asya kış oyunları

Milletvekili Safi: Nazarbayev, Türk dünyasının lideri ve aksakalıdır
arenada etkinliğinin arttığını hatırlatan Nigmatulin, Kazakistan’ın ev sahipliğinde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Asya Kış Oyunları gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını dile getirdi.
2011'e Kazakistan'da bağımsızlığının 20. yılı etkinlikleri damgasını vurdu
Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yaptı. Başkent Astana’da yapılan 7. Asya Kış Oyunları muhteşem bir açılış töreniyle başladı. Açılış törenine Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, dönemin Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Asya
Kazakistan hem Ramazan Bayramı’nı hem Anayasa Günü’nü kutluyor
Nazarbayev, Bağımsızlığın sembolü haline gelen Astana’da Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Asya Kış Oyunları, Şangay Zirvesi ve İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları toplantıları gibi bir dizi uluslararası organizasyonlara başarılı ev sahipliği yaparak Kazakistan’ı
Lara Fabian, Astanalıları coşturdu
Asya Kış Oyunları açılışındaki konsere katılan Lara Fabian, performansıyla göz doldurdu. Astana kutlamaları bu gece yapılacak havai fişek gösterileriyle devam edecek.
Otunbayeva'nın buz pateni keyfi
Asya Kış Oyunları'nda dereceye giren buz hokeyi takımını kutlayarak, bundan sonraki uluslararası olimpiyatlarda da başarı elde etmelerini istedi. Kırgız lider Otunbayeva gazetecilere yaptığı açıklamasında ise buzda paten kaymayı 5 yaşında öğrendiğini ve ilgi gösterdiğini ifade etti.
VII Asya Kış Oyunları, 1.650 milyar dolara mal oldu.
ASTANA - Kazakistan’ın başkenti Astana ve Almatı şehirlerinde 31 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında düzenlenen VII Asya Kış Oyunları'nın bu ülkeye maliyeti bir milyar 650 milyon dolar olduğu açıklandı.
Asya Kış Oyunlarına muhteşem final
ALMATI - Orta Asya’nın en büyük ülkesi Kazakistan’ın ev sahipliği yaptığıyedinci Asya Kış Oyunları muhteşem bir finalle sona erdi.Kazakistan'ın eski başkenti ve en finans merkezi Almatı'daki Baluan Şolak Spor ve Kültür Sarayı’nda yapılan kapanış töreni adeta görsel bir şölene dönüştü.
Asya Oyunları Başkan Yardımcısı Fok: Kazakistan muhteşem bir iş çıkardı
ALMATI - Asya Oyunları Başkan Yardımcısı Timoti Tsun Ting Fok, 7. Asya Kış Oyunları dolayısı ile Kazakistan’ın muhteşem bir iş çıkardığını söyledi.Kazakistan’da düzenlenen 7.
Kazakistan, Asya Kış Oyunları'nda madalya sayısını 32'ye çıkardı, rekorunu perçinledi
ASTANA - Kazakistan'ın başkenti Astana ve Almatı'da yapılan VII. Asya Kış Oyunları'nın son gününde Kazakistan Hokey takımı Japonya ile yaptığı karşılaşmayı 4-1 kazanarak oyunlardaki madalya sayısını 32'ye yükseltti.
Kazakistan, Kış Oyunları'nda Japonya’nın rekorunu kırdı
ASTANA - Kazakistan’ın başkenti Astana ve Almatı şehirlerinde yapılan VII Asya Kış Oyunları’nda Kazakistan bir ilke imza atarak Japonya’nın altın madalya rekorunu kırdı. Oyunların altıncı günün Kazakistan Erkek Bandy takımı Moğolistan’I 16:02 skoru ile yenerek madalya sayısını 30 çıkardı.
Asya Kış oyunlarında Kazakistan madalyaları topladı
ALMATI - Kazakistan’da düzenlenen 7. Asya Kış Oyunları’nda ev sahibi Kazakistan madalyaları topladı.Oyunların son gününe gelindiğinde Kazakistan bütün oyunlarda 29 Altın 19 Gümüş ve 16 Bronz madalya alarak toplamda 64 madalya ile kırılması zor bir rekora imza attı.
