ağaçlı

Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için çalışacaklar
Örnek bahçelerde tek sıralı ve tek ağaçlı sistemi üreticilere göstereceğiz, tanıtacağız. Trabzon'da üretimi 100 bin tona çıkaracağız. Önümüzdeki 5 -6 yıl içinde hem bahçelere girecek, hem de köylerde üreticilerimizi aydınlatmak, sosyal dayanışmayı sağlamak için imece adını verdiğimiz toplantılar yapacağız
Çiftçiler organik tarım uygulamalarını yerinde inceledi
Beşikdüzü Ağaçlı köyünde Metin Kalay’a ait bahçe ile Trabzon içme suyunu temin edilen Galyan Barajı’nın bulunduğu ve organik tarım alanı ilan edilen vadide üreticilere Tarım Bakanlığı uzmanları ile bilim adamları tarafından konu ile
İzmir'deki Karayolları arazisi 120 milyon 420 bin liraya satıldı
Bornova ilçesi Ağaçlı Yol’da bulunan arazi için Liva A.Ş., Niyazi Memur, Mehmet Tekinalp ve Arif Akbaş'ın ortak olduğu Armesa Dekorasyon İnşaat A.Ş.–Murat Akdemir ortak girişimi yarıştı.
Ahilik Haftası’nda gündem AVM’ler oldu
'Ağaçlı Yol' olarak anılan, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait, yıllardır Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Karayolları şantiyesi olarak hizmet veren iki arsanın plan değiştirilerek satılması, bunun hemen arkasından DSİ arazisinin
İstanbul’da su kesintisi
Eyüp ilçesi; İhsaniye, Işıklar, Akpınar, Odayeri ve Ağaçlı mahalleleri. (CİHAN)
THY’den Beşiktaş’a Feda Yolu
Beşiktaş taraftarının maç günü ritüelleri arasında yer alan, uğruna besteler yapılan ve “ağaçlı yol” olarak tarif edilen tarihi Dolmabahçe Caddesi, Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı öncesi çok özel bir projeye ev sahipliği yapacak.
Bakan Bayraktar basında takdir edilmemekten yakındı
Bayraktar, projeler gerçekten yere sağlam basması gerektiğini vurgulayıp, “Ağaçlı bir yol getirsinler, bisiklet yolu getirsinler, sokak düzenlemesi getirsinler, tarihi dokunun yenilenmesini getirsinler, yöresel mimarinin geliştirilmesini getirsinler, biz onları destekleyeceğiz.
Akil İnsanlar şehit ailesini ziyaret etti
AKSARAY - Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Ağaçlı Melendiz Otel'de yapılan toplantıda çözüm sürecini anlattı. Heyet, daha sonra 2010'da Hakkari'nin Çukurca ilçesinde açılan taciz ateşinde şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Fatih Gökkaya'nın Hırkatol köyünde oturan ailesini ziyaret
İstanbul’da su kesintisi
Eyüp: İhsaniye, Işıklar, Akpınar, Odayeri ve Ağaçlı Mahalleleri. Başakşehir: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Başakşehir 1.,2.,4.,5. Etaplar, Onurkent, Deprem Konutları ve Oyak Konutları.
Yüksekova'nın köy yolları 5 metre yüksekliğindeki karla kapandı
İlçeye bağlı Ağaçlı köyünün yolunu açmaya giden Yüksekova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri kar kalınlığı nedeniyle mesafe almakta zorlanıyor. 24 saat aralıksız çalışan ekipler 100 metre mesafeyi ancak kat edebildi.
Gündüz sobada ısınan 2 kişi zehirlendi
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan'da ısınmak isteyen iki kişi sobadan sızan gazdan zehirlendi. Elbistan Orhangazi Mahallesi Ağaçlı Sokakta dün saat 15.
Üniversitenin 30 bin ağacını keçiler yedi
Bitlis Müftüsü İmran Kılıç, Kur'an-ı Kerim'de cennetin ağaçlı ve yeşilliklerle dolu bir alan olarak tasvir edildiğini belirterek şu bilgileri verdi: "Yeşillikli ve ağaçlandırılmış bir vatan cennetten bir köşedir.
Kurumaya yüz tutan Çad Gölü, ciddi ekolojik sorunla karşı karşıya (Özel)
Nehrin Çad tarafındaki ağaçlı parkta ise kısa bir mola için serin gölgede dinlenme adına hoş bir ortam bulunuyor. Ağaçlık parkta uzanan kimi Çadlılar bu serinliğin tadını çıkarıyor.
