albay levent göktaş

Ergenekon sanığından siyah bantlı protesto
Kimlik yoklamasının ardından esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını yapan tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş, savunması için sanık kürsüsüne çıktı. Göktaş, hakkında iddia edilen suçlamalarla ilgili olarak 4 ana başlık altında savunmasını yapacağını söyledi.
Albay Göktaş: Devlet askerine tuzak kuruyor
İSTANBUL - Ergenekon davasında İnternet Andıcı dosyası tutuklu sanıklarından Albay Levent Göktaş, "Devletin askerine tuzak kuracağını sanmıyorduk ama devlet askerine tuzak kuruyor." dedi. İstanbul 13.
Gizli tanık: Mahkeme asıl faillerin üstünü örtmek istedi
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Orhan Karadeniz’in Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Levent Göktaş ile aile dostu olduğunu ve iş ortaklıklarının bulunduğunu da söyledi. Danıştay Saldırısının, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış bir saldırı olduğunu belirten gizli tanık, "Yüksek yargı kurumuna bir saldırı yapılıyor.
Ergenekon sanığı Fitrek Emek, tanık Tozlu'ya tepki gösterdi
Emekli Albay Levent Göktaş'ın bir sorusu üzerine Tozlu, "Levent Göktaş büyük kahramanlıklar göstermiştir. 1998 yılında darbenin engellenmesinde büyük katkıları oldu.
'Bahtiyar Paşa derin devlete sızmamı istemişti'
Diğer Ergenekon sanığı Özel Kuvvetler mensubu emekli Albay Levent Göktaş da Tokat Reşadiyeli. Şimdi bütün bunlarla beraber, bugün ortaya çıkan bilgi ve belgeleri de görünce rahmetli Bahtiyar Paşa’nın beni o bölgeye ısrarla göndermek istemesinin sebebini daha iyi anlıyorum.
Ergenekon sanıklarından yağmur şikayeti
Duruşmaya ara verildiğinde sanıklar Tuncay Özkan, emekli albay Levent Göktaş ve İbrahim Özcan, Mahkeme heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'ye koğuşları su bastığını ifade ederek "Koşulların düzeltilmesi için mahkeme heyetin ilgili yerlere yazı yazmasını" istedi.
Ergenekon bağlantısı olduğu ileri sürülen çete hakim karşısında
Başhekimi Ali Şahinoğlu, Hastane Müdürü Celal Ünal, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Müdürü Nevzat Kaya, Ergenekon davası sanıklarından emekli Albay Levent Göktaş'ın sahibi olduğu güvenlik firmasının ortaklarından emekli Astsubay İbrahim Gülmez ve Genel Müdürü Ufuk Sever gözaltına alınmıştı.
367 krizi belgesi Göktaş’a da sorulmuş
seçimi sırasında 367 krizinde, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’un bazı partilere müdahalede bulunduğunu gösteren belgeyle ilgili Albay Levent Göktaş’a, “Bilgi Notu başlıklı dokümanda, Org.
Hukukçulardan 367 krizi belgesini bulamayan Genelkurmay’a tepki
GAZİANTEP - Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın ofisinde ele geçirilen belgelerle Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 krizinin perde arkasının kamuoyuna yansımasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘belgenin bulunamadığı’
"367 krizine sebep olanlar için savcılar hemen harekete geçmelidir"
Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın ofisinde ele geçirilen belgeler içerisinde yer alan bilgilerin çok vahim olduğu konusunda hemfikir olan hukukçular, savcıların belgeyi düzenleyenlerle ilgili acilen harekete geçmesi gerektiğini söylüyor.
367 krizinin perde arkası Genelkurmay belgesinde
Zaman gazetesinin manşetinden duyurduğu habere göre; belge, Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın ofisinde ele geçirilen 51 No'lu DVD içerisinde yer alıyor. Belge 367 kriziyle başlayıp 27 Nisan e-muhtırasına kadar uzanan süreçte yaşanan karanlık olayların iç yüzünü tüm ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.
El bombaları ile Veli Küçük bağlantısı yine gündemde
Hakimler, Yılmaz'a şirketin telefonu ile İkinci Ergenekon davası sanığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan emekli olduktan sonra avukatlık yapan emekli albay Levent Göktaş ile görüşüldüğüne ilişkin kayıtlar olduğuna dikkat çektiler.
