albay turgay aras

KTÜ Rektörü Baykal, ailelerden kendileri ile iletişim halinde olmalarını istedi
Törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul’un da bulunduğu davetliler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Trabzon’da 683 okulda toplam 139 bin 473 öğrenci öğrenim görecek
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras ve İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın da katılımıyla bir tören yapıldı. Vali Öz, burada yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının eğitim camiası ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
Uçak kazasında hayatını kaybeden İspanyol askerler törenle anıldı
Anma töreninde Türkiye’yi ise Trabzon 48’inci İç Güvenlik Tugay Komutan Vekili Albay İlhami Ulu, Trabzon Merkez Komutanı Albay Turgay Aras, Maçka Kaymakamı Murat Çavuldak, Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç ve Atasu Belediye Başkanı Mustafa Köse temsil etti.
Bağışlarla yapılan okula YGS birincisinin adı verildi
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Turgay Aras, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, okula ismi verilen üniversite öğrencisi Ömer Burak Terzi, ailesi ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Peygamber sevgisi salona sığmadı
Programı, Vali Recep Kızılcık, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Turan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, belediye başkanları, kamu kurumlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi takip etti.
Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü kutlanıyor
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Turgay Aras ve davetliler katıldı. Daha sonra sergiyi gezen protokol mensupları, emniyet teşkilatının kullandığı malzemeler hakkında polislerden bilgi aldı.
Okullar daha hijyenik olacak
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç, Kaymakam Ümit Cavuldak, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç ve Esiroğlu Belediye Başkanı Kenan Yusufoğlu öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
Vali Kızılcık: Bu topraklar, uğruna can verilerek vatan yapıldı
Programa Vali Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık'ın yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk'un eşi Arzu Batuk, Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan'ın eşi Nihal Sarıaslan, İl Jandarma Alay Komutanı
Şehit askerin 23 günlük eşi: Sana doyamadım
Şehit Gemici ve Tüfekçi'nin askeri uçakla Trabzon Havalimanı'na getirilen cenazeleri, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, şehitlerin yakınları, polis ve askerlerce karşılandı.
Vali Kızılcık, Trabzon İPA Polis Salon Futbol Takımı'nı kutladı
Programa, Vali Kızılcık’ın yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras ve İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş da katıldı. (CİHAN)
Bayburtlu şehit Karakaşoğlu, Trabzon'da törenle karşılandı
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, mülki ve askeri erkan ile şehit askerin yakınları katıldı. Askerler tarafından uçakta alınan şehit askerin Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra ambulansa konuldu.
Ressam İnci Okay, 23. sergisini Kapadokya’da açtı
Serginin açılışı dolayısıyla düzenlenen kokteyle, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yücel Menekşe ile davetliler katıldı.
Nevşehir’de 19 Mayıs coşkusu
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu’nun yanı askeri erkan ve daire müdürleri çok sayıda öğrenci ve sporcunun katıldığı törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer'in
Türkiye’nin ilk sosyal konutlarının temeli atıldı
yaşlı, özürlü veya bakıma muhtaç 23 aileye yapılacak sosyal konutların temel atma törenine; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Ali Murat Kayhan, Acıgöl Belediye Başkanı İsmail Çavusoğlu, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.
Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cangir: AB’ye girmek çok önemli
Mehmet Cangir, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Vali Yardımcısı İbrahim Süha Karaboran ve Mustafa Kemal Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Nevşehir Valiliği AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon
Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin 92. yıl dönümü kutlandı
Vali Savaş, beraberinde Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Hacıbektaş Kaymakamı Bedrettin Özmen, Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve protokol üyeleri ile birlikte Atatürk'ün ilçeyi ziyaretinde konakladığı Atatürk Evi'ni gezdi.
Organize Sanayi Camii inşaatında iske çöktü: 1 ölü, 10 yaralı
Olay yerine Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan ve Nevşehir Müftü Vekili Ali Gülden’de gelerek çalışmaları takip etti.
Kırım halk oyunları gösterisi büyüledi
Kırımoğlu’nun yanı sıra Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan ile çok sayıda daire müdürü ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kazakistan Senato Başkanı Mami Nevşehir'de
Senato Başkanı Kayrat Mami, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras ve Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından karşılandı. Kazakistan Cumhuriyeti Parlamentosu Senato Başkanı Kayrat Mami ve beraberindeki heyet, daha sonra Nevşehir Valiliği'ne geldi.
Milli Eğitim Müdürü Fatsa: Eğitim, kalkınmadaki faktörlerin en önemlilerinden
Programa; Nevşehir Vali Vekili Vural Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan’ın yanı sıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.
Nevşehir'de Cumhuriyet Bayramı'na sade tören
Törene Vali Savaş ile Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan ve Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.
Ansari, Kapadokya ve Türk misafirperverliğine hayran kaldı
sıra bazı milletvekili ve çeşitli devlet yöneticilerinden oluşan 21 kişilik Hindistan heyetinin eşlik ettiği yemekte, Nevşehir Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras ile Belediye Başkanı Hasan Ünver de hazır bulundu.
Bakan’dan damata altın öğüt: Eşine itaat et, rahat et
Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
"Nevşehir, eğitimde model kentlerden biri"
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet İmamoğlu ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velinin katıldığı İlköğretim Haftasının açılışında konuşan Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, asıl
Gaziler Günü kutlamasında duygusal anlar yaşandı
Nevşehir Şehitler Parkı’nda düzenlenen anma etkinliğinde Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras,Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yücel Menekşe ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda
Bağ Bozumu Festivali başladı
Bağ Bozumu Festivali, Ürgüp Hükümet Konağı önünden Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Garnizon Komutanı Albay Turgay Aras, Nevşehir Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.
