açıklamak

Körüstan: Bursaspor'un yıllık 10-12 milyon dolar parası olacak
Bunların selameti açısından açıklamak istemiyorum. Bunları açıklamak için bir divan daha isteyeceğim. Bursaspor'un yıllık 10 milyon-12 milyon dolar parası olacak.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
darbe faillerinin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan 2010 yılındaki anayasal değişikliklere evet demiş Türk nüfusunun yüzde 58'lik kesimine açıklamak da çok zor olur. Ayrıca yıllarca bu duruşmaları demokrasinin bir zaferi olarak sunan ve bu yargılamalarda yer alan savcı ve hakimleri alkışlayan şu anki hükümetin liderleri için de bir ironi
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
Çünkü hukuk devletinde, demokraside, suçlanan kişi eğer suçsuzsa hakime koşar, gerekçelerini açıklamak ve suçsuzluğunu ispatlamak, olayların nasıl lanse edildiğini göstermek ister. Eğer ki mazeretlerini göstermeyi geri çevirirse, bunun neden olduğunu kendimize sormamız gerekir.
Çin ordusunda yoksuzluk depremi
Çin Komünist Partisi’nin yayın organlarında çıkan yorumlarda da, adını açıklamak istemeyen bir yolsuzlukla mücadele uzmanı, Çin ordusunda, özellikle lojistik bölümünde ciddi yolsuzluk olduğunu, ancak ordunun imajının sarsılmasından dolayı, PLA’daki yolsuzlukların genelde kamuoyuna açıklanmadığı
Galatasaray, Veysel Sarı'yı bedavaya alabilir
Hem Salih Dursun hem de kulübüyle hiç bir problem yaşamayan Galatasaray yönetiminin yerli transferleri tek tek açıklamak istiyor.TARIK ÇAMDAL'DAN FLAŞ KARAR
Kardemir Karabükspor Başkanı Yolbulan: Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz
"Biliyorsunuz transfer piyasası oynak bir piyasa onun için resmi bir şey olmadan açıklamak istemiyoruz. Ama bu kadroya Sivasspor'dan aldığımız stoper Murat Akçay dışında en az 4 futbolcu daha alacağız.
Koza Altın'dan Rıza Sarraf ve Cerrattepe açıklaması
Fakat gerçekleri açıklamak mecburiyeti vardır. Şirketimiz bir madencilik şirketidir, altın ticareti yapmaz, bugüne kadar hiç yapmamıştır. Şirketimizin tüm üretimi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası'nda resmi olarak satılmaktadır, bu satışın dışında hiç bir satışı yoktur.
Trabzonspor'da gözler transfere çevrildi
Dolayısıyla gelecekler veya gidecekler konusunda transfer netleşmeden hiçbir ismi açıklamak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Eurosport: Yargıtay şike kararını açıklıyor
İSTANBUL - Fenerbahçe ve Türk futbolunu yakından ilgilendiren kararda sona gelindi. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 3 Temmuz süreciyle ilgili kararını açıklamak üzere.
EBSO Başkanı Yorgancılar: İç taleple büyüdük
Bu gelişmenin gerisindeki faktörleri açıklamak için ilave bazı göstergelere bakılması gerekiyor. Nitekim bu dönemde ticari kredilerde yüzde 30,3, tüketici kredilerinde yüzde 26,4 artış yaşandı. İthalata dayalı iç tüketim çekişli büyüme nedeniyle işsizlik de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 artarak yüzde 9,8'e yükseldi.
Zeki Ayvaz: Bileğimin hakkıyla buralara geldim
Bu durumu nasıl açıklamak gerekiyor?Avrupa'da her takım açık futbol oynuyor. Bu oyun da bizim işimiz geliyor.
