arkadaş

TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Aynı masada oturan mesai arkadaşınızın bu söylemini nasıl buluyorsunuz?Utanç verici buluyorum. Kendisine de söyledim.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Çevresinde zannediyorum meseleleri farklı intikal ettiriyorlar… Bir yönüyle, böyle rahatsız edici şeylere sevk ediyorlar sanıyorum arkadaşı.” dedi. Kürt meselesinin çözümü adına çevresindekilere yıllardır teşvik ve tavsiyelerde bulunduğunu ve bu yönde birçok projenin hayata geçirildiğini hatırlatan Gülen, ama
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Sonra da bir arkadaş seçilir ve veya bu yönetimle de gider. Fenerbahçe kendisi karar verir. Orada şahsım da dahil olmak üzere kimsenin Fenerbahçe Kongresi'ne müdahalesi olamaz.
Fernandes bu kez de sakatlandığı için duruşmasına katılmadı
Beşiktaş futbol takımının Portekiz'li oyuncusu Manuel Fernandes, 4 Mayıs 2013 gününün gecesi arkadaşlarıyla birlikte gece kulübü Reina’da tanıştığı ve birlikte evine gittikleri Damla Ç. (21) ve Gülşah Ö.'nün.
Engin Baytar: Yaptığını adamlık sanıyor ama değil
Kendisini bir abi, bir baba, bir arkadaş olarak gördük, belki de ben öyle gördüm, fazla görmüşüm demek ki. O beni çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattı ama ona kızgın değilim.
Nazmi Avluca, Milli güreşçi Selçuk Çebi'yi veliahtı olarak gösterdi
Göz ile ilgili birde anısını paylaşan Avluca, "Bazı arkadaşlar var gözünde problemleri var. Yıllardır aynı antrenmanı yaptığı için bu rakibi de bunu bildiğinden hiç temas etmeden tık tık puanlar alıp yeniyor.
Taiwo: Ulucami beni çok etkiledi
Taiwo, neşeli tavırları, takım arkadaşlarına yaptığı şakalar ve Colin Kazım ile iyi anlaşması konusunda ise "Bu benim karakterim, ben hep böyleyim. Bazıları kendilerini çok beğenir ama ben bunu kendime yakıştıramam ben böyle mutluyum.
Türkmenistan’da 2013 yılında öne çıkanlar
‘Doğanım’ diye hitap ettiği Cumhurbaşkanı Gül, Türkmenistan’ın en büyük Devlet Nişanı’nı takdim eden Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, "Arkadaş" adında Ahal Teke atı hediye etti.HAZİRAN
Damatlara müjde: Yeni yılda 'kaynana vergisi' kalkıyor
Ama iyi tarafı da var, başını sokacağın bir evin varsa ve bunu satıyorsan buradan kazanç falan olmaz arkadaş hadi işin rast gelsin diyor, ancak bu bir ev için geçerli.""ASGARİ ÜCRET VERGİ DIŞI BIRAKILMIYOR"
Akçay: Oyunu forse ettik kazanamadık
Eğer algı total algılanırsa çok iyi baba olan çok iyi arkadaş olan çok iyi dost olan bir insanın bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibidir. Ancak biz işimizi yapıyoruz.
Arda Turan: İdolüm Galatasaray'da oynarken Emre Belözoğlu idi şimdi ise Iniesta
Arda Turan, İspanya'daki günleri, tatım arkadaşları, özlemleri ve teknik direktörü ile ilgili sorulara ilginç cevaplar verirken Galatasaray'daki günlerini unutamadığını dile getirdi. Arda, Hagi'den 'topun' değerini öğrendiğini dile getirerek, "Hagi'den topu kaybetmemenin ne denli önemli olduğunu öğrendim.
Koç, Miami'de tarihi tersaneyi satın aldı
Daha sonra Rahmi Koç ile arkadaş olan John Spencer, hisselerin büyük bir kısmını Türk işadamına sattı.Amerikanın ünlü film yıldızların yatlarının bakımını yapan Merrill-Stevens, şuanda 30 çalışana sahip.
Özgürlük savaşçıları 10’ar yıl arayla göç etti
1944’e gelindiğinde ikisi avukat üç arkadaş ANC’yi yeniden şekillendiriyor ve gençlik kollarını kurmuştu. Böylelikle halktan insanların partiye katılıp aktif görev almalarının önü açılmıştı.
Uğur Çiftçi: Ligi üst sıralarda bitirmek istiyoruz
Herkesin kendi arkadaş grubu vardı ve onlarla samimiydiler. Benim için garip bir durumdu bu. O yüzden bir süre ara verdim futbol oynamaya.
