atina büyükelçiliği

Yunanistan'dan terörist ihbarına 4 milyon Euro ödül
6 defa müebbet hapis cezasına çarptırılan firari durumdaki Ksiros'un da üyesi olduğu 17 Kasım terör örgütü, 1991-1994 yılları arasında Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği görevlilerine yönelik saldırılarda bulunmuştu, Çetin Görgü ve Ömer Haluk Sipahioğlu öldürülmüştü.
Patrik Bartholomeos, Atina Büyükelçiliği'ni ziyaret etti
ATİNA - Hırıstiyan Ortodoks dünyasının ruhani lideri Patrik Bartholomeos ve beraberindeki din adamları, Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği'ni ziyaret etti. Patrik Bartholomeos’u Büyükelçi Kerim Uras, yeni büyükelçilik binasının kapısında karşıladı.
Rusya: Yunanistan, ilk S-300 füze denemesinde hedefi vurdu
Rusya’nın Atina Büyükelçiliği 2. Katibi görevini de yürüten Bogdanov, denemenin Girit adasında gerçekleştirildiğine işaret etti. Bogdanov, “Yunanistan’ın Girit adasında poligondan fırlatılan füzeler anında hedefi vurdu.
Davutoğlu, Atina'da Türk elçiliğinin yeni binasını hizmete açtı
ATİNA - Yunanistan’ın başkenti Atina’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yaz aylarında hizmete giren Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği'nin yeni binasının resmi açılışını yaptı.
Atina'da Konya Aya İrini Kilisesi'nin fotoğraf sergisi açıldı
Türkiye'nin Avrupa Birliği Bakanlığı, Atina Büyükelçiliği ve Atina-Pire Başkonsolosluğunun himayesindeki sergi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Kılıçarslan Gençlik Merkezi ve İmrozlular Derneği’nin işbirliği sonucu açıldı.
Suriye'ye operasyon ihtimali protesto edildi
Atina’daki Sintagma Meyda’nından başlayan protesto yürüyüşü, ABD’nin Atina Büyükelçiliği önünde son buldu. Yunan polisi, büyükelçilik binası çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, polisin, 10 civarında zırhlı otobüsle büyükelçilik önünü tamamen kapattığı görüldü.
Yunan ve Türk sanatçılardan 'Buluşmalar' sergisi
Tansel Türkdoğan, Elli Meli ve Nellie Gavroğlu’nun eserlerinden oluşan sergiye Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği, Atina-Pire Başkonsolosluğu ve Paleo Faliro Belediyesi destek verdi. Son yıllarda artış kaydeden Türk ve Yunan sanatçıların birlikte düzenledikleri kültürel çalışmalarına yeni bir halka daha başkent Atina’da eklendi.
Atina'da Gezi Parkı eylemine ve canlı bomba Bulut Yayla'ya destek gösterisi
üzerinden organize olan Atina’da yaşayan Türkiye ve bölge ülkelerinden Kürtlerin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi, pano, döviz ve sloganlarla Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ne yürüdü. Yunan polisi, Büyükelçilik yakınındaki yola otobüslerle barikat kurarken, çok sayıda Çevik Kuvvet polisi güvenlik önlemi aldı.
Atina'da Taksim Gezi Parkı protestosu
AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar atan yaklaşık 30 kişilik grup, Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği yakınında Yunan polisi tarafından durduruldu. Taksim Gazi Parkı projesi Atina’da küçük bir grup tarafından protesto edildi.
Atinalılar, Hz. Mevlana'nın büyüleyici çağrısına koştu
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği, 4 sema gösterisinin Yunanistan'da sergilenmesine destek verdi.We Production, sema gösterilerini geniş bir kesime duyurmak için büyük bir reklam kampanyası yaptı.
