anıtkabir

François Hollande, Çankaya Köşkü’nde
ANKARA - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Anıtkabir ziyaretinin ardından Çankaya Köşkü’ne geçti.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından resmi törenle karşılanan François Hollande, gazetecilere birlikte poz verdikten sonra baş başa ve heyetler arası görüşme için salona
François Hollande ziyaretine Anıtkabir'den başladı
ANKARA - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, iki günlük Türkiye temaslarına Anıtkabir ziyareti ile başladı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak öğle saatlerinde Türkiye’ye gelen François Hollande, Esenboğa Havalimanı'ndan direkt Anıtkabir'e geçti.
Cumhurbaşkanı düzeyinde 22 yıl aradan sonra ilk ziyaret
İki günlük ziyaret kapsamında öğlen saatlerinde Esenboğa Havalimanı’na inen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Anıtkabir ziyaretinin ardından Çankaya Köşkü’ne çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından resmi törenle karşılanan Hollande, sonrasında iki devlet başkanı başbaşa görüşmeye geçti.
DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi
40'da Anıtkabir'i ziyaret edecek. Ardından Çankaya Köşkü'nde Abdullah Gül ile bir araya gelecek. Köşk'teki görüşmenin ardından iki ülke arasında ortak protokoller imzalanacak.
Büyükelçiler, Anıtkabir’i ziyaret etti
ANKARA - Ankara’da toplanan büyükelçiler, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte sabah Anıtkabir’i ziyaret etti.Davutoğlu, büyükelçilerle birlikte Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu.
‘Atatürk Garnizon Koşusu’ yarın yapılacak
personelinin katılımı ile yapılacak koşu; Kara Harp Okulu İki Numaralı Nizamiyesi-Kara Kuvvetleri Kavşağı- Fevzi Çakmak Caddesi-Akdeniz Caddesi-Gençlik Caddesi-Anıtkabir Tandoğan Girişi güzergahını takiben Anıtkabir'de sona erecek.
Vosvoslar Cumhuriyet turu attı
Yenimahalle Atatürk Anıtı’nda başladığımız kutlamaya, Anıtkabir’de Ata’yı ziyaretin ardından Batıkent sokaklarında ‘Cumhuriyet Konvoyu’ ile devam ettik. Cumhuriyet bizim her şeyimiz.
Ankara’da Cumhuriyet coşkusu devam ediyor
ANKARA - Başkent Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. Kuruluş yıl dönümü coşkusu yaşanıyor. Anıtkabir ve Çankaya Köşkü’ndeki törenlerin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri düzenlendi.
Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamaları Anıtkabir’de düzenlenen törenle başladı
ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Anıtkabir'de tören düzenlendi. Anıtkabir'deki tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanının Aslanlı Yol'un başında yerini almasıyla başladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İlk tören Anıtkabir’de gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde tebrikleri kabul edecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde geçit töreni yapılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
İlk tören Anıtkabir’de gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde tebrikleri kabul edecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde geçit töreni yapılacak.
Anıtkabir'in yeni bayrak direğine Türk bayrağı çekildi
Törene o sırada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etmekte olan çok sayıda vatandaş da eşlik etti. Ziyaretçiler arasında bulunan yabancı turistler de töreni ilgiyle izledi. Törende birçok ziyaretçi bayrağı göndere çekme merasiminin neden olduğundan habersizdi.
Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılacak
CHP Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun yarın Anıtkabir, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Resmi Geçit için Atatürk Kültür Merkezi'nde olacağı ifade edildi. Açıklamada, "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle 29 Ekim 2013 Salı günü saat 08.
Halk Korosu, ilk konserine Cumhuriyet için verdi
ANKARA - Cumhuriyetin 90. yıl nedeniyle oluşturular Halk Korosu, Cumhuriyet Haftası içindeki ilk konserini, Ankara Anıtkabir karşısındaki Anıtpark'ta toplanarak verdi. Yaşlı, geçen, kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık, hep birlikte marşlar ve türküler söyledi.
Ankara Emniyet Müdürlüğü 29 Ekim için kapanacak yolları açıkladı
Anıtkabir'de törenlerin yapılacağı, 29 Ekim 2013 günü; Gençlik Caddesinin; Tandoğan kavşağından geliş istikametinin sağ şeridinin, Akdeniz Caddesinin; Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridinin 29 Ekim 2013 günü
İzmirli bakkallar alışveriş merkezlerini Atatürk'e şikayet etti
Bir süre önce bakkal esnafının işlerinin açılması temennisiyle lokma döktüren oda yöneticileri, son olarak üyeleriyle birlikte Ankara’ya çıkarma yapıp Anıtkabir’i ziyaret etti. 140 üyeyle birlikte gittiklerini kaydeden Oda Başkanı Emin Bağcı, ülke yöneticilerinden bakkallara sahip çıkmalarını istedi.
