açmakta

Fransız Total şirketi, Akdeniz'de petrol arama çalışmalarına başlıyor
Gazete, iç sayfalardan yer vermeye devam ettiği haberinde ise, enerji sektöründe, ülke ekonomi için yeni perspektifler açmakta olan önemli gelişmeler yaşanmakta olduğunu yazdı.Total tarafından yapılacak sismik araştırmalarla ilgili ruhsatın başlangıç tarihinin 1 Şubat, sona erme tarihinin ise 1 Mayıs olduğunu belirten gazete, Rum Tarım
Aşırı yükselen döviz kuru KOBİ’leri vurmaya başladı
Bankaların kapanan kredileri tekrar açmakta gönülsüz davrandıkları, ek teminatlar talep ettikleri bilgisini alıyoruz. Sorunun daha da büyümemesi için ekonomi yönetiminin önlem alması gerektiğini düşünüyoruz.
Emine Erdoğan: Kadınların girişimci olarak iş hayatına atılması önemli
kurmak isteyen kadın girişimcilere her zaman destek vereceklerini ifade eden Erdoğan, “Bu kardeşlerimizden 13’ün kendi işlerini açtığını ve 6’sının da açmakta olduğunu öğrendim. İnşallah bu sayı daha da artacak ve bu başarıyı tüm Türkiye’ye gösterecekler.
Çok uluslu Süper Lig
Alman kulüpleri Doğu Avrupa bloğundan gelenlere kapılarını açmakta tereddüt etmiyor. İtalya ise Güney Amerikalılara (Arjantin/Brezilya) daha yakın. Bizimse böyle bir kimliğimiz yok.
500 yıllık türbeyi soydular, kameraya takıldılar
Emir Sultan’ın da akrabası olduğu tarihi yapının kapılarını açmakta zorlanan hırsızların kapıyı açma gayretleri ise güvenlik kamerası tarafından anbean görüntülendi.Türbenin girişinde yeralan yazıdaki ‘Edeple gelen edeple çıkar’ yazısına da aldırış etmeyen hırsızların çaldığı kasada 150 TL civarında para olduğu tahmin ediliyor.
TUSKON, Türk ve Rus iş kadınlarını Moskova’da buluşturdu
Rusya bütün kurumları ile yabancı partner ve yatırımlara Rusya piyasasının kapısını açmakta. Rakamlara göre, Rusya küçük ölçekli şirketlerinin yüzde 50’den ve orta ölçekli firmaların yüzde 24’den fazlasını iş kadınları yönetiyor.
Gereksiz ilaç kullanımı hastalıklara zemin hazırlıyor
Akılcı olmayan antibiyotik kullanımı antibiyotik direncinin gelişmesine yol açmakta bu da en basit enfeksiyonlarda daha kuvvetli antibiyotik kullanmamıza neden olmaktadır. Unutulmamalıdır ki; tedaviye uygun olan ilacı dahi zamanında doğru dozda kullanmaz, saklama koşullarına uymazsak vücudumuz için bir zehir haline getiririz.
Gebze Dershaneler Birliği: Dershanelerin ruhsat yenileme zorunluluğu yok
MEB bu açıklamalarıyla kamuoyunda kafa karışıklığına yol açmakta ve velilerin kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Konunun ulu orta tartışılması ve sürekli gündeme getirilmesi eğitim sorunu haline gelmiştir.
Bal hırsızı ayılara karşı silahlı nöbet tutuyorlar
öldürmenin yasak olduğunu bilen üreticiler, çareyi soğuk havaya rağmen ellerinde silahlar ile sabaha kadar nöbet tutup, ayıları ürkütmek için havaya ateş açmakta buluyor. Erzincan Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nusret Yalçınkaya, “Bu ayı zayiatı bende 2 gün önce oldu.
Zanlıdan 200 polislik uyuşturucu operasyonu yorumu: Adalet her zaman 18 yaşında
Bazı zanlılar kapıyı açmakta direnince devreye özel harekat polisleri girdi. Koç boynozu ile kapıları açan polisler, evleri didik didik aradı. Narkotik köpeği Alfa'nın da destek verdiği operasyonda bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.