Atinalılar, Hz. Mevlana'nın büyüleyici çağrısına koştu
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği, 4 sema gösterisinin Yunanistan'da sergilenmesine destek verdi. We Production, sema gösterilerini geniş bir kesime duyurmak için büyük bir reklam kampanyası yaptı.
Hollande, bugün Yunanistan'ı ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas’ı da ziyaret edecek olan Hollande, Fransa’nın Atina Büyükelçiliği’nde PASOK lideri Venizelos ile bir görüşme gerçekleştirecek. Başbakan Samaras ve Fransız lider Hollande, saat iki ülke işadamları arasında gerçekleşecek olan görüşmelere katılacak.
Costa Gavras günleri Atina'da başladı
Yunanistan Film Arşivi ve Sinema Müzesi ile Fransa’nın Atina Büyükelçiliği tarafından organize edilen Costas Gavras günlerine ünlü yönetmen de katılıyor. Dün akşam 1965 yılında çekilen ilk filmi “Cinayet Vagonu”nun gösterimi ile başlayan etkinlik günlerinin açılışına Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, Kültür Bakan Vekili Kostas
Yunan hükümeti Zappion'daki Cumhuriyet resepsiyonuna çıkarma yaptı
Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği, yer darlığı sebebiyle Zappion Sarayı’nı ilk defa 2010’da kiralamıştı. 2011 yılında yapılması planlanan resepsiyon ise Van depremi sebebiyleiptal edilmişti.
Fenerbahçe Kulübü'nden 'Limassol' teşekkürü
Bu konuda emeği geçen; TC Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı başta olmak üzere TC Atina Büyükelçiliği’ne ve TC Rodos Baskonsolosluğu’na, GKRY’ye giriş vizelerinin alınmasında kolaylık sağlayan yetkililere, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Davutoğlu, Atina'da İstanbul kökenli Rumlar ve Batı Trakyalı Azınlık ile görüştü
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın önde gelenleriyle de Atina Büyükelçiliği’nde bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman, ana muhalefet Radikal Sol İttifak Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Ayhan Karayusuf, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif
30 Ağustos Zafer Bayramı, Atina'da kutlandı
Resepsiyona Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Atina Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Özlem Ergün Ulueren, büyükelçilik mensupları, Atina-Pire Başkonsolosu Hayriye Nurdan Altuntaş, büyükelçiliğe bağlı birimler, yabancı diplomatik misyon temsilcileri, Atina’da görev yapan yabancı ataşeler
Büyükelçi Sarnıç: Yunan makamlarıyla eşgüdüm içerisinde çalıştık
Son olarak Mustafa Sarnıç, kendisinden sonra Gümülcine Başkonsolosluk görevini yapacak olan Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği diplomatlarından Osman İlhan Şener’in, Türk-Yunan yakınlaşmasını daha ileriye taşıyacağını söyledi.
Büyükelçi Uras, Batı Trakya'da: Sorunlara takılmayın, geleceğe bakın
Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve kısa bir süre sonra Gümülcine Başkonsolosu olarak görevine başlayacak olan Atina Büyükelçiliği Müsteşarı İlhan Şener'in eşlik ettiği Uras, ziyaretine Yunan yetkililer ile görüşerek başladı.
Yunan gazeteleri: PKK'lılar orman kundaklamalarda kullanıldı
ülkenin tüm savcılarına 1995-1997 arasındaki orman yangınları ile ilgili tüm dosyaları incelemeleri talimatı vermesi ile Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği ve Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği nezdinde Türkiye’den bilgi talep etmesi haberlerine yer verdi.