Mahmut Uslu: Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar
Türkiye ligini domine eden Fenerbahçe'yi arkadaşlar istemediler. Biraz neşeli eğlenceli olsun. Türkiye'nin yurt dışındaki medarı iftarı maçlar yöneten hakemimiz ve hakemlerimiz açık ve net olarak bir tane gol iki tane penaltıyı vermediler.
Kurtulmuş: Mayınlı topraklar, temizlenerek topraksız köylülere verilmeli
Geçen Diyarbakır’daydık, oradaki otelci arkadaşlarımızın söylediği bir şey, bu bayramda Diyarbakır’daki otellerin hepsi yüzde 100 doluydu. Mardin’deki arkadaşlarla konuştuk orda ki otellerin de tamamı doluydu.
Kırgızistan’da öğrencilerin vagonda eğitim mücadelesi
Üç öğretmen arkadaş dönüşümlü olarak görev alıyoruz. 5 ile 8. sınıf arasındaki öğrencileri ben okutuyorum. 1 ile 4. sınıf öğrencilerini ise birlikte okutuyoruz.
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
Hepsini arkadaşlarıma söyledim. Eşime de söyledim. Kimse inanmıyordu bana. ‘Buradan, bu odadan ilk ben çıkacağım’ dedim. ‘Üç kişi çıkacak, biri benim’ dedim.
Almanya'da eski bir cumhurbaşkanı ilk kez yargılanıyor
Yapımcı, “Christian Wulff ile kendi filmimin galasında tanıştım ve özel hayatımdaki problemleri konuşabilecek kadar yakın arkadaş olduk. Mallorca'da hatta tesadüfen beraber tatil yaptık. Wulff'un evinde bugüne kadar iki defa kaldım.
Yaşar Karayel: MHK, futbolu bilen hakem göndersin
Milletvekili Yaşar Karayel ise MHK’ye yönelik açıklamasında şunları söyledi: “Beşiktaşlı Zekeriya Alp, MHK Başkanı olan arkadaş, Beşiktaş’ı tutabilir. Ama Kayseri olarak, Kayserispor olarak, Kayseri takımlarının yöneticileri adına, bu şehri temsil eden insanlar olarak sesleniyorum.
Gamze Bulut: Önünüze çıkan zorluklardan yılmayın
Çok çalıştığını ve hiçbir zorluktan kaçmadığını ifade eden Bulut, gençlere tavsiyelerde bulunarak boş zamanlarında spor yapmalarını, kötü arkadaş çevresinden uzak durmalarını istedi. Bulut, gençlerin önlerine çıkabilecek zorluklar olacağını hatırlatarak, "Bu zorluklardan yılmayın.
Alanya'da esrarengiz ceset
Kayalıklar arasına poşet aramaya çıkan 2 arkadaş, kayalıkların arasında bir ceset gördü. Tanınmayacak halde çürüyen cesedi ilk etapta mankene benzeten 2 arkadaş durumu polise bildirdi. Bölge jandarma bölgesi olduğundan olay yerine jandarma olay yeri inceleme ekibi geldi.
Uyuşturucu kuryelerinin yeni hedefi öğrenciler
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre uyuşturucu tacirleri, erkek– kız arkadaşlık ilişkilerini kullanarak öğrencilere yaklaşıyor ve içine kapalı, problemli, ebeveynlerinden uzakta okuyan, özellikle yatılı öğrenciler hedef seçiliyor.
Ömerli Barajı'nda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları sürüyor
Kayığın alabora olmasından sonra barajdan çıkmayı başaran Ekrem Esastürk de arkadaşlarını aramak için olay yerine geldi. Esastürk, "Onları kurtarmak için çok çabaladım ancak yüzme bilmedikleri için kayboldular.
Pekmez modern tesislerde üretilmeye başlandı
Hatta geçen gün Denizli'den bir arkadaş, üzümlerini toplamış gelmiş. Ücret olarak, biz kestirme deriz, kazan dolusu şırasına sadece 15 lira alınıyor. Onun dışında herhangi bir kaynatma ücreti alınmıyor.
28 Şubat'ta engellendi, Avusturya'dan başarılı bir ressam olarak döndü
Diğer arkadaş, başını açtı."Benzer bir durumu, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde de yaşadığını belirten Burnaz, "Başörtülü okuyamayacağımı bildirdiler. Bunun üzerine oraya da kayıt yaptıramadım.
