adak kurban

Kimse Yok Mu Derneği Soma'da yardım kampanyası başlattı
İhtiyaç sahiplerinin çorbasında bir tuz da bizden olsun diyen tüm hayır sahiplerini Ramazan kumanyası, iftarlık, fitre, zekat, adak kurban gibi bağış yapmaya davet ediyoruz." dedi. (CİHAN)
Deniz Feneri, Somali'deki faaliyetlerini sürdürüyor
Mehmet Cengiz, ayrıca Somali'de bin kişilik gıda yardımının yanı sıra 500 aileye adak kurban eti dağıttıklarını, su kuyularının açılmasına başlandığını ve 3 bin 500 dolar maliyetli 5 kuyunun yeniden açılması için çalıştıklarını söyledi.
Türkiye'de 380 farklı hurafe ve bid'at tespit edildi
IĞDIR - Türkiye'nin tüm bölgelerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan bir araştırmayı '21. yüzyılın Türkiye'sinde Hurafeler' adı altında kitaplaştıran Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.
Evlerine kurban eti götürürken küçük bedeni kamyonun altında kaldı
Görgü tanıklarının ifadelerine göre; İmkan-Der'in dağıttığı adak kurban etini alarak evlerine götüren Adem Sadaev'e sokaktan geçen Başakşehir Belediyesi'ne ait çöp kamyonu çarptı. Kamyonun altında kalan Sadaev, olay yerinde hayatını kaybetti.
Boş arazideki çalıntı otomobilin altında erkek cesedi bulundu
Avcılar'da boş bir arazide çalıntı olduğu iddia edilen otomobilin altında erkek cesedi bulundu. Cesedin, olay yerinin yakınında adak kurban satıştı yapan Muzaffer Ulak isimli bir kişiye ait olduğu belirlendi.
Kimse Yok Mu Derneği fakirin yüzünü güldürüyor
Ramazanda ayında da adak kurban kesimine de devam edecekleri bilgisini veren Mirici, şunları kaydetti: "Kesilen adak kurbanları ile yoksulların yemeklerini tatlandıracağız. Ramazan ayında herkesi paylaşmaya davet ediyoruz.
Kimse Yok Mu, Somali'de 1900 aileye gıda yardımı yaptı
Kimse Yok Mu Derneği fakir halkın Ramazanı rahat geçirmesi için ihtiyaç sahibi 1100 aileye gıda paketi ve 800 aileye de adak kurban eti dağıttı. Somali'nin kuzeyinde bulunan Hargesia eyaletinde yardım çalışmalarına başlayan Kimse Yok Mu ve gönüllüleri burada bulunan Horn of Africa Charity Organization (HACO)
Kimse Yok Mu, Ramazan'da yoksulun yüzünü güldürüyor
Ramazanda da adak kurban kesimine devam edeceklerini ifade eden Güzeler, 56 kurban keserek yoksulların yemekleri tatlandıracaklarını ifade etti. Cep telefonlarından 'iftar' yazıp '5777'ye SMS atılması halinde yapılacak 5 lira bağışla her akşam bir ihtiyaç sahibi doyurma imkânı sağladıklarını anlatan Güzeler
Üvey kızınca öldürülen 2 aylık hamile kadın toprağa verildi
(46), "Adak kurban kesen komşudan et almaya gitmiştim. Döndüğümde eşim, merdivende kanlar içerisindeydi. O arada sağlık ekipleri geldi.
Belediyeler ilginç projelerle Ramazan'a hazırlandı
Belediye ayrıca, Eyüp Sultan Adak Kurban Kesim Merkezi aracılığıyla Ramazan ayı boyunca İstanbul genelindeki tüm hayır kurum ve kuruluşlarına et dağıtımı yapacak
Büyükşehir Belediyesi iftar kumanyası dağıtacak
Belediye ayrıca, Eyüp Sultan Adak Kurban Kesim Merkezi aracılığıyla Ramazan ayı boyunca İstanbul genelindeki tüm hayır kurum ve kuruluşlarına et dağıtımı yapacak.
Ardahan İmam Hatip Lisesi adak kültürünü yaşatıyor
Ardahan İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, kendi aralarında topladıkları parayla bir adak kurban alarak İmam Hatip Lisesi pansiyonuna verdi. Öğretmen arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları bu davranışla adak kültürünü yaşattıklarını söyleyen İmam Hatip Lisesi Müdürü Yakup Güler, "Nasıl ki aşure günü nedeniyle