aksiyon dergisi

EGD, ekonomi gazetecileri ile iş dünyasını buluşturdu
AB Vizyonu'ndan Serap Girgin Baykal, Aksiyon Dergisi'nden Cemal Kalyoncu, Anadolu Ajansı'ndan Yılmaz Yıldız, Ekonomist'ten Mustafa Kemal Çolak, Fortune Turkey'den Kenan Şanlı, Gözlem Gazetesi'nden Çetin Gürel, Habertürk Gazetesi'nden Hacer Gemici, Medya Takip Merkezi'nden
Babacan: Güven ve istikrar ortamının bozulmasına asla izin vermeyeceğiz
Söyleşi Röportaj: Bugün Gazetesi Ekonomi Müdürü Zafer Özcan; Aksiyon Dergisi'ndeki Boydak Modeli haberi, Turhan Bozkurt, Skytürk3600'te yayınlanan TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz röportajı, Hande Berktan; Bloomberg HT'de yayınlanan Kriz Kahini Nouriel Roubini
Yiğit Bulut: Türkçe Olimpiyatları, büyük Türkiye’nin büyük adımlarıdır
Öğrencileri izlemeye gelen Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu ise, “Müthiş bir atmosfer, muhteşem bir tablo. Bu bir alışveriş yeri gibi.
Başbakan Erdoğan'a INEPO'dan ödül
Aksiyon Dergisi muhabirlerinden Gürhan Savgı da yaptığı çevre haberleri ile ödüle layık görüldü. Selam filminin oyuncuları ve çevreci Orhan Kural da ödüle layık görülenler arasında yerini aldı.
Başbakan Erdoğan, en çevreci lider seçildi
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, NTV, ‘Yeşil Ekran Programı’ sunucusu Ilgaz Gürsoy, Türkiye Gazetesi Yeşil Sayfa ile Ediz Hun, çevre haberleri ile Aksiyon Dergisi Muhabiri Gürhan Savgı, Turkcell, Senegal’deki su kuyusu açmak için yapılan mücadeleyi anlatan film ‘Selam’, ‘Ülker Grubu ve Prof.
Tahkikat Komisyonu darbeyi önlemek için kurulmuş
İSTANBUL - Aksiyon dergisi son sayısında Menderes hükümetinin oluşturduğu Tahkikat Komisyonu’nun raporuna ulaştı. 180 sayfalık raporda, CHP ile basının halkı ve öğrencileri kışkırtarak darbeye zemin hazırladığı vurgulanıyor.
Baran 11. Uluslararası Futbol Şampiyonası ödül töreni yapıldı
Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, bu futbol turnuvasının hafife alınacak bir olay olmadığını söyledi. Korucu, “Bu tür kardeşlik organizasyonu keşke bizim ülkemiz futbolunda da olsa.
Bülent Korucu: Gazeteci, kamu yararı ve kamu zararı dengesini gözetmeli
ANKARA - TBMM Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliğini Araştırma Komisyonu, bugünkü toplantısında bazı gazetelerin temsilcilerini ağırladı. Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Bülent Korucu, bu kapsamda yaptığı sunumda gazetecinin kamu yararı ve kamu zararı dengesini gözetmesi gerektiğini belirterek
Cihan Haber Ajansı'na 'Muhsin Yazıcıoğlu Basın Ödülü' verildi
Gecede Zaman Gazetesi, Aksiyon Dergisi, Samanyoluhaber, Bugün Gazetesi, Bugün Tv, Habertürk Televizyonu, Cnntürk, Kanal 7, Ülke Tv, Beyaz Tv, Kon Tv ve Yeni Akit Gazetesi başta olmak üzere çok sayıda basın kuruluşuna Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili yaptıkları
Bakan Şahin: Abdülhamit Han’ın emanetleri bizim için çok önemli
Başkanı Lokman Çağırıcı, Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, merhum Mehmet Ali Birand’ın oğlu Umur Birand, merhum Toktamış Ateş’in eşi Nevin Ateş, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu ve çok sayıda Darülaceze sakini katıldı.
Yıkar: Bir mümin, Irmak TV’de hayatındaki ihtiyaçların karşılığını bulabilecek
Irmak Televizyonu’nun büyük bir heyecanla ortaya çıktığını dile getiren Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, “Medyada yeni bir yayın organı ortaya çıkarken, heyecan aynı zamanda riski beraberinde getirir.