Başbakan Erdoğan: Paketten milletin yüzde 60-70’i memnun
‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diye yazıyor Mecliste ve Anıtkabir’de kocaman. Onu görüyorlar ama uygulamaya gelince işlerine gelmiyor.” Yaptırdığı kamuoyu araştırmalarında, milletin yüzde 60-70’inin paketten memnun olduğunu belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: “750 bin nüfusun üzerinde
Bakan Çelik: TÜRKSOY Türk dünyasının UNESCO'su konumuna gelmiştir
araştırmak, geliştirmek, korumak ve gelecek kuşaklara aktararak kalıcı kılmak amacıyla çalışmalarını sürdüren TÜRKSOY Daimi Konseyi bugün sabah saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Konyes üyeleri daha sonra da Bakan Çelik’in başkanlığında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi.
Genelkurmay: Anıtkabir bayrak direği meteorolojik etkilerden zarar gördü
ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’e 9 Kasım 1950 tarihinde dikilen Anıtkabir bayrak direğinin meteorolojik etkiler sonucunda zarar gördüğünün Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin yaptığı çalışmalarla belirlendiğini
Navaz Şerif, Anıtkabir’i ziyaret etti
ANKARA - Pakistan Başbakanı Navaş Şerif, Anıtkabir’i ziyaret etti. Şerif, Atatürk’ün mozelesine çelenk koydu. (CİHAN)
CHP, kuruluşunun 90. yıldönümünü kutluyor
kuruluş yıldönümü sebebiyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, önce Aslanlı Yol'dan yürüdü. Anıtkabir'e çelenk koyan ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunan Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Şeref Defteri'ni imzaladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret edecek. (11.00 - Ankara)-CHP’nin 90. Kuruluş yıldönü nedeniyle genel merkezde kokteyl düzenlenecek. (19.00 - Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - POLİTİKACHP 90. Kuruluş Yıldönümünü kutlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet Anıtkabir ile Anıt Mezarı Anıtkabir'de bulunan ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü'yü ziyaret edecek.
Adli yıl açılışında ifade özgürlüğü vurgusu
Açılış programının ardından yargı mensupları Anıtkabir'i ziyaret edecek ve çelenk bırakacak. Akşam da TBMM Havuzlu Bahçe'de 'Adli Yılı Açılış Kokteyli' verilecek. (CİHAN)
Çankaya Köşkü'nde açık havada resepsiyon
Anıtkabir'deki törenin ardından Çankaya Köşkü'nde tebrikat töreni yapıldı. Bu tören daha önce Genelkurmay karargahında yapılıyordu. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül, 'başkomutan' sıfatıyla köşkte tebrikleri kabul etti
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'inci yıldönümü kutlamaları, devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı. Bu yılki kutlamalar ilklere sahne oldu. Anıtkabir ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ilk defa kutlamaları Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Anıtkabir'de düzenlenecek tören sonrası Çankaya Köşkü'nde tebrikleri kabul edecek.
Zafer Bayramı kutlamaları, devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı
ANKARA - 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'inci yıldönümü kutlamaları, devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanları, kabinedeki bakanlar, milletvekilleri
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - POLİTİKA30 Ağustos Zafer Bayramı için sabah Anıtkabir'de tören düzenlenecek (08.30)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anıtkabir töreni sonrası Çankaya Köşkü'nde tebrikleri kabul edecek (09.
Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılacak
CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Kılıçdaroğlu Anıtkabir'deki saygı duruşu ve törenden sonra saat 09.45'te Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Gül'ü kutlayacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, saat 11.
Ankara’da Zafer Bayramı için trafikte düzenleme yapıldı
45'te, Anıtkabir'de yapılacak törenler ile ilgili olarak; Gençlik Caddesi'nin Tandoğan Kavşağı'ndan geliş istikametinin sağ şeridinin, Akdeniz Caddesi'nin Gençlik Caddesi'ne gidiş istikametinin sağ şeridinin 30 Ağustos 2013 günü
Türkiye'nin çeşitli illerinden yüzlerce öğrenci Van'da kamp yapıyor
Ankara’da Anıtkabir’i, Tacettin Dergahı'nı gören genç bağlarının ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. Kitaplar okunuyor etkinlikler yapılıyor dolu dolu bir gezi yaşıyor gençlerimiz.
YAŞ toplantıları karargahta başladı
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Anıtkabir’i ziyaretinin ardından ilk toplantısına başladı.Genelkurmay Başkanlığı karargahında saat 10.