Gökçek: ODTÜ’de son on yılda ağaçlar kesilip, yerine kaçak bina yapıldı
‘Arkadaş biz kendi ağacımızı keseriz, her tarafı da yok ederiz. ODTÜ ve CHP’liler olarak özgürüz. Biz dilediğimizi yaparız ama siz halka hizmet için 1991’de Karayalçın’ın planladığı yoldaki ağaçları temizleyip halka hizmet için yapamazsınız’ diyorlar.
40 yıllık alkol bağımlılığından kurtuldu, öğrencilere zararını anlatıyor
Birçok arkadaşım eskiden bana selam dahi vermiyorlardı, ama şimdi herkes selam veriyor. İşte güzellik burada.
Öğretmenler öğrencileriyle Facebook'ta arkadaş olamayacak
Öğretmenler, artık öğrencileriyle bu sosyal ağ üzerinden arkadaş olamayacak.Almanya’da sosyal ağların yol açtığı sorunlara karşı önlem alan bir eyalet daha öğretmenlerin Facebook kullanımına sınırlama getirdi.
Uyuşturucu bağımlıları: AMATEM bayramda kapıya kilit vurunca mağdur olduk
Yaşadığımız bazı sorunlar nedeni ile yanlış arkadaş çevresine yöneldik. O yaşlarda görüyordum, 3 -4 kişi bir araya geliyordu. Kullandıklarında eğleniyorlar, ama kötü bir şey olmuyordu.
Yaşlıların yalnızlığı '100 Yaş Kulübü'yle son buluyor
Ayrancı bölgesinde oturan ve yürüyerek merkeze gelen 3 arkadaş görevlilerden merkezin anahtarını isteyecek kadar kendilerini buraya yakın hissediyorlar."ALIŞVERİŞ İÇİN ÇIKTIM BURAYI KEŞFETTİM"
Bozdağ: Köylü, cumhurbaşkanı ile aynı hastanede tedavi olma imkanına kavuştu
Siz hazineye yaklaşmayın arkadaş dedi. Getirdi yerine Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'yi ve ekibini hazinenin bekçisi yaptı. Bu hazinenin doluşu bu bekçi değişimi ile gerçekleşti.
Bayram dönüşünde otomobil alev alev yandı
Olayı görüp yardıma koşan bir vatandaş, aracın yanmasını şöyle anlattı: "Benim önümde seyrediyordu arkadaş. Elmadağ yokuşundan aşağı inerken herhalde köprü üstünde istop etti. Kaputu açmaya fırsat kalmadan alev topuna döndü.
Okulda şiddet ve baskı, bilim adamlarını harekete geçirdi
Amaç sadece okullardaki şiddeti değil, gündelik hayatta ve arkadaş çevresindeki şiddeti de önleyecek çözüm yolları üretmek. Mannheim Türk-Alman Eğitim Derneği’nden proje sorumlusu Hamide Alvi, “Barış Pedagojisi sadece dünyadaki toplu krizleri kapsamıyor.
Haluk Ulusoy'dan TFF Başkanı Demirören'e ağır eleştiri
oturabiliyorsan hocanın da attığı imzayı hatıra diye duvarına asabiliyorsan bir kulüp başkanının görevine son verdiği insana o benim elemanım değil kader arkadaşım diyebilecek kadar da alçalabiliyorsan sana artık diyecek bir şey bulamıyorum.
Yabancı öğrenciler ailelerinden uzakta bayram sevinci yaşadı
Programda konuşan Zonguldak KYK Müdürü Şükrettin Yılmaz, “Evlerine gidemeyen ve ailelerinden uzakta olan siz arkadaşlarımızı Fatih Akademi KYK Platformu ve Zonguldak Yurt Müdürlüğü olarak kurbanın anlam ve önemini unutmamanız için böyle bir etkinlik düzenledik.
NSA, yılda 250 milyon internet kullanıcısını kayıt altına almış
'toplama' programı doğrultusunda, küresel veri bağlantısı üzerinden hareket ederken, yakaladığı her e-posta adres defterini ve anlık mesajlaşma hizmetini "arkadaş listeleri" diye kayıt altına alıyor. Bir kullanıcı oturum açtığında kayıt listesine girdiği takdirde, çevrimiçi hizmetleri bu kişinin iletmek istediği mesajın yanı sıra listesindeki şahısların depolanan bilgilerine
Mezarlıkta yaşlı ve engellilere araç imkanı
Sağ olsunlar bir de yanımıza hizmetli, görevli arkadaş verdiler. Çok memnunuz. Mezarlarımızın başına gitmek için engelli olduğumuz için zorlanıyorduk. Şimdi rahatlıkla gidebiliyoruz ve dolanabiliyoruz.
