110 milyar 317 milyon
Merkez’in dolar rezervi bir haftada 2,5 milyar dolar eridi
Merkez dolarda yaşanan oynaklığı kontrol altına almak için yapacağı döviz ihalelerini Ocak ayında her gün 100 milyon dolar olarak duyurmuştu. Bu çerçevede 27 Aralık 2013 ile 3 Ocak 2013 tarihleri arasındaki bir haftalık sürede Merkez Bankasının döviz rezervleri 112 milyar 3 milyon dolardan 110 milyar 317 milyon
Gat kullanımını yasaklayan İngiltere’ye Kenya’dan tepki
Yasak, gatın en büyük ihracatçısı Kenya'da yıllık 100 milyon dolar zarara mal olacak.Yaklaşık 90 bin bağımlısı olan ve bizzat Somali kökenli vatandaşların zararı sebebiyle yasaklanmasını istedikleri gatın kullanım ve satışı, C sınıfı uyuşturucu kapsamına alınarak engellenecek
'Firmaların kendi tüketici kredileri devreye girebilir'
com'un 100 milyon dolar yatırım planı var. (CİHAN)
2013 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti
Türkiye'deki Çin sermayeli yatırımlar da yaklaşık 100 milyon dolar civarında bulunuyor. Ancak Hüsnü Özyeğin'in Hong Kong girişli ve Çin'in kuzeyindeki Shenyang şehrinde yer alan Star Mall alışveriş merkezi yatırımının da 250 milyon dolar olduğunu belirtiliyor.
Merkez, yılbaşına kadar her gün 450 milyon dolar döviz satacak
ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yılbaşına kadar her gün minimum 450 milyon dolar, Ocak ayında ise her gün için minimum 100 milyon dolar döviz ihale edecek. Kurumun konu ile ilgili açıklaması şöyle:
Çinkom ile Zinc National arasında 100 milyon dolarlık imza
Anlaşmaya göre 2014’te başlayacak inşaat ile İzmir Aliağa’da 100 milyon dolar tutarında çinko konsantresi üretim alanı kurulacak ve 2015’te faaliyete başlayacak. 2011 yılında Türkiye’nin ihracat yıldızı seçilen İpek Şirketler Grubu'na ait Çinkom, büyüme ve atılım hamlelerini hız kesmeden sürdürüyor.
Türkiye’den Meksika’ya ‘ vizeleri kaldıralım, STA’yı yapalım’ teklifi
Kayserili Çinkom AŞ ve Meksikalı Zinc Nacionel firmasının tarafı olduğu anlaşma kapsamında İzmir Aliağa'da 100 milyon dolar tutarında üretim alanı kurulacak.Toplantıda ayrıca sanayici Varol Dereli’ye Meksika devlet nişanı takdim edildi.
Çağlayan‘dan ihracat yorumu: Rakamlar rekorun habercisi
Ekonomi Bakanı sözlerini, “Kasım ayında 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısı 31 oldu. İlk 11 ayda ise 109 ülke ve bölgeye 100 milyon sınırını aştık.
Yayıncılar fuardan umutlu, satışta geçen seneyi yakalamayı hedefliyorlar
Türkiye’de akademik yayıncılığın 100 milyon dolar civarında bir piyasası var. Tabi bunun içinde korsan ve fotokopi de var." (CİHAN)
Yavuz: Star Rafinerisi cari açığı 2,5 milyar dolar düşürecek
STAR’LA YILLIK 100 MİLYON DOLARLIK TASARRUFCEO Kenan Yavuz, Petkim yarımadasında 2017’de bitirilecek Star Rafinerisi’nin, yıllık 10 milyon ton kapasiteyle 2,5-3 milyon tonluk ürününü Petkim’in kullanacağını, ithalattan ve maliyetten
Erdemoğlu: Tesislerimize her yıl 100 milyon dolar yatırım yapıyoruz
Yeni sektörlere odaklanan Erdemoğlu, 100 milyon dolarlık yatırımla Çatalca’da 2014 yılında hizmete girecek rüzgar santrali kuracaklarını belirtti. Erdemoğlu Holding’in 21 şirket ve 6 bin 500 çalışanı ile 2012’de 1 milyar 800 milyon lira ciro elde ettiği, bu yılı da yüzde 15 artışla kapatmayı hedeflediği
Samsung’dan günde 100 milyon dolar kar
SEUL - Güney Kore'nin elektronik devi Samsung, son açıkladığı rakamlara göre, günde yaklaşık 100 milyon dolarkar elde ediyor.Güney Kore’nin dünyaca ünlü markası Samsung, rekordan rekora koşuyor.
