ali babacan

Maliye Bakanı: Sermaye hareketlerinde kısıtlama gündemde değil
Daha önce Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da açık ve net olarak vurguladı, sermaye hareketlerine yönelik bir kısıtlama gündemimizde değil. Sadece onun altını çizmek istiyorum.
İtalya-Türkiye İş Forumu, Roma’da yapıldı
Foruma Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu ve İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino ve çok sayıda işadamı katıldı.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak
Cumhurbaşkanı Gül’e, İtalya ziyaretinde Eşi Hayrunnisa Gül, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül Senato ve Roma Belediyesi’ni ziyaret etti
Gül’e Senato ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti. Cumhurbaşkanı Gül Senato ziyaretinin ardından Roma Belediyesi’ne geçti. Gül’ü burada Belediye Başkanı İgnazio Marino, belediye binasının girişinde karşıladı.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
28-31 Ocak günlerini kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
28-31 Ocak günlerini kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. (CİHAN)
Merkez'den Hükümet'e enflasyon mektubu
ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hükümet adına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a hitaben gönderdiği açık mektubu paylaştı. Başkan Erdem Başçı ve yardımcısı Mehmet Yörükoğlu imzasıyla Hükümet'e gönderilen mektubun girişinde, “Merkez Bankası Kanunu’nun 42.
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
28-31 Ocak arasını kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu eşlik edecek.Bu arada Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği, Sapienza Üniversitesi, Vox Populi Yayınevi ve Nodo di Gordio Düşünce Kuruluşu, ziyaret vesilesiyle 29 Ocak Çarşamba günü
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos’a gidiyor
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos'ta düzenlenecek Dünya Ekonomi Forumu’na katılmak üzere 22-25 Ocak 2014 tarihlerinde İsviçre’de bulunacak. Ana teması ’Dünya’nın Yeniden Biçimlendirilmesi: Toplum, Siyaset ve İş Dünyası için Sonuçlar’ olarak belirlenen forumda ekonomik ve siyasi sorunlara çözüm bulunması, yeni
TUSKON’un ticaret köprülerinden 30 milyar dolar geçti
Yapılan iş görüşmelerinin sayısı milyonları aşarken, elde edilen gelirin yanında tecrübe ile ilgili olarak Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, TUSKON’un yeni bölgelere ve ülkelere açılmaya imkan tanıdığını kaydetmişti.
Babacan: Orta 2'den terk bir çalışma nüfusumuz var
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, istihdam piyasasında yaşanan sıkıntılara değinirken, "Orta-2’den terk bir çalışma nüfusumuz var." dedi. Babacan, işgücü piyasasındaki katılıklara da dikkat çekti.
MÜSİAD: Yolsuzluğu kim gündeme getirirse getirsin araştırılmalı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 'Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı' Ankara Rixos Otel’de, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla gerçekleşti. Nail Olpak, açılış konuşmasında yolsuzluk iddialarının ekonomiye etkisini değerlendirdi.
'Ana gündem ekonomi olduğunda Türkiye hep yukarı doğru sıçrama yaptı'
Geçen ay yaptığımız sanayi gecemize katılan başta Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür eden Okandan, KAYSO’ya ve Kayseri’ye yakışır bir organizasyon yaptıklarını belirterek, bir takım eksikliklerin olabileceğini ancak her
2013 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) Çin'in Dalian şehrinde gerçekleştirilen toplantısına katılmak üzere 11 Eylül’de Çin’e geldi ve burada Çin Başbakanı Li Keqiang ile görüştü.
Babacan’dan 'sahte twitter hesabı' açıklaması
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan adına sosyal paylaşım sitesi twitterda sahte hesap açılarak, paylaşımlarda bulunulduğu bildirildi. Hazine Müsteşarlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, son günlerde aralarında @byalibabacan kullanıcı hesabının da yer aldığı bazı hesaplardan Başbakan
Babacan: İhracatı, pazar ve ürün çeşitliliği artırdı
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yılın 9 ayında altın hariç, ihracat artışının yüzde 7 seviyesinde gerçekleştiğine işaret ederek, bu gelişmede özellikle pazar ve ürün çeşitlendirme politikalarının önemli rol oynadığını
Babacan: İstihdam en büyük 500 şirketin değil, yeni girişimlerin eli ile artıyor
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’de istihdamın KOBİ ve yeni girişimlerin eli ile arttığını vurguladı. Babacan, “En büyük 500 şirketin bünyesinde bulunan eleman adedi geriliyor.
