açması

'Kızıl’a takımın sahiplenmesi noktasında kapıları açmasını defalarca söyledik'
Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ın takımın sahiplenmesi konusunda bütün kapıları Gazianteplilere açması gerektiğini söyledi. Çelik, bunu kendisine defalarca söylediklerini belirtti.
Güney Afrika’da polis protestoculara ateş açtı: 1 ölü
JOHANNESBURG - Güney Afrika’da belediyenin söz verdiği evleri teslim etmemesini protesto eden kalabalığa polisin ateş açması sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Johannesburg’un Roodepoort mahallesinde devam eden gösterilerde, öfkeli kalabalık teker yakarak yolu trafiğe kapattı; bölgeden geçen araçları taşladı.
Bakü'de 20 Ocak katliamı kurbanları anıldı
BAKÜ - Sovyet askerlerinin, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 20 Ocak 1990 tarihinde sivil halkın üzerine ateş açması sonucu hayatını kaybedenler anıldı. Dönemin Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov'un emriyle gerçekleşen katliamın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen, acılar hala tazeliğini koruyor.
Almanya'da yüz binlerce akademisyen asgari ücretten az maaşla yaşıyor
(CSU) ile görüşen Jörg, çok sayıda eğitim görevlisinin süreli iş sözleşmesiyle çalıştığını kaydetti ve üniversitelerin bu insanlara net bir kariyer yolu açması gerektiğini anlattı. Jörg, ancak bu şekilde uluslararası arenada kaliteli eğitim görevlilerini kazanma mücadelesinde başarılı olunacağını sözlerine ekledi.
TÜSİAD Başkanı Yılmaz: Türkiye, limanlarını Güney Kıbrıs'a açmalı
Toplantıda konuşan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Türkiye'nin limanlarını Güney Kıbrıs gemilerine açması gerektiğini ifade etti. KKTC’den Kıbrıs Türk İşadamları Derneği Başkanı Metin Şadi, Güney Kıbrıs’tan İşverenler ve Sanayiciler Federasyonu (OEB) Başkanı Filios Zachariades, TUSİAD Yönetim
Kamboçya’da göstericiler ile polis çatıştı: En az 3 ölü
Phnom Penh polis merkezinin de teyit ettiği bilgilere göre, polisin ateş açması sonucu an az 3 eylemci hayatını kaybetti.Haftalardır protestolar düzenleyen konfeksiyon işçileri, hükümetin önerdiği 100 dolarlık en düşük işçi maaşını 160 dolar yapılmasını istiyor.
Eroğlu: 334 barajın yapımını tamamladık
Hükümetin de yapması gereken iş adamlarımızın, müteahhitlerimizin, sanayicilerimizin önünü açması gerekir.” diyen Eroğlu, artık yapılan işlerin kısa zamanda teslim edildiğine dikkat çekti. Eroğlu, “Sizler zamanla yarışıyorsunuz.
AOSB Başkanı Sütcü: Makine başında vardiyalı çalışacak işçi bulamıyoruz
SGK'nın şube açması için yer tahsisi yapılarak inşaatına başlandığını açıklayan Sütcü, önemli bir ihtiyaç olan noterliğin hizmete girdiğini ve banka sayısının arttırıldığını bildirdi. Yeni kurulan polis merkezi binasının hizmete girdiğini aktaran Bekir Sütcü, temeli atılan alışveriş merkezimizin en geç 2014’ün sonunda biteceğini vurguladı.
Kuzey Kore, yeni yılın için yabancılara kapılarını açtı
Yıl başı gibi belirli dönemlerde turizme kapısını kapatan Pyongyang yönetiminin bu yıl ilk defa yıl başında yabancılara kapısını açması dikkat çekti. (CİHAN)
Bitkisel üretim 111 milyon tonu geçti
Bayraktar, çay üretiminin ise ikinci sürgün döneminde meydana gelen aşırı sıcakların taze filizlerde yanmaya yol açması nedeniyle üretim geçen yıla göre yüzde 8 azalışla 1 milyon 250 bin tondan 1 milyon 150 bin tona gerilediğini belirtti.