TUSKON, ekonomik işbirliği ve yatırım için 130 Çinli iş adamını ağırlıyor
Çinli yatırımcıların Türkiye’de yatırım yapmasını önemsediklerini belirten Meral, “Türkiye’deki Çin sermayeli yatırımlar yaklaşık 100 milyon dolar civarında, Çin’deki Türk sermayeli yatırımlar ise 150 milyon dolar civarında bulunuyor.
Mısır’daki olaylar tekstil piyasasını vurdu (Özel)
Laleli, Osmanbey, Bayrampaşa ve Merter piyasasının bu yıl 100 milyon dolar civarında etkilenmesinin beklendiğini kaydeden Ulusoy, “Yıllık ihracatımız 500 milyon dolar civarındaydı. Bundan sonraki dileğimiz Mısır halkı inşallah bu kötü olayları atlatır ve huzur ile refaha kavuşur.
2012’de 20 milyar dolar patent satışı yapıldı
Şirket, 100 milyon dolar değerinde 1.200 patenti satışa sundu. Universal Display adlı şirket OLED ışık hakkında patent haklarını Fujifilm’den alarak patent portföyünü iki katına çıkardı. 2012’nin son büyük satışı da Acacia Research, Adaptix Patents firmasına 100 milyon dolar vererek 4G ile ilgili 230 patenti portföyüne dahil etti.
"Prens Charles hizmetçisinden daha az vergi ödüyor"
Yaklaşık 100 milyon dolar değerindeki emlak, kraliyete finansman sağlıyor. Dükalığın, mevduatlar ve ticari markalar alıp satmasına rağmen kurumlar vergisi ödemiyor olması sert bir şekilde eleştiriliyor.
Posco Assan TST sevkiyata başladı
Yıllık 500 milyon doların üzerinde ciroya ulaşacak şirketin, Türkiye’ye 100 milyon dolar ithalat ikamesi ve 200 milyon dolar tutarında döviz girdisi sağlaması planlanıyor. Otomobil, beyaz eşya, mutfak gereçleri, inşaat, sanayi, sağlık ve tarım sektörleri gibi farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılan olan paslanmaz çelik tüketimi
Obama’nın Afrika gezisi öncesi gizli servis kara kıtaya çıkarma yapacak
Senegal, Tanzanya ile Güney Afrika ülkelerini kapsayacak olan gezinin tahmini maliyeti 100 milyon dolar bulacağı öngörülüyor. 26 Haziran’da önce Senegal’i ziyaret için yola çıkacak olan Obama’dan önce yüzlerce gizli servis elemanları üç Afrika ülkesine gönderildi.
Ruanda’dan Türk şirketlerine tarım, enerji ve bilişim yatırımı daveti
SEVER: RUANDA İLE TİCARET 2023’TE 100 MİLYON DOLAR OLMALITürkiye’nin Afrika ülkelerine önem verdiğini, yatırım ve ticaretini artırmayı amaçladığını ifade eden Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Ruanda’nın Afrika’nın büyüyen ülkelerinden olduğunu
'Belediye olarak IMF’ye 100 milyon dolar kredi açabiliriz'
Türkiye’nin son 10 yılda memurunun maaşını veremeyecek bir noktadan bugün dünyaya kredi verecek noktaya geldiğini ifade ederek, “Belediye olarak IMF’ye 100 milyon dolar kredi açabiliriz.” dedi.AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak, 6 mahallenin
Kırgızistan, Türkiye kredisinin ikinci dilimini aldı
18 faiz oranlıyla Bişkek’e 100 milyon dolar kredi vermişti. Türkiye bu ülkeye 6 milyon doları da hibe etmişti. (CİHAN)
Özbek asılı milyoner Osmanov’un acı günü
Endüstri şirketi Metalloinvest'in sahibi olan Osmanov'un toplam mal varlığı yaklaşık 20 milyar 100 milyon dolar .Londra'nın ünlü futbol takımı Arsenal'ın yüzde 27'sine de ortak olan 60 yaşındaki Osmanov, dünyanın en zenginleri arasında da yerini kuruyor.