Babacan: Türkiye artık G20’yi yönlendirecek
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin, 1 Aralık 2014’ten itibaren G-20 Dönem Başkanlığı’nı üstleneceğini belirterek, 2015 yılı Liderler Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacağını kaydetti.
Babacan: İş dünyasından gelen öneri ve eleştiriler çok önemli
KAYSERİ - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, iş dünyasından gelen öneri ve eleştirilerin politikaların belirlenmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Kayseri Sanayi Odası’nın geleneksel hale gelen 'Sanayi Gecesi' programına katılmak üzere Kayseri’ye gelen Babacan, ilk olarak Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ü makamında
Sanayici, sektörle ilgili dedikodulardan rahatsız
Mustafa Boydak, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımı ile düzenleyecekleri Kayseri Sanayi Gecesi’nde, ülke ve dünyadaki ekonomide yaşanan gelişmeleri birinci ağızdan herkesi dinleme fırsatı bulacağını ifade etti.
'Gezi olaylarıyla Ankara’ya ihanet ettiler'
Ankara Rixos Otel’de ‘Kent Ekonomileri Forumu Marka Şehirler için Kent Ekonomileri Forumu’ programına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı.
14 ülkeden 150 girişimci İstanbul’da buluştu
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francois Ricciardone’nin konuk olduğu, TOBB ile PNB Türkiye Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açtığı etkinliğe Türkiye, ABD, Cezayir, Fas, Tunus, Mısır, Ürdün, Pakistan, Filistin, Moritanya
Babacan'dan tasarruf uyarısı: Oranlar geride, burada adımlar atmalıyız
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sürdürülebilir, kalıcı büyüme adına yapısal reformun ’olmazsa olmaz’ olduğunu vurguladı. Reformlar bağlamında önemli aşamalar aldıklarını belirten Babacan, yeni Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Hukuk Muhakeme Kanunu, Sigorta Kanunu ve Sermaye Kanunu’nu örnek gösterdi
“Sözde soykırım adımı, 100. yıl törenlerini sıkıntıya sokar”
Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği’nden Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış başta olmak üzere tüm yetkililer, THY’nin böyle önemli bir programa sponsorluk yapmasının önemine vurgu yaptı.
Bireysel Emeklilik için 2014 bütçesine 2 milyar liraya yakın kaynak konuldu
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için 2014 bütçesine koyulan devlet katkısını 1 milyar 950 milyon lira olarak ilan etti. Babacan, “Seneye 8 milyar liraya kadar primin dörtte biri devlet tarafından yatırılacak.
Babacan’dan kredi ve kart açıklaması: Makul genişlemenin önünü açacağız
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kredi ve kredi kartında aşırılığın olduğu alanlara dokunacaklarını ifade etti. Babacan, “Malum aşırılık ekonomiye zarar veriyor.
Bakan Çelik: 'Kıdem tazminatı kalksın' diyen yok
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın sendikallaşma ile ilgili sözlerini de değerlendiren Çelik, Toplu İş Yasası’nı çıkarttıklarını ifade ederek, onun getirdiği artılara işaret etti. Çelik, sendikalaşmada bir artış sağladıklarını fakat istenilen ölçüde olmadığını ifade etti.
Boydak'tan kredi kartı uyarısı: Limit sınırlamasında ayar çok kaçırılmamalı
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kredi kartı limitlerinin sınırlanacağı açıklamasına değinen Mustafa Boydak, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “Tabii yasa metnini görmeliyiz.
Babacan: İşsizlik oranını yüzde 8,9’a düşürmeyi amaçlıyoruz
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2014-2016 döneminde 1 milyon 833 bin kişilik yeni istihdam oluşturmayı ve program dönemi sonunda işsizlik oranını yüzde 8,9’a düşürmeyi amaçladıklarını söyledi.
EXPO oylaması öncesi İzmir için seferberlik başlatıldı
Onların olmaması durumunda ise Türkiye heyetine Paris'te Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlık yapması bekleniyor.Süreçle ilgili bir açıklama yapan Vali Mustafa Toprak, son ana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, “Oylamaya sayılı günler kala tüm İzmir ve İzmir’e gönül
Bartık: Karşılıksız çeke hapis cezasının kalkması suistimalleri artırdı
Bu konuyu Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Ali Babacan’a ilettik. Nakit paradan sonra, iş hayatının en önemli ticari aracı çek ile ilgili yeni bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Neredeyse nakit para kadar önemli bir araç olan çek ile ilgili caydırıcı önlemler alınmaması piyasaları sekteye uğratıyor.