Hasret bitti, Irmak TV izleyiciyle buluştu
Karaca, Irmak TV Genel Müdürü Süleyman Sargın, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Medya Etik Konseyi Derneği Başkanı Halit Esendir ve çok sayıda davetli katıldı
Trabzonlu Şükrü Saracoğlu, örtülü ödenekten Fenerbahçe’ye 5 bin lira yardım
Haftalık Aksiyon dergisi, Behram Kılıç imzasıyla son sayısının kapağına taşıdığı Şükrü Saracoğlu’nun bilinmeyen yönleri ortaya çıktı. Milli Eğitim, Maliye, Adalet ve Dışişleri Bakanlığı ile Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunan, Türk siyasi tarihinde önemli yere sahip, 17 yıl Fenerbahçe
Medyanın en tartışmalı dönemi 90’lar Aksiyon’un merceğinde
Aksiyon dergisi kapağına taşıdığı ‘90’lar medyası ve Bab-ı Telli’nin Hasar Raporu’ başlıklı dosyada medya organlarının idareleri ile haberlerinde görülen değişimleri ele aldı. Aydın Doğan, Cem Uzan, Dinç Bilgin, Cavit Çağlar gibi bir dönem basına el atan ve iktidarı değiştirme gücü elde eden patronların akıbetinin de işlendiği dosyada şu ifadelere
'Şike açık açık var, ‘sahaya yansımamıştır’ sözünü anlamıyorum'
İSTANBUL - 12 Eylül döneminin Futbol Federasyonu Başkanı (Tuğgeneral) Yılmaz Tokatlı, Aksiyon Dergisi’ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Darbenin ardından 4 yıl fedarasyonu yöneten Tokatlı, Ankaragücü’nü 1.
Aksiyon'un 'komutantutuklandi.org' kapağı, 2012'nin en iyisi seçildi
Derginin Manşetler ve Kapaklar Seçici Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeye göre Aksiyon dergisinin 2012 yılı Ocak ayı kapağı olan “komutantutuklandi. org." isimli haber kapağı ile birinci oldu.
Aksiyon, bir efsanenin belgesini buldu: Kese kağıdı yapılan Kur’an sayfaları
İSTANBUL - Aksiyon dergisi, 70 yıldır konuşulan bir efsanenin belgesine ulaştı. Dergi, bu haftaki kapak dosyasında 1930’larda kese kağıdı yapılmış tonlarca Kur’an-ı Kerim sayfasının bir örneğini yayınlıyor.
Maliye Bakanı: Türkiye artık uluslararası kreditör ülke
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ve dünya ekonomisini Aksiyon Dergisi’nin bu haftaki sayısına değerlendirdi. Türkiye’nin mali olarak iyi bir tablo ortaya koyduğunu ifade eden Şimşek, “2002’de kamu borçlarının milli gelire oranı yüzde 74 idi, bu 2011’de yüzde 39 oldu.
'Cihan TV Network, yerel kanallar için büyük bir imkan'
Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu: "Cihan Tv Network, bu alanda en önemli yeniliklerden biri. Cihan Haber Ajansı, rekabet ve tartışma yerine yeni pazarlar arayışına girdi.
Cihan TV Network, 10. yaşını kutladı
Koordinatörü Ahmet Böken, TRT 6 Koordinatörü Fethullah Kırşan, Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Ülke TV Genel Yayın Koordinatörü Hasan Öztürk, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, ATV ve A Haber Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş, Yeni Asya Gazetesi Genel Müdürü Recep Taşçı, Kaynak Kültür Yayın
Lala Paşa Camii’nin 30 yıl müezzinlik yapan Çemlek son yolculuğuna uğurlandı
Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman Gazetesi yazarı Bülent Korucu'nun kayınpederi olan Çemlek’in cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanı sıra AK Parti Erzurum Milletvekilleri Cengiz Yavillioğlu, Adnan Yılmaz, Sağlık İl Müdürü Serhat Vançelik, İl Emniyet Müdürü Turgut Yıldız
Hafız Suat Çemlek, 75 yaşında vefat etti
Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman Gazetesi Yazarı Bülent Korucu’nun kayınpederi Hafız Suat Çemlek’in cenaze namazı ikindi vaktine müteakip görev yaptığı Lalapaşa’da kılınacak. Cenaze namazının ardından Çemlek’in cenazesi, Erzurum Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Özal'ı ölümden kurtaran delege: Suikastın arkasında emniyet ve istihbarat vardı
Ünal, kongrede ve sonrasında yaşananları Aksiyon Dergisi Ankara Temsilcisi İdris Gürsoy'a anlattı. Kongre sebebiyle delegelerin Atatürk Spor Salonu’na aranarak alındığını hatırlatan Ünal, Kartal Demirağ’ı tetiği çekmeden önce gördüğünü belirttti.