Bakan Yıldız: Kırıkkale'ye 100 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz
Bakan Yıldız, bu çalışmanın Kırıkkale’ye 100 milyon dolarlık yatırım olduğunu ifade etti. Polisevi’nde yapılan toplantıda konuşan Yıldız, Kırıkkale’ye yapılacak olan yatırımlar ile kentin gelişeceğini ve iyi yönde gelişmişlik ivmesi yakalayacağını kaydetti
Kırgızistan-Türkiye Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı yapıldı
Türkiye’nin dünyanın gelişen belli başlı ülkeleri arasında yer aldığına dikkat çeken Atambayev, Türkçe yaptığı konuşmasında ” 10 yıl önce 100 milyon dolar bulamayan Türkiye, şimdi IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek hale geldi.
NATA’nın konutlarına büyük ilgi
100 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen NATA İncek projesi, 18 ve 20 katlı 4 rezidans ’dan oluşuyor. Namık Tanık “ İncek konutlarımız, alışılmışın çok dışında bir yaşam imkanı sunuyor.
Mehmet Öz önerdi, ABD'ye su ürünleri ihracatı beş yılda yüzde 900 arttı
2023 İHRACAT HEDEFİ 100 MİLYON DOLARİstanbul’dan Boston’a direkt uçuşların başlamasıyla ulaşım probleminin de çözüleceğini ve Amerika’daki pazar payının daha da artacağına inandığını ifade eden Kızıltan, “Kültür balığının kontrollü üretimden
Başbakan Yardımcısı Babacan: Türkiye yükselen donör ülkeler listesinde
500 milyon dolar Tunus’a, 100 milyon dolar Yemen’e verdik. Türkiye donör oldu, dışarıya bağış yapıyor. 1 milyar 300 milyon dolar dışarıya yardım yaptık.
Türk mobilyacılar Mısır'da lojistik merkezi kuracak
Türkiye Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı hedefi daha da artırarak, "100 milyon dolarlık mobilya ticareti, 100 milyon dolar da doğrudan yatırım istiyorum." dedi. Ayrıca kendi aralarında işbirliği yapacak Türk firmaları bu ülkede büyük bir mobilya lojistik merkezi kurmayı da kararlaştırdı.
Kırgızistan, Rusya’dan ağır silah istedi
Rusya’nın Kırgızistan’a vermesi beklenen askeri silahların toplam maliyetinin bir milyar 100 milyon dolar ı bulması bekleniyor. (CİHAN)
Bakan Yazıcı’ya yumurtalı protesto
Türkiye’ye giren doğrudan yabancı yatırım 2002 yılında 1 milyar 100 milyon dolar iken 2012 yılında 12 milyar 400 milyon dolara yükseldi. 2013 yılında bugün itibariyle 21 milyar 524 milyon dolar ihracat, 38 milyar 41 milyon dolar ithalattan oluşan dış ticaret hacmimiz var.
Türkiye’nin en zengini Ferit Şahenk
Onu 3 milyar 200 milyon dolar serveti ile Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, 3 milyar 100 milyon dolar serveti ile FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin takip etti.44 milyarderin yer aldığı ilk 100 ismin toplam serveti ise 117 milyar 85 milyon doları buldu.
İsrail'den Türkiye'ye 'pozitif dinamik' mesajı
Yetkililer, savunma firması Elta'nın Türkiye'ye dört Havadan Uyarı ve Konstrol Sistemi (AWACS) için 100 milyon dolar değerinde teçhizatı teslim etme kararının veya İsrail'in bu ayın başında Avrupa'ya Türkiye'den geçen bir doğalgaz boru hattı döşeme teklifinin, bu olumlu dinamik
Avustralya, Afganistan’a yardımlara 2014'ten sonra da devam edecek
Smith, ülkesinin 2014 yılından sonra Afganistan’ın güvenlik güçlerin eğitimine yıllık 100 milyon dolar yardım yapacağını taahhüt etti. Avustralya Savunma Bakanı, Afganistan’da görev yapan bin 500 Avustralyalı askerin daha erken çekileceğini de ifade etti.
