antakya belediye başkanı lütfü savaş

150 milyon liraya mal olan Palladium AVM, Antakya'da hizmete açıldı
150 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Palladium Antakya AVM; Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu’nun katıldığı tören ile kapılarını açtı.
İskele merdivenlerini boyamak isteyen grupla zabıta ile tartıştı
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından sözlü izin aldıkları gerekçesi ile Asi Nehri'nde bulunan iskelenin merdivenlerini boyamak isteyen CHP Gençlik Kollarına üye bir grubun bu girişimi zabıta ekipleri tarafından engellendi.
Antakya aynı iftar sofrasında buluştu
ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftara Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay İl Müftüsü Mustafa Kavillioğlu, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Cihan kurum amirleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
74 metrelik künefe yarım saatte tükendi
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sembolik olarak hazırlanan künefeyi başarı ile çevirdi. Künefe şölenine Vali Celalettin Lekesiz; İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç
Mehteran konseriyle 5 bin kişi oruç açtı
İlçede ilk defa gerçekleştirilen organizasyona, AK Parti Milletvekili Adem Yeşildal, İl Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Kaymakam İskender Yönden, siyasi parti ve STK temsilcileri, belediye çalışanları
Bakan Ergin engellilerle şal dokudu
Bakan Ergin'e Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Savcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit ve kurum amirleri eşlik etti. (CİHAN)
DOĞAKA 47. Yönetim Kurulu, Hatay'da toplandı
Toplantıya Hatay Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Lekesiz, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke, DOĞAKA Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız ve diğer
Antakya’da 'Kutlu Doğum' coşkusu
Kutlu Doğum programına Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Hüsnü Salih Güder, Hatay Müftü Vekili Cafer Erol, Ortodoks Kilisesinden Can Dellüller ve Dimitri Doğum, Protestan Kilisesi Yakup Chang, Musevi Cemaati Başkanı
Sembolik vali, dünya çocuklarının Hatay'da buluşmasını istedi
Kutlama etkinlikleri kapsamında Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın makam koltuğuna ise Antakya Atatürk İlköğretim Okulu 7.sınıf öğrencisi Merve Nur Yenikafa oturdu. Sembolik başkan Yenikafa, özellikle vatandaşların çöplerini çöp çıkartma saatleri olan 19.
Akil Adamlar Heyeti, Vali Lekesiz ve Başkan Savaş'ı ziyaret etti
HATAY - Hatay'da temaslarını sürdüren Akil Adamlar Akdeniz Heyeti, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti. Heyeti makamında ağırlayan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Akil Adamlar Akdeniz Bölge Heyeti’ni sevginin, barışın ve hoşgörünün önemli merkezlerinden olan Hatay’da
Bakan Ergin: Kadınlar her gün hatırlanmalı
Açılışta konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da Başbakan Erdoğan’ın oluşturduğu belediyecilik anlayışını devam ettirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Biz görevde olduğumuz 4 yıl boyunca Antakya’nın Doğusunu Batısını ayırmadan, her yere eşit hizmet götürüyoruz
Bakan Ergin: Şehitlerimizin ödemiş oldukları bedelin karşılığı olmaz
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da "çok zengin bir coğrafyada yaşadığımızı, bu zenginliği geleceğe taşımak amacıyla cepheye savaşmak için gidenlerin, giderken birilerinin yakını olarak gittiğini, ama döndükten sonra hepimizin şehidi, hepimizin gazisi
Hataylı kilim ustası dünyanın en ince ve en uzun kilimi için ilk ilmeği attı
Rekor denemesinin başlangıç törenine Hatay Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. (CİHAN)
Antakya Belediye Başkanı Savaş, Türkiye’yi Brüksel’de temsil etti
HATAY - Avrupa Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclisi (ARLEM) Genel Kurulu’nda konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çarpık kentleşme ile şehirlerin kötü yapı stokunun hızla artması, merkezi ve yerel yönetimleri kentsel dönüşüm uygulamalarına yönelttiği
Bakan Ergin, şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu
Şehit için Antakya Esenlik Mahallesi’ndeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırına giden Bakan Ergin’e; Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da eşlik etti.
Kardeş şehir anlaşması kağıt üzerinde kalmadı
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kiel kentinin başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın ileri gelen ülkelerine teknoloji üreten ve satan şehirlerin başında yer aldığını aktarak Kardeş şehir Kiel'in Antakya'ya eğitim, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda
Hatay’daki Kanaat Önderleri “Ras-el Seniy” sofrasında buluştu
İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Fahri Başkanı Nasreddin Eskiocak tarafından dernek binasında düzenlenen buluşmaya; Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof.
Bakanlar, 'Abi' yazılı pankartlarla karşılandı
Karasayar, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve protokol üyeleri hep birlikte yeni hizmete giren Kapalı Spor Salonu'na geçerek burada basketbol müsabakalarını izledi.
