amerika

Çalıkuşu, ABD'de sahne alacak
NEW YORK - New York Türk Amerikan Sanat Topluluğu (TAASNY), Reşat Nuri Güntekin'in önemli eseri Çalıkuşu tiyatro oyunuyla New York'ta seyircisinin karşısına çıkıyor. 15 Mart’ta Manhattan Park West Salonu'nda Türkçe sahneye konulacak Çalıkuşu, Amerikalı seyircilerin anlayabilmesi için İngilizce alt yazıyla sunulacak.
12 Dev Adam grup maçlarını Bilbao'da oynayacak
Avrupa: Fransa, Litvanya, Hırvatistan, Slovenya, Ukrayna, SırbistanAmerika: Meksika, Porto Riko, Arjantin, Dominik CumhuriyetiAfrika: Angola, Mısır, SenegalAsya: İran, Filipinler, Güney Kore
Çalışanlar tatilde de işlerinden kopamıyor
Avrupa, Asya Pasifik ve Amerika kıtalarının da dahil olduğu araştırmada çalışanlara tatildeyken işlerinden ne kadar uzak kalabildikleri soruldu. Soruya cevap verenlerin yüzde 47’si tatile çıktıklarında işte neler olup bittiğinden cep telefonları ve tabletleri ile haberdar olduğu cevabını verdi.
2014 Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'nin torbası belli oldu
5'inci torba ise yalnızca Orta ve Güney Amerika ülkelerinden oluştu.Türkiye, 6. torbada Avustralya, Fransa ve Yunanistan'la birlikte yeraldı. İŞTE TORBALAR
Münih Güvenlik Konferansı'na Ukrayna damga vurdu
"Avrupasız güçlü bir Amerika ve Amerika’sız güçlü bir Avrupa olmaz.’’ mesajı veren Kerry, Ukrayna’daki Avrupa taraftarı gösterileri desteklediklerini ifade etti. Demokrasi ve Avrupa’nın geleceği mücadelesinin hiçbir yerde olmadığı kadar Ukrayna’da önemli olduğunun altını çizen Kerry, Ukraynalıların büyük kısmının ülkesinde
Ischinger: Münih Güvenlik Konferansı dünya barışına katkı sağlıyor
Dünya genelinden 400'e yakın devlet adamı, askeri yetkili ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı zirvenin bu yıl ana gündem maddelerini Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarını yakından ilgilendiren güvenlik, savaş ve ticaret konuları oluşturuyor.
Kerry'den Ukraynalı muhaliflere destek
"Avrupasız güçlü bir Amerika ve Amerika’sız güçlü bir Avrupa olmaz.’’ mesajı veren Kerry, Ukrayna’daki Avrupa taraftarı gösterilerini desteklediklerini ifade etti. Demokrasi ve Avrupa’nın geleceği mücadelesinin hiçbir yerde olmadığı kadar Ukrayna’da önemli olduğunun altını çizen Kerry, Ukraynalıların büyük kısmının ülkesinde
Turizmci de kurdaki yüksek artıştan şikayetçi
Güney Amerika’ya girdik biz; bu ülkelerden Türkiye’ye gelenler 100 bini geçti. Şu aşamada 300-400-500 bini bulacak. Çünkü onlar da çok büyük ülkeler, çok fazla insan var.
New York eski belediye başkanı Bloomberg BM'nin özel elçisi oldu
2008 ABD başkanlığı seçimlerinde aday adayı olmak için kolları sıvayan Bloomberg, başarısız olunca ‘‘Benim gibi kısa boylu ve Yahudi birini Amerika halkı pek tercih etmez.’’ sözleri ile açıklamıştı.
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, uluslararası siyasette daha etkin rol istedi
gününe kadar başta Suriye krizi ve Ukrayna'da yaşananlar olmak üzere NSA gizli dinlemeleri, İran'ın nükleer programı, Avrupa'nın güvenliği, Avrupa, Asya ve Amerika arasındaki ilişkiler, enerji güvenliği ve iklim değişikliği gibi konular ele alınacak.