Levent Göktaş, ek savcılık ifadesine itiraz etti
Emekli Albay Levent Göktaş, savcılıkta ifadesinde geçen "1. ve 2. iddianamelerde geçen konuların tamamını cezaevinde okuma ve düşünme fırsatı buldum. Bu belgeleri değerlendirdiğimde Ergenekon'un korkunç bir örgüt olduğunu fark ettim.
Ergenekon sanığı Zekeriya Öztürk: İntihar etme noktasına geldim
Öte yandan Ergenekon tutukluları emekli Albay Levent Göktaş ile emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın avukatları, bir dilekçe ile müvekkillerinin koğuş değişikliğine itiraz etti. Göktaş ile Bektaş’ın avukatları Celal Ülgen ile Hüseyin Ersöz, dün Silivri İnfaz Hakimliği’ne verdikleri dilekçe ile koğuş değişikliği uygulamasına itiraz etti.
Ergenekon'la bağlantılı operasyonda yakalanan 46 kişi hakkında dava açıldı
, Ergenekon davası sanıklarından emekli albay Levent Göktaş'ın sahibi olduğu güvenlik firmasının ortaklarından emekli astsubay İ.G. ve Genel Müdürü U.
Ergenekon davasında Danıştay davasıyla ilgili tanıklar dinleniyor
Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Levent Göktaş ile birlikte Özel Kuvvetler'de çalıştıklarını, ancak onun komutası altında görev almadığını söyledi. Gönen, kendisinin Tim'de çalıştığını Göktaş'ın ise MAK'ta çalıştığını, iki birimin birbirinden farklı olduğunu, ancak Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın alt birimleri olduğunu
Hakim Haşıloğlu'ndan sanık Serdar Öztürk'e üslubunu düzelt uyarısı
Haşıloğlu ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıkığı emekli Albay Levent Göktaş'ın savcılığa verdiği ek ifadesinin girişindeki "Cezaevine girdikten sonra edindiğim bilgilerde Ergenekonun korkunç bir yapılanma içinde olduğunu fark ettim.
Serdar Öztürk: TSK'da gayrinizami harp kursu resmen var, 'Aldım' demek suç
dava sanıklarından Albay Levent Göktaş'ı savcı Zekeriya Öz, ek ifade için çağırmış ve gayrinizami harp kursunu anlatmasını sormuş. Bu resmi bir kurstur.
İHD'liler: Kayıpların faili Ergenekon sanıkları insanlığa karşı suçtan da yargılansın
Albay Levent Göktaş'a insanlarımızın yakıldığı kazan dairelerini sormanızı istiyoruz. Ergenekon sanığı askerlere Botaş kuyularına atılanları sormanızı istiyoruz.
İzmir'de bir emniyet amiri, iki polis memuru gözaltına alındı
, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli albay Levent Göktaş'ın sahibi olduğu güvenlik firmasının ortaklarından emekli astsubay İ.G., Genel Müdürü U.S.
Ergenekon sanıklarıyla tanışıklığı bulunan organize suç örgütüne ihale operasyonu
Operasyonların Ankara ayağında Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın da ortak olduğu özel güvenlik şirketinin ortaklarından emekli astsubay İ.G. ve Genel Müdür U.
Hastanelerin özel güvenlik ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla operasyon düzenledi
Ankara ayağında Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın da ortak olduğu özel güvenlik şirketinin ortaklarından emekli astsubay İbrahim G. ve Genel Müdür Ufuk S.
Ergenekon sanığına Gaffer Okkan suikastı soruldu
Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın, Gaffar Okkan suikastıyla ilgili ifadesinin alındığı öğrenildi. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde talimatla ifadesi alınan Göktaş'ın suikastı gerçekleştirdiği iddia edilen Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinin komutanı olduğu ileri
Ergenekon sanığı Emekli Albay Levent Göktaş Adliyeye getirildi.
