açmayı

Almanya’nın eski eğitim bakanı, Vatikan’a büyükelçi olacak
Ancak eski bakan geçtiğimiz günlerde siyasette devam etmek istemediğini ve hayatında yeni bir sayfa açmayı düşündüğünü belirtmişti. (CİHAN)
Galatasaray Liv Hospital: 90 - Zalgiris Kaunas: 83
Sarı-kırmızılılar son bölümlerde Arroyo ve Mensah-Bonsu'nun kaydettiği basketlerle farkı tekrar açmayı başardı ve karşılaşmadan 90-83 galip ayrıldı. Karşılaşmayı 26 sayıyla tamamlayan Pocius maçın en skorer ismi olurken, Javtokas 21 sayıyla mücadele etti.
300 milyon dolarlık yatırımla on yılda 20 otel açacak
Şirket, 300 milyon dolar yatırımla 10 yılda 20 otel açmayı hedefliyor. İzmir’de ilk otel yatırımını Bayraklı ilçesinde başlatan Er Yatırım, İstanbul'daki otel yatırımları için de arazi aldı. Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır ve Trabzon gibi potansiyeli yüksek Anadolu şehirlerinde de otel için arsa bakıyor.
TESK: Kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmalı
İş yeri açmayı planlayanlar ise proje ve çalışmalarını sürdürüyor. Ekonominin büyümesi ve istihdamın artması için küçük girişimlerin ve aile işletmelerinin faaliyetleri özendirilmeli ve bürokrasi azaltılmalıdır.
Eskişehirli iş adamları EGSİAD Akademi ile dünyaya açılıyor
EGSİAD, bu tür eğitimlerle üyelerinin tamamını dünyaya açmayı hedefliyor.EGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sami Türk, Eskişehir’in ihracatta büyük eksiklikler yaşadığını söyledi. Eskişehir’in Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birine sahip olmasına rağmen ihracatta yeterli seviyede olmadığını vurgulayan Türk, “Eskişehirli iş adamlarımız
Bank Asya, 2014 yılında 500 kişiyi işe alacak
2013 yılı sonuna kadar 20 şube daha açmayı planladıklarını belirten Büyükadalı, "Şu anda 280 şube ve 5096 personel ile sektörün lideri konumundayız. 2014 yılında 500 kişi daha istihdam ederek sektörde liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz.
AB'den hükümete 'Taraf ve Baransu' eleştirisi
Resmi yetkililerin eleştirel yazar ve gazetecilere davalar açmayı sürdürdükleri vurgulanan raporda, “Medya sahipliğinin, menfaatleri haberlerin serbest dolaşımının ötesine geçen büyük şirketlerde temerküz etmesi hem medya sahipleri hem de gazeteciler arasında geniş oto-sansüre
İranlı işadamları Alanya'da araştırma yapıyor
ALTSO Başkanı Şahin de, oda olarak yatırımcının önünü açmayı ilke edindiklerini belirtti. Şahin, “Biz ticaret yapan, istihdam sağlayan, ekonomiye katkı sağlayan herkese destek oluruz. Yabancı yatırıma da önem veriyoruz.
‘Dünyanın hediyelik eşyası’ bu fuarda
Fuarı her yıl daha da büyütmeyi hedeflediklerini belirten Çayır, ileriki yıllarda sadece yabancı ülkelerin katıldığı fuar açmayı planladıklarını kaydetti. Bazı ülkelerin gümrük sorunları nedeniyle fuara katılamadığını da sözlerine ekleyen fuar yöneticisi Remzi Çayır, söz konusu sıkıntıların giderilmesiyle gelecek yıllarda fuarın
Kim, Edirne’ye de şube açtı
Edirne’de açılan marketin Marmara yapılanması kapsamında önemli bir mihenk taşı olacağını aktaran Akçay, ’’Edirne’de ilk etapta 5 şube açmayı planlıyoruz. Yerli üreticiyi korumak için yerli firmaların üretimi ve çiftçilerin mahsullerini doğrudan satın alarak hem bölge ekonomisine katkıda bulunacak hem de üreticinin raf bedeli
Cláudio Taffarel: Mancini, Türkiye'deki atmosferi zamanla öğrenecek
- Futbolu bıraktıktan sonra restoran açmayı düşündüğünü biliyoruz, fakat futbol seni bir türlü bırakmıyor, halen var mı böyle bir proje?Evet, futboldan sonra restoran açmak istiyordum.
Rusya: İran’la anlaşma sağlandı, füze kalkanına gerek yok
Tesislerini uluslararası denetime açmayı kabul eden Tahran’a yönelik yaptırımlar hafifletilirken, ABD İran’a 7 milyar dolar yardım yapacak. Bu para ekonomik yaptırımlardan kaynaklanan yaraların sarılmasında kullanılacak.
Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri hizmete açıldı
Kılıç, enstitüyü önümüzdeki 2 yıl içerisinde hizmete açmayı hedeflediklerini anlattı.Türkiye’nin olimpik branşlarda bir farkındalık ülkesi olacağına işaret eden Bakan Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:
Mağazalarında artık sadece kendi ürünlerini satmayacak
Türkiye genelinde 63 mağazası ve 650 bayisi ile yoluna devam eden şirket, 300 mağaza hedefi ile büyümeye devam ederek 2014 yılında 12 yeni mağaza açmayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Arow Mağazacılık üst yöneticisi Selim Taşkın, şirketi kurumsallaştırmak ve mağazacılık alt yapısını yeniden yapılandırmak
ABD ve Almanya’yı mantı ile tanıştıracak
Mantı ve börek türleri ile bilinen marka, Türklerin yoğun olduğu New York, Frankfurt, Münih ile Hamburg’da şube açmayı planlıyor.Planın 2014 itibari ile uygulamaya geçeceğini belirten Badem Mantı ortaklarından Gürbüz Yıldız, “Mantı bizim ata yemeğimiz.
Ekonomi Bakanı: Türk ürünlerini ihracat etmediğimiz tek ülke kaldı
Afrika’da 34 Türk elçiliğinin, 37 de Türk temsilciliği bulunduğunu aktaran Çağlayan Gabon, Nijer ve Fildişi sahillerinde de yakın zamanda birer temsilcilik açmayı planladıklarını söyledi. Ekonomi Bakanı, Sahraaltı Afrika ile ticari ilişkiler konusunda şu bilgileri verdi:
Alfemo Dubai'de ilk yıl beş mağaza açacak
Planlı ve istikrarlı büyüme stratejisi doğrultusunda bölgede bir yıl içinde beş mağaza açmayı hedefliyor.Alfemo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, Dubai’nin mobilya ticareti açısından stratejik bir konumda yer aldığını belirterek
Ziraat Bankası Rusya’da atağa kalkıyor
Petersburg gibi büyük merkezlerde yeni şubeler açmayı hedefliyoruz.” bilgisini verdi.Ziraat Bankası’nın artık tarımı finanse eden banka olmanın ötesine geçtiğini, ticari kredilerde piyasa yapıcı konumuna ulaştığını hatırlatan Demirci, “Sadece büyük olmak
Boydak'tan kredi kartı uyarısı: Limit sınırlamasında ayar çok kaçırılmamalı
olarak ilk etapta bölge ülkelerde iyi tanınmayı, ardından dünya markası olmayı planladıklarını aktaran Boydak, 2014‘te de yüzde 15 büyemeyi, 40 yeni mağaza açmayı planladıklarını duyurdu. Ukrayna, Rusya ve Irak’a 100 milyon Euro yatırımlarının olduğunu ifade ederek, “Bu yatırımın yüzde 90’ı tamamlandı.
Çilek, Ukrayna’da 30. mağazasını açtı
2014 yılı içinde Kiev başta olmak üzere Donetsk, Dnipropetrovks, Harkov ve Kırım bölgelerinde de mağaza açmayı planlıyoruz." diye konuştu. Ukraynalı çocuklar tarafından çok sevildiklerini ve ilgi gördüklerini belirten Talha Çilek, açacakları yeni mağazalarla 2014 yılı sonuna kadar Ukrayna’da toplam
Yeni nesil esnaf kurslarına 408 girişimci katıldı
İşyerini açmayı planlayan 159 girişimci ise projelerini ve çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu. “ESNAF SAYISI ARTIRILMALI”
Beyaz: Misyonu reel sektöre destek sağlamak olan bir katılım bankasıyız
şubeyi açmayı hedefliyoruz. Biz, Türkiye’nin her bölgesinde aktif olarak müşterilerine hizmet götüren bir bankayız. Gaziantep’te olmaktan, burada hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Gümrüklerde uyuşturucu madde ve ticari eşya yakalama yüzde 32 arttı
kapısının temel atma töreninin 16 Kasım’da yapılacağını belirten Yazıcı, Halkalı Gümrük İdaresi ile Çıldır/Aktaş gümrük kapısını 2014 yılı içinde hizmete açmayı planladıklarını ifade etti. Modernize edilen ve faaliyete geçen 8 gümrük kapısının toplam yatırım tutarının 265 milyon 266 bin 871 Türk Lirası olduğunu dile getiren Yazıcı, bu rakamın, bütçe dışı finansman
Dubai Alfemo ile tanıştı
Konsept mağazacılık anlayışını birçok ülkeye taşıyan Alfemo, planlı ve istikrarlı büyüme stratejisi doğrultusunda bölgede bir yıl içinde beş mağaza açmayı hedefliyor. Alfemo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, şirket üst düzey yöneticileri, birçok ülkeden gelen bayiler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla
Starbucks, kahveden sonra çaya gözünü dikti
/>Forbes dergisine verdiği bir mülakatta Starbucks Yönetim Kurulu Başkanı Howard Schultz, ülke çapında 5 yıl içerisinde bin tane daha Teavana çay büfesi açmayı planladıklarını duyurdu. Teavana, 2013 itibariyle 60 ülkede 19 bin perakende satış mağazası bulunan Starbucks’ın küçük kardeşi olacak.