Eski cumhurbaşkanının rüşvet aldığı ispat edilemedi
Cumhurbaşkanı Christian Wulff hakkında suçlamalar ve savcılığın soruşturma açması üzerine 2012 yılında görevinden istifa etmişti. (CİHAN)
Uygur bölgesinde çatışma: 16 ölü
Polisin ateş açması sonucu 14 saldırganın öldüğü, ikisinin de yakalandığı kaydedildi.Olayla ilgili araştırmanın sürdüğü ifade edildi.
AP'nin ağır toplarından basın özgürlüğü uyarısı: ‘Vatana ihanet' kabul edilemez!
Hükümetin belgeleri yayımlayan gazete ve gazetecilere dava açması yerine gizli belgelerin nasıl korunacağına ilişkin düzenlemeleri elden geçirmesi gerektiğini kaydeden AP'nin en büyük 3. grubu Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Başkan Yardımcısı Lambsdorff, hür basının demokrasinin temel şartı olduğunun AK Parti yönetimince benimsenmediğini
TESK, 50 bin kişiye girişimcilik kursu hedefledi
Yani girişimcilik sertifikasını alan yeni nesil esnaflarımızın işyerlerini açması beklediğimizden verimli oldu. Bu rakamlar sadece yılın birinci dönemine aittir. Bu tür girişimcilik kurslarımıza 2014 yılında da ara vermeden devam edeceğiz.
Rusya, Küba’nın 29 milyar dolar borcunu siliyor
Borcun silinmesinin Küba’da Rus yatırımlarının önünü açması bekleniyor.Rus basınında yer alan haberlere göre borçların silinmesi ile ilgili anlaşma Şubat ayında Küba’da imzalanmıştı. Anlaşmanın parlamentodan onaylanması gerekiyor.
Yaralı Afgan’ı öldüren İngiliz asker Shakespeare’den pasaj okumuş
Mahkemede verilen ifadeye göre 2011’de Helmand eyaletinde iki direnişçinin üzerlerine ateş açması üzerine askerler hava desteği istedi. Direnişçilerden biri helikopterden açılan ateşle vurularak ağır yaralandı.
Belçika Büyükelçisi: Yatırım için Türkiye’nin en dinamik şehri Manisa
Büyükelçi Conzemius da yatırım için Manisa’yı tercih etmelerinin en büyük sebebinin, İzmir Çandarlı Limanı'na yakınlığı ve yabancı sermayeye kucak açması olduğunu söyledi. Conzemius, “Bugün yaptığımız görüşmelerden, 2014 yılı içinde mutlaka netice alacağız.
Çin-Orta ve Doğu Avrupa İş Forumu Romanya’da yapıldı.
ülkelerindeki demiryolu ve altyapı projeleri için 10 milyar dolarlık finansman sağlayacağı ve Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Bükreş’te bölge merkezi açması kararlaştırdığı öğrenildi. (CİHAN)
Borç alarak Sydney’e gelmiş Türk işadamından, 30 milyon dolarlık tesis
çevresi olmayan, Avustralya’ya sonradan gelmiş İngilizcesi belli bir seviye de olan birisinin kalkıp da Sydney şehir merkezinde veya batı bölgesinde büro açması mümkün olamazdı. Onun için bende daha çok göçmen toplumun yaşadığı bölgede mühendislik hizmeti vermeye başladım.
Libya’da silahlı gruplar arasında yeni çatışma
Trablus’ta dün yaşanan çatışma, Misrata’dan olan milislerin gösteri yapan yerel halka ateş açması ile başladı. Yerel sakinler, milislerin Trablus’u terk etmesi isteği ile karargahlarına yürüyüş düzenlemişti.
