avea

Avea NBA Basketbol Kampı’nda efsane 'Gary Payton' sahaya çıktı
İSTANBUL - Avea NBA Basketbol Kampı’na konuk olarak katılan Gary Payton, basketbola gönül veren gençlerle bir araya geldi ve deneyimlerini onlarla paylaştı.NBA'in Avrupa’daki ilk ve tek telekomünikasyon ortağı olan Avea, basketbolda altyapıya yatırım yapmak üzere geliştirdiği 'Avea NBA Basketbol Kampı' projesinin
Avea CEO'su Akdemir: Cep telefonuna taksit sınırı satışları aşağı çekebilir
İSTANBUL - Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, Cep telefonunda taksit sınırlamasının pazarı küçültebileceğini ifade ederek, "Cep telefonu satışlarını aşağı çekebilir." dedi. Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından, Avea'nın katkılarıyla hazırlanan 'Ekonomi Gazetecileri Rehberi 2014' kitapçığı tanıtıldı.
Avea’dan esnaf tarifesi
İSTANBUL - Mobil operatör Avea’nın yeni tarifesi ‘Kontrollü Esnaf 1200’; 12 ay süreyle ayda 25 liraya, her yöne bin 200 dakika arama yapmaya olanak tanıyor. Esnafa hitap eden tarifeden yararlananlar, limitleri dolduğunda kendilerine önerilen paketlerden dilediğini tercih ediyor.
Emekliye ‘cep’ indirimi
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, S.E.Ç Faturalı ve Faturasız‘a abone olan emeklilere tarife ve paket indirimi sunuyor.S.E.Ç Faturalı’da her yöne 500 dakika içeren S.
Şirketler Voleybol Ligi sonunda Avea ve Yapı Kredi Bankası şampiyon oldu
İSTANBUL - Fonex Şirketler Voleybol Ligi şampiyonu ikinci kez Avea oldu. Fonex Şirketler Kadınlar Voleybol Ligi’nde ise şampiyonluğa Yapı Kredi Bankası ulaştı.
Volkan Demirel: Son dakika galibiyetleri, çalışma ve inancın kazancı
Bağdat Caddesi'nde Fenercell & Avea Mağazası açılışına katılan Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Volkan Demirel, "Bir mağazamızın açılışı için burada toplandık.
Fenercell & Avea Mağazası'nın ilki Bağdat Caddesi'nde açıldı
İSTANBUL - Taraftar hatlarıyla, dünyada bir ilke imza atarak spor kulüplerine yeni bir gelir modeli yaratan GSM operatörü Avea, yine bir ilke imza atarak ilk Fenercell & Avea Mağazası’nı sarı - lacivertli kulübün
Yeni müşteri programı 'Prime'ı tanıttı
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, yeni müşteri programı Prime’ı kullanıma sundu. Şu an 100 bin müşterisi bulunan program; bir yandan arama ve internet, bir yandan restoran ve otel indirimlerinden yararlanmaya imkan tanıyor.
Avea, 3 bin 201 engelliyi istihdama kattı
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) ile 8 senedir yürüttüğü ‘Özümüzle Üretiyoruz Projesi’ kapsamında 3 bin 201 engelliyi istihdama kattı. Projenin bulgularına göre 3 bin 201 engelli adayın yüzde 45’i Türkiye’nin en büyük 500 şirketinde görev aldı.
Avea’dan yeni gençlik platformu: Woops
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, gençler için Woops platformunu hayata geçirdi. Platforma üye olanlar, akıllı telefonları indirimli fiyatlardan alıyor.
BTK açıkladı: 9 yaşından büyük herkeste cep telefonu var
2013 yılı üçüncü çeyrek dönem itibarıyla gelire göre pazar payları incelendiğinde Turkcell’in pazar payının yüzde 49,21, Vodafone ve Avea’nın ise sırasıyla yüzde 30,56 ve yüzde 20,24 seviyelerinde olduğu görülüyor.
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcuları taraftarla buluştu
Avea mağazasında gerçekleşen imza töreninde ise Fenercell’li olmanın avantajını yaşayan Fenercell hat sahipleri futbolcularla tanışıp formalarını öncelikli olarak imzalatmanın mutluluğunu yaşadılar. Buyaka’da düzenlenen imza töreninde Mehmet Topuz ve Dirk Kuyt büyük ilgi görürken, futbolcular da oldukça mutluydu.
FCBEscola Camp Avea, yaklaşık 500 çocuğa futbol eğitimi verdi
ANTALYA - FCBEscola Camp Avea, 11-15 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen yılın ikinci kamp döneminde futbola yeteneği olan 500 çocuğa futbol eğitimi verdi. Geçen 2 yıllık süreçte Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 4 bin çocuk, kamp seçmelerinde Barcelonalı antrenörler tarafından izlendi.