Alvimedica, ilk Türk takımı olarak Volvo Ocean Race’e katılıyor
" diyen Bozkurt, "Yakın zamanda Singapur ofisimizi açtık, bir sonraki hedefimiz ise Kuzey Amerika pazarına girmek. Volvo Ocean Race hem iş hedeflerimizdeki tutkumuz, hem de şirket karakterimiz ile örtüşen bir platform.
'Dövizdeki yangını söndürmek için doğru politikalar kullanıldı'
Yüksek faizin bir kısmının Türkiye’nin risk pirimi olduğuna işaret eden Böke, "Gelinen noktada gelişmekte olan piyasaların yaşadığının bir kısmı Amerika Merkez Bankası FED’in kararından kaynaklı fiyat düzenlemeleri, bir kısmı da Türkiye’deki siyasi gerginlikten.
Alman Hükümeti, telekulağa kapalı telefonlara geçti
Secusmart, cep telefonuna daha şimdiden Kuzey Avrupa, Güney Amerika, Asya ve Orta Doğu ülkeleri ilgi gösteriyor. Başbakan Angela Merkel’in de kullandığı bilinen yeni cep telefonu, dokunmatik olmayan hakiki tuşlardan oluşuyor.
Doçent Hakan Ercan: Dolar 2 TL'nin altına inmez
Döviz’deki artışa Amerika Merkez Bankası (FED)’nın aldığı kararların etkili olduğu saptamalarına değinen Ercan, “Fed’in herhangi bir etkisi yok açıkçası. FED’in etkisi uzun vadeli, FED şu anda günlük, haftalık kısa vadeli faizi sıfır.
Çin artık dünyanın en büyük yatırım ülkesi değil
PEKİN - ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin Çin’i geçerek dünyanın en büyük yatırım ülkesi olduğunu ve bu yılın Amerika için ‘’atılım yılı’’ olacağını söyledi.Hong Kong medyasına göre, ABD Kongresi'nde iç ve dış politik gelişmelerle ilgili yıllık konuşmasını yapan Obama, bazı ekonomik başarılarından söz etti.
Yabancılar geçen yıl Dubai’de 31 milyar dolarlık emlak işlemi gerçekleştirdi
Rusya, Kanada, Amerika, Çin, Fransa ve Almanya’dan gelen yatırımcılar da emlak sektörüne en çok yatırım yapanlar arasında yer aldı.Altı üye ülkeden oluşan Körfez İşbirliği Konseyi’nden toplam 7 bin 548 yatırımcı geçen yıl 9 milyar dolarlık yatırımda bulundu.
Obama,saatlik ücretlere zam yapılmasını istedi
Amerikalıların bu artışa destek vereceğini belirten Obama, "Bu artış aileleri desteleyecek. İşletmelerin daha fazla para harcayan müşterileri olacak.
Türk bankacı: Rusya’da kriz beklenmiyor, ancak yatırımcılar karamsar
Özkan Amerika’nın ekonomi olarak giderek büyüyeceğini tahmin ettiklerini vurgulayarak doların bu nedenle güçleneceğini söyledi. Rusya’da büyümenin azalmasının başlıca nedeninin yatırım eksikliği olduğuna işaret eden Özkan, “Yatırım konusunda kişisel görüşüm son zamanlarda gidişatın ne olacağını göremeyen
Obama: İran müzakereleri güvene değil, doğruluğu kanıtlanabilir eylemlere dayalı
Afganistan’daki Amerikan askerlerinin bu yıl sonunda evlerine döneceğini ifade eden Obama, “İlk Başkan olduğum dönemde yaklaşık 180 bin Amerikalı Irak ve Afganistan’da hizmet ediyordu. Bugün tüm askerlerimiz Irak’tan ayrıldı.
