atık malzemelerden

TBMM’de çevre sergisi
Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı'ndan (TÜKÇEV) Necati Külahoğlu'nun atık malzemelerden yaptığı biblolar ile öğrencilerin çevre ile ilgili yaptığı resimler sergileniyor. Sergide Ankara Büyükşehir Belediyesi Dikmen Gençlik Merkezi ile Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi'ndeki çocukların ve öğretmenlerinin yaptığı, birçok yöreyi temsil eden maketler
Öğrencilerin atıklardan yaptığı oyuncaklar yarıştı
MERSİN - Mersin'in Silifke ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Ulusal El Emeği Oyuncak Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Yarışmanın birincisi atık malzemelerden yaptığı dönme dolapla Konya Ahmet Azmi-Makbule Elberk Ortaokulu öğrencisi Emir Poyraz Sarıtaş oldu.
Atıklardan yalıtım malzemesi yapan öğrenciler, Türkiye birincisi oldu
SAMSUN - Samsun'da faaliyet gösteren Feza Lisesi'nin öğrencileri tarafından hazırlanan 'Atık Malzemelerden Yalıtım Maddesi Yapımı Projesi', 21. İNEPO Çevre Proje Olimpiyatları'nda Türkiye birincisi oldu.
Yabancılar, Afyon’un çöpten enerji üreten tesisini inceleyecek
Sancak, proje kapsamında dernek üyelerine yönelik yabancı dil kursu, kültürel kurslar, atık malzemelerden sanat eserleri kursu gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini anlattı. Proje koordinatörü Abdurrahman Günay da, ülkeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının hem sivil toplum kuruluşlarını hem de bu alanda faaliyet yürüten kamu
Minik mehteranların şaşırtan enstrümanları
'Doğayı Müzikle Temizleyelim' kampanyasıyla öğrencilerin kurduğu mehteran takımında gazoz şişesi, soba borusu, tarak, lavabo taşı, sifon ve su bidonları gibi atık malzemelerden oluşan enstrümanlar kullanılıyor.
ASKİ’den kalitesiz boruya izin yok
Oysa yaptığımız araştırmalar sonucunda piyasada kullanılan bazı boruların, poşetlik hurda ve atık malzemelerden üretildiği, bu yüzden de boruların direncinin ve ömrünün önemli ölçüde azaldığı tespit edilmiştir.
Öğrenciler 50 metrelik tuvale resim yaptı
Bilgi evi öğrencileri yaz sanat okulunda gördükleri temel sanat bilgilerinin yanı sıra nokta çizgi, fotoğraftan resme, atık malzemelerden heykel, cd, cam üzerinde monotipi baskı ve puzzle gibi farklı teknikler de öğrendi.
Çöpten kıyafetler defilesi ilgiyle izlendi
Öğrenciler, cam kırıkları, atık yünler, çöp poşetleri, pet şişeler, meyve suyu kutuları ve film şeritleri gibi atık malzemelerden 3 hafta gibi bir sürede 13 elbise hazırladı. Yaptıkları defile ile elbiseleri halkın beğenisine sunan öğrenciler takdir topladı.
Akdeniz Olimpiyatları Turnuvası’nın yıldızları ödüllendirildi
sınıflar atık malzemelerden proje tasarımı ve 5. sınıf öğrencileri ise eğik el yazısı dikte yarışmasına katıldı. Adana, Mersin ve Hatay’dan gelen öğrenciler altın madalya için mücadele ettiği turnuva renkli görüntülere sahne oldu.
Proje yarışmasında öğretmenler konuları farklı yöntemlerle anlattı
Şennur Kavsaoğlu ise atık malzemelerden bir araya getirdiği parçalarla kuvvet konusunu projesine yansıttı. Yapılan projeler ile kitaplarda anlatılan konular üç boyutlu ortamlarda öğrencilerin dersleri ve konuları öğrenmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.