YAŞ üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı dolayısıyla şura üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan, Anıtkabir özel defterine, Türkiye’nin siyasal ve iktisadi planda yaptığı büyük atılımlarla bölgesel güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken küresel planda da
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve YAŞ üyeleri ilk gün toplantısı öncesi Anıtkabir’i ziyaret edecek. (10.00-Ankara)-Başbakan Erdoğan, YAŞ üyelerine Başbakanlık resmi konutunda iftar verecek.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
YAŞ üyeleri ilk gün toplantı öncesi Anıtkabir’i ziyaret edecek. (10.00)- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu görevlilerinin 2014-2015 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek için yapılacak ‘toplu sözleşme görüşmeleri’
YAŞ toplantıları 1 Ağustos’ta başlıyor
30 saatleri arasında Anıtkabir’i ziyaret edecek. Basın mensuplarının da izleyebileceği Anıtkabir ziyaretinin ardından başlayacak YAŞ çalışmaları öncesinde TRT’nin yanı sıra Cihan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber ajansı
KKTC'nin Barış ve Özgürlük Bayramı Ankara'da kutlanıyor
yıldönümü münasebetiyle, KKTC Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı, beraberindeki heyetle Anıtkabir’e çıktı. KKTC’nin Barış ve Özgürlük Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda Ankara’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Ankara Barosu'ndan Anıtkabir'e kuruluş yıldönümü ziyareti
ANKARA - Ankara Barosu kuruluşunun 89. yıldönümü dolayısıyla Baro Başkanı Av. Sema Aksoy ve beraberindeki baro mensupları Anıtkabir’i ziyaret etti.
Masum Türker: Senin eserlerini yaşatırken darbe karşıtlığımızı sürdüreceğiz
Olağan Kurultay'da seçilen parti meclisi üyeleriyle Anıtkabir'i ve Bülent Ecevit'in kabrini ziyaret etti. Ecevit'in Devlet Mezarlığı'ndaki kabrine çelenk bırakan Türker ve beraberindekiler, saygı duruşunda bulundu.
Şırnak’tan gelen kadın, Bakan Şahin’den çocuğuna park istedi
Ulucanlar Müzesi’nde yemek yiyen kadınlar Çankaya Köşkü’nü, Hacı Bayram Camii’ni ve Anıtkabir’i gezdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve eşi tarafından kabul edilen Şırnaklı kadınların sonraki durağı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin oldu.
Çiçek, cumhuriyet ve demokrasi vurgusu yaptı
Yeniden TBMM başkanı seçilen Cemil Çiçek, Başkanlık Divanı üyeleri ile Anıtkabir'i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Ardından Çiçek, Anıtkabir defterine Atatürk’e hitaben duygularını aktardı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret edecek (11.00-Ankara)-Cemil Çiçek, TBMM’de Anayasa Uzlaşma Komisyonu Toplantısı'na katılacak. (14.00-Ankara)
Açık denizde arama ve kurtarma harekatı için 'TCSG UMUT' görevde
Genelkurmay açıklamasında, engelli ziyaretçilerin tören meydanına çıkışı için Anıtkabir Komutanlığı Aslanlı Yol'un sonunda Mehmetçik Kulesi arkasındaki otoparka, bir adet engelli asansörü inşa edilerek 19 Haziran 2013 tarihinde hizmete açıldığı ifade edildi.
Profesyonel orduya geçişte istenilen rakama ulaşılamadı
2013 Haziran ayında Anıtkabir'i 268 bin 229 kişinin ziyaret ettiğinin dile getirildiği açıklamada, Temmuz 2013 itibariyle personel sayısı da açıklandı: "General/Amiral 346; Subay 38 bin 938; Astsubay 95 bin 6; Uzman Jandarma 24 bin 84; Uzman
Genelkurmay: Sahil güvenlik yaralı deniz kaplumbağasını kurtardı
Merkez Orduevi’nde ağırlanan çocuk ve babasına; Anıtkabir’i, Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müze Köşkü ve Muhafız Alayı Müzesi gezdirildi.ARAMA KURTARMA TİMİ İŞ BAŞINDA
TÜRKPA dönem başkanlığı Türkiye'nin
ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Meclis Başkanları ile Anıtkabir'i ziyaret etti. Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmetulin ile görüşen Çiçek, TÜRKPA Konseyi 4.
AK Partili Elitaş: Atılan sloganı doğru bulmuyorum
Kastamonu İnebolu’da AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu’nun, ‘Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız’ şeklindeki tweetinin hatırlatılması üzerine Elitaş, “Kastamonu ile ilgili istifa işlemi gerçekleşti.
MHP’li Vural: Şiddet, sivil vatandaşların kullanacağı yöntem değildir
Aynı şeklide soruyorum, ‘Anıtkabir’i de yıkacağız’ diyen kişi hakkında soruşturma açtınız mı? Siyasetçilerin bu ortam içerisinde, gerçekten bir siyasetçi olarak söylüyorum, bu milletin milli kimliğini, üniter devlet yapısını, siyasi yapısını, bölünmesine
Sosyal medyada provokasyon operasyonuna yol açan twitler
Gözaltındaki şüphelinin, Twitter hesabına, "Henüz Anıtkabir tapınağını yakmadık ama bu gece İzmir p.ç.'lerine cehennemi yaşatacağız", "Alsancak'ı terk edin, arkadaşlarınızı arayın, polisle çatışamadan öldüresiye döveceğiz sizi" yazdığı öğrenildi.