GMKA San Fransisko'da bölgenin gıda ve tarım potansiyelini tanıttı
BALIKESİR - Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Ekrem Özşen, Kuzey Amerika'daki en büyük gıda fuarı olan San Francisco Fancy Food Show'a katıldı.
İş adamları ABD'de 'AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı'na katıldı
Samsun TSO, dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Amerika’nın New York kentinde düzenlenen AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı’na iş gezisi düzenledi. Samsun TSO yöneticilerinin yanı sıra üyelerinden oluşan 14 kişilik heyet, sektörde dünyanın önde gelen tüm firmalarının stant ile yer aldığı AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma
ABD’den İran’la yaptırımları ihlal eden Rus bankasına 9,4 milyon dolar ceza
MOSKOVA - Amerika Maliye Bakanlığı Finansal Varlıkları Kontrol Dairesi (OFAC) Rusya bankası Bank Moskvı’ya İran’a yönelik yaptırımları ihlal ettiği gerekçesi ile 9,4 milyon dolar para cezası kesti.
Rusya, ABD’den Guantanamo'yu hapishanesini kapatmasını istedi
Ocak 2013’de Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov da, Guantanamo ve CIA’in Amerika’daki gizli üslerinde ciddi ölçüde insan hakları ihlalleri yapıldığını savunmuştu.
Doç Dr. Nağaç: Siyasi gerilimin devam etmesi ekonomik krizi tetikler
Nağaç, “Döviz kurunun yükselmesinin nedenlerinden biri, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası (FED)’nın, bu aydan itibaren piyasalara daha az para sürecek olması. 17 Aralık’taki yolsuzluk operasyonuyla başlayan siyasi gerginlik sürecinin iş dünyasında, yatırımcılarda ve para piyasalarında oluşturduğu negatif etki de döviz fiyatlarının
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Amerika Birleşik Devletleri'nin bakışına, Avrupa Parlamentosu'nun bakışına olumsuz şekilde aksedecektir bunlar. Çünkü anti-demokratik şeyler yapılıyor.
Snowden’in Rusya’dan gitmeye niyeti yok!
BERLİN - Amerikalı eski istihbaratçı Edward Snowden, Alman televizyonuna konuştu. Alman NDR televizyonundan Hubert Seipel’in sorularını cevaplayan Snowden, Amerikalıların ekonomik alanda da bilgi topladığını söyledi.
Rumlardan Ruslara havada ve karada kolaylık
Gazete, önerinin, siyasi boyutu ve Rum tarafının Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ), AB ve Amerika’yla olan ilişkilerindeki dengeyi bozma ihtimalinden ötürü müzakere edilebilir olmadığına dikkat çekti.
2014 Mercedes-Benz Ege Kupası'nda şampiyon ABD
'si düzenlenen 2014 Mercedes-Benz Ege Kupası finalinde U16 Milli Takımı'nı, 2-1 mağlup eden Amerika Birleşik Devletleri şampiyon oldu.Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmada Amerika Birleşik Devletleri'nin gollerini 53.
Türkiye'yi 2-1 mağlup eden ABD, Ege Kupası'nın sahibi oldu
MANİSA - 2014 Mercedes-Benz Ege Kupası’nda Türkiye'yi 2-1 mağlup eden Amerika Birleşik Devletleri şampiyon oldu. 16 yaş altı uluslararası futbol milli takımlarının mücadele ettiği Ege Kupası’nda genç sporcuların gayreti kupayı kazanmaya yetmedi.