İETT, bir yılda 54 yeni hat açtı
148A Kemerburgaz-Ağaçlı Köyü98MB Mehmet Akif Mahallesi-Bakırköy97H Güneşli-Aksarak92A Ateştuğla-Aksaray
Boğulan 3 kız kardeş, son yolculuğuna uğurlandı
Göktürk Ağaçlı Köyü sahilinde denize giren Narin (17),Elif (18) ve Bahar Ulutekin (20) kardeşler kum çekilmesi nedeniyle boğulmuş, kardeşler denizden çıkarılarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti.
Serinlemek için denize giren 3 kız kardeş boğuldu
İSTANBUL - Kemerburgaz Ağaçlı Köyü sahilinde serinlemek amacıyla denize giren 3 kız kardeş boğularak can verdi. Genç kızları kurtarmaya çalışan 2 kişi ise hastaneye kaldırıldı.
Şırnak’ta 1 terörist öldürüldü
Kısa süreli çatışma sonrasında, 1 bölücü terör örgütü mensubu silahıyla birlikte etkisiz hale getirilmiş, diğer bölücü terör örgütü mensubu ise ağaçlı ve sert arazide karanlıktan faydalanarak kaçmıştır.
Bakan Bayraktar: Mazlum milletler bizi bekliyor
Ağaçlı Tesisleri’nde protokol tarafından karşılanan Bayraktar, burada bir süre mola verdikten sonra Aksaray Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula geldi. Kapıda davul ve zurnayla büyük bir coşku içerisinde karşılanan Bakan Bayraktar, kapıdaki davulculara 100 TL bahşiş verdi.
Of’ta 44 aile sıcak bir yuvaya kavuştu
Proje kapsamında Uluağaç köyünden alınıp ilçe merkezine yerleştirilen yetim ve öksüzlerden İlknur, Elif, Gamzenur ve Pınar kardeşler ile Ağaçlı köyünde bir yıl önce eşini kaybeden ve kendisine Of ilçe merkezinden ev alınan Sebahat Öztürk bu şanslı ailelerden sadece ikisi.
Köylülerin istimlak tepkisi
olduğunu, ancak devletin dönüm başına 5 bin lira istimlak bedeli verdiğini ifade eden köylülerden Mustafa Baş, "Bizler razı olmayınca değişik bölgelere göre ağaçlı ve ağaç olmayan yerlere göre 12 bin ila 15 bin arası bedel çıkardılar.
Yüksekova'da uyuşturucu satan öğretmen yakalandı
HAKKARİ - Hakkari´nin Yüksekova ilçesinde, Ağaçlı Köyü'nde ücret karşılığı öğretmenlik yapan S.K., uyuşturucu temin etmek suçundan yakalandı.
AK Parti Diyarbakır teşkilatı Aksu’yu ziyaret etti
Belediye Başkanı Emin Çelik, Bismil Yukarısalat Belediye Başkanı, Dicle Kaygusuz Belde Başkanı Naci Şişe, Hani Gürbüz Belde Başkanı İsmail Hakkı Çiçek ve Kulp Ağaçlı Belde Başkanı Sabahattin Zengin katıldı.
Diyarbakır'daki AK Partili belediyeler, batıdaki belediyelerle kardeş oldu
Başkanı Ferit Başak, Yukarısalat Belde Başkanı Mehmet Şah Çetin, Dicle Kaygusuz Belde Başkanı Naci Şişe, Hani Gürbüz Belde Başkanı İsmail Hakkı Çiçek ve Kulp Ağaçlı Belde Başkanı Sabahattin Zengin katıldı.
Düzeltme
İSTANBUL - Sayın Abonemiz,"Ağaçlı köyünde 3 kişi dalgalara kapılarak kayboldu" başlıklı haberin fotoğraflarında adlar yanlış yazılmıştır. İsimleri düzelterek fotoğraflarımızı yeniden yayınlıyoruz.
Ağaçlı köyünde 3 kişi dalgalara kapılarak kayboldu
İSTANBUL - Eyüp’e bağlı Ağaçlı köyü sahilinde Pazar günü denize giren 3 kişi, dalgalara kapılarak kayboldu. Aradan 3 gün geçmesine rağmen kayıp şahıslardan haber alınamadı.
Beydağı, kayalara dikilen fidanlarla yeşilleniyor
Malatya kent merkezi ve çevresinde yaklaşık 500 bin kişinin yaşadığını ifade eden Saran, bu kişilerin başlarını kaldırdıklarında ağaçlı bir tepe ya da dağ görmelerinin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.
Meral: Sıkışan ticaret hayatını genişletmemiz şart
Meral “Sık ağaçlı bir orman düşünün. Ormandaki ağaçların kökleri birbirine girmiş. Köklerin birbirine girmesi ile ağaçların büyümesi durmuş.
