alman kurdu

Vatandaşlar, Kangal ve Akbaş için sıra bekliyor
Pitbull, Alman kurdu ve Doberman gibi yabancı ırkları artık insanlar ellerinden çıkartarak Akbaş, Kangal gibi ırklara sahip çıkmaya başladılar.'' diye konuştu.
Kaybolan yaşlı adamın cesedini emekli polis köpeği buldu
Ancak dün akşam saatlerinde uzun yıllar emniyet müdürlüğü emrinde görev yapan daha sonra emekli olan Rodvaider ve Alman Kurdu kırması Garip’i gezdirmeye çıkan Erkin Demirayak isimli genç, köpeğinin bir koku alması sonucu o yöne doğru yöneldiğini söyledi.
Eğitmenlerinden ayrılan Kuki ve Gargi, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tayin edildi
Emniyet Genel Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi'nde yetiştirilen 5 yaşındaki cocker cinsi Kuki ve 3 yaşındaki Alman kurdu Gargi, eğitmenleri Damar ve Orhan ile birlikte ülkenin çeşitli noktalarında, kayıp ya da cinayete kurban gitmiş bir kişinin cesedini aradı.
Çankırı Emniyeti'ne taze kan: Keita
İlk görev yeri Çankırı olan Alman Kurdu cinsi GSD ırkı Keita, polis memuru Sedat Eskitürk nezaretinde ilk görev yerine alışmaya çalışıyor. Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nün operasyonları sonucunda 2011 yılı içinde ele geçirilen malzemeler ise şöyle;
Evcil hayvanlar parkı çocukların ilgi odağı oldu
Parkın girişinde Dalmaçyalı, Rottweiler, Alman Kurdu, Kangal, Doberman ve Sibirya Kurdu Haski türü köpekler sevimli hareketleriyle çocukları sanki yanlarına davet ediyor. Biri 7, diğeri henüz 5 aylık olan iki yavru midilli ise sevimli hareketleri ile evcil hayvanlar parkının maskotları haine geldi.
Minik öğrenciler ilk kez veteriner kliniğini ziyaret etti
Yaralı bir Alman kurdu köpeğinin tedavisini de izleyen minik öğrenciler, veteriner hekimlere, veterinerlik ve hayvan hakları konusunda çeşitli sorular yöneltti. İlk kez bir veteriner kliniğine gelen öğrenciler ilaç ve hayvan kokusu sebebiyle zorlandı.
K-9’ların gösterisi beğenildi
Yalova Belediyesi tarafından, gösteri yapmak için davet edilen Pamuk (Golden Retriever), Reks (Alman Kurdu) ve Paşa (Rottweiler) isimli köpeklerin gösterisi beğenildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kurtoğlu Köpek Eğitim Merkezi İşletmecisi Serdar Kurtoğlu, “Eğitimli köpeklerimize vatandaşlardan yoğun talep var.
Sivas Kangal köpeği Ereğli'de büyük ilgi görüyor
Kendisine ait 1,5 yaşında Alman kurdu da olan Karadayı, her iki köpeği aynı yerde beslediğini ve birlikte oyun oynadıklarını söyledi. Karadayı, bakımı oldukça zor olan köpekleri beslerken yağlı yiyecekler vermediklerini, bunun yerine köpeklerini mama ve meyveli yoğurt ile beslediklerini ifade etti.
Bursa polisi, eğitilmiş köpeklerle 'Sevgi Taşkın'ın cesedini aradı
Polisler ve gazetecilerin maske kullandığı aramalarda görev alan 2 yaşındaki Alman kurdu 'gargi' ile Amerikan kukur cinsi 3,5 yaşındaki 'kuki' herhangi bir bulguya ulaşamadı. Çöplüğe tavuk, sakatat gibi et ürünlerinin de atılması sebebiyle köpeklerin zorlandığı belirtildi.
Gümrük Müsteşarlığı, ayın narkotik köpeğini seçiyor
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesinde, güçlü koku alma yeteneğine sahip labrador, Belçika ve Alman kurdu, Setter, Golden Retriever cinsi toplam 29 narkotik dedektör köpek görev yapıyor. Her narkotik dedektör köpeğin bir sicil kaydı bulunuyor.
Balığı kancasıyla yutan kurt köpeği ameliyatla kurtarıldı
Sakarya'da Alman kurdu cinsi köpeğin balıkla birlikte yuttuğu kanca bir saat süren ameliyatla çıkarıldı. Akyazı ilçesinde balık tutan çocukların yanında bulunan köpek, balık sudan çıkar çıkmaz kancasıyla birlikte yuttu.
(DÜZELTME) Sokak köpeğiydi bomba arama köpeği oldu
İstanbul'da görev yapan polis memuru, 2 yaşındaki Belçika ve Alman Kurdu karışımı olan köpeği görür görmez eğitilebileceğine karar vermiş. Potansiyeli gören polis, sanayi esnafından izni alındıktan sonra test için Kurt'u Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Ankara Gölbaşı'ndaki Köpek Eğitim Merkezi'ne götürmüş.
Sokak köpeğiydi bomba arama köpeği oldu
İstanbul'da görev yapan polis memuru, 2 yaşındaki Belçika ve Alman Kurdu karışımı olan köpeği görür görmez eğitilebileceğine karar vermiş. Potansiyeli gören polis, sanayi esnafından izni alındıktan sonra test için Kurt'u Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Ankara Gölbaşı'ndaki Köpek Eğitim Merkezi'ne götürmüş.
Alman kurt köpeği sahibinin parmağını kopardı
Alman kurdu, kendisini durdurmaya çalışan sahibinin sağ elini ısırarak orta parmağını kopardı. Parmağı kopan T.R. ile elinden yaralanan veteriner hekim Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Sokak hayvanı sorununu ortadan kaldıracak düzenleme var, ama uygulanmıyor
Adapazarı ilçesindeki evinde Alman Kurdu cinsi köpek besleyen B.K., köpeğinin kaydını belediyeye yaptırması konusunu duyduğunu, ancak kayıt yaptırmadığını belirterek, "4 yıldır köpek besliyorum. Köpeğimi kayıt ettirme ihtiyacı duymadım.