Başkan Savaş: Suriye'yi karıştıranlar Hatay'ın da huzurunu bozmak istiyor
HATAY - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Suriye’de yaşanın olayların Hatay’ı etkilediğini belirterek, “Suriye’yi karıştıran unsurlar şehrimizdeki huzuru bozmak için her yolu deniyorlar.” dedi.Hatay’ın büyükşehir belediyesi olması nedeniyle ilçe ve belde belediye başkanları İskenderun’da toplandı.
Hayatı 12’den vurmak için nikah tarihini 12.12.2012 seçti
Öte yandan bu özel günde Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da sabah saatlerinde iki çiftin nikahını kıyarak mutluluklarına ortak oldu. (CİHAN)
Antakya Belediye Başkanı Savaş: Büyükşehir Hatay’ı bütünleştirecek
HATAY - Meclis’te kabul edilen yeni yasayla büyükşehir statüsü kazanan Hatay’da büyük sevinç yaşanıyor. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay’ın büyükşehir olmasıyla birlikte bütünlüğe kavuşacağını söyledi.
Bakan Ergin: Hatay yatırımlarla büyüyor
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise Hatay’da diğer coğrafyalarda eşine az rastlanır bir yaşam sürdürüldüğüne dikkat çekti.Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de Hatay’ın 2000’li yılların ardından gerek ekonomik gerekse turizm alanında büyük atılım yaptığını vurguladı.
Tarihi çarşıda cephe iyileştirme projesi başlatıldı
Tarihi uzun çarşısının çehresini değiştirecek olan projenin uygulama çalışmalarının başlatıldığı törende konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, üç yılda atılan adamlarla kültür varlıklarını yaşatma adına kentin geçmişine sahip çıkıldığını söyledi.
Tekne turları başlayan Asi Nehri'nde nikah heyecanı
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş genç çiftin nikahını kıyarken, bir ilk olarak Asi Nehri'nde nikah kıyıldığını söyledi. Yeni evlenen çiftin şahitliğini ise teknede bulunan yakınlarının yanı sıra Asi Nehri kenarından töreni izleyen vatandaşlar yaptı.
Pis kokusuyla gündeme gelen Asi Nehri'nde artık tekne turları yapılıyor
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş Asi Nehri üzerinde bulunan bu iskele de kura sonucu her ay iki çiftin nikahının kıyılacağını söyledi. Nikah törenini nehir çevresinde yürüyüş yapan herkes görüp duyabileceğini aktaran Savaş “ Nehirde teknelerle gezintiler yapılabilecek.
Beşir Atalay: İleri demokrasi için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz
AK Parti Kırıkhan İlçe Teşkilatı'nın açılışına AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci başta olmak üzere belde belediye başkanları ve partililer de katıldı.
Antakya’da 28 noktada kurban kesim merkezleri oluşturuyor
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaklaşan Kurban Bayramını vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi. İlgili birimlerin 24 saat süreyle hizmet vereceğini belirten Savaş, bayram süresince gelebilecek istek, şikayet ve taleplerin görevlilerce yerine getirileceğini kaydetti
Antakya Belediye Başkanı: Art niyetlilere pabuç bırakmayız
HATAY - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’da yaşayanlar arasındaki kardeşliği hiçbir gücün bozamayacağını söyledi. Başkan Savaş, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman ve Hatay Muhtarlar Derneği üyeleriyle birlik ve beraberlik yemeğinde biraraya geldi.
Hatay’da “Türk-Alman İşbirliği Günü” düzenlendi
İşbirliği günlerine, Vali Lekesiz ve Büyükelçisi Pohl’ın yanı sıra Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri başta olmak üzere Türkiye ve Almanya’dan firma temsilcileriyle belediye başkanı katıldı.
Bakan Ergin: Hataylıların endişesi bizim endişemizdir
İmza törenine Bakan Ergin ile birlikte Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü savaş ile kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları katıldı.
Hatay’daki belediye başkanları birlik mesajı verdi
HATAY - Hatay’daki tüm merkez ve belde belediye başkanları bir araya gelerek birlik mesajı verdi. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın öncülüğünde geleneksel hale getirilen 6.
Bakan Ergin: Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın
İftara Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, 3 Semavi Din Temsilcisi, Kanaat Önderleri ve çok sayıda Antakyalı katıldı.
Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Roth Hatay’da
Alman Milletvekili Roth Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Roth, Suriye’deki savaşın bir an önce bitmesinin ve Ortadoğu’daki sorunların sona ermesinin herkesin lehine olacağını söyledi.
Bakan Yıldız: Yenilenebilir kaynaklarımızı ekonomiye kazandıracağız
Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın, 9 rüzgar tribününden oluşan Şenköy 27 megavatlık rüzgar enerjisi santralinin açılışını gerçekleştirdi.
