avizeler

Ev kazalarında ilk 5 yaşa dikkat
yüksekte ve kapaklı olmalı, ateşli silahlar, yanıcı maddeler, insektisitler ve ilaçlar kilit altında tutulmalı, tüm ilaçlar kendi kutusunda saklanmalı, avizeler, lambalar iyi tespit edilmeli, kısa süreli de olsa yanık sigara bırakılmamalı, pencere alt kenarları en az 120 santimetre yüksekte olmalı, pencerelerin yakınına
Camiler Ramazan için gül suyu ile yıkanıyor
Çalışmalar kapsamında, halılar yıkanıp, avizeler silindi. Ayrıca, abdesthaneler, şadırvanlar, Kur'an kursları, tuvaletler ve cami duvarları da dezenfekte edildi. Çalışmaların Ramazan ayına kadar bitirilmesi hedefleniyor.
Rus çarının cami şeklinde inşa ettiği Türk hamamında kimse yıkanmadı
/>2006-2009 yılları arasında gerçekleştirilen restorasyonun ardından bugünkü görünümüne kavuşan hamamın içerisinde Türk divanı, Türk halıları ve porselen avizeler var. Anadolu işi masalar, dolaplar, mermer zemin ve özel yıkanma kurnaları ile köşk tıpkı bir Türk hamamını andırıyor.
İzmir Büyükşehir camileri temizledikten sonra onaracak
Çalışma kapsamında halılar yıkanacak, camlar ve avizeler silinecek, tuvalet ve abdesthane gibi bölümler dezenfekte edilecek. Konu hakkında görüşlerini belirten Kavaklıpınar Camisi Koruma Derneği Başkanı Lütfi Günüşen, “Çok iyi bir uygulama.
Divan İstanbul, şehrin silueti ile yeniden buluştu
Özellikle lobideki iki büyük kırmız renkteki cam avizeler, otelin en dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Robert Du Grenier ve ekibi oteldeki tüm cam eserleri her bir parçayı tek tek monte etti ve yaklaşık 2 ay sürdü.
Akhisar’da camiler ramazan için temizleniyor
belirten Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde 50 camimizin temizliği, halılarının yıkanması, camlarının silinmesi, avizeler, ayakkabılıklar, avlular ve tuvaletlerinin bakımıyla çevre temizliğinin yapılması için çalışma başlattık.
Üstün Avize, aydınlatma fuarına 'en'leri ile renk katacak
Uluslararası Elektrik Aydınlatma ve Tesisat Fuarı’nda en minik ve en büyük avizeleri ziyaretçilere açacak. Lighttech 2011 / 4. Uluslararası Elektrik Aydınlatma ve Tesisat Fuarı, Türkiye’nin ilk yurt dışı fuar kuruluşlarından biri olan Senexpo Uluslararası Fuarcılık tarafından organize
Hacı Bayram Cami, Mevlit Kandili'ne yetiştirilmeye çalışılıyor
Taban ahşapları, avizeler, halılar yenilendi. Cami ve türbenin dış duvar tuğla kaplamaları da özel bir sistemle kumlama yapılarak temizlendi. Ayrıca orijinal caminin çatısına dokunmadan, çatı örtüsü ve saçaklarını da yeniledi.
Yenilenen Hacı Bayram Camii 14 Şubat'ta ibadete açılacak
Taban ahşapları, avizeler, halılar yenilendi. Cami ve türbenin dış duvar tuğla kaplamaları da özel bir sistemle kumlama yapılarak temizlendi. Ayrıca orijinal caminin çatısına dokunmadan, çatı örtüsü ve saçaklarını da yeniledik.
Avizeler zümrüt ve yakutla süslendi, murassa sanatı ile işlendi
SAMSUN - Türk-İslam süsleme sanatları arasında yer alan Murassa sanatı işlemeli su damlası tasviri ile hazırlanan avizeler ilgi odağı oldu.Üretimi Samsun'da gerçekleştirilip, ilki Kafkaslarda görücüye çıkan 'damla' model avizeler, Hosi-Yurt Camii'ne asıldı.