İkinci Ergenekon Davası tutuklu sanıklarından Emekli Albay Levent Göktaş, İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Cezaevi aracıyla Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Göktaş, basın mensuplarının görüntü almaması için hakim ve savcıların kullandığı kapıdan içeri alındı
Poyrazköy'deki mühimmat, vatandaşların ihbarı üzerine bulunmuş
İddianamede ihbar mailinde yazılanlar "20-25 gün önce Beykoz'da ormanlık alan içerinde yüklü miktarda patlayıcı bulunduğu, emekli Albay Levent Göktaş'a bağlı bir ekip tarafından bu patlayıcı maddelerin eylemde kullanılmak üzere gömüldüğü, bu ekibin harekete geçeceği, ayrıca ekibin içerisinde Levent Bektaş, Ercan
Güçlükonak'ta 11 korucuyu, MAK'ın gözetimindeki korucular katletmiş (Özel)
JİTEM'in kurucularından Cem Ersever, Abdülkerim Kırca ve 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, MAK Komutanı Albay Levent Göktaş, Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu ile Doğu ve Güneydoğu, Ergenekon'un tutuklu sanıklarından Veli Küçük'le de İstanbul'da çalışan Tozlu
Özel Harp Dairesi'nin kurucusu konuştu: Özel kuvvetler'in görevleri arasında siyasilere suikast planları yoktur (özel)
Tansu, Ergenekon'dan yargılanan Özel Kuvvetler'den emekli Binbaşı Fikret Emek ve Albay Levent Göktaş'ta fişleme belgelerinin çıkmasının kabul edilemez olduğunu söylüyor. "Asker de olsa artık herkesin geçmişten ders alıp demokrasi ve hukuk çerçevesinde hareket etmek zorunda" diyen Tansu şu ifadeleri kullandı: "Bunlar, yargı mensuplarını fişlemişler
Ümit Sayın, akli melekelerinin yerinde olduğunu söyledi
Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanlığı'nda yapılan arama, Ergenekon örgütünün en kilit isimlerinden olduğu iddia edilen emekli Binbaşı Fikret Emek ile emekli albay Levent Göktaş'ı akla getirmişti. Emekli Binbaşı Emek, soruşturma aşamasında olduğu için STK'daki durumla alakalı konuşmak istemediğini ancak eski mensubu olduğu bu kurumda yapılan aramalar nedeniyle üzüldüğünü
Ergenekon sanığı Levent Göktaş, Gaffar Okkan'ın 7 kişilik MAK timi tarafından öldürüldüğünü söylemiş
Tozlu, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ı, Albay Levent Göktaş yönetimindeki 7 kişilik Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinin öldürdüğünü iddia etti. Özcan Tozlu, olaydan bir yıl sonra Ankara'ya Levent Göktaş'ı ziyarete gittiğini, Göktaş'ın kendisine suikastı anlattığını ileri sürdü.
Savcı Öz: Kanadoğlu hakkındaki gizi soruşturma devam ediyor
Emekli Albay Levent Göktaş'ın 19 Eylül 2009 tarihindeki talebi üzerine Kanadoğlu hakkında nasıl bir işlem yapıldığının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sorulmasına karar verilmişti. Bunun üzerine Savcı Zekeriya Öz, 8 Ekim 2009 tarihinde bu soruya cevap verdi.
Ergenekon savcıları, darbe iddialarının TSK'dan sorulmasını istedi
İkinci Ergenekon davasına bakan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Emekli Albay Levent Göktaş'ın talebi üzerine, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu hakkında ne gibi bir işlem yapıldığının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sorulmasına
Ergenekon davasında talepler alındı
Albay Levent Göktaş mı, bölücü başını sorgulayan albayım mı, Kardak kayalıklarına Türk bayrağını dikenler mi? 24 yaşındayım. Devletin bende emeği çoktur.
Ergenekon'un tutuklu sanığı Albay Göktaş'ın avukatına ait büroda arama yapıldı
Ergenekon'un tutuklu sanığı Emekli Albay Levent Göktaş'ın avukatı Serdar Öztürk'ün Ankara'daki bürosu terörle mücadele ekipleri tarafından arandı. Ergenekon soruşturması kapsamında saat 13:00'te Öztürk'ün Çankaya'daki avukatlık bürosunda başlatılan arama 2 saat sürdü.
Kemal Gürüz, Erhan Göksel, Hüseyin Buzoğlu ve Levent Göktaş'ın banka kasalarının incelendiği iddia edildi
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kemal Gürüz, Erhan Göksel, avukat Hüseyin Buzoğlu ve emekli albay Levent Göktaş'ın banka kasalarını incelediği öne sürüldü. Soruşturmayı yürüten savcıların talimatı üzerine bir bankanın Ankara Güvenevler Şubesi'ne giden Ankara polisi, eski YÖK başkanı Kemal Gürüz, avukat Hüseyin Buzoğlu
Ergenekon sanığı Senem: Kontrgerilla şu an iktidarda
İşçi Partili Nusret Senem, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Özel Kuvvetler Komutanlığı eski mensubu emekli Albay Levent Göktaş hakkında "Avukat meslektaşım, kahraman komutan" ifadelerini kullanması dikkat çekti.