CDU ve SPD enerji, altyapı ve ulaştırmada yakınlaştı
Yeni yerleşim yerlerinin kurulması ve belediyelerin boş arazileri yerleşime açması için çalışmalar yapmaları da beklenenler arasında. Altyapı ve yük taşımacılığının da konuşulduğu görüşmede, alt yapıya daha fazla yatırım yapılması kararlaştırıldı.
Taraftarları yüzünden Spartak Moskova iki maçta 1,4 milyon dolar zarar etti
Spartak Moskova taraftarlarının Yaroslavl kentinde Şinnik ile oynanan maçta stadyumda kavga çıkararak tribünde gamalı haç bayrağı açması Moskova kulübe pahalıya patladı. İki maç seyircisiz oynama cezası alan Spartak Moskova 1,4 milyon zarar ettiğini duyurdu.
Daum ilk kez Fenerbahçe karşısında
Taraftarlar, Teksas tribününde "İsteyin Şehir Yakalım, Güneş Doğdu Sansınlar" yazılı pankart açması dikkat çekti. Ayrıca Maraton tribününde taraftarların çizimlerinin yer aldığı "Yeşil Beyaz Sevdalı Yürekler" yazılı dev pankart açıldı.
Boydak: KOBİ’ler için devlet imkanlarının seferber edilmesinin zamanı geldi
için küçük ve orta boy işletmelere daha fazla özen göstermesi, politikalarını oluştururken bu kurumları daha hızlı ve sağlıklı büyümeye götürecek yolları açması gerektiğini söyledi. Boydak, ağırlıklı olarak istihdam yükünü çeken küçük ve orta boy işletmelerin orta ve uzun vadeli finansmana erişim noktasında sorunlarının olduğunu ve buralara daha fazla
Serdar Ortaç konserinde Ahmet Kaya posteri açılınca olay çıktı
- Manisa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Serdar Ortaç konserinde, seyirciler arasındaki bir kişinin Ahmet Kaya posteri açması üzerine olaylar çıktı. Sahneye atılan taş, çatal ve plastik şişelerin devamı gelince Ortaç, konseri yarıda bıraktı.
IKEA’ya KRV’de kolay izin yok
Meclisin bunun için dava açması bekleniyor. Bu durumda İdari Mahkeme’nin konuya el atması gerekecek. İl meclisinin düşüncesi ise bu tür mağazanın büyük vergi gelirleri getireceği.
Bahçeli:Ahmet Kaya'nın ödüllendirilmesi Türk milletine saygısızlık ve nankörlük
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının; birliğe, beraberliğe ve sevgiye kaynaklık etmesi gerekirken kavga ve kargaşaya yol açması maksatlı faaliyet ve niyetlerin ne kadar mesafe aldığını göstermektedir. Ayrıca Türk milletini reddeden, milleti anonim bir kalabalık ve isimsiz bir yığın görmekle kalmayıp 36 etnik grup tetikçiliğine soyunanların Cumhuriyet’tin anti tezi, karşı
Pekmez modern tesislerde üretilmeye başlandı
DENİZLİ - Enerji deposu, kan yapıcı, iştah açması gibi birçok faydası olan pekmez, artık modern tesislerde üretiliyor. Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Yeşilyuva Belediyesi, yaptırdığı pekmez ocağında vatandaşların getirdiği üzümlerin, cüzi bir ücret karşılığında ve hijyen
Altın değerindeki safranın hasadı başladı
teknolojisi ve ilaç sanayindeki gelişmeler ve fiyatının pahalı olması nedeniyle tüketim alanları iyice daralan safran ilk çiçeğini Cuma günü sabah ezanı ile açması nedeniyle halk arasında 'mübarek bitki' olarak da anılıyor.