Yaşlılar huzurevine gitme nedeni: Yalnızlık ve bakacak kimsesi olmaması
sigortası modeli ve uygulamasının olmayışı, bakım hizmetlerinin aile üyelerinin sırtına yüklenmesine ve bütünüyle kişilerin iyi niyetine bağlı kalmasına yol açmakta. -Hizmet sunumunda modelin belirlenmesi kadar gerekli insan gücü ve altyapı planlamasının da yapılması önem taşımakta.
Terim: Kimse milli görevimi ve Galatasaray bağlılığımı tartmaya kalkmasın
Andora’nın güçlü takımlar kategorisinde olmadığını belirten Terim, “Ancak 10 kişiyle defans yapılınca bunu açmakta zorlanabilirsiniz. İlk yarım saat zorlandık.
Cizre’deki bombalı saldırıya STK’lardan kınama
milliyetçi çevrelerinin oluşturmaya çalıştıkları kurgusal ortamın deşifre edilmesi, bu çevrelerin aşırı biçimde asabileşmesine ve saldırganlaşmasına yol açmakta. Bu bağlamda Cizre’de 3 mütedeyyin aileye eş zamanlı gerçekleştirilen çivilerle desteklenmiş ses bombalı saldırı, düşmanlıkta sınır tanınmadığının açık ve somut
Batan Hint denizaltında 3 cesede ulaşıldı
Hint deniz kuvvetleri sözcüsü Narendra Kumar, dalgıçların patlama sonrasında batan denizaltının kapılarını açmakta zorlandıklarını ve denizaltıda patlamanın büyük tahribat oluşturduğunu açıkladı. Patlamaya neyin sebep olduğu hakkında hala açıklama yapılmazken, araştırmaların devam ettiği bildirildi.
Teknoloji mağazasının açılışında izdiham yaşandı
Güvenlik görevlileri kapıyı açmakta zorlanırken ezilme tehlikesi geçirdi. Vatandaşlar mağazaya girmek için birbirlerini ezerken X RAY cihazı parçalara ayrıldı. Müşteriler içeriye girerken bazı elektronik ürünleri yere düşürdü.
200 polis şafak vakti uyuşturucu operasyonu yaptı, 29 kişi gözaltına alındı
Bazı zanlılar kapıyı açmakta direnince devreye özel harekat polisleri girdi. Koç boynozu ile kapıları açan polisler, evleri didik didik aradı. Bazı evlerde mutfak dolaplarından uyuşturucu madde çıkarken bazı evlerin de kalorifer peteklerinden içmeye hazır esrar maddesi ele geçirildi.
Arabada açılan cam ve klima yüz felcine neden oluyor
Vatandaşların sıcaklığın etkisiyle çareyi camları açmakta ya da klima kullanmada bulduğunu kaydeden Mehmet Kasımoğlu, ancak bu iki durumunda yüz felcine davetiye çıkardığını, bu yüz felçlerinin genelde kendiliğinden iyileştiğini açıkladı.
Bahçeli: Suriye'deki kaos AKP'nin Esad'la girdiği inadın ve cebelleşmenin eseri
Hatta sözde şehit mezarlıkları açmakta, bölünme için yoğun bir alt yapı hazırlamaktadır. Ne var ki, Kürt kökenli kardeşlerimin büyük çoğunluğu bunlardan rahatsızdır. Şahsıma ulaşan, mesaj gönderen, aracılarla haber ulaştıran çok sayıda Kürt kökenli kardeşim 'biz bölünmek istemiyoruz' kararlılığında ve iradesindedir.
Yrd. Doç. Dr. Akbal: İftarla sahur arasında öğün sayısını dörde çıkarın
uzun oruç ve kısa beslenme süresinde yeteri kadar su alınamazsa hasta veya sağlıklı kişilerde ciddi sıkıntılara sebep olabileceğini söyledi: "Orucu suyla açmakta fayda var. Sonra da çorba ile hafif bir başlangıç ve 10-15 dakika ya da yarım saat kadar ara verilip daha sonra ana yemeğe geçilebilir.