İsrail, Filistin asıllı 26 mahkumu serbest bıraktı
Ancak İsrail Ordu Radyosu, tahliyelerden hemen kısa bir süre sonra hükümetin Doğu Kudüs’te yeni yerleşim yerleri açmayı planladığını duyurdu.Kudüs yakınındaki Ofer hapishanesinden gece yarısı serbest bırakılan 26 mahkum havaifişek ve sevinç gösterileriye karşılandıkları Batı Şeria’ya ulaştı.
IKEA’ya KRV’de kolay izin yok
IKEA Almanya Sorumlusu Peter Betzel ülkede 20 ila 25 IKEA mağazası açmayı hedefliyor. KRV’nin çıkardığı engelleri de Avrupa Birliği Komisyonu’nun denetlemesini istiyor. (CİHAN)
Engellilerin gözü kulağı İzmir’de olacak
Kongre, engellilerin kentsel yaşamın tüm boyutlarına katılıp katkıda bulunmasının olanaklarını İzmir örneğinde tartışmaya açmayı hedefliyor. Söz konusu kongrede, İzmir’de engellilerin toplumsal yaşama daha etkin katılımına yönelik fırsatların ve uygulamaların tartışılarak ve ilgili bilim insanlarını; uluslararası
Mobeseden kaçtılar, güvenlik kamerasına yakalandılar (Özel)
Bu kapıyı açamayınca yan kapıyı açmayı deniyor. Kısa bir uğraş sonucu yan kapıyı açan hırsız malzemeleri kendi kullandıkları araca yüklüyor. Güpegündüz gayet rahat tavırlarla işini tamamlayan hırsız kendisi de malzemelerin yanına biniyor ve araç gözden kayboluyor.
Kilitli kalan genç, görevlileri alarma geçirdi
Daha sonra gelen itfaiye ekipleri de demir levyelerle kapıyı açmayı denedi. Bu yöntem de yeterli olmayınca kepenk elektronik testereyle kesilerek delik açıldı. Uzun süre içerde ecel terleri döken genç dışarıya çıkartıldı.
Belediye 100 kadına daha mikro kredi dağıttı
Mahallede küçük bir bakkal dükkanı açtım ve borçlarımızı ödeyince işleri büyütüp, bir market açmayı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Hindistan’da ilk mobilya mağazasını açtı
kıtada 66 ülkede 444 satış noktası bulunan Çilek, yıl sonuna kadar mağaza sayısını ikiye çıkarmayı ve 2014 yılında da Hindistan genelinde 5 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Çilek’in bebek, çocuk ve gençler için ürettiği yeni koleksiyonlarının sergilendiği mağaza kentin üst gelir gruplarının yoğun olarak ikamet ettiği ve aynı zamanda
Çilek’in mobilyalarına Japon ilgisi
bizi aradı ürünlerimizden çok memnun kaldığını ve eve gelen tüm tanıdıklarının da bu ürünlerden almayı dilediğini aktarıp mutlaka bir Çilek satış alanı açmayı arzuladığını ifade etti. Biz de buna olumlu karşılık verdik.
Rizeli 82 öğrenci Lazca öğreniyor
Talep halinde Lazca eğitim için halk eğitim merkezleri bünyesinde kurslar açmayı da planlıyoruz." dedi.Lazca'yı seçen öğrenciler ise, evlerinde aile bireylerinin çoğunlukla Lazca konuştuğunu ve kendilerinin de bu dili öğrenmek için üyük çaba gösterdiğini söyledi.
Anadolu basına bir yıl uyum süresi tanınacak
Kahramanmaraş’ta ulusal ve yerel yayın kuruluşlarının temsilcileri ve yerel gazete sahipleriyle bir araya gelen Atalay, Trabzon Caddesi'nde açmayı planladıkları BİK Kahramanmaraş şubesinin yılbaşında faaliyete başlayacağını belirtti.
Bodrum'daki Pedasa antik kentinde kuş cinsleri araştırılacak
Hem ülke içinden hem de ülke dışından insanların ziyaretine açmayı düşünüyoruz."Doğa Derneği Doğa Alanları Sorumlusu Can Yeniyurt da Pedasa'nın, Türkiye'deki önemli doğa alanlarından bir tanesi olduğunu kaydetti.