Egeli yaş meyve sebze ihracatçıları Almanya’ya çıkarma yaptı
Bu ülkede etkinliğimizi arttırmayı ve ilk etapta 100 milyon dolar ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.Berlin Fruit Logistica'da Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’ni Başkan Türkmenoğlu, Başkan Yardımcısı Adnan Görümlü ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Çelik ile
Afganistan ile Pakistan’ın ticaret hacmi 5 milyar dolara ulaştı
Musazai, bu rakamın 2001’de 100 milyon dolar civarında olduğunu hatırlattı. Afganistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Musazai, başkent Kabil’de düzenlenen olağan basın toplantısında Afganistan, Pakistan ve İngiltere üçlü zirvesi ile ilgili bilgi
Topbaş: Metrobüs geçici çare, raylı sisteme 7 milyar dolar yatıracağız
1 kilometre metro hattının maliyeti 100 milyon dolar. 2016’da 7 milyon birey metro hattı ile ulaşım yapar hale gelecek.” dedi.İstanbul Genç Girişimciler Derneği (İSGİD) tarafından tertip edilen toplantıya katılan İBB Başkanı Topbaş, ulaşım projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda
Gümrükte transit rejimi, iş dünyasına 100 milyon dolar kazandırdı
- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyıldız, Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği ortak transit rejimi ile iş dünyasına yıllık 100 milyon dolar maliyet düşürücü etki oluşturduklarını söyledi.
Ege'den hazır giyim ve konfeksiyon ihraç eden firma sayısı bini aştı
İhracatı 100 milyon dolar barajını aşan firma sayısı ikiye çıkarken altı firmanın ihracatı ise 50 milyon dolardı. Geçen yıl 30-50 milyon dolar arasında ihracat yapan firma sayısı sekiz, 20-30 milyon dolar arası konfeksiyon ürünleri ihraç edenlerin sayısı 11 oldu.
Çinli işadamı ABD’nin savunma yazılımlarını satmış
PEKİN - ABD’de görülen bir davada Çinli bir işadamının ABD’nin savunma, uzay teknolojisi ve mühendislik alanlarında kullanılan 100 milyon dolar değerindeki çalıntı yazılımlarını sattığını kabul ettiği açıklandı.
Batı Akdeniz'de ihracatını en çok artan il Antalya oldu
İhracatta 100 milyon dolar sınırı aşan diğer sektörler; toprak sanayi ve kimya oldu. AİB bölgesinden 24 sektör, toplam 150 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.
2012 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti (Haber - Analiz)
Türkiye’deki Çin sermayeli yatırımlar da yaklaşık 100 milyon dolar civarında bulunuyor. Çin kayıtlarına göre Aksa'nın bu yatırımıyla birlikte Çin ana kıtasındaki Türk sermeyeli yatırımlar 150 milyon dolara yaklaşmış oldu.
Batman’a TOBB Anadolu Lisesi açılıyor
Batman’ın hızlı bir şekilde büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Maliye Bakanı, Batman’ın 100 milyon dolar ihracat yaptığını kaydetti. Bakan Şimşek, Batman’da birinci organize sanayi bölgesini kurduklarını, şimdi de ikinci organize sanayi bölgesini açmaya hazırlandıklarını bildirdi.
Apple yerli üretime başlıyor
Amerika’da neler yapılabilecekleri üzerinde çalıştıklarını ifade eden Cook, Çin’de üretim yapan Foxconn şirketinin ABD’de fabrika açması için yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Cook "ABD'de istihdam oluşturma gibi bir mecburiyetimiz yok.
Güney Afrika, İsrail'e tepki için Tel Aviv büyükelçisini ülkeye çağırdı
Güney Afrika hükümeti ayrıca, İsrail’in Filistin’in 100 milyon dolar vergi gelirine el koymasını da eleştirdi. Hükümetten yapılan açıklamada, “ Bu tür cezaların bütün Filistin halkı üzerinde çok olumsuz sonuçları olacağı konusunda İsrail uyarıldı.
Hazine, Yenilenebilir enerjiye toplamda 225 milyon dolar kaynak topladı
Müsteşarlık, 100 milyon dolar İslam Kalkınma Bankası’ndan, 125 milyon dolar Alman Kalkınma Bankası’ndan olmak üzere Türkeyi Sınai Kalkınma Bankası’na toplamda 225 milyon dolar finansman sağladığını açıkladı.
Yanlış adaya oynayan kumarhaneler kralını zor günler bekliyor
2012 Başkanlık ve Kongre seçimlerinde Obama’nın yeniden seçilmemesi için 100 milyon dolar vaat eden Adelson, bu sözünü fazlasıyla tuttuğu anlaşıldı. Seçimlerde Cumhuriyetçi başkan ve Kongre adaylarına toplam 150 milyon dolar seçim bağışı yaptığı belirtilen Adelson’ın Demokratlara ve Başkan Obama’ya