Asya Oyunları’nda ev sahibi Kazakistan açık ara önde gidiyor
ALMATI - 7. Asya Kış Oyunları’nda yedinci gün sonunda ev sahibi Kazakistan madalya sıralamasında zirvedeki yerini koruyor.Ev sahibi Kazakistan Asya Oyunları’nda bu güne kadar 25 altın 18 gümüş ve 15 bronz madalya alarak toplamda 58 madalya ile liderliğini son güne girilirken korumaya devam ediyor
Kazakistan, VII Asya Kış Oyunları’nda liderliğini sürdürüyor
ASTANA - Kazakistan’da yapılan VII. Asya Kış Oyunları’nın Astana’da yapılan yarışlarında ev sahibi ekip, madalya sıralamasında birinciliği sürdürüyor.Astana Buz Arena Stadı’nda yapılan yarışlarda erkeler uzun mesafe hız yarışında Kazakistan adına ilk defa yarışan Dmitry Babenko bronz madalya kazandı.
AVRASYA FEED - Asya Olimpiyat Komitesi Başkanı: ‘2022 Kış Oyunları ‘ için en büyük aday Kazakistan
Asya Kış Oyunları’nın mükemmel bir organizasyon olduğunu ifade etti.Organizasyonda hiç bir eksiklik olmadığını ve bundan dolayı da Kazakistan’a teşekkürü borç bildiğini dile getiren Al-Sabah 2022 Kış Oyunları için de Kazakistan’a destek
"2022 Kış oyunları Kazakistan’da yapılabilir"
Asya Kış Oyunları için Kazakistan’da bir çok uluslararası standartlarda tesis yapıldığını ve bu tesislerin Kazakistan’ı 2022 Kış oyunları için şanslı bir ülke konumuna getirdiğini söyledi.Yapılan çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanı Nazarbayev’e teşekkür eden Rogge, organizasyonun da son derece başarılı olduğunu belirtti.
Kazakistan, Kırgızistan'a uygulanan akaryakıt ihracat yasağını kaldırdı
BİŞKEK - Kazakistan, Kırgızistan'a uyguladığı akaryakıt ihracat yasağını kaldırdı. Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen VII Asya Kış Oyunları’nın açılış törenine katılmak için bu ülkede bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva, Kazak lider
VII Asya Kış Oyunları’na muhteşem açılış
ASTANA - Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan VII Asya Kış Oyunları’nın muhteşem açılış töreni nefes kesti. Açılış törenine Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Asya Oyunları
Ankara Belediye Başkanı Gökçek, VII Asya Kış Oyunları meşalesini taşıdı.
ASTANA - Kazakistan’ın başkenti Astana’ya dün gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Astana Valisi İmangali Tasmaganbetov ile birlikte VII Asya Kış Oyunları meşalesinin Astana’ya gelişi münasebetiyle düzenlenen törene katıldı.
Ankara Belediye Başkanı Gökçek, Astana'ya geldi
ASTANA - Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, VII Asya Kış Oyunları'nın açılış törenine katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya geldi. Astana Valisi İmangali Tasmaganbetov'un davetlisi olarak Astana'ya gelen Gökçek, konakladığı Rixos President Otel Astana'da Kazak gazetecilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı
VII Asya Kış Oyunları Ateşi Astana’ya ulaştı
ASTANA - Kazakistan’ın bütün illerini dolaşan VII Asya Kış Oyunları Ateşi bugün başkent Astana’ya ulaştı. Görkemli törenle karşılanan oyun ateşi Kazakistan’da barış ve birliğin sembol eden ‘Barış ve Birlik Sarayı’na götürüldü.
Kazakistan'daki Asya Kış Oyunları buz hokeyi ile başladı
ALMATI - Kazakistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Asya Kış Oyunları salon sporlarından buz hokeyi dalında başladı.İlk günkü programın ilk maçında bayanlarda Güney Kore ile Japonya karşı karşıya geldi.