TÜİK Başkanı: Ankette 'ad ve soyad' almıyoruz, nasıl fişleme yapalım
Doğruyu açıklamak gibi bir fırsat vermediler.” diye konuştu. “KURUM MOTİVASYONSUZ VE ÇALIŞMA İSTEĞİ AZ BİR YERE GETİRİLİYOR”Aydemir, şöyle devam etti: “Bunun karşılığının, bu olmaması gerekiyor.
Çin: Uygur bölgesinde 200’e yakın ‘’terörist eylem’’ oldu
Çin Uluslararası Radyosu’na göre ise ‘’Çin'in terörle mücadele kuruluşlarında görev yapan ve ismini açıklamak istemeyen bir yetkili, "Türkistan İslami Partisi"nin aslında "Doğu Türkistan Hareketi" olduğuna dikkat çekerek, örgütün Suriye'deki iç savaşa militan gönderdiğini
Batalla: Daum ve Başkanla kesinlikle çalışmam, gider evimde oynarım
Şunu taraftarlara açıklamak istiyorum, bundan emin olabilirler ki Türkiye'de Bursaspor'dan başka hiçbir takımda oynamak istemiyorum.""DUAM BANA SAYGISIZLIK YAPTI"
Neçirvan Barzani: Yılbaşında Türkiye'ye petrol göndermeye başlayacağız
Başbakanlık ofisinden gelen yazılı açıklamada, Barzani'nin Türkiye'ye gönderilecek petrol ve Türkiye ile yapılan anlaşmayı Bağdat yönetimine açıklamak üzere başkenti ziyaret edeceği bildirildi. Açıklamada Barzani'nin başbakanlıkta yapılan bir toplantında şöyle konuştuğu aktarıldı: "Yakın bir zamanda Türkiye'ye göndereceğimiz petrolun prosedürleri ve Türkiye ile
Beşiktaş Başkanı Orman: Beşiktaş'ın başkanı değil lideriyim
Önümüzün kesilmek istendiği konuları açıklamak istemiyorum. Önümüzün kesilmesini engellemek için fazla bilgi vermek istemiyorum. Günü geldikçe bilgileri aktarıyorum.
Bakan Çelik: Turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 arttı
Birtakım gelirlerin arttırılmasıyla ilgili simülasyonlar var ama onları açıklamak için biraz erken olabilir. Tam kesinleşmesini bekliyoruz ama benim için çok sevindirici rakamlar bunlar.” dedi.Toplantıda turizm meslek birliği ve kuruluşlarının temsilcileriyle görüş alışverişi yapacaklarını dile getiren Bakan Ömer Çelik, İzmir’in EXPO adaylığını
“Lübnan’da kaçırılan Türk pilotlar birkaç saat içinde serbest bırakılacak”
Gazeteye konuşan ancak ismini açıklamak istemeyen bir kaynak, “Türk pilotların birkaç saat içinde serbest bırakılması bekleniyor.” dedi. Kaynak, Türk pilotların serbest bırakılmasını izlemek için artık ara bulucuların da Lübnan’a geldiğini söyledi.
Ankara’daki kentsel dönüşüm mağdurları: Somalililer
15 yaşındayken Türkiye’ye gelen ve kimliğini açıklamak istemeyen Somalili kadın ise gecekonduların yıkılmasından sonra nereye taşınacaklarını bilmediklerini ifade ediyor. Türkiye’de yetiştirme yurdunda kalmış Somalili kadın düzgün Türkçesi ile dikkat çekerken, ‘‘Hep düşünüyoruz, nereye taşınacağımızı.