Avea’nın üçüncü çeyrek geliri 973 milyon lira
İSTANBUL - Cep telefonu operatörü Avea’nın 2013 üçüncü çeyrek geliri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7 artarak 973 milyon lira oldu. Bu dönemde 224 bin yeni abone elde eden operatörün toplam müşteri adedi de 14,1 milyonu buldu.
Bursaspor göğüs reklamı için arayışlarını sürdürüyor
Avea ile görüştüklerini, bu hafta yapılacak toplantıda konunun netleşeceğini ifade eden Osman Akın, işlerini hiçte kolay olmadığını ifade etti. Akın, şu görüşleri dile getirdi:
Avea’ya bir ödül daha
İSTANBUL - Avea, Milano’da bu sene dördüncüsü yapılan IAIR Awards’ta (Küresel Sürdürülebilirlik Ödülleri) ‘Kurumsal’ kategoride ‘Türkiye’nin En İyi Mobil Operatörü’ seçildi.Şirket, geçen hafta da Brandon Hall Group tarafından verilen mükemmellik ödülleri Excellence Awards”tan biri Altın, diğeri Gümüş olmak üzere iki ödülle dönmüştü
Bakan Yıldırım üniversite öğrencilerine fıkra anlattı
Turkcell, Avea ve Vodafone'un desteğiyle açılan merkez için 700 bin Euro harcandı. Programa Bosna-Hersek Federasyon İletişim Bakanı Enver Biyediç ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumun Başkanı Tayfun Acarer de katıldı.
Yenilikçi sürüş teknolojiyle yılda 1 milyon Euro yakıt tasarrufu sağlayacak
İSTANBUL - Otomobil lastiği markası Pirelli, cep telefonu operatörü Avea ile işbirliği yaparak ağır vasıta araçlar için geliştirdiği Yenilikçi Sürüş Teknolojisi ‘CyberFleet’i pazara sundu. Söz konusu uygulama ile lastiğin içine yerleştirilen sensörler sayesinde hava basıncı ve ısı gibi lastiklerle ilgili güncel durum bilgileri, Avea altyapısı üzerinden sürücüye
Bakan Yıldırım: Ağlamasını unutan insanlar, kimseye birşey veremezler
Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir de, engelli istihdamında önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Avea olarak engelli vatadaşların hayata katılımlarını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Akdemir, şu ana kadar 3200 engelliye istih işe yerleştirmeyi sağladıklarını dile
Şehir merkezinde cep telefonlarıyla iletişim kurulamıyor
Yine aynı bölgede Avea, Turkcell ve Vodafone hatlarında internet ve veri transferi yoğunluğun yaşandığı saatlerde minimum seviyeye düşüyor. Bölgede yaşayan insanlar şehir merkezinin ortasında cep telefonlarıyla iletişim kuramamanın zorluğunu yaşıyor.
İstanbul Champions Cup Tenis Turnuvası devam ediyor
Turnuvada yer alan diğer şirketler arasında ise Koç Holding, TTnet, Mavi Jeans, Avea, AIG, Pronet, Odeabank, Unilever, Amerikan Hastanesi, Burgan Bank, Digiturk, Borusan Holding, Yapı Kredi, Vodafone, Nestle ve Akbank bulunuyor.
Muggys Bouges: Basketbolda boyum kısa diye alay edildim
60 cm) oyuncusu olarak adını basketbol tarihine yazdıran Muggys Bouges, NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deşhan Ertürk katıldı. BOUGES: SOKAKTA BASKETBOL OYNAYARAK BÜYÜDÜM
Avea Genel Müdürü: Türkiye tek haneli, cep telefonu sektörü iki haneli büyüyecek
İSTANBUL - Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, sene sonunda Türkiye’nin tek haneli, mobil telefon ve operatör sektörünün çift haneli büyüyeceğini belirtti. Akdemir, “Sektör olarak Türkiye’den koptuk.
Esnafa özel 'BİZ' kampanyası
Türk Telekom ‘Esnafa Bayram’ kampanyası kapsamında İş Avantaj Her Yöne ve Esnafa Özel tarifelerini kullanan müşteriler, bir yıl taahhüt vererek hatlarını Avea’ya taşıdıklarında, Avea Esnaf Menü tarifelerinde indirimlerden yararlanacak.