Yunan gazeteleri, 'orman misillemesi' iddiasını manşetten verdi
Bu arada Yılmaz'ın açıklamalarına Yunanistan'dan sert tepki gelmesi üzerine Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği ile Atina-Pire Başkonsolosluğu'nda çalışan personel, muhtemel tepkilere karşı uyarıldı. ORMAN YANGINLARI İLE İLGİLİ İDDİALAR YENİ DEĞİL
Kebaptan dönere, turşudan gözlemeye Türk yemekleri Atina'da görücüye çıkıyor
Türk Hava Yolları (THY) ve Astir Palace Resort’taki “The Westin Athens” otelinin öncülük ettiği festivale Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği de destek veriyor. Türk mutfağını yakından tanımak isteyen Yunanlar, 14-25 Ekim tarihleri arasında halka açık yemek ziyafetine iştirak edebilecek.
Özgürlük Filosu-2'nin bekleyişi sürüyor
İspanya’nın Atina büyükelçiliği, bugün İspanyol aktivistler tarafından sembolik olarak işgal edildi. Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, 4 İspanyol vatandaşı, İspanya hükümetinden Gazze’ye gemilerin hareket etmesine izin vermesi için Atina’ya baskı uygulamasını istiyor
Atina'da 1 Mayıs İşçi Bayramı sönük geçti
Göstericiler, hükümeti, AB ve IMF’yi protesto eden sloganlar eşliğinde ABD’nin Atina Büyükelçiliği’ne yürüdü. Yunan Çevik Kuvvet polisinin 6 zırhlı otobüsle büyükelçiliği koruma altına aldığı dikkat çekerken, yürüyüş sırasında herhangi bir gerginlik yaşanmadı.
Hüsnü Mübarek, Atina'da da protesto edildi
Akşam saatlerinde Mısır’ın Atina Büyükelçiliği önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, Mübarek hükümetini protesto etti.Yunanistan’ın başkenti Atina’da yaşayan Mısır vatandaşları, bugün ikindi namazından sonra Mısır’ın Atina Büyükelçiliği önünde toplandı.
Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Lefter'den iyi haber var
Efsane oyuncunun rahatsızlanmasından bu yana, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ne ve Atina Büyükelçisi Hasan Göğüş'e, gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkürlerini de ileten Murat Özaydınlı, "Muhteşem bir ilgi gösteriyorlar.
Alman başbakanlık binasında bulunan bombalı paketle ilgili soruşturma başlatıldı
Rusya Atina Büyükelçiliği'ne gönderilen bombalı paket patlamıştı. Küçük çaplı patlamada yaralanan olmadı.
Atina'nın Rusya Büyükelçiliği'nde patlama
Kişilerin üzerinde yapılan aramada, iki adet Glock marka tabanca ile bunlara ait 5 şarjör ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Belçika'nın Atina Büyükelçiliğine gönderilmek üzere hazırlanmış iki adet bombalı paket daha bulunduğunu açıklanmıştı.
Atina'da ünlü Zappion Sarayı'nda verilen Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Türkiye rüzgarı esti
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nin evsahipliğinde verilen Cumhuriyet Resepsiyonu, Atina'nın en ünlü kongre ve sergi merkezi Zappion Sarayı'nda ilk defa gerçekleşti. Türk rüzgarı esen geceye elçilik personeli, büyükelçiliğe bağlı birimler, ülkedeki yabancı misyon şefleri, politikacılar, milletvekilleri, sanat dünyasından isimler, Yunan
Antakya Medeniyetler Korosu, Atina'da 'barış ve hoşgörü' konseriyle ayakta alkışlandı
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği himayesinde gerçekleşen konsere, T.C. Ziraat Bankası sponsor oldu. Antakya Medeniyetler Korosu, bugün de saat 19:00'da Batı Trakya'nın İskeçe şehrinde de bir konser verecek.
Atina, Türk-Yunan Müzik Gecesi'ne evsahipliği yaptı
Yunanistan Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğinin himayelerinde gerçekleşen Türk-Yunan Müzik Gecesi, Türkiye'nin Atina-Pire Başkonsolosluğu ile kâr amacı gütmeyen Heritage & Museums'un organizasyonuyla Benaki Müzesi Konser Salonu'nda dün gece yapıldı.