‘İnşaat sektöründe balon riski yok’
Amerika’da meşhur mortgage bunalımı patladığında oran yüzde 110’u aşmıştı. Dolayısı ile ülkemizde yakın vadede balon riskinden söz etmek mümkün değil.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) desteğiyle gerçekleştirilen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü programları Afrika, Avrasya, Asya-Pasifik, Avrupa, Ortadoğu, Latin Amerika ve Kuzey Amerika bölgelerindeki tüm sektörlerden işadamlarının bir araya gelmelerine vesile olmuştur.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Ciğer, 2008 bunalımının ardından Avrupa’ya ihracatı daralan Türkiye’nin imdadına Afrika ve Güney Amerika’nın yetiştiğini aktardı. Burada Türk okulları ve öğretmenlerinin önemli rol oynadığını belirten Ciğer, “Öğretmenlerimiz yeri geldi tercümanlık, yeri geldi rehberlik yaptı; menfaat talep etmeden etkinliklerimizde
Rusya gelişmiş ekonomiler arasında en az işsizliğin olduğu ülke
Öğrenciler günü olarak kutlanan 25 Ocak Aya Tatyana Günü vesilesi ile üniversitelilerle bir araya gelen Medvedev, “İşsizlik oranı Avrupa, Asya ve Amerika’da gelişmiş ekonomiler arasında en iyisi. Ekonomik olarak aktif nüfusun yüzde 5,5’i işsiz.
Sanovel’e Amerika’dan ilaç patenti
bünyesinde bulunan Sanovel’in mide hastalıklarının tedavisi için geliştirdiği 3 ilaç formülasyonu ile epilepsi tedavisi için geliştirdiği bir ilaç formülasyonu, Amerika Patent Ofisi’nden patent aldı. Firma, bu formülasyonlar için 2033’e dek koruma hakkı da elde etti.
Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Türkiye - ABD finali yarın oynanacak
B Grubu'nda ise Amerika Birleşik Devletleri, İskoçya ile 1-1 berabere kalırken, Fransa, Norveç'i 4-1 yendi.Alınan bu sonuçlardan sonra A Grubu'nu lider olarak bitiren U16 Milli Takımı ile B Grubu birincisi Amerika Birleşik Devletleri final maçında karşı karşıya gelecek
Merkez'den dövize 2 milyar dolarlık müdahale
Merkez Bankası’nın Mart ayındaki seçimlerden sonra oluşacak konjektüre göre faiz artırabileceğini vurgulayan Yıldırımtürk, “Amerika Merkez Bankası önümüzdeki hafta bir toplantı yapacak. Merkez Bankası da bu toplantı sonucuna göre şekillenecektir.
Muhtar Kent ve Klaus Schwab’tan 'genç istihdamı sorununa karşı girişim’ çağrısı
tecrübesine hazırlanma sürecini geliştirmek için kamu ve özel sektör işbirliğinin genç işsizliğini azaltmak için çok net bir fırsat olduğu vurgulanan yazıda, Amerika’daki otomobil üreticilerinin ve tedarikçilerinin 30’dan fazla bölge üniversiteleriyle işbirliği yaptığını ve yeni çalışanlara yönelik eğitim programları düzenledikleri
Rus gazeteci: Erdoğan’ın sert üslubu endişelendiriyor
Türkiye’de seçimlerin yaklaştığını ve genelde en büyük olayların seçimlerden önce ortaya çıkmasının normal olduğunu kaydeden Şerih, “Rusya’da, Amerika’da da bu böyle. Amerika’daki seçimlerden önce de Obama hakkında toplumun düşmanı olduğu gibi birçok iddia ortaya atıldı.
‘Katma değeri yüksek yatırımlara yönelmezsek, ihracat hedefine ulaşamayız’
Amerika ülkelerine yüzde 4 artış yaşandığını anımsatan Konukoğlu, ‘’Amerika’ya dikkatinizi çekmek istiyorum. Çünkü, bizim yeni geliştirmeye başladığımız bir pazar.
23 yılda 10 milyon Çinli yurtdışına göç etti
Ankete göre, Amerika'da Çin yatırımı sayısı da 2010 yılında 772 iken, bu rakam 2012 yılından büyük artış göstererek, 6 bin 124 oldu.Çinli zenginler, son yıllarda yurtdışında daha çok mülk satın alıyor ve Çin, 2011 yılından bu yana Amerikan gayrimenkul alımında ikinci büyük denizaşırı alıcı haline
Suistimal inşaat firmalarının büyümelerine engel
Araştırma; Grant Thornton’un Amerika, Avustralya, Hindistan, İngiltere ve Kanada ofislerinde görev yapmakta olan Grant Thornton suistimal uzmanlarının inceledikleri vakalardan yola çıkarak hazırlanmıştır.