Dericiler, yükselen Çin orta sınıfının lüks giyim talebini fırsat olarak görüyor
Radikal Gazetesi - Şebnem Turhan Aksiyon Dergisi - Zafer ÖzcanGerçek Medya - Ali Tarakçı A Haber - Gamze Koca Zaman Gazetesi - Bayram Kaya
GATA nöbetçi subayının notlarından Özal’ın ölümü ilk kez Aksiyon’da yayınlandı
ANKARA - Aksiyon dergisi, bugün piyasaya çıkan sayısında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın hayatını kaybettiği gün GATA’da yaşanan olayları anlatan notları yayınladı. Aksiyon Ankara Temsilcisi İdris Gürsoy’un ulaştığı günlüklerde, Özal’ın ölümünden önce yaşanın gelişmeler, Özal’ın GATA’ya getirilmesi, vücuduna formaldehit enjekte edilmesi
Devlet de Özal'ın ölümünü şüpheli buldu
Aksiyon Dergisi’nin Ankara Temsilcisi İdris Gürsoy’un ulaştığı raporda, suikast şüphesini artıran ve cevaplanmayı bekleyen çok sayıda soru işareti var. Özal’ın üçüncü vitese geçmeyen, içinde tek bir tıbbı malzeme olmayan hasta taşıma aracı ile Hacettepe’ye götürülmesi bunlardan biri.
Eczacılar, 'Eczacılar Elele' programında buluştu
Eczacı Odası Başkanı Sayın Semih Güngör, İstanbul İl Dernekler Müdürü Sayın Eyüp Ergür, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış ve Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu katıldı.
Yazarlar, Silivri Cezaevi'ni gezdi
Geziyle ilgili bilgi veren Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, sunumun ardından tek kişilikten, 21 kişilik koğuşlara kadar bütün koğuşları gezdiklerini ancak mahkum ya da tutuklularla karşılaştırılmadıklarını söyledi.
Malatya’da kitap günleri başladı
İlk gün etkinlikleri kapsamında kentte bulunan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Yazarlar Günseli Özen Ocakoğlu, Abdurrahman Dilipak, da onur konukları olarak törendeydi.
‘Psikolojik harekatın babası’nın oğlu da tutuklandı
İSTANBUL - Aksiyon dergisi, 28 Şubat soruşturmasında tutuklanan ilginç bir ismi gündeme getirdi. Dergi, tutuklanan isimlerden emekli Kurmay Albay Kürşat Sezai Ökte'nin Türkiye'de psikolojik harekatın üstadı olarak sayılan Ertuğrul Zekai Ökte'nin oğlu olduğunu hatırlatarak
Türkiye Yazarlar Birliği 2011 ödülleri sahiplerini verildi
Teşekkür konuşması yapan Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu da, “Heyecanlıyım, bu heyecanımı maruz görün. Bir işin demirciler sokağında takdir edilmesi var, bir de kuyumcular çarşısında takdir edilmesi.
Genç hukukçulardan ‘Dört Dörtlük Liderlik’ eğitimi
Eski Başkanlarından Köksal Toptan, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, English Time Genel Müdürü Kazım Kahraman da programa katılacak.
"Balyoz, Genelkurmay Başkanlığı'nın bilgisi dışında farklı bir yapılanma"
Şüpheli bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Özbek, Aksiyon Dergisi'ne dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu. Darbeci geleneğin kökünün kazınmasının sorunu büyük ölçüde çözeceğini belirten Özbek, ancak bunun yetmeyeceğini, komitacı zihniyetin sivil uzantılarının
Bakan Şahin: Çocukların önündeki bütün fırsatları eşitlemek birinci vazifemiz
Muzaffer Külcü, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Ordu Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Fatih Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Aksiyon Dergisi Yazarı Pedagog Adem Güneş, Çocuk Hakları Zirvesi Derneği Başkanı Ebrize Çeltikçi, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl ve çok sayıda davetli katıldı.
"Hortumları örtmek için Gülen’e karşı medya ve yargı linçi başlatıldı"
İzmir’deki panele katılan Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu da Gülen’in hukuk serüvenini anlatan Amerikalı profesörün kitabının Türkiye'nin yakın tarihinin analizini de içerdiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: "Gülen davasına baktığımızda
Medya Derneği üyeleri akreditasyonu tartıştı
Gazetesi, Today's Zaman, Star Gazetesi, Takvim Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Today's Zaman Gazetesi, Cihan Haber Ajansı, Yeni Şafak Gazetesi, Zaman Gazetesi, Aksiyon Dergisi. Genelkurmay Başkanlığı'nın bazı basın yayın kuruluşlarına yönelik uyguladığı akreditasyonun ciddi bir ayrımcılık suçu oluşturduğuna dikkat çekilen
Medya Derneği üyeleri akreditasyonu tartıştı
Gazetesi, Today's Zaman, Star Gazetesi, Takvim Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Today’s Zaman Gazetesi, Cihan Haber Ajansı, Yeni Şafak Gazetesi, Zaman Gazetesi, Aksiyon Dergisi. Genelkurmay Başkanlığı'nın bazı basın yayın kuruluşlarına yönelik uyguladığı akreditasyonun ciddi bir ayrımcılık suçu oluşturduğuna dikkat çekilen
TEKRAR- PKK'da MİT-JİTEM-Muhaberat kavgası
Aksiyon dergisi, MİT mensuplarının ifadeye çağrılmasıyla gündeme gelen tartışmaları mercek altına aldı. Tartışmaların, terör örgütü KCK/PKK'nın dağ kadrosuna kadar uzandığı belirtilen haberlerde, örgüt içinde istihbarat servislerinin kavgasının kızıştığı belirtiliyor.