Edirneli Roman gençler eğitim merkezine kavuştu
Dadaşoğlu, "Öğrencilere yapılan bireysel yardımların dışında geçen yıl Irak sınırına sıfır kilometredeki Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Ağaçlı Köyü'ne okul ve lojman yapılmıştır. 15 gün önce Batman’ın Kozluk ilçesi Koçaklar Köyü'ne yapılan ilköğretim okulunun açılışı Maliye Bakanı tarafından yapılmıştır.
BDP'nin gerginlik çıkardığı Ağaçlı köyüne giriş çıkış yeniden serbest
AYDIN - Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Ağaçlı köyünde, dün (17 Nisan) BDP konvoyunun geçisi sırasında çıkan olaylar üzerine yasaklanan giriş çıkışlar yeniden serbest bırakıldı. 265 haneli ve 530 nüfuslu köyden 150 araçlık BDP konvoyunun geçişi sırasında açılan teröristbaşı Abdullah Öcalan posterine köylülerin Türk bayrağı asması sonucu arbede çıkmış
Aydın'da BDP kavgası çıktı, 2 araç ve 6 işyeri hasar gördü, 3 kişi yaralandı
AYDIN - Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Ağaçlı köyünde, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) konvoyunun geçişi sırasında kavga çıktı. 2 araç ve 6 işyeri hasar gördü.
Cizre Kaymakamlığı köy yollarını ağaçlandırıyor
Özellikle köylerde görülen ağaçlı alan eksikliğini gidermek amacıyla bu projeyi başlattıklarını söyleyen Kaymakam Mehmet Ali Sağlam, Şırnak Valiliği tarafından planlanan ağaçlandırma projesi kapsamında projeyi yürüttüklerini söyledi.
Konya'da inşaattan düşerek hayatını kaybeden 4 işçi toprağa verildi
Cenaze töreninde Mehmet Omaş'ın dayısı Ümit Ağaçlı, üzerindeki montu çıkartarak tabutun üzerine örtmesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Öte yandan Rasim Yılmaz'ın, üç ay önce evlendiği öğrenildi.
AGİAD-Kızılay işbirliğinde kan bağış kampanyası başlatıldı
Kan bağış kampanyası ile ilgili açıklama yapan Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Ahmet Ağaçlı, "Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Dünyadaki uygulamalar ve araştırmalar göstermektedir ki, en güvenli kan gönüllü, karşılık beklemeyen, düzenli kan bağışçılarından elde edilmektedir.
Bursa Nilüfer'de sular kesilecek
Nilüfer İlçesi Özlüce Mahallesi Dostluk Caddesi, Kırmızıgül Sokak, Site ve Sıla caddeleri, Ağaçlı, Özcan, Özenç, Güllü, Heybetli ve Güldefe sokakları, Barış ve Anadolu caddeleri, Meşeli ve Gülüm sokakları, Temizel Caddesi, Egemenlik Caddesi ve civarı ile Özlüce
Nilüfer'de sular kesilecek
Nilüfer İlçesi Özlüce Mahallesi Dostluk Caddesi, Kırmızıgül Sokak, Site ve Sıla caddeleri, Ağaçlı, Özcan, Özenç, Güllü, Heybetli ve Gülfede sokakları, Barış ve Anadolu caddeleri, Meşeli ve Gülüm sokakları, Temizel Caddesi, Egemenlik Caddesi ve civarı ile Özlüce
Seleukia'da yapılacak çevre düzenlemesiyle tarih gün yüzüne çıkacak
Roma dönemi paralarında kutsal taş ve kutsal ağaçlı tapınma alanları tasvir edilir. Yazılı kaynaklarda şehrin Helenistik dönem öncesine gittiği belirtilir. Şehrin, önceleri, Side'ye karşı oluşacak her hangi bir saldırı da son müdafaa ve koruma amaçlı bir akropol kalekent olarak kullanıldığı bilinmektedir.
Yaşar Üniversitesi'nden örnek uygulama: Dumansız Kampüs Sahası
Barkan, Ağaçlı Yol'da bulunan 26 bin metrekarelik kampüsün yakında daha da büyütüleceğini, sigara yasağının da genişleyeceğini anlattı. Uygulamadan en çok velilerin memnun kaldığına dikkat çeken Barkan, kapalı alanda uygulanan sigara yasağını, açık alana da taşıdıklarını kaydetti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Maraş İl Başkanlığı, 12 Eylül askeri darbesini gerçekleştiren Kenan Evren hakkında cumhuriyet savcılığına 'dar ağaçlı' suç duyurusunda bulunacak. (11.00) SES İzmir Şubesi, Toplum Sağlığı Merkezleri'nin kapatılmasıne tepki için bir basın toplantısı düzenleyecek.