Boydak: KOBİ’ler için devlet imkanlarının seferber edilmesinin zamanı geldi
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın ekonomide sıkılaştırma politikasının devam edeceği yönünde bir açıklaması olduğuna değinen Boydak, "Bunu zaten biliyorduk ama yetkili ağızdan duyunca bunun şüphe götürmez bir durum olduğunu idrak etmiş olduk
Babacan: Tasarrufu arttırmak için kültürel değişim şart (2)
İZMİR - 5. İzmir İktisat Kongresi’nde, Deniz Gökçe’nin moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim katıldı.
Dünya Bankası Başkanı: Türkiye ekonomisi taktire şayan bir şekilde dönüşüyor
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında eğitim ve yargıda yapılan reformların etkili olacağını söyledi. 5. İzmir İktisat Kongresi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Bankası Başkanı Jim Young Kim, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyet, seçkinlerin Cumhuriyeti değil
Kongresi, 'Küresel Yeniden Yapılanma Sürecinde Türkiye Ekonomisi' başlığıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'in katılımı ile gerçekleşiyor.
Devletin zirvesi İzmir 5. İktisat Kongresi'ne katıldı
himayesinde Swissotel İzmir Grand Efes'te düzenlenen kongreye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik gibi devletin zirvesindeki isimler
Babacan: Türkiye’yi dünyanın ilk 10 finans merkezinden biri yapmalıyız
Kongresi, "Küresel Yeniden Yapılanma Sürecinde Türkiye Ekonomisi" başlığıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'in katılımıyla Swissotel Grand Efes’te başladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir İktisat Kongresi'ne katılacak. Kongrede ayrıca Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim de yar alacak.
Babacan: İleride kira sertifikasının başka türevlerini de görebiliriz
LONDRA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin katılım bankacılığının oturduğu bir ülke olduğunu söyledi.İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 9.
Londra Borsası'nda İslami Market İndeksi ve İslami bono geliyor
Üç gün sürecek forumda Türkiye'yi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan temsil ediyor. (CİHAN)
İngiltere'de İslami bono piyasaya çıkıyor
Üç gün sürecek forumda Türkiye'yi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan temsil ediyor. (CİHAN)
Babacan: İslam ülkeleri ticaret potansiyelini gerçekleştiremiyor
LONDRA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Küresel ekonomik kriz bize çok açık şekilde gösterdi ki zorlukların üzerinden ancak etkili bir uluslararası işbirliği ile gelinebilir.” dedi.İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen 9.
'İslami bono' piyasaya çıkıyor
Üç gün sürecek forumda Türkiye’yi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan temsil ediyor. (CİHAN)
Çin: Türkiye çok önemli ülke, işbirliğini çok önemsiyoruz
görüştüğünü, Başbakan Li Keqiang’ın da Dünya Ekonomik Forumunun (WEF) Çin’in Dalian şehrinde düzenlenen "Yaz Davos"u toplantısında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştüğünü sözlerine ekledi. (CİHAN)
İslam Ekonomi Forumu Londra'da başladı
LONDRA - 9. Dünya İslam Ekonomi Forumu, İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı. Açılışa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da katıldı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dünya İslam Ekonomik Forumu'nun açılışına katılacak. (Londra)- Çin’in başkenti Pekin’de Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Babacan, Chicago Küresel İşler Konseyi’nin onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı
CHICAGO - Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Amerikalılara Türkiye’nin son 11 yılda katettiği aşamaları ve gelecek 10 yıldaki hedeflerini anlattı. Türkiye Yatırım Haftası etkinlikleri çerçevesinde ABD’de bir dizi temasta bulunan Babacan, seyahatinin Chicago durağında, Chicago Küresel İşler Konseyi’nin düzenlediği öğle
Dünya ekonomisine yön verenler İzmir’de buluşacak
Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu
Yılmaz: 5. İzmir İktisat Kongresi’nde Türk ve dünya ekonomisi masaya yatacak
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim de katılacak. Kongrede 35 panel düzenleneceğini aktaran Yılmaz, 21’i yurtdışından olmak üzere 241 panelistin yer alacağını dile getirdi: “2 bin 363 davetlinin kongreye teyidi yapılmıştır
DÜZELTME- Türkiye’nin acilen lojistik master planı hazırlanmalı
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı ve THY Genel Müdürü Temel Kotil'in katılımlarıyla Melikşah Üniversitesi'nde 7 Kasım'da 11. Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi düzenlenecek.