Stürk su ürünleri ABD pazarında üç koldan atağa geçti
MEHMET ÖZ, AMERİKALILARA LEVREĞİ TAVSİYE EDİYOR'Boston Su Ürünleri Fuarı’ndan sonra San Fransisko’da, başta ABD olmak üzere birçok ülkeden gelen ziyaretçilere Türk su ürünleri ve sektörünü tanıttıklarını belirten Kızıltan
Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Türkiye ile Ukrayna 1-1 berabere kaldı
gün maçlarında A Grubu'nda U16 Milli Takımı, Ukrayna ile 1-1, Azerbaycan ise Yunanistan ile 0-0 berabere kalırken, B Grubu'nda oynanan karşılaşmalarda Amerika Birleşik Devletleri, Fransa'yı 2-1, Norveç ise İskoçya'yı 3-0 mağlup etti.
Bakan Zeybekçi: Doların 2,20 olmasını tehlikeli görmüyorum
Türkiye AB’nin 20 üzerindeki ülkesi ve dünyanın bir çok güçlü ekonomisi Japonya Amerika dahil olmak üzere bir çok güçlü ekonomisine baktığımız zaman kamu maliyesi anlamında son derece güçlü bir ülkedir.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
operasyonunun "dış mihrakların oyunu" olarak nitelendirilmesini “Bu üçkağıtçılığın sizi etkilemesine izin vermeyin diye sertçe eleştiren ünlü savcı, “Bana da Amerikan ajanı, KGB ajanı dediler” ifadesini kullanıyor.
2014 Mercedes-Benz Ege Kupası yarın başlıyor
Ege Kupası'na bu yıl U16 Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra, Azerbaycan, Ukrayna, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İskoçya ve Norveç katılıyor.İlki 1999'da üç takımın katılımıyla düzenlenen, 2005'te ise aynı yıl Türkiye'de düzenlenen Meridyen Kupası nedeniyle organize edilmeyen kupada Genç Milli Takımlar
Dünya Bakliyatçılar Başkanı: Bakliyatta gelecek sene de düşüş beklemeyin (Özel)
Halihazırda dünyanın en büyük kuru fasulye üreticisi Arjantin, Çin, Amerika, Kanada, Mısır, Etiyopya'dır. Aslında Türkiye bakliyatın ana vatanıdır. 1990'lı yıllara kadar ülkemiz, dünyanın en büyük bakliyat ihracatçısıdır.
2014’te globalde 375 milyar dolarlık akıllı telefon satışı yapılacak
Bu artışın dörtte üçü Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya futbol ligleri, UEFA ligleri ve Kuzey Amerika’daki profesyonel liglerin imzalayacağı sözleşmeler ile elde edilecek. • Telif ve hak gelirlerinde artış: Geçen senelerin aksine 2014’te müzik endüstrisinde hak maliklerine ödenen telifler ve kaydedilmiş müzik araçlarından gelecek gelir
TUSKON’un ticaret köprülerinden 30 milyar dolar geçti
İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) desteğiyle organize edilen ve 2009’a kadar bölgesel olarak gerçekleştirilen program çerçevesinde Afrika, Pasifik, Ortadoğu, Latin Amerika, Avrupa ve Avrasya bölgelerinden tüm sektörlerden işadamları bir araya geldi.
Almanya'da savaş uçağı düştü, pilotlar kurtuldu
Söz konusu yerde Amerika Birleşik Devletleri’ne ait nükleer silahlar da bulunuyor.Üs önünde daha önce pek çok kez protesto gösterileri düzenlenmiş ve ABD’nin nükleer silahlarını Almanya’dan çekmesi istenmişti.