PKK örgütte MİT'çi avı başlattı
İSTANBUL - Aksiyon dergisi, MİT mensuplarının ifadeye çağrılmasıyla gündeme gelen tartışmaları mercek altına aldı. Tartışmaların KCK/PKK'nın dağ kadrosuna kadar uzandığı belirtilen haberlerde, örgüt içinde MİT'çi avının başladığı ve infazların yaşandığı bilgisi veriliyor.
Erzurum Sevdası Dergisi, yeniden yayın hayatına başladı
Ayrıca Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman gazetesi köşe yazarı Bülent Korucu, 'Beyaz Cennetin Çocukları' romanının yazarı Eşref Özoltulular ve Zekiye Çomaklı’nın 'Dadaşlık' üzerine yazdığı makaleler de dergide yer alıyor
“Darbecilerden milletvekili çıkarma alışkanlığı İnönü’den geliyor”
ANKARA - Aksiyon Dergisi Ankara Temsilcisi İdris Gürsoy’un yaptığı habere göre, CHP‘nin, darbecilikle suçlananları listesinden aday göstermesi ve süren davalara destek olma politikasının sırrı, 1962’de yaşanan 11 havacı olayında
Özcan: Dünya ekonomisinde eksen doğuya kayıyor
İZMİR - Aksiyon Dergisi Ekonomi Editörü Zafer Özcan, dünya ekonomilerindeki krize rağmen başarılı performansıyla dikkat çeken Türk ekonomisinin model alınır hale geldiğini söyledi. Mali disiplin, bütçe gerçekleşmeleri ve istihdam rakamlarıyla AB ve OECD ülkeleri arasında zirveye oturduğunu ifade etti.
Samsunsporlu Gekas: Futbolculuktan önce güreşçiydim
Ünlü golcü, ilk özel röportajını Aksiyon Dergisi’ne verdi. Theofanis Gekas, Yunanistan Milli Takımı’nın santrforlarından biri. Yunanistan ve Almanya liglerinde gol kralı olmuş, gol ortalaması hayli yüksek bir oyuncu.
Nahit Menteşe: Kızılay’da bombaları asker patlatıyordu
11 defa bakanlık koltuğuna oturan Menteşe, yakın tarihe ışık tutacak anılarını Aksiyon Dergisi Ankara Temsilcisi İdris Gürsoy’a anlattı. “Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamını asker istedi.
Aydın Menderes’in son röportajı: Erdoğan’ın davaların arkasında durması önemli
İSTANBUL - Aksiyon dergisi geçtiğimiz Cuma günü vefat eden Aydın Menderes’le yapılan son görüşmeyi kapağına taşıdı. Gazeteci İdris Gürsoy’un 27 Mayıs darbesi ve güncel siyasi gelişmelerle ilgili sorularını cevaplandıran Menderes, babası Adnan Menderes’in neden cuntacıların üzerine gidemediğini
Zaman Gazetesi 25. yaşını kutladı
İmtiyaz Sahibi Ali Akbulut, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, 24 Genel
(DÜZELTME) Çiçek: En az hata ile yeni anayasa sürecini tamamlamak istiyoruz (2)
Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Zaman Gazetesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Todays Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnce, Samanyolu Haber Genel
Cemil Çiçek: En az hata ile yeni anayasa sürecini tamamlamak istiyoruz (2)
Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Zaman Gazetesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Karakaya,Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Todays Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnce, Samanyolu Haber Genel
Emekli özel harpçi Mete Yarar: PKK profesyonel yardım alıyor
Güneydoğu’da uzun süre görev yapan özel harpçi emekli Albay Mete Yarar, Aksiyon Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarar, Kuzey Irak’taki son harekatın, tamamen profesyonel birliklerin kullanıldığı ilk sınır ötesi operasyon olduğunu belirterek “Bu bir milattır.
"Yazıcıoğlu, Ergenekon'un BBP'yi atlama taşı olarak kullanma planını engelledi"
İSTANBUL - Aksiyon dergisi, ölümü üzerindeki sır perdesi henüz aralanamayan BBP lideri Muhsin Yazcıoğlu’nun partisi üzerinden yapılmak istenen siyaseti dizayn etme girişimlerini sayfalarına taşıdı.