Bakan Yıldız: Irak'la enerji açısından ilişkilerimiz gayet seviyeli
Bakanlar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyareti öncesinde Antakya Arkeoloji Müzesini gezerek geçtiğimiz günlerde Tel Tayinat Kazı alanında bulunan Geç Hitit dönemine ait Kral heykelini inceledi.
Fransa ve Almanya büyükelçileri Hatay’da
Hatay’a bir dizi temasta bulunmak için gelen Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bılı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Eberhard Pohl, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
Asi Nehri kötü kokudan lastik bend sayesinde kurtuldu
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri’nde su tutulmasını sağlayan lastik set barajında incelemelerde bulundu. Başkan Lütfü Savaş, “Suyun tutulmasını sağlayan 3 metre yüksekliğindeki lastik seti daha verimli sonuç elde etmek amacıyla 5.
Belediye Başkanı Savaş orucunu Antakyalılarla açıyor
HATAY - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Ramazan ayında her akşam iftarını vatandaşlarla birlikte yapıyor. Başkan Savaş, Antakya Belediyesi’nce kentin farklı noktalarında oluşturulan iftar sofralarında orucunu vatandaşlarla birlikte açıyor.
Hatay'ın anavatana katılışının 73. yıldönümü kutlandı
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şehitlik anıtına çelenk sundular. Şehitlik şeref defterini imzalayan Vali Lekesiz, deftere şunları yazdı, “Sizlerin emaneti olan ve ebediyen payidar kalması için gerektiğinde bizlerinde hiçbir fedakarlıktan
Hatay'da 73 metre uzunluğunda künefe yapıldı
Yöresel kıyafetlerle festivale gelen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, künefenin yapılışına eşlik etti. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve Belediye Başkanı Savaş, künefenin şerbetini dökerek kendi elleriyle vatandaşlara ücretsiz ikram etti.
28. Antakya Festivali'nde 2 bin kişiye iftar verildi
Konserleri Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş eşi Nazan Savaş vatandaşlarla birlikte izledi.Antakya Kına Gecesi Ekibi’nin gösterileri ve topluluğun şefi Nurettin Sevdik’in konser esnasında Antakya’nın yöresel şivesiyle konuşması izleyenlerce büyük beğeni
Antakya, yıl sonuna kadar teleferiğine kavuşacak
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, dağda bulunan bazı tarihi kalıntılar sebebiyle Anıtlar Kurulu'ndan karar beklendiğini, kuruldan engel çıkmaması durumunda yıl sonuna kadar teleferiğin çalışmaya başlayacağını söyledi.
Zabıta ekipleri Ramazan denetimine çıktı
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların Ramazan süresince, güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmesi için sürekli sahada olacaklarını ve rutin denetimlerini aksatmadan gerçekleştireceklerini ifade
Başbakan Yardımcısı Arınç Hatay’da nikah şahitliği yaptı
Antakya Ottoman Otel'deki törende, genç çiftin nikahını Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş kıyarken çiftin nikah şahitliklerini Başbakan Yardımcısı Arınç, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım yaptı.
Ergin: Teröre harcanan kaynak ekonomiye aktarıldığında Türkiye'yi kimse tutamaz
AKADİM binası açılışında Adalet Bakanı Sadullah Ergin restorasyonda emeği geçen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Ülkan Karabacak’a teşekkür plaketi verdi. TESK Birlik Başkanları Kurul Toplantısı ve restore edilen Antakya Evleri açılışına Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi M.
"Avrupa, Türkiye ile işbirliği yapmak zorunda"
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Danimarka Büyükelçisi Ruben Medsen’in de konuştuğu Göç Yönetimi Sempozyumu'na AB Komisyon üyeleri, milletvekilleri, akademisyenler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
Kılıçdaroğlu, nikah şahitliği yaptı
Genç çiftin nikahını Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş kıyarken çiftin nikah şahitliklerini Kılıçdaroğlu ve Karayalçın yaptı. Kılıçdaroğlu, nikah sonunda aile cüzdanını geline teslim etti.
Başkan Savaş: Alçak saldırılar amacına ulaşamayacak
HATAY - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, terör örgütü tarafından Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu beldesinin Amanos dağı eteğinde göreve giden jandarma özel hareket timine yapılan saldırıyı kınadı.
Antakya Musevi Konuk Evi’nin açılışı yapıldı
Açılışta Bakan Sadullah Ergin, konuk evinin yapımına destek olan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a ve Hahambaşı Haleva'ya birer plaket verdi. (CİHAN)
Farklılıklar hoşgörü sofrasında buluştu
Domenico Bertogli, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Alevi Cemaati Temsilcisi Nasreddin Eskiocak, Vakıflı Köyü Ermeni Cemaati Başkanı Cem Çapar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş başta olmak üzere kurum amirleri, STK temsilcileri ve oda başkanları buluştu.