Manisa'da çocuklar geçen yıl en çok kasten yaralama suçuna karıştı
Çocukların arkadaş seçimlerini iyi yapmasını, kendilerini sıkıntıya sokacak hiçbir davranışa yönelmemesini, kendilerini ifade edebilecek eğitim düzeyine sahip olmasını, bağımlılık yapan maddelerden uzak durması gerektiğini söyledi
Yrd. Doç. Dr. Bakım: Ruh sağlığınız için kendinizi takdir edin
Hasta bir ebeveyn olması, anne baba bakımının bozulması, çok şiddetli geçimsizliklerin olduğu aile ortamları, kötü arkadaş çevresi ve erken dönemde başlanan maddeler, depresyonun temellerini atabiliyor.
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
Bir şey daha söyleyeyim: Bizim içimizden de ne yazık ki 3-4 arkadaş ihanet etti, onlar da bırakıp gitti. Eğer onlar bırakıp gitmeseydi, biz yine 330'u yakalardık ve bugün partilerin kapatılması diye bir olay olmazdı, 26'ın yanında 27.
Sporla uyuşturucudan kurtulan milli sporcu şimdi arkadaşlarını kurtarma peşinde
SAMSUN - Arkadaşlarının etkisiyle10 yaşında uyuşturucu ile tanışan milli sporcu Rahman Kaya'nın hayatı, 21 yaşındayken kilo vermek için gittiği spor salonunda bir antrenörle tanışınca değişti. Milli sporcu Rahman Kaya şimdi uyuşturucu kullanan gençleri kurtarmak için çalışıyor.
Başbakan Erdoğan: Biz çözümden yanayız, bizim derdimiz üzüm yemek
Peki siz ne yaptınız, arkadaş? Hep bizden…Ve şu ana kadar 2,5 milyarlık gayrimenkullerini Rum, Musevi, Ermeni vatandaşlarımızın kendilerine iade ettik. Bize bu tür şeyleri hiç yapıyorlar mı, hiç duydunuz mu?
Somalili öğrenciler Türkçe-Somalice sözlük hazırladı
Arkadaşlarıyla birlikte yaz tatilinde önemli ölçüde tamamladıklarını anlatarak, Türkçe öğretmenlerinin kontrolünden geçtikten sonra basılacağını ifade etti: "Önümüzdeki günlerde baskıya vereceğimiz sözlük, Somali ile Türkiye
AK Partili Çelik: Özgürlükleri vermeyi bir ihsan olarak görmedik
Biz diyoruz ki arkadaş 21 yüzyılda insan öldürerek, can alarak ve kan akıtarak insanlar kendilerini ifade etmesinler. Dünyada bu tür hareketlerin hepsi hüsranla sonuçlanmıştır.
"Gedik'in cenazesinde gerginlik çıkarılarak, daha büyük olaylar amaçlanıyordu"
İlgili arkadaş suç duyurusunda bulunacak. Benim benimsediğim bir hareket değildir, gerekli incelemeyi yapacağız" dedi. "REYHANLI SALDIRISI İLE İLGİLİ HEDEF SAPTIRILMASIN"
6 yeni film vizyona giriyor
Bunun üzerine o da bir kız arkadaş edinerek kendi dünyasını güzelleştirmeye karar verir ama maalesef bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Richard Curtis’in yönettiği ve Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy ile Tom Hollander’in oynadığı “Zamanda Aşk”, aşk ve zaman yolculuğunu işleyen bir romantik komedi
Hüseyin Çelik: AK Parti’nin hiçbir terör örgütüne ilgisi, sempatisi olmaz
Arkadaş biri çıktı dedi ki barajı kaldırıyorlar deniz getiriyorlar. Yüzücü acemi olursa havuz bile olsa boğulur, havuz da olsa ırmak da göl de olsa baraj da olsa deniz de olsa fark etmez. Bunlar siyasetin acemisi, hangi seçim sistemi yüzde 2,3,5 oy alan partiyi iktidara taşır?
İrlandalı kadınların katiline iki defa ağırlaştırılmış müebbet verildi
İZMİR - İzmir’in Buca ilçesi Kaynaklar mevkisindeki ormanlık alanda boğazları kesilerek öldürülen İrlanda vatandaşı Marion Elizabeth Graham (54) ve arkadaşı Cathy Dinsmore'un (50) katil sanığı Recep Çetin, iki defa ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu.
Daum: Şeytanın bacağını kıracağız
" şeklindeki sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Abdullah hoca benim çok iyi tanıdığım çok iyi bir arkadaş diyebileceğim bir insan. Tabi Abdullah hocanın hemen bir yerde çalışmasını temenni ediyorum.