Sünnet, uzman elde uygun şartta yapılmalı
Çünkü deneyimsiz ellerde ve steril olmayan şartlarda yapılan sünnet, cinsel fonksiyon bozukluğu ve psikolojik sorunlara yol açmakta. Memorial Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Op. Dr. Nurettin Şahin, uygun koşullarda yapılmayan sünnetin neden olabileceği birçok sağlık sorunları ortaya çıkacağı konusunda uyardı.
YTÜ: Reklam panoları sansürlenmedi
Olay, bir reklam panosunun kağıtla kapatıldığı ihbarını alan güvenlik ekibimizin o reklam panosunu açmakta iken çekilen bir fotoğrafın, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması ile doğmuştur. Kimin ve neden yaptığı bilinmeyen ve bir anlam verilemeyen olay, sosyal medya fenomeni olmaya meraklı bir genç ya da art niyetli provakatif bir düşünce sonucu gerçekleşmiş
Türkiye’den Kuzey Irak’a sağlık desteği
seviyedeki ekonomi, turizm, sanayi ve ticaret hacmi, yükseköğretimde vardığı önemli başarı ve değişimlerle birleştiren Türkiye ve üniversiteleri sizlere kucak açmakta; Batı toplumlarında okuttuğunuz çocuklarınız dinde, aile kavramında, kültürde ve milli değerlerinde asimile olurken aynı coğrafyayı, tarihi, kültürü, değer ve kavramları
İbrahim Yazıcı son yolculuğuna uğurlanıyor
Gönüllü taraftarlar ve Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri cenaze aracının önündeki kalabalığı açmakta güçlük çekti. Hep bir ağızdan tekbir getiren kalabalık, Ulu Camii’ye kadar cenaze aracına eşlik etti.
Kocasından aldığı 230 liralık KEY parası ile iş yeri sahibi oldu
84 arkadaşımızla kursa başladık ve iyi bir dereceyle kursumu tamamladıktan sonra kursa katılan arkadaşlar arasında ilk iş yerini açmakta bana nasip oldu. Şu anda iş yerimizde özlenen lezzetler olan ev yapımı mantı, erişte, su böreği, baklava ve sac üstü haşhaşlı çörek yapıyoruz.
Sancar: Biz cennet vaat etmiyoruz; ama cehennemden kurtulmak istiyoruz
Hükümetin hak arama hukukunun yolunu açması gerektiğini anlatan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, “Bu yolu da açmakta gecikirsen işte orada lastik patlar. Bunun da yolu ‘Ben, tekrar silahlarımı alır gelir seni vururum’.
"Toplumda esas değişim, siyasetle değil vicdan ve kolektif şuurla gerçekleşir"
Tabii ki bu da İslam ümmetinin vücudunda gedikler açmakta ve düşmanların saldırısına açık hale getirmektedir. İcma ve kolektif şuur, İslam kanaviçesinin fertlerini bir arada tutan ve düzenleyen ana unsur ve tabiri caizse belkemiğidir.
Veteriner Hekim Pehlivan: Piknik sezonu açıldı, kenelere dikkat
Biyolojik mücadele konusunda bu gibi haberler, toplumda gereksiz beklentilerin oluşumuna yol açmakta ve bu da insanların, asıl hedef olan kişisel korunmaya odaklanmasına engel olmaktadır.” (CİHAN)
Mahsur kalan Kievli şoförler, bariyerleri söktü
Geri dönme imkanı olmayan ve bariyerlerle bölünmüş, Pobeda Caddesi’ndeki bazı şoförler ise çareyi bariyerlerin vidalarını açmakta buldu. Pas çözücülerle ve iki gurup halinde müşterek uzun bir çalışma sonrasında şoförler tutsak kaldıkları yoldan çıkmayı başardı.
