antalya veteriner hekimler odası

Kurban kesiminde hijyene dikkat
ANTALYA - Antalya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Muammer Saygılı, kurbanın insan sağlığı, hayvan sağlığı, çevre, ekonomik ve hijyen boyutu olduğunu belirterek uyardı. Kurban Bayramı öncesinde bir basın açıklaması yapan M.
Sahiplenilen sokak hayvanların aşısı yaşam boyu yarı fiyatına
Antalya Veteriner Hekimler Odası ile ortaklaşa yapılan çalışmayla sahipsiz hayvan bakımevlerinden alınacak hayvanların Antalya’daki özel veteriner kliniklerinde aşıları yüzde 50 indirimli yapılacak. Konuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre kampanya, Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’nin
Kesildikten hemen sonra tüketilen kurban eti hazımsızlık yapıyor
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Antalya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Saygılı da kurban kesim ve satış yerlerinin şehir dışlarına çıkarılması gerektiğine dikkat çekti. Saygılı, kurban kesecek vatandaşları toplu kesim yerlerine yönlenmeleri konusunda uyardı.
Alanya'da kanadı kırılan Kızıl Şahin tedavi edildi
Antalya Veteriner Hekimler Odası Alanya Temsilcisi Kenan Ersoy tarafından muayene edilen Kızıl Şahin'in sol kanadında çıkık olduğu tespit edildi. Tedavisi yapılarak ağrı kesici iğne yapılan Kızıl Şahin, doğaya bırakılmak üzere Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.
Çocukların korkulu rüyası pitbul köpeklerine Veteriner Hekimler Odası sahip çıktı
Antalya Veteriner Hekimler Odası ve Türkiye Hayvaları Koruma Derneği, pitbull köpekleri için verilen genelgenin geri çekilmesini istedi. İçişleri, Çevre ve Tarım Bakanlıklarının; pitbull başta olmak üzere saldırganlıklarıyla bilinen yırtıcı köpeklerin toplanması, dövüştürülmemesi ve internet üzerinden
Bayan veteriner 8 ayda piyano öğrenip konser verdi, geliriyle 8 bin kedi ve köpeği ilaçlayacak
Konser, Antalya Veteriner Hekimler Odası tarafından desteklense de salonun büyük kısmı boş kaldı. Davetiye sahiplerinin gönüllü bağışta bulunduğu geceden 8 bin sokak hayvanını bir yıl boyunca her ay ilaçlayabilecek kadar gelir elde edildi.
Alanya'da veterinerler, Dünya Hayvan Hakları Günü'nde hayvanları ücretsiz muayene etti
Antalya Veteriner Hekimler Odası Alanya Temsilcisi Kenan Ersoy, Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla Alanya ve beldelerindeki kliniklere götürülen bütün hayvanların bakımının ücretsiz yapıldığını söyledi.