Türkiye, Ekim ayında adeta Atina'ya taşınacak
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği himayesinde ve Atina Parnassos Edebiyat Derneği'nin organizasyonuyla gerçekleşecek konser, 15 Ekim'de derneğin konser salonunda saat 20:30'da başlayacak. Koro müziği, evrensel diliyle kültürler, dinler ve medeniyetler arasında köprü kurmayı hedefliyor.
Yunanistan, soykırım iddialarıyla Türk-Yunan yakınlaşmasına darbe vuruyor
Bu arada Atina'da düzenlenen etkinliklerde ise Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ne protesto yürüyüşleri yapılıyor. Ermenilere de sözde soykırım yapıldığını iddialarına da sessiz kalmayan Yunanistan Parlamentosu, 25 Nisan 1996 tarihinde "24 Nisan Ermeni Soykırımı Günü"nü ilk tanıyan ülkeler
Atina'da verilen iftar, Müslüman ve Hıristiyanları buluşturdu
Öğrenim ve Dinişleri Bakan Yardımcısı Yannis Panaretos, Endenozya ve İran büyükelçileri, Avrupa ve Arap ülkelerinden büyükelçilik temsilcileri, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ni temsilen Müsteşar İlhan Şener, Atina Belediye Başkan Yardımcısı Andras Papadakis ile seçkin davetli topluluğu katıldı.
Zafer Bayramı, Atina'da verilen resepsiyonla kutlandı
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyona çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyona Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Hasan Göğüş ve büyükelçilik mensupları, Atina-Pire Başkonsolosu Beyza Üntuna, Deniz Ataşesi Enver Aksoy, Hava Ataşesi
Yunanistan'da Müslümanlar Ramazan'ın habercisi hilali Ulusal Gözlemevi'nde izledi
Bütün Müslümanların Ramazan ayını tebrik eden İran Atina Büyükelçiliği Kültür İşleri Sorumlusu Tuba Bacirmani, Yunan devletine hilali izleme fırsatı verdiği için teşekkür etti. Bacirmani, burada yaptıkları gözlemlerden Ramazan hilalinin görüldüğünü ve oruca başlanacağını ifade etti.
Atina'da İsrail'i protesto eden gurplar polisle çatıştı
İsrail'in Atina Büyükelçiliği önünde toplanan binlerce Yunanlı ve Müslümanlar, "Katil İsrail", "Terörist İsrail" sloganları attı. "Filistin'e özgürlük", "Ellerinizi Gazze'den çekin" ve "Ambargoya son" sloganlarıyla Filistin'e destek çıkan göstericiler, büyük boy Filistin bayrakları açtı.
Yunanistan'da İsrail'e tepkiler çığ gibi büyüyor
Yunanistan Savaşı Durdurun Koalisyonu, İsrail'in neden olduğu trajediyi protesto amacıyla bugün 19:00'da İsrail'in Atina Büyükelçiliği önünde bir protesto gösterisi organize etti. Partilerin de destek vereceği gösteriye, binlerce kişinin katılması bekleniyor.
Yunanistan'da sözde 'Pontus soykırımı' anma töreni düzenlendi
bulunduğu Atina'daki Sintagma Meydanı'nda akşam saatlerinde toplanan yaklaşık bin kişi, burada düzenlenen tören ve yapılan konuşmaların ardından Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ne yürüdü. Sintagma Meydanı'ndaki anma töreni, Papazlar tarafından yapılan ayinle başladı.
Babacan: Yunanistan'la işbirliğimiz geliştikçe sorunlar daha kolay çözülür
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde medya kuruluşlarının temsilcilerine temaslarına dair bilgi verdi. Bakan Babacan, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.