Afyonkarahisar'da 4 şehit yakını ile 1 gaziye devlet övünç madalyası verilecek
Devlet övünç madalyası alacak isimler şunlar: Şırnak'ta Piyade Uzman Çavuş olarak görev yaparken 11 Temmuz 2004 tarihinde Ağaçlı Tepe mevkiinde teröristlerce yola döşenmiş uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu yaralanarak malul gazi Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği
Emekli polis köy mezarlığının bütün temizliğini yapıyor
İmkanım olsa asfaltlı, bol ağaçlı, insanların gelip görmek isteyecekleri hale getirmek isterdim. Ancak elimden bu kadarı geliyor.
Nilüfer'de sular kesilecek
00 saatleri arasında uygulanacak su kesintisinden Dostluk, Site, Sıla, Barış, Anadolu, Temizel ve Egemenlik Caddeleri ile Kırmızıgül, Ağaçlı, Özcan, Özenç, Güllü, Heybetli, Güldefe, Meşeli ve Gülüm sokakları ile civarı etkilenecek.
Kemerburgaz'da hafriyat yüklü kamyonlar çarpıştı
Kaza, Kemerburgaz-Saray otoyolu Ağaçlı kavşağında saat 06:45 sıralarında meydana geldi. Avcılar Ambarlı'dan hafriyat alan iki kamyon, Tayakadın Köyü'ndeki döküm alanına doğru yola çıktı. Kemerburgaz Ağaçlı kavşağında Sinan Midi yönetimindeki 34 FVA 60 plakalı kamyon henüz belirlenmeyen bir nedenle önünde seyreden Ahmet Gülen idaresindeki 34 UNV 71 plakalı
Boğulan gencin cesedi dört gün sonra bulundu
çalışmalarına ilişkin bilgi veren Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay, burasının bir sulama göleti olduğunu ve yağmur suları ile dolduğu için zemininin engebeli ve ağaçlı olduğu için tehlike arz ettiğini söyledi.
Rektör, üniversitenin mezuniyet töreninde fenalaştı
Olay, Bornova Ağaçlı yoldaki Selçuk Yaşar Kampüsü'nde saat 20.00'de meydana geldi. Kampus içindeki mezuniyet törenine katılan Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan kürsüde yaptığı konuşmanın ardından tansiyonunun düşmesi soncu fenalık geçirdi.
Erzurumlular 'Çevre' için yürüdü
Erzurum'u eskisinden daha yeşil ve ağaçlı bir görünüme kavuşturmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. Oluşturulan çevre çadırlarında ise yerel yönetimler tarafından yürüyüşe katılan vatandaşla sarı çam fidanı dağıtıldı.
Aksaray'da sinekle mücadele paneli düzenlendi
Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi işbirliği ile 'zararlı böceklerle mücadele' konulu eğitim paneli düzenledi. Ağaçlı Melendiz Otel'de gerçekleştirilen panele Vali Orhan Alimoğlu, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.
Bilgisayar olimpiyatında Türkiye 3.'sü olan öğrenci okulu tarafından ödüllendirildi
Türkiye haritası şeklinde meyveli ağaçlı afiş yaparak adına 'Türkiye Kardeşliği' diyen Sinem Durdaş için, okulun bahçesinde tören düzenlendi. Velilerin de hazır bulunduğu törende konuşan Okul Müdürü İsmail Akgül, Türkiye üçüncüsü olan öğrencileri ile onu olimpiyatlara hazırlayan Fen ve Teknoloji Öğretmeni Mesut
Belediye Başkanı'na pankartlı teşekkür
İrfanlı mahallesindeki bir km kadar olan mahallenin yoluna parke taşı döşeyerek, palmiye ağaçlı bulvar yapan Belediye Başkanı Namlı'ya hizmetlerinden dolayı; irfanlı mahalle muhtarı Adem Çot ve Azası Yunus Çoban tarafından, yapılan bulvarlı yolun ortasına, üzerinde
Aksaray Şehit Aileleri Derneği'nden Başkan Palta'ya plaket
Ağaçlı tesislerinde şehit aileleri onuruna verilen yemekte konuşan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Çanakkale Zaferi'nin 95. Yıldönümü ve Şehitler Haftası vesilesi ile önce bu topraklar için, vatan için, bayrak için, milli ve manevi değerler için şehit olmuş bütün şehitlerin rahmetle anıldığını
Van'da kavak ağacı yerine ceviz fidanı dikilecek
Her sene birer fidan dikersek, 10 yıl sonra 10 milyon ağaçlı bir kent oluruz. Ayrıca cevizin anavatanı Van. Her yere kavak diktik. Kavak ağacının sadece sıradan bir kerestesi var.