Satırla kasayı kırıp marketi soydu
Ancak kasayı açmakta başarılı olamayan hırsız yanlışlıkla satırla el parmaklarını kesiyor. Alt kattan sargı bezi alan hırsız elini sargı beziyle sardıktan sonra kasayı açamayacağını anlayınca alt kata inerek poşetlediği para ve sigaraları yanına alarak içeri girdiği
Ağanın topraklarını adına tapuladığını iddia eden köylüler baş kaldırdı
Yolu açmakta direnen köylüler ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yapılan görüşmelerin ardından köylülerden seçilen 5 kişilik bir heyet vali ile görüştü.Yıllardır çay kenarında bulunan sazlık, kamış ve böğürtlen olan araziyi ekilebilir toprağa dönüştürdüklerini belirten köylüler, “Yaklaşık 4 bin 500 dönümlük araziyi
Polis-hırsız kovalamacı nefes kesti (Özel)
Şahısların olay yerinde terk ettikleri otomobilde yapılan aramada evlerin ve iş yerlerinin kapılarını açmakta kullanılan demir levyeler ile bazı malzemeler bulundu. Şahısların hırsızlık amacıyla bölgeye geldikleri belirtildi.
Kasa hırsızları güvenlik kamerasında
Kovalamaca sırasında içinde kasa açmakta kullanılan levye ve murçların bulunduğu çantayı fırlatan şüpheliler kısa süre sonra yakalanıp gözaltına alındı. Hasan B. (26) ve İkram Ç.
"Resmi kimlik kartı olmayanlara kapı kilidinizi emanet etmeyin"
çalışmasını eleştiren Pekdemir, "Özellikle nalburiye esnaflarının dükkanlarında aynı zamanda anahtarcılık yapması müşteri memnuniyeti ve güvenlikte zafiyete yol açmakta, maliyeden beklentimiz açılış esnasında işyerlerinden Anahtarcılar Odası Kayıt Belgesini zorunlu tutmalarıdır.
'Üniversitelerde yaşanan kavgalar yüreğimizde derin yaralar açıyor'
“Son günlerde bütün millet olarak tanıklık ettiğimiz gençlerimiz arasındaki ihtilafların taşlı sopalı kavgaya dönüşmesi; yüreğimizde çok derin yaralar açmakta, hepimizi derinden üzmekte ve sarsmaktadır.
Kargo şubesinin önünden kolileri çaldı, çalışanlar kovaladı
Zanlıların araçlarında yapılan aramalarda, evlerin göbek kilitlerini açmakta kullanıldığı belirtilen, 1 adet tornavida, 1 adet kurbağacık ile 1 adet dizüstü bilgisayar ele geçirildi. Mahkemeye sevk edilen 4 zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
'Hapis cezası kalkınca karşılıksız çekte yüzde 50 artış oldu'
Murat Ören, "Bu durum kötü niyetli kişilerin artmasına, sonuçta da iyi niyetli tüccarın mağduriyetine yol açmakta ve genel ticari hayatı olumsuz etkilemektedir. Bu yapılan yasal düzenlemeyle bir tarafa özgürlük tanınırken diğer tarafta mağduriyet oluşturulmuştur.
Her 4 evlilikten biri çocuk yaşta yapılıyor
Bu evlilikler, yıpranmış ailelere, mutsuz çiftlere, ortada kalmış ve psikolojik sorunlarla büyüyen çocuklara yol açmakta ve de yeni neslin sağlıksız ve yetersiz bir şekilde gelişmesine neden olmaktadır.
Bakan Şimşek: Havacılık, Türkiye ekonomisinin 3 katı daha hızlı büyüyor
Hatta bir özeleştiri yapalım; zaman zaman önlerini açmakta bile zorlandığımızı söyleyebilirim. Hava alanında hızlı büyümenin getirdiği sıkıntılar var. Bu tabi THY’ye yansıyor.
Kar siperleri, bu kış sürücülere rahat nefes aldıracak
Bu da karayollarında sıkıntılara yol açmakta. Dağ yamaçlarında ya da yüksek rakımlı tepelerdeki yollarımız tipi ve rüzgar nedeniyle sıklıkla kapanmakta. Kar yağmadığı zamanlarda bile tipi nedeniyle araç trafiğinde aksamalar yaşanabilmekte.