Yunanistan'da 3 saate 5 asılsız bomba ihbarı sığdırdılar
Yunanistan'da bugün 3 saat içerisinde tam 5 farklı yere bomba koyulduğuna dair asılsız ihbar yapıldı. Atina Yargıtay binası, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği, Olympic uçağı, Selanik Adliyesi ile Selanik İşçi Merkezi'ne bomba koyulduğuna dair ihbarlar asılsız çıktı
Türkiye ve Yunanistan, 'ekonomi ve ticari komite' kurulması konusunda mutabakat sağladı
Bakan Zafer Çağlayan, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde Türk gazetecilerle bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Atina Büyükelçisi Hasan Gögüş de katıldı. Yunanistan'ın ağır bir ekonomik krizden geçtiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Çağlayan, Türkiye olarak her zaman dost ve komşu Yunanistan'ın yanında olduklarını
Yunan medyası: Türkiye dostluk atağında bir adım önde
Erdoğan'dan gelen görüşme talebi, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği kanalıyla Yunan tarafına sözlü olarak iletildi. Yunan gazetelerinde çıkan yorumlara göre, iki lider arasında gerçekleşecek gayrı resmi görüşme, Kıbrıs ve iki ülke ilişkilerini ilgilendiren Türk görüş ve önerileri
Atinalılar Albaylar Cuntası'na karşı hayatını kaybedenler için yürüdü
Atina Teknik Üniversite önünden, Albaylar Cuntası darbesinden sorumlu tutulan ABD'nin Atina Büyükelçiliği'ne kadar binlerce kişi slogan atarak yürüdü. Yürüyüş sırasında 17 Kasım 1973'te tankların müdahalesi sonucu öğrencilerin kanlarıyla boyanan Yunan bayrağı, üzerinde karanfillerle en önde bir grup genç tarafından taşındı
Başmüzakereci Bağış: "Atina'da yeni bir dönem için heyecan ve umut gördüm"
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde yerleşik Türk medya kuruluşlarının temsilcileriyle temaslarına ilişkin bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Egemen Bağış, Atina'da dün gerçekleştirdiği yoğun programın ardından bugün kahvaltılı çalışma toplantısında yerleşik Türk medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir
Cumhuriyeti'nin 86. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atina-Pire Başkonsolosluğu binasında verilen kokteyle yoğun katılım oldu.
Atina-Pire Başkonsolosu Beyza Üntuna'nın ev sahipliğinde gerçekleşen kokteyle konsolosluk mensupları, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğine bağlı birimler, yabancı ülke temsilcileri, Atina'da yaşayan İstanbul Rumları, Türkiyeli üniversite öğrencileri, sivil toplum kuruluşları ile Yunanistan Müslümanlar
Atina'daki resepsiyona yüzlerce davetli katıldı
Türkiye Cumhuriyeti'nin 86. kuruluş yıl dönümü Yunanistan'ın başkenti Atina'da verilen resepsiyonla kutlandı. Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyona elçilik personeli, büyükelçiliğe bağlı birimler, ülkedeki yabancı misyon şefleri, Yunanlı misafirler ile
Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Hasan Gögüş, Türk medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi
Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nde gerçekleşen tanışma toplantısına, Atina'da akredite olan Türk basın-yayın kuruluşlarının mensupları katıldı. Görüşmede Basın Müşaviri L.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkiye'nin yeni Atina Büyükelçiliği'ne atanan Mehmet Hasan Göğüş, bugün Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas'a güven mektubunu sunacak. Suriye ile vizenin kaldırılmasına sevinen Suriyeli Ermeniler, Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokolüne destek veriyor
Başbakan Papandreu'nun ilk ziyareti Türkiye'ye
Bu arada Davutoğlu'nun Atina Büyükelçiliği vasıtasıyla Papandreu'ya tebrik mesajı gönderdiği ve Ankara'yı ziyaret etmesine ilişkin yazılı daveti ilettiği belirtildi. Yunanistan'da basın-yayın organları ve internet haber siteleri, Papandreu'nun yarın Türkiye'ye gideceğine ilişkin habere geniş yer verdi.