Avea, 3G’yi 4 kat hızlandırarak 4G seviyesine çıkarttı
İSTANBUL - Türkiye'nin önde gelen telefon operatörlerinden Avea, Ar-Ge Merkezi’nin 3. yılında son uygulamasıyla, 3G çift taşıyıcı ve çift anten teknolojisini canlı şebeke iletişim kulesinde aktif hale getirdi ve 84 mbps ile kullanıcı başına maksimum hıza ulaştı
Akıllı telefon pazarının Türkiye'deki büyüme oranı dünyayı solladı
IDC’nin 25 Temmuz 2013 tarihinde yayınladığı raporu değerlendiren Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül, gelişen teknoloji ve yaygınlaşan mobil internet kullanımıyla birlikte akıllı telefonların tüketici tercihlerini tamamen farklılaştırdığını; bunun sonucu olarak da akıllı
DÜZELTME- Fatura gönderme yükümlülüğünü yerine getirmeyen işletmelere ceza yağdı
BTK'dan yapılan açıklamaya göre; Avea İletişim Hizmetleri AŞ (Avea), Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom), TTNet AŞ (TTNET), Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ (Turkcell) ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ (Vodafone)'nin 'Elektronik Haberleşme Sektöründe
Fatura gönderme yükümlülüğünü yerine getirmeyen işletmelere ceza yağdı
Açıklamaya göre; Avea İletişim Hizmetleri AŞ (Avea), Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom), TTNet AŞ (TTNET), Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ (Turkcell) ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ (Vodafone)'nin 'Elektronik Haberleşme Sektöründe
Avea’dan bir çeyrekte 1 milyar lira gelir
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, 2013 ikinci çeyrekte 1 milyar lirayı aşkın gelir elde etti. Operatörün abone başı aylık geliri (ARPU) yüzde 10 artarak 23,5 lira; faiz amortisman vergi öncesi karlılığı (EBITDA) ise yüzde 49 artarak 129 milyon lira oldu.
"Gece Taksim'e gelen 600 pizza Meksika'dan bir kredi kartıyla ödendi"
verildiği geleneksel törene katılanlar arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Avea Genel Müdürü Erkan Özdemir de vardı. Törene işadamı Zeynel Abidin Erdem'in yaptığı konuşma damga vurdu.
Türk Telekom‘un grup gelirleri 3,4 milyar lira
Mobil tarafta Avea, senelik yüzde 17 gelir büyümesi ile çift haneli büyüme başarısını devam ettirdi. Mobil abone sayısı ikinci çeyrekteki net 161 bin abone alımı ile 13,9 milyona dayandı.
Avea, 5G’nin rotasını belirleyen konsorsiyumda
İSTANBUL - Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu’nda yer alan Avea, Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları Araştırma Fonu’nun katkıları ile 5G’nin geleceğini şekillendirmek için kurulan konsorsiyuma girdi.
Avealabs, yeni girişimcilerini bekliyor
İSTANBUL - Mobil operatör Avea’nın bünyesinde bulunan Avealabs Kuluçka Merkezi, kapılarını yeni girişimcilere açıyor. 2011’de hayata geçen, ilk mezunlarını 2013 Haziran ayında veren merkez, bilişim şirketi açmayı veya büyümeyi planlayanlara yardım ediyor.
Telekomünikasyon sektörünün geleceği İstanbul’da tartışıldı
Ayhan Beydoğan, Microsoft Teknoloji Politikaları Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı David Tennenhouse, Avea Regülasyon ve Rekabet Hukuku Direktörü Cem Akoymak, BTK Tüketici Hakları Daire Başkanı Özgür Fatih Akpınar, ICANN Başkan Yardımcısı Nigel Hickson, Avrupa Komisyonu
Avea, Şanlıurfa’nın Messi’lerini seçiyor
ŞANLIURFA - Avea, Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscol Camp Avea’nın 2013 1. dönem kamp seçmelerini Şanlıurfa’da gerçekleştirdi.
Türk Telekom Olimpiyatları’nda 5 bin yarışmacı ter döktü
Basketbolda Avea, futbolda İstanbul 2 Bölge Müdürlüğü, voleybol bayanlarda Anadolu Merkez 1 Bölge Müdürlüğü, erkeklerde Avea, teniste Innova, masa tenisinde Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve satrançta İstanbul 1 Bölge
3G abone sayısı 43,9 milyona ulaştı
2013 yılı birinci üç aylık dönem itibarıyla abone sayısına göre Turkcell’in yüzde 51,33, Vodafone’un yüzde 28,45, Avea’nın ise yüzde 20,22’lik paya sahip olduğu görülüyor. 2013 yılı ilk çeyreği itibariyle Avea abonelerinin yüzde 43,9’unun, Turkcell abonelerinin yüzde 38,6’sının, Vodafone abonelerinin ise yüzde 36,5’inin faturalı abonelerden
Otopark, cami ve spor sahaları olan ilk modern külliyenin temeli atılıyor
Şu anda Vodafone aboneleri için kullanıma hazır olan SMS bağış servisi, kısa zamanda Turkcell ve Avea aboneleri için de devreye girecek. Ayrıca vakfa ait http://www.