Nevşehir'de adli yıl törenle başladı
Törene; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Baro Başkanı Fahri Korucu, İl Emniyet Müdürü Dr.
Kısa dönem erler yemin etti
İl Jandarma Komutanlığı’ndaki yemin törenine Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkan Vekili Yücel Menekşe, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.
İftar yemeğinde şehitlere dua
Alay Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras’ın ev sahipliğinde Ordu Evi'nde verilen iftar yemeğine Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ve eşi Hafize Savaş, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Cumhuriyet Başsavcısı
Yabancı sanatçılar Kapadokya'yı tablolaştırdı
Sergi açılışına Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cafer Okur, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Jandarma 172. yılını kutladı
Nevşehir İl Jandarma Alay Komutanlığı bahçesinde düzenlenen törene; Vali Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu ile daire amirleri ve askeri erkan katıldı.
Vali Savaş: Engellileri sosyal hayata kazandırmak herkesin görevi
Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen 'Umuda Bir Adım' adlı programa, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.
19 Mayıs kutlamalarına bayraklı yamaç paraşütü gösterisi damgasını vurdu
Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri, Valilik önündeki Atatürk Anıtına Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.
Jandarma Genel Komutanı Özel, Vali Savaş’ı ziyaret etti
Ziyarete Nevşehir Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras dta katıldı. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Orgeneral Necdet Özel valilikten ayrıldı. (CİHAN)
Nevşehir’de 23 Nisan coşkusu
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras ve Belediye Başkanı Hasan Ünver’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başlayan törenler, daha sonra İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam etti.
"İnsanlığın sorunu merhamet sorumluluğunu unutmak"
Programı Vali Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkan Yardımcısı Cafer Okur, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş izledi. (CİHAN)
Üniversitedeki atlı cirit gösterisi büyük ilgi gördü
Programı izlemeye gelen Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Albay Turgay Aras, Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ile üniversite öğretim üyeleri, öğrenciler ve kalabalık halk topluluğu tarafından ilgiye izlenen müsabakalar, 6’şer kişilik iki grup halinde 35 dakikalık
Şehitleri anma töreninde protokol üyeleri gözyaşını tutamadı
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Vatan Şehitleri ve Malül Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Atatürk anıtına çelenk koydu.
Nevşehir’de İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 90'ıncı yıldönümü kutlandı
Nevşehir Vali Vekili Ruhi Paker, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras,Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa,Tarım İl Müdürü Ahmet Şahin ile çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen törende daha sonra Mehmet Akif Ersoy’un
Nevşehir’de Mehmet Akif Ersoy fotoğraf sergisi
hazırlanan serginin açılışında Nevşehir Vali Vekili Ruhi Paker, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ile çok sayıda yetkili katıldı.
Vali Savaş, Avanos’ta incelemelerde bulundu
Vali Savaş’ın Avanos ziyaretinde; Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Orman Müdürü Eren Bircan’da hazır bulundu.
Nevşehir’de öğretmenler müzik ziyafeti sundu
Konsere; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı.
Nevşehir'in yeni valisi Abdurrahman Savaş göreve başladı
Valilik önünde Vali Vekili Ruhi Paker, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire amirleri tarafından karşılanan Savaş, tören mangasını selamladıktan sonra makam odasına geçerek kamu kurum amirleriyle bir araya geldi.
Belediye Başkanı Selmanpakoğlu: Atatürk, yeni Türk devletini Hacıbektaş'ta müjdeledi
Nevşehir Valisi Osman Aydın, Garnizon Komutanı Albay Turgay Aras, Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Daha sonra protokol üyeleri, Atatürk Evi ve Hacıbektaş Kültür Sitesi'nde açılan resim sergisini gezdi.
Şehit Er Çevik'in cenazesi memleketinde toprağa verildi
Valisi Osman Aydın, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Murat Kırkaya, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan, AK Parti İl Başkanı Ersan Erkut ve CHP il başkanı Bülent Yumuş ve parti yöneticileri, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gaziler Derneği
Milli Eğitim Müdürü Fatsa: Öğretmenler nitelikli insan yetiştiren mimarlardır
Programa; Nevşehir Valisi Osman Aydın, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, bazı daire müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Cumhuriyet Bayramı Nevşehir'de coşku ile kutlandı
Gazi Stadı'ndaki törenlerde Nevşehir Valisi Osman Aydın, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, törende hazır bulunan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törende konuşan Nevşehir Valisi Osman Aydın, kutlanan bu bayramın, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da
Üniversitede Cumhuriyetin 87. yılı coşkusu
Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen kutlama törenine Nevşehir Valisi Osman Aydın, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Şanverdi, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, üniversite
Nevşehir'de Zafer Bayramı coşkusu
Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Nevşehir Valisi Osman Aydın, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras'ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin çelenk koymasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunması ile başladı.
Hacıbektaş şenliklerinde provokatörlere tepki
Rıdvan Köybaşı, Mahmut Dede, DSP Genel Başkanı Masum Türker, eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Nevşehir Valisi Osman Aydın, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Turgay Aras, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa Eldivan, çevre illerin valileri, belediye başkanları ve binlerce kişi katıldı