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 60 maddeyi geçirelim önerisine olumlu cevap
Çelik, bu konuda ise şu bilgiyi verdi: “Aday açıklamak en azından bazı vilayetleri için aday açıklanması ille de temayül yoklamalarının bitmesine bağlı değil. Biz parti olarak partinin ilgili kurulları bir araya gelip şu ilimizde mevcut başkanla yola devam edebiliriz, şu bizim il başkan adayımız olsun dediğimiz anda dersek açıklarız
Sınav çetesinin iki 'joker'i tahliye edildi
İki saat süren sabah oturumunda Mahkeme Başkanı Atilla Rahman, sanıkların ve avukatların tahliye taleplerini aldı, değerlendirmek ve ara kararı açıklamak için duruşmaya ara verdi. Mahkeme heyeti aranın ardından, yakalanamayan sanık Çetin Yaşar hakkındaki yakalama kararının devamına, avukatların mahkemeyle ilgili görevsizlik kararının reddine, tutuklu
Türkeş: Bir önceki tezkere ile şimdiki tezkere arasında dağlar kadar fark var
Başbakanlık tezkeresi üzerinde görüşlerini açıklamak üzere söz alan MHP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, "Bugün Akçakale’ye düşen bombanın yıl dönümü. Bu vesile ile Suriye sınırındaki çatışmalarda ölenlere tekrar Allah’tan rahmet dilerim.
28 Şubat davasında savcı, sanıkların tutukluluklarının devamını istedi
Mahkeme heyeti kararını açıklamak üzere duruşmaya ara verdi. (CİHAN)
Hamza Yerlikaya: Güreşte dopingle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz
Yerlikaya, Kurban Bayramı sonrası yağlı güreş, karakucak ve minder güreşlerini toplayarak dopingsiz temiz bir güreş için aldıkları kararları açıklamak için toplantı yapacaklarını kaydetti. (CİHAN)
Bülent Arınç'tan Bahçeli'nin paket yorumuna tepki: Bu densizliktir
Pakette yer alan 20’ye yakın konuyu açıklamak bana düşmez. Tasarı olacaksa Bakanlar Kurulu’nda tartışılır, Haluk Koç ve Sayın Bahçeli’yi davet etme geleneğimizi de Bahçeli'ye 'bunu seninle konuşalım' deme imkanımız yok.
Menderes Türel: Yerel seçim adaylarımızı erken açıklamak istiyoruz
Menderes Türel, değişen yasa ile birlikte sınırları genişleyen büyükşehir belediyelerine aday olacakların çalışacak zaman bulabilmeleri için adaylarını erken açıklamak istediklerini söyledi.Cihan Haber Ajansı ve Zaman Gazetesi Antalya Bölge Yayın Temsilciliği'ni ziyaret eden Menderes Türel, yaklaşan yerel seçimlerde aday olacaklarla ilgili açıklamada
Cumhurbaşkanı Gül: Mezhepçilik hem bir tuzak hem de ilkellik göstergesi
Bunu sadece bölgesel aktörlük ve güçle açıklamak istemem. İyi bir güç müsün, kötü güç müsün bunlar tartışmalı konular. Ama şöyle baktığımızda, bizim katılacağımız toplantılar ve ana sözcü olarak yapacağımız konuşmalar, hep insanlığın iyiliğiyle ilgili konular.
Eşrefpaşa bombacılarına ceza yağdı
Mahkeme heyeti kararı açıklamak için duruşmaya yaklaşık 3,5 saat ara verdi. Aranın ardından heyet 5 yıl süren davada kararı açıkladı. Tutuklu sanıklardan Gökhan Dönmez, Zeki Bulut, Mehmet Sürme ve Takyettin Sürme, devletin birliği ülke bütünlüğünü bozmak ve er Hüseyin Arısoy’u tasarlayarak bomba kullanmak
Topbaş’tan adaylık açıklaması
yerel seçimlerin ve arkasındaki süreç içerisinde hep beraber İstanbul için güzel şeyler yapmaya devam edeceğini belirten Topbaş, “Bugün burada detaylarını açıklamak istemediğim ama İstanbul için yeni projelerimiz var.
Toprak: Bir ayda ülkeye giren 5 milyar kaynağı belirsiz döviz nereden geldi?
Her koşulda, hükümet şeffaflık ve demokratik hesap verilebilirlik gereğince, bu 4,8 milyar doların kaynağını halka açıklamak zorundadır. Halk, yoksullukla, sefaletle, yoklukla, icra ve hacizlerle boğuşurken, bu milyar dolarlar nerden akmaktadır, sahibi ve menşei nedir?