Avea’dan görme engellilere 'Gören Göz' cihazı
Sivas’taki dağıtım töreninde Avea SIM kartlarıyla görme engelli vatandaşlara ayrıca iletişim desteği sağladı. Gören Göz cihazlarının Sivas dağıtım törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Milli
Avea’dan yeni akıllı telefon: inTouch 2
İSTANBUL - Avea, kendi markasını taşıyan ikinci akıllı telefonu Avea inTouch 2’yi vitrine çıkardı. Cihazın; 2, 4 inç ekranı, 1 GHz işlemcisi, 5 MP kamerası ile 3 boyutlu tema ve ön yüklemeli uygulamaları bulunuyor.
Kan şekeri, tansiyon, kilo ölçümleri artık 'cep'ten de takip edilebilecek
İSTANBUL - Cep telefonu operatörü Avea, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri ile yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. ‘Sağlık Takipçim’ adlı uygulama ile kan şekeri, tansiyon ve kilo ölçümleri, uzman ekiplerce uzaktan devamlı takip edilebilecek.
Avea, ilk 3 ayda gelirlerini yüzde 17 artırdı
İSTANBUL - Avea, 2013’ün ilk 3 ayında geçen senenin aynı dönemine göre gelirini yüzde 17 artırarak 917 milyon TL’ye çıkardı. Toplam abone adedini de 277 bin net numara taşıma ile 13,7 milyona getirdi.
Microsoft ve Avea işbirliğine tablet ve ultrabooklar da eklendi
ADANA - Microsoft ve Avea işbirliğinin bu sene Windows 8 işletim sistemli tablet ve ultrabook’larla devam edeceği bildirildi. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Begim Başlıgil, Avea Kurumsal Pazarlama Direktörü Boğaç Göncü’nün katılımıyla 'Gelecekle Buluşma' toplantılarının Adana
Bursasporlu futbolcular, galibiyet serisini sürdürmek istiyor
Bursaspor’un başarılı futbolcuları Maurice Edu, Anton Ferdinand, İbrahim Öztürk ve Şener Özbayraklı, Carrefour AVM'de Avea mağazasında taraftarlarla buluştu. Taraftarların yoğun ilgisi ile karşılaşan futbolcular, bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı.
Türk Telekom Grubu, ilk çeyrekte gelirini yüzde 6,2 artırdı
Kanafani, grubun GSM sektöründeki oyuncusu Avea ile ilgili olarak da şunları aktardı: "Birinci çeyrekteki yoğun rekabete rağmen Avea güçlü büyüme performansını sürdürdü ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla karlılığını da arttırdı.
Bursasporlu futbolcular taraftarla buluşacak
Anton Ferdinand, Gökçek Vederson, Şener Özbayraklı, Harun Tekin ve Musa Çağıranrın taraftarlarla buluşacağı etkinlik, Avea mağazasında gerçekleştirilecek. Futbolcuların bol bol imza dağıtacağı program 13.
'2023 yılı hedefleri için 400 bin yeni bilişimci yetiştirmemiz şart'
Toplantı öncesinde, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ve Avea Kurumsal Pazarlama Direktörü Boğaç Göncü, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı.Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Türkiye’nin bilişim ülkesi olması için yapılması gerekenlere değinerek şunları ifade etti: "Bir, devletin bunu önemseyip
AVEA Genel Müdürü Akdemir: Harcamalarımızın yüzde 3,6'sı Ar-Ge'ye gidiyor
BURSA - AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir, şirket olarak Ar-Ge'ye büyük önem verdiklerini belirterek, "Ar-Ge bizim önemli odak alanlarımızdan biri. Şu anda teknoparkımızda 80 büyük yatırım yaptık 3 yıl içinde, çalışanlarımızın yüzde 7'si Ar-Ge'de çalışıyor.
AVEA Genel Müdürü Akdemir: Mobil bankacılıkta yasal alt yapı tamamlanmalı
BURSA - Akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla bankacılık hizmetlerine anında ulaşmak mümkün hale geldi. Bu duruma dikkat çeken Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, insanların ihtiyaçlarının yüzde 60’ını 'mobil'den sağladıklarını belirterek, mobil bankacılığın yasal mevzuatının
Sezen Aksu konser yorgunluğunu çorbacıda attı
ATO Congresium'da 'Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri' kapsamında sahne alan Sezen Aksu, konserin ardından ekibiyle birlikte Çankaya, Hoşdere Caddesi'nde bulunan bir çorbacıya gitti. Ankaralı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan ‘Minik Serçe’, konserin yorgunluğunu çorba içerek attı.