ali haydar dereli

Dereli: Suçluluğu ispat olmamış Hocaefendi'yi eleştirmek baro başkanına yakışmaz
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu eski Başkanı Ali Haydar Dereli, CHP'li milletvekili İsa Gök'ün Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Avukat Ali Haydar Dereli, yaptığı açıklamada, ‘En iyi yatırım, insana yapılan yatırımdır’ anlayışını hatırlatarak Gülen Hocaefendi için yapılan açıklamalara tepki
Baro Başkanı Dereli milletvekili aday adayı (2)
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli AK Parti'den milletvekilliği için görevinden istifa etti. Dereli, "Bir dünya lideri Başbakan'la çalışmaktan onur duyarım.
Baro Başkanı Av. Dereli milletvekilliği için istifa etti
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti. AK Parti'den Gümüşhane milletvekili aday adayı olmak üzere istifa eden Dereli'nin il başkanlığına müracaat edeceği öğrenildi.
Gümüşhane'de ağlatan tiyatro
Kemalettin Aydın ve eşi Sevim Aydın, Baro Başkanı Ali Haydar Dereli ve dernek yetkilileri de izlerken, 2 perdelik oyunda Çanakkale savaşını ve kazanılmasının anlatıldığı duygusal sahnelerde izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı Sergiledikleri üstün performansından dolayı oyunculara
Yurt personelinin fedakarlığını anlatan tiyatro izleyenleri duygulandırdı
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Ali Haydar Dereli, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren memur Hamit Dalma adına eşi Fatma Dalma'ya vefa ödülü takdim edildi.
Gümüşhane Bayburt Barosu'nda Av. Ali Haydar Dereli yeniden başkan seçildi
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu'nun 20. Olağan Genel Kurulu'nda, Ali Haydar Dereli yeniden başkan seçildi. Adli Müzaheret Bürosu Avukat Ali Günday Toplantı Salonu'nda yapılan genel kurula, Gümüşhane ve Bayburt illerinde görev yapan 39 üyeden 36'sı katıldı.
Gümüşhane Özel Eğitim Kurumları protokolü iftarda buluşturdu
Okulu'nda düzenlenen yemeğe Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Ünlüpınar Belediye Başkanı Aziz Nas, Baro Başkanı Ali Haydar Dereli, Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç.
Anayasa değişikliği paketine baro başkanından 'evet' desteği
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Avukat Ali Haydar Dereli, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu verilmesinin milletin menfaatine olduğunu söyledi. Baro başkanlığında üye avukatlarla birlikte bir basın toplantısı yapan Dereli, hukuki bir konu olan anayasa değişikliği referandumunun, adeta bir seçim havasına
Makridis: AB üyeliği bir tenis kulübü üyeliği değil, ülkenin geleceğini ilgilendiren bir mesele
Ali Haydar Dereli, kamu kurum amirleri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.
Avukatlar, İsrail'i kınayarak boykot çağrısında bulundu
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli, İsrail'in Gazze halkına insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna yaptığı saldırıyı lanetledi. Baro Başkanı Dereli, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in yaptığı saldırının bir devletten çok illegal bir çete ve meşruluğu bulunmayan bir haydut-teşkilat izlenimi
Dereli: Anayasa değişikliği tartışmalarına girmiyoruz, çünkü olay siyasallaştı
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Avukat Ali Haydar Dereli, ülke gündeminde yer alan Anayasa değişikliği paketi ile ilgili tartışmalara baro olarak girmeyeceklerini, olayın siyasallaştığını söyledi.
Dereli: Savcıların görevden alınması kamu vicdanını yaraladı
Gümüşhane-Bayburt Bölge Baro Başkanı Avukat Ali Haydar Dereli, Erzurum Özel yetkili savcılarının görevden alınmalarının kamu vicdanını yaraladığını ve hâkimlik-savcılık mesleğinin bağımsızlığına gölge düşürdüğünü söyledi.
Baro Başkanı Dereli: Planın hayata geçirilememesi demokrasiye inananlar sayesinde olmuştur
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli, "Balyoz darbe planının hayata geçirilememesi ordu içerisindeki demokrasiye inanan mensuplar sayesinde olmuştur." dedi. Balyoz darbe planı ve gündeme ilişkin Baro Başkanlığı'nda basın açıklaması yapan Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av.
Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Dereli: Askeri savcılığın takipsizlik kararı usul ve esas açısından hukuka aykırı
Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Ali Haydar Dereli, askeri savcılığın, Albay Dursun Çiçek hakkında vermiş olduğu takipsizlik kararının hem usul hem de esas açısından hukuka aykırı olduğunu söyledi.
Gümüşhane Baro Başkanı Dereli'den eylem planına tepki
Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli, Genelkurmay Hareket Başkanlığı için hazırlandığı iddia edilen 'İrtica İle Mücadele Eylem Planı'nı büyük bir üzüntü ile karşıladığını söyledi.
Özel Bahar öğrencileri, avukatları ziyaret etti
Daha sonra Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan'ı ziyaret eden öğrenciler, ardından da Gümüşhane Barosu Başkanı Ali Haydar Dereli'nin yanına geçti. Özel Bahar'ın yeni bir ufuk açtığını ifade eden Baro Başkanı Ali Haydar Dereli, "Geleceğin avukatları, hakimleri ve savcılarını aramızda görmekten mutlu oldum.
Baro Başkanı Dereli: Bir'in tavrı demokrasi ve hukuka çok açık bir müdahaledir
Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli, 28 Şubat sürecinde dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir'in savcılara yazılı emir vermesinin hukuka müdahale olduğunu söylerek, konuyla ilgili cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.