7. Asya Kış Oyunları yarın başlıyor
ALMATI - Kazakistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Asya Kış Oyunları Kazakistan’ın eski başkenti Almatı’da yarın başlıyor.Resmi açılışının 30 Ocak’ta başkent Astana’da yapılacak olan Asya Oyunları, Buz Hokeyi dalında yarın Kuzey Kore ile Japonya arasında yapılacak maç ile start alacak.
Tanrı Dağları Asya Oyunlarına hazırlanıyor
ALMATI - Tanrı Dağları bu sene 7'cisi düzenlenecek Asya Kış Oyunlarına hazırlanıyor. Kazakistan'da 30 Ocak’ta başlayacak olan Asya Kış Oyunları için hazırlıklar son aşamaya geldi.
Olimpiyat Meşalesi Kazakistan’a ulaştı
ALMATI - Bu sene 7. düzenlenecek olan Asya Kış Oyunları’na sayılı günler kala Olimpiyat Meşalesi Kazakistan’ın eski başkenti Almatı’ya ulaştı. Kuveyt’ten gelen meşale olimpiyatların başlayacağı gün olan 30 Ocak tarihine kadar Kazakistan’ın değişik bölgelerinde gezdirilecek.
Kırgızistan Cumhurbaşkanı, Asya oyunlarında dereceye giren sporculara daire hediye etti
Otunbayeva sporcular ile hatıra fotoğrafının ardından Kazakistan'ın Almatı-Astana şehrinde gerçekleşecek Asya Kış Oyunları'na tüm hazırlık çalışmaların başlamasını istedi.
Kazakistan Dışişleri Bakanı: ŞİÖ 99 terör saldırısını engelledi
Saudabayev ayrıca, yakın bir zamanda başkent Astana'da düzenlenecek AGİT Liderler Zirvesi ve Asya Kış Oyunları'nın güvenliğini en iyi derecede sağlamak için ŞİÖ şemsiyesi altında bir dizi çalışma başlattıklarını sözlerine ekledi.
Kazakistan'ın ' helal 'oto tamircisi
Asya Kış Oyunları nedeniyle Müslüman ülkelerden birçok katılımcı ve taraftarın gelmesi dolaysıyla bazı oteller helal sertifikasını almış durumda.
Asya Kış Oyunları'nın yayın ihalesi 20 milyon dolardan başlayacak
Kazakistan'da 2011'de yapılacak Asya Kış Oyunları'nın yayın ihalesi 20 milyon dolardan başlayacak. Kazakistan Turizm ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2011'de Kazakistan'ın başkenti Astana ve finans merkezi Almatı'da düzenlenecek 7.
Asya Kış Oyunları'nın yayın ihalesi 20 milyon dolar
Kazakistan'da 2011'de yapılacak Asya Kış Oyunları'nın yayın ihalesi 20 milyon dolardan başlayacak. Konu ile ilgili olarak Turizm ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2011'de Kazakistan'ın başkenti Astana ve finans merkezi Almatı'da düzenlenecek 7.
VII. Asya Kış Oyunları'na 32 ülke katılacak
Kazakistan'da 2011 yılında yapılacak VII Asya Kış Oyunları'na 32 ülke katılacak. Kazakistan Turizm ve Spor Bakanı Temirhan Dosmuhambetov, 2011 yılında Kazakistan'da yapılacak, Asya Kış Oyunları'na 32 ülkenin katılacağını açıkladı.
Kazakistan'da oteller 'helal sertifikası' almak istiyor
Asya Kış Oyunları 'na ev sahipliği yapacağını hatırlatan yetkililer, otel sahiplerinin Müslüman ülkelerden gelecek müşterileri kapmak için bu yola baş vurduklarını söyledi. Bugüne kadar sertifika alabilmek için Helal Standartları Komitesi'ne Astana ve Almatı'da bulunan 22 otelin başvuruda bulunduğu açıklandı.
Kazakistan'da bisikletler için özel yollar yapılacak
Kazakistan'ın en büyük kenti Almatı'da Spor Günü ve Asya Kış Oyunları dolayısı ile bisiklet maratonu düzenlendi. Yarış öncesi bisiklet severlere seslenen Almatı Valisi Ahmetjan Asimov, kentte trafik ve araba sorununu çözmek için özel bisiklet yolları yapılacağını söyledi.