asyalılar

Obama, Washington Yürüyüşü’nün 50. yılında konuştu
siyahilerin değil ülkedeki tüm etnik unsurların geleceğini değiştirdiğini ifade eden Obama, “Sadece Afrikan-Amerikalılar için değil, kadınlar ve Latinler, Asyalılar ve yerli Amerikalılar, Katolikler, Yahudi ve Müslümanlar, eşcinseller ve engelli Amerikalılar için.
Rusya’da Ramazan coşkusu
Abdullah "Bulunduğumuz camide hem Rus hem de Orta Asyalılar yan yana.19-20 saat aç kalmamıza rağmen oruç çok rahat geçiyor ve buraya iş yerimden çıktıktan sonra her gün gelmeyi planlıyorum. Çünkü burada Kur'an-ı Kerim hatmi ve sohbetler yapılıyor.
Göçmen çocuklar daha sık şeker hastası oluyor
ABD’de obezite kaynaklı inisülin direncinin Afrikalı veya Asyalılar gibi etnik azınlıklarda dikkat çektiğini kaydeden uzman, bunun sosyoekonomik sebeplere dayandığı tahmininde bulundu.Tip 2 diyabet hastalığı kız çocuklarında daha sık gözlemlense de, erkek çocuklarda ilaveten tansiyon veya değişken lipid değeri gibi hastalıkların birleşimi dikkat
Brüksel’de yaşayan yabancıların başında Fransızlar geliyor
Başkentteki Afrikalı nüfus oranı yabancılar arasında yüzde 20, Asyalılar ise yüzde 10 civarında. Brüksel’de yaşayan Amerikalılar ise yabancı milletler arasında yüzde 4’lük bir dilimi oluşturuyor. Azınlıkta olan diğer milletlerden başlıcaların ise İtalyanlar, Polonyalılar ve Romanyalılar.
TAFED Başkanı Açıköz: Türk yemeklerinin anatomisiyle oynanmamalı
genelinde sadece sunumuyla makyaja ihtiyaç duyduğunu söyleyen TAFED Başkanı Açıköz Türkiye genelinde bile yemeklerin farklılık gösterdiğini ancak bu farklılığı Asyalılar için ayrı Avrupalılar için ayrı olarak yeniden düzenlemenin hata olduğunu belirtti.
Çin’e gelen yabancı öğrenci sayısı 290 bini geçti
21’lik kısmını Asyalılar oluştururken, Asyala öğrencileri sırası ile Avrupa, Amerika ve Afrika kökenli öğrenciler takip ediyor. Güney Kore Çin’e en fazla yabancı öğrenci gönderen ülke olurken, ABD ikinci, Japonya üçüncü sırada yer alıyor.
Tarık Cihan'a İngiliz toplumundan büyük destek (Özel)
Pakistanlı acılı baba olaydan hemen sonra, intikam isteyen kalabalığa seslenerek şu ifadeleri kullanmıştı: "Ben oğlumu kaybettim ama siyahiler, Asyalılar, beyazlar; hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz. Neden birbirimizi öldürelim ki!
Miliband: Tarık Cihan, İngiltere’nin gerçek yüzüdür
Müslümanlarla siyahiler arasındaki gerginlik artarken, intikam isteyen kalabalığa seslenen Tarık Cihan, şu ifadeleri kullandı: "Ben oğlumu kaybettim ama siyahiler, Asyalılar, beyazlar; hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz.
Birleşik Arap Emirlikleri Arap doktor bulamıyor
5 milyonluk BAE'de nüfusun yüzde 80'inden fazlasını başta Hindistan, Pakistan, Bangladeşliler olmak üzere Güney Doğu Asyalılar oluşturuyor.
Asya ülkeleri dışişleri bakanları Sri Lanka'da toplandı
Sri Lanka Cumhurbaşkanı Mahinda Rajapaksa, "Asyalılar binlerce yıldır beraber yaşıyordu. İpek ve baharat yolları ile devamlı iletişim halinde idik. Baharatlarımızı tadan, ipeğimizi giyen sömürgeciler topraklarımızı işgal edince birliğimiz dağıldı.
Amerika giderek Hispanik, Asya ve Afro-Amerikalılaşıyor
Asyalıların eyalet nüfus oranına göre en fazla olduğu yer Hawaii. Bu eyaletin toplam nüfusuna oranı Asya kökenlilerin yüzdesi 54. Bir başka ifade ile Hawaii'de Asyalılar yerli diğer Amerikalılar ise bu eyalette azınlık olmuş durumda.