Uzmanlar, horlamanın hastalık belirtisi olduğu konusunda uyardı
Yakınlarda yapılmış bir araştırmaya göre horlayan kişi eşinin uyku süresinde ortalama bir saat azalmaya yol açmakta, yani eşini uykusuz bırakmaktadır. Bunun yanı sıra horlama, uykuda solunum duraklamaları hastalığının da bir belirtisi olabilir.
Başbakan Erdoğan: Kızılay dünya barışına katkı sağlamaya devam edecek
Başbakan Erdoğan, "Kızılay, komşumuz Suriye'de yaşanan drama da seyirci kalmamakta, baskı ve zulümden kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimize kucak açmakta, insani yardımlar sunmaktadır. Faaliyet alanının genişliğiyle dikkati çeken Kızılay, ihtiyaç sahiplerine yardımları organize ve ivedi bir şekilde ulaştırabilmesi sayesinde, diğer yardım kuruluşları arasında
Nar ekşisi bidonu bomba gibi patladı: 1 yaralı (Özel)
Kapağını açmakta çok zorlanmış. Açıldığı sırada da büyük bir gürültüyle patlamış. İlk defa bir nar ekşisi bidonunun patladığını duyduk.
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı, sürücü zor kurtuldu
Araçta bulunan merkezi kilit nedeniyle kilitlenen kapıları açmakta zorlanan A.T. otomobilini yol ortasında durdurmak zorunda kaldı. Kütahya Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Müdürlüğüne yapılan ihbarın ardından otomobil sürücüsü A.
Adana'da 500 polisin katıldığı şafak operasyonu
Özel harekat polisleri, kapıyı açmakta direnen yerlerin kapılarını koç başları ile kırdı. Helikopterle havadan da takip edilen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis, belirlenen evlerde narkotik köpekleri ile aramalarını sürdürüyor.
'Avrupa Merkez Bankası siyasetin oyuncağı olmamalı'
Federal hükümetin dava açmakta çekingen davranması halinde daha ileri adımların da gündeme gelmesi gerektiğini belirten Jörg-Uwe Hahn, “Federal Meclis ve Eyalet Temsilcileri Meclisi'nin de ECB'ye karşı dava açma hakkı olmalı.
Kasa hırsızlığı zanlıları yakalandı
adlı kadına ait evde çelik kasaları açmakta kullanılan matkap ve çeşitli aletler ele geçirildi. Hırsızlıkları M.Y. ile T.G.'nin yaptığı, ayrıca iki hırsızlığa da karıştıkları belirlendi.
"Güneşle cilde temas eden ultraviyole ışınlar, cilt kanserini tetikliyor"
cildimize temas eden ve göz ile göremediğimiz ultraviyole ışınları, bir yandan cildin çillenmesine, lekelenmesine, erken yaşlanıp çizgilenme ve kırışmasına yol açmakta diğer yandan da çeşitli cilt kanserlerinin oluşmasını tetiklemektedir.
CHP'li Özel: Damacanalarda kanserojen BPA'ya karşı yasaklama söz konusu değil
sistemi, bağışıklık sistemi bozuklukları, nörolojik sorunlar, obezite, hiperaktivite, kalp hastalığı, meme kanseri, kısırlık gibi sağlık sorunlarına yol açmakta.” dedi. Geçen yıl yayımlanan tebliğ ile bu ürünün biberonlarda kullanımının yasaklandığını hatırlatan Özel, “Ancak yine o günlerde, ilgili tebliğ yayınlandıktan sonra tarafımdan
İskenderun'da AK Parti halka araçla iftar yemeği dağıtıyor
AK Partili tüm belediyeler Ramazan çadırı açmakta ve halkımıza yardımlar yapmaktadır. İnşallah İskenderun’u AK Parti Belediyesi yaptığımız takdirde şehrimizin dört bir tarafında da Ramazan çadırları kuracağız.
Rusya'da iki aceminin kuyumcuyu soyma anı
Bu arda soygunları dışarı çıkarken dış kapıya açmakta zorlanıyor. Ellerindeki altınları düşüren hırsızların acemi oldukları belirtiliyor. (CİHAN)