Türkiye'de üç aydan fazla kaldı, beş yıl giriş yasağı aldı
Mavi Kart'ı hak edip elinde bulunmayan ve bu duruma düşenlerin Türkiye'de dava açması gerektiğini bildiren Özcan, “Bizzat veya bir avukata vekalet vererek Türkiye'de dava açmak gerekiyor. Sayın Alagöz Mavi Kart şartlarını yerine getirirse, ceza ağır olduğundan mahkeme beş yıl ülkeye giriş cezasını kaldıracaktır.
Ziyaretçilerin elini öpen şempanzenin firarı kısa sürdü
KAYSERİ - Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı’nda bulunan 2 şempanzeden birisi ziyaretçinin kapıyı açması sonucu firar etti. Ziyaretçilerin ellerini öpmesiyle tanınan şempanzenin firarı 5 dakika sürdü.
Hulusi Belgü: Fenerbahçe'yi ekip olarak yöneteceğiz
Bizim önümüzü açması lazım. Aziz Yıldırım başkanlığı bıraktığında onun ve kulübün haklarını zaten koruyacağız.” diye konuştu.
Yargıtay’dan emsal karar: Mesaiye sürekli geç gelmek işten atılma sebebidir
sözleşmeye aykırı davranışları olduğunu vurgulayan Hukuk Dairesi, kararında şu ifadelere yer verdi: "İşçinin davranışı ancak işyerinde olumsuzluklara yol açması halinde geçerli sebep olabilir. İşçinin sosyal açıdan olumsuz bir davranışı, toplumsal ve etik açıdan onaylanmayacak bir tutumu işyerinde üretim ve iş ilişkisi süresince herhangi bir olumsuz etki yapmıyorsa
Başörtüsü mağdurları, 28 Şubat süreci sorumlularından özür bekliyor
Başını açması için ikna odalarında zorlandığını anımsatan Efe, değişen yönetmelik ve genelgeler sonunda devlet hastanesinde göreve başlamak için başvuruda bulunduğunu aktardı. “15 yıl önce tek suçumuz inancımız gereği başımızı örtmekti” diyen Efe, “Umarım Türkiye bir daha o günlere dönmez.
Bakan Şahin: Muhalefet vesayet mantığından kurtulmadığı sürece iflah olması zor
Muhalefetin ön açması lazım. İşbirliği ve güç birliği olsun. Sürekli 'istemezük' diyen bir mantıkla topluma uzaktan bakan, şimdi şuraya bakın 'başı açığı ile kapalısı ile bir zenginlik.' Biz artık kılık kıyafet üzerindeki hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyoruz.
Rumların İngiliz oyunuyla sahiplendiği Maraş, Osmanlı'dan kalan vakıf mülküymüş
Bazı arsalar Rum malı diye Rumların dava açması sonucu vakıf malı olduğu ortaya çıktı. Demek ki vakıflarımıza sahip çıkmamız lazım. Kıbrıs adasının sadece Maraş bölgesi değil bütün bölgelerde vakıf malları var.
28 Şubat'ta baskı gören başörtülü öğrenciler şimdi çalışırken özgürlüğü tadıyor
Üniversite kapılarında bekleyen binlerce öğrenci, ikna odalarında başlarını açması için zorlandı. Aradan geçen 16 yıl sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı demokratikleşme paketiyle başörtüsü kamusal alanda serbest bırakıldı.
Polisten kaçan şahıs sabıkalı çıktı
Polis memurunun arkadaşlarının ateş açması üzerine Albayrak, ezdiği memurun üzerinden geçerek kaçmaya çalıştı. Albayrak ve Ahmedova’nın silahla yaralandığı olayda, Albayrak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Anastasiadis: Kıbrıs sorununun çözümü Türkiye'dedir
iadesine karşılık Gazi Mağusa limanının AB’nin gözetiminde faaliyete geçmesini önerdiklerini, Türkiye’nin Rum uçak ve gemilerine, havaalanlarını ve limanları açması durumunda ise, Türkiye’nin şu an blokeli olan bazı AB müzakere başlıklarına uyguladıkları vetoyu kaldırabileceklerini söyledi.