Rize’de 82 öğrenci Lazca eğitim görüyor
Talep gelmesi durumunda Lazca eğitim için halk eğitim merkezleri bünyesinde kurslar açmayı planlıyoruz." dedi.
RamadaEncore Türkiye pazarına giriyor, ilk oteli İzmir'de açacak
yöneleceklerini, bu çerçevede Şanlıurfa, Gaziantep, Çorum, Tekirdağ, Kayseri, Hatay, Eskişehir, İzmir Aliağa, Sinop, Konya, Ordu, Van ve Malatya’ya otel açmayı hedeflediklerini aktardı.'TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÜÇ BÜYÜK PAZARDAN BİRİ'
Kuzey Kore, başka şehirlere açılmaya başladı
Uzmanlar, Kim’in bu değişim aracılığyla taşrada belli başlı şehirlerin gelişmesini sağlayararak turizme açmayı hedeflediğini ileri sürdü. (CİHAN)
Uşak Üniversitesi lisansüstü programlara yoğun ilgi
lisans ve doktora, İnşaat Mühendisliği yüksek lisans, Türkçe Eğitimi doktora, Eğitim Yönetimi tezsiz yüksek lisans ve İletişim yüksek lisans programları açmayı düşünüyoruz. Konuyla ilgili planlamayı yapıyoruz.
Başarılı iş kadınları, ilköğretim ve lise öğrencileri ile buluşacak
Böylelikle onların ufuklarını açmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki aylarda başlayacağız. Proje çalışması başladı, gün ve saat ayarlaması yapılacak.” bilgisini verdi.
Terim'in avukatı: Ünal Aysal'a dava açmayı düşünmüyoruz
Aysal'a dava açmayı düşünmüyoruz." diye cevap verdi. (CİHAN)
Acemi hırsızlar güvenlik kamerasında (Özel)
İş yerinin önüne hırsızlık amacıyla gelen 2 kişi, uzun uğraşlar sonucu kepengi açmayı başardı. Şahıslardan biri etrafı gözetlemek için dışarıda kaldı, diğeri ise kepengin altından sürünerek içeri girdi.
Başakşehir'deki 'Akıllı Sosyal Hizmet' uygulamaları Bilişim Zirvesi'nde
Living Lab’la Belediyecilikte çığır açmayı düşünüyoruz. Projeyi yurt dışı ve ülkemizdeki örneklerini inceleyerek gerçekleştirdik. İlçemizde inovasyon ve girişimcilik merkezimiz teknolojik ürünlerin geliştirildiği ve vatandaşla buluştuğu yer olacak.
'Bilimin Sultanları' sergisi Bursa'da açılacak
Kasım ayında kapılarını bilimseverlere açmayı planlayan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, 6 ay süresince sergiye ev sahipliği yapacak. Bilimle, tarihle ve sanatla ilgili her kesimden büyük küçük her insanın dikkatini çekebilecek sergi rehberler eşliğinde gezilebilecek.
Gassan Hitto: Suriye’de savaşan insanların psikolojisini anlamalıyız
Ama bu sene 2 tane daha yeni okul açmayı planlıyoruz.” diye konuştu. Açılışa katılan Suriye Geçici Hükümet eski Başbakanı Gassan Hitto, Suriye’deki durumun çok zor olduğunu belirterek, “Komplike bir durum.
Türkmenistan yeni inisiyatifler ile BM’de
Türkmen yönetimi, bunun için ülkesinin kapılarını dünya devletlerine ve uluslararası örgütlere açmayı hedefliyor. Orta Asya bölgesinin istikrarlı ülkesi Türkmenistan, bölgedeki diyaloğun arttırılması için yeni mekanizma oluşturmak istiyor.
Batman'da kadınlar ilk spor komplekslerini gezdi
Ama biz kadının da bu kenti kullanan bir cins olarak en az erkek kadar alanları kullanıma açmayı hedefledik." diyerek şunları söyledi:
BİK Genel Müdürü Atalay: Her vatandaşımız bir gazeteci adayı oldu
Yeni bir şube açmayı düşünmüyoruz. Çünkü; bütün illerimizde olmamız gerektiğini inanıyoruz. Diğer illerimizi de temsilciliğe çevirmek istiyoruz.
'En büyük 100 şirketin yatırım yapmak istediği ülkelerin başında Türkiye var'
Tünelin bitmesi ile birlikte 50-60 bin dönümlük araziyi yatırımcılarımıza açmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. Vali Lekesiz, tünelin tamamlanması ile birlikte bölgenin yatırıma açılacağını belirtti.