Dink ailesinin Avukatı: MİT elindeki bilgiyi paylaşmadı
Ceza dairesi kararı çok kaba hatlarıyla açıklamak gerekirse şöyle diyor, ‘tebliğnameye katılmıyoruz çünkü bu bir terör örgütü değildir’ diyor.” şeklinde konuştu.
Bayram Oteli davası, karar için ertelendi
Duruşmaya verilenaradan sonra Mahkeme Heyeti, kararını açıklamak üzere duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (CİHAN)
Norveç'te Sağ Parti zaferden emin
Muhtemekl koalisyon ortaklarını şimdiden açıklamak ismediğini ifade eden Solberg, ancak İlerleme Partisi, (Frp), Sol Parti (V) ve Hıristiyan Halk Partisi (Krf) ile görüşeceğini kaydetti. (CİHAN)
Başbakan Yardımcısı Arınç’tan, sanatçılara sansür iddiasına cevap
Bunun gerekçesini açıklamak, yayın kuruluşunun takdirindeki bir konudur. Yayın kuruluşlarının, değişik tarihlerde, çok sayıda programı, bazen başlamadan, bazen başladıktan hemen sonra, bazen öngörülen süre öncesinde bitirdikleri medyada sıkça
Bozdağ: Çözüm sürecinin takvimi yok, takvim vermeleri ikna çabası gibi
Böylesi hadiseleri, dini bir takım akımlarla açıklamak yanlıştır.” ifadelerini kullandı.“28 ŞUBAT DA SUÇ İŞLEYENLER VARSA YARGILANMALIDIR”Bozdağ programda, yargılamasına bugün başlanılan 28 Şubat soruşturmasına ilişkin de görüşlerini açıkladı.
Alman milletvekillerin üçte biri yan gelir elde ediyor
Almanya'da 2007 yılından beri milletvekilleri yan gelirlerini açıklamak ve Federal Meclis'in internet sitesinde yayınlamak zorunda. Almanya'da milletvekillerinin üçte biri yılda ortalama 42 bin Euro yan gelir elde ederken, diğer çalışanların elde ettiği yıllık ortalama brüt gelir ise
Arınç: Suriye’de yaşanan trajediye dünya en uygun tepkiyi gösterecektir
Bu konuda bir gelişme olursa ben size bunu açıklamak durumunda kalacağım. Şu anda dünyayı ve çevremizi her an gelişen olaylar karşısında değerlendiriyoruz. Umarım ki Suriye’de yaşanan bu trajediye karşı dünya vicdanı, insanlık vicdanı en uygun tepkiyi mutlaka gösterecektir.
Sedat Doğan: Burak Yılmaz'ı satmak gibi bir niyetimiz yok
Hepsini açıklamak durumunda değilim. Bu çerçevede bir görüşme oldu. Burak'la ilgileniyorlar ama komik şekilde sanki biz kendimiz gitmişiz gibi izlenim yaratılmaya çalışıldı. İnternete düşen bazı haberler de var.
'Mısır'da tutuklanan ağabeyimizi geri istiyoruz'
İsmini açıklamak istemiyorum. Yanımızda olduğunu söyledi. Ben 22 yıldır Mısır'da duran bir iş adamından böyle bir telefon alıyorum. Ama başka bir yerlerden, Türkiye'de yaşıyorum.
Fransa eski Dışişleri Bakanı: Timsah gözyaşlarından vazgeçmek gerekir
Katliam, savaş suçu, trajedi, korku… Bütün bu kelimelerin Suriye’de olanları açıklamak için yetmediğini söyleyen Juppe, "Timsah gözyaşlarından artık vazgeçmek gereki.Bu bizi sadece suç ortaklığı ile baş başa bırakır.