Mermerciler enerji ve motorin desteği istiyor
Türkiye ihracatın önünü açması gerekiyor.” Afyonkarahisar’ın bu sektörde önemli bir şehir olduğunu, 117 ülkeye ihracat yaptığını vurgulayan Özcan, şehrin ihracatının yüzde 51'inin doğal taş ve mermerden oluştuğunu aktardı.
Meyvesi toplanan armut ikinci defa çiçek açtı
badem, erik, kayısı ve şeftali ağaçlarının çiçek açtığını görüyorduk ancak yıl sonuna doğru sonbaharda meyvesi toplanmış bir ağacın ikinci ürün için çiçek açması çok ilginç. 45 yaşındayım, hayatımda ilk kez armudun bu mevsimde açtığını gördüm.
Obama: Cumhuriyetçiler ekonomiyi esir aldı
Bu arada Cumhuriyetçiler, bazı federal kurumların yeniden kapılarını açması için bazı bütçe kalemlerini onaylamayı teklif etti. (CİHAN)
TBMM'de yeni yasama yılı yarın başlıyor
00’te TBMM Genel Kurul’unda birleşimi açması ve sunuş konuşması ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 11. Cumhurbakanı sıfatı ile son kez yasama yılı açış konuşması yapacak.
TUSKON Başkanı Meral: Üretmeyen bir ülkenin refah düzeyini yakalaması zor
8 OSB'yi bünyesinde barındıran Gebze'de sanayicilere daha iyi hizmet verebilmek için GESİAD'ın OSB şubesini açması çok önemli. Konfederasyon olarak işadamlarına sunmuş olduğumuz değişik fırsatları değerlendirmek için GESİAD'ın OSB şubesine çok iş düşüyor.
Daum'dan sürpriz kadro
bulunan taraftarların, futbol disiplin kurulunun Bursaspor'a kestiği cezalara gönderme olarak, "Bursa Yaz 6222'ye Gönder, Ceza Bize Gelsin" yazılı pankart açması dikkat çekti. Maçı 20 bin civarında seyirci izledi.
TBMM’de yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak
00’te TBMM Genel Kurul’unda birleşimi açması ve sunuş konuşması ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 11. Cumhurbakanı sıfatı ile son kez yasama yılı açış konuşması yapacak.
Karadağ'dan 'Yugoslavya' hamlesi
Karadağ hükümetinin, projeyi bugün Birleşmiş Milletler toplantıları sırasında tartışmaya açması bekleniyor. (CİHAN)
ABD silah ticareti antlaşmasını imzaladı
İç politikada yeni bir tartışmaya yol açması beklenen ATT anlaşması, güçlü silah lobisine karşı Obama hükümetinin nasıl direnebileceği merak konusu.Anlaşmaya imzasından sonra açıklama yapan Kerry, atmış olduğu imza ile Anayasa’nın 2.
Emin Özkurt: Gayet organize ve planlı bir eylem gibi görünüyor
Bilakis, toplumsal önemi bu denli üst seviyede olan bir konuda İçişleri Bakanlığının İstanbul Emniyeti nezdinde bir soruşturma açması ve gerçekleri açıklığa kavuşturması daha sağlıklı olur."Avukat Özkurt, gözaltına alınanların hızlıca serbest bırakılmasının da yerinde olmadığını sözlerine ekledi.
Esed: Kimyasal silah kontrolümde muhalifler ulaşamaz
ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'nin kimyasal silahlarını uluslararası denetime açması teklifini eleştiren Esed, "Onlar hayali bir düşmanla savaşıyor." dedi.Olası askeri operasyonu konusunda endişe etmediğini ifade eden Suriye lideri,"Anlaşma ile ilgili bir endişe taşımıyorum.