Emine Nakıboğlu öğrencilerinden 'atık malzeme’ sergisi
Öğrenciler tarafından hazırlanan serginin görenleri şaşırttığını ifade eden sınıf öğretmeni Sinan Kocaman, “Yapılan sergide öğrencilerin atık malzemelerden yaptığı ve meydana getirdikleri eserler arasında plastik, ceviz ve yumurta kabuğu, cd, kağıt, karton, kumaş, iplik gibi malzemelerden yapmış oldukları kalemlik,
Atık materyallerden elbise tasarım yarışması düzenlendi
Başkanı Kasım Karahan ve TEMA Vakfı Simav Gönüllü Sorumlusu Ömer Önder de katıldıOkulun 4 ve 5 yaş öğrencilerinin defilesiyle başlayan yarışmada, tamamen atık malzemelerden yapılmış robot, prenses, tavşan gibi kostümler sergilendi.
İlköğretim öğrencileri icatlarını sergiledi
Santral Mahallesi'ndeki okulda teknoloji tasarımında güneş enerjisiyle çalışan trafik lambası, özürlüler için özel yastık, robot, atık malzemelerden yapılan çocuk odası gibi icatlar sergilendi. Serginin açılışını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerin icatlarını inceleyerek bilgi aldı.
Atık malzemelerden kıyafet defilesi yapıldı
Denizli'de Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler, atık malzemelerden yapılan kıyafetlerle defile sergiledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'ndaki etkinliklerle kutlamalarda çevreci öğrenciler gösterilerini sunarken Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Çevre" konulu sunum yarışmasında
İlkbahar İlköğretim Okulu, 4. Ulusal Sanat Olimpiyatı'nda Türkiye 2.'si oldu
'si olarak Gümüş Madalya, Beyza Doğru ve Emir Kaan Güler rekreasyon (atık malzemelerden ürün oluşturma) kategorisinde Türkiye 3.'sü olarak Bronz Madalya kazandılar. Beyza Kaymaz'ın güzel yazısı, Beyza Doğru ve Emir Kaan Güler'in de ortaklaşa yumurta kaplarından yaptıkları dev timsah maketi herkesin büyük beğenisini topladı.
Tenekeden yaptığı oyuncak traktörle Türkiye birincisi oldu
Oyuncakları puanlarken en çok oyuncağın özgün ve yetenek ürünü olmasını dikkate alan jüri üyeleri, çeşitli atık malzemelerden yapılmış kreatif oyuncakları tercih etti. Üç kategoride yapılan değerlendirmede, tenekeden traktör, boncuklarla süslenmiş denizatı ve ahşap otobüs birinci seçildi.
Çocuklar oyuncaklarıyla dünyayı kurtarmaya çalışıyor
Bunlar daha çok evdeki atık malzemelerden yapılıyor. Çocuklar için oyun bir ihtiyaç. Bu oyunu oynarken hem onların daha zarar görmesini engellemek hem de dünyanın kirlenmesini önlemek için çalışıyoruz.
Karabağlar'da çocuklar için sanat günleri başlıyor
7 -13 yaş grubundaki 50 çocuğa heykel, resim, atık malzemelerden oyuncak ve kumbara yapımı öğretilecek. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği etkinlik, yıl içinde Karabağlar'ın diğer kısımlarına da taşınacak.
Üniversite öğrencileri yaptıkları oyuncakları sergiliyor
öğretimde eğitim gören toplam 65 öğrencinin kişisel becerilerini kullanarak yaptığı birbirinden renkli oyuncaklar, eğitim alanlarına ait tüm araç-gereçler, atık malzemelerden üretildi.
Anasınıfı öğrencilerin yıl sonu sanat etkinlikleri büyük ilgi gördü
Anasınıfı öğretmeni Sonay Gürlek, öğrencilerin atık malzemelerden birbirinden güzel süslemeler yaptığını belirterek, "Böylece çocukların sanata ve çevreye olan bilinci artmış oluyor." dedi.
Üniversiteli tasarımcılar, açtıkları sergi ile kendilerini sektöre tanıttı
kumaş kullanarak yaptığı ağaç, dokuma tekniği kullanarak yaptıkları duvar süsleri, keçe ve derinin dokuma tekniği ile birleştirilmesinden oluşan örtüler, atık malzemelerden yapılan objeler, rejenere liflerin hammaddesi olan samandan yapılan uçurtma, elektrik telleriyle örülmüş örtüler, araba lastiklerinin kumaşla kaplanmasından oluşan