Kamu Denetçiliği: 'Görev mahallinde baş daima açık' ifadesi çıkarılsın
başvurusunda, din işleri yüksek kurulunun söz konusu kararı ile şikayetçinin başvuru dilekçesindeki ifadeleri birlikte ele alındığında, kadın memurun dinini açıklamak gibi bir niyetinin olmadığı sadece dinin gereğini yerine getirme gayreti içinde olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.
Mahkeme, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün var olduğu kararına vardı
Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, hükmü açıklamak üzere toplandıklarını söyledi. Avukatlar buna tepki göstererek söz hakkı istediler. CHP Milletvekili İsa Gök, “Mahkeme millet adına karar verir, halk dışarda” çıkışı yaptı.
Ünlü yazar Miyasoğlu son yolculuğuna uğurlandı
İnandığı değerler uğruna fikirlerini açıklamak ve eserlerini ortaya koymakla geçmiş bir ömre sahip. Bu durum sevenleri için acı ama hak baki olunca yolculuğun bir nefes dahi geciktirilmesi söz konusu değil.
Kerim Frei Koyunlu: Bence en iyisi Arda Turan
Bu durumu açıklamak tabii ki kolay olmadı. Ne diyeceğimi, ne yapacağımı bilemiyordum ama onlarla da paylaşmam gerekiyordu. Sonunda milli takımın koordinatörünü aradım ve A milli takım tercihimi Türkiye'den yana kullandığımı söyledim.
Fenerbahçe'den Lütfi Arıboğan için zorunlu açıklama
Kısa bir süre sonra bu konuları mahkemelerde açıklamak zorunda kalacak olanlara tavsiyemiz ise gazete gazete, kanal kanal dolaşarak kamuoyu yaratmalarının nafile olduğunu unutmamalarıdır.Geçmişlerinde Fenerbahçe ile ilgili karanlık icraatları olanlar, ağız kirliliklerine engel olamayarak toplumda bilgi kirliliğine neden olmaktadırlar.
Loğoğlu: Çözüm sürecinde bir istek azalması, arzu dokusunda bir bozukluk var
Ancak bu konu üzerinde CHP’nin görüşlerini açıklamak için bu hususun biraz gelişmesini beklememiz lazım. Çünkü seçim sistemi Türkiye’deki demokratikleşme sürecinin önemli bir unsuru olmakla birlikte sadece bir unsuur olabilir.
Demirtaş: Çözüm sürecinin akıbeti 1 Eylül'de belli olacak
Valilerin işi çetele tutmak, istatistikleri açıklamak değildir. Mevcut durumu merkeze rapor etmeleri gerekir. Doğru neyse objektif olarak onu bildirmeleri gerekir. Kaldı ki gençlerin tamamı da dağa gidiyorsa hepsi de savaşmak için gitmiyor herhalde.
Mısır devlet televizyonu: Ölü sayısı 42’ye yükseldi
İsmini açıklamak istemeyen askeri yetkili ise Mursi taraftarlarının binaya girmeye çalışırken silahlı kişilerin gruba ateş ettiğini söylemişti. (CİHAN)
Mısır’da askerler Mursi taraftarlarına ateş açtı: 35 ölü
İsmini açıklamak istemeyen askeri yetkili ise Mursi taraftarlarının binaya girmeye çalışırken silahlı kişilerin gruba ateş ettiğini söyledi. Bu arada Nur Partisi, bugün sabah Kahire’de yaşanan “katliam” sonrası, yeni hükümeti kurma görüşmelerinden çekildiğini açıkladı.
LYS'de, MF puan türünde 500 tam puanı İzmir Fen Lisesi’nde Fatih Aslan aldı
5 oturum olarak gerçekleştirilen 15-16-22 ve 23 Haziran tarihlerinde yapılan LYS’leri çok kısa sürede açıklamaktan mutluluk duyduklarını belirten ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, “ÖSYM olarak takım ruhu ile sonuçları 7 gün gibi kısa bir sürede açıkladık.