Çankaya Köşkü, misafirlerini yenilenen salonunda ağırladı
Kısa sürede yenilenen tören salonunda bulunan eşyaların tamamı ve halılar değiştirilirken, avizeler de yenilendi. Salonun ortasına oldukça büyük bir sehpa şeklinde masa yerleştirildi, üzerine de aynı oranda büyük bir yapma çiçek konuldu.
Bergama'daki camiler temizleniyor
Tam otomatik sistemlerle yapılan temizlikte halılılar ve avizeler özel olarak yıkanıyor. Ramazan ayı öncesi İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa böyle bir çalışma yaptıklarını açıklayan Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "İlçemizde Ramazan ayı öncesi vatandaşlarımızın ibadetlerini
İzmir'de antika pazarı açıldı
Pazarı'nda cam eşyalar, saatler, mobilya, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, eski gümüş eşyalar, işlemeli bezler, yatak örtüleri, bakır eşyalar, avizeler, kartpostallar, pul, eski para, radyo, telefon, daktilo, el yazması kitaplar, taş plak, kılıç, kama, eski madalya ve nişanlar bulunuyor.
Prof. Dr. Işıkara: Deprem esnasında namazı bozmak günah değil
Birçok camide dev avizeler bulunduğunu ve bunların deprem esnasında büyük risk oluşturduğuna dikkat çeken Işıkara, ilgililerin mutlaka avizeleri tavana sağlam bir şekilde sabitlemesi gerektiğini kaydetti.
Safa ile Merve arasında eserimiz olsun dediler: 'Bu hizmetleri kral yapar siz yapmış gibi sevap aldınız' cevabını aldılar (Özel)
Kabe'nin yanı başındaki Safa ile Merve tepesi arasını estetik avizelerle aydınlatmak isteyen Samsunlu avizecilere Suudi Arabistan Evkaf Bakanlığı'ndan, 'Kutsal mekanların bütün ihtiyaçlarını kral ailesi karşılar.
Rus diplomasisinin kurucusu Gromıko (Mr. Net) 100. yılında anıldı
Gromıko ise, "Boşver, bizim avizeler Çar Korkunç İvan'dan kalma." diye espri yapıyor. Başka bir ilginç anısı ise Moskova-Tokyo görüşmeleri sırasında gerçekleşti. Gromıko'ya Japon meslektaşı, "Koskoca SSCB, neden ufacık Kuril adalarını iade etmiyor?
Camiyi kameralarla gözetleyen imam hırsızları adalete teslim etti
Camilerde bulunan bağış sandıkları, el yazması eserler, tarihi çiniler, büyük avizeler, tarihi cami halıları, ipek seccadeler, el dokuması kilimler ve hatta camide namaz kılan vatandaşların ayakkabıları bile hırsızların hedefi olabilmektedir.
Sarıyer Belediyesi'nden ibadethanelerde temizlik seferberliği
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, temizlik çalışmaları kapsamında, camilerdeki halılar yıkanıyor, camlar ve avizeler temizleniyor. Zemin temizliğinde ise camii şadırvanı, oturma alanlarının zemin ve oturakları, giriş merdiven mermerleri, ayakkabılıklar ve korkuluklar temizlenirken aynı zamanda onarımları
Konya'nın avizeleri Asya ve Avrupa'yı aydınlatıyor
Konya'da bir firmanın yerli sermaye ile ürettiği avizeler, Asya ve Avrupa'daki mekânları aydınlatıyor. Üretiminin yüzde 40'ını ihraç eden firma, başarısını ürünlerinde kaliteye önem vermesine bağlıyor.
Cami için sipariş ettikleri avizeleri satmak isterken yakalandılar
Şanlıurfa'da, cami için internet vasıtasıyla Konya'dan sipariş ettikleri avizeleri satmak isteyen 2 kişi yakalandı. Alınan bilgiye göre, Konya'daki bir firma, camilerde kullanılması için ürettikleri avizeyi Şanlıurfa'dan internet vasıtasıyla sipariş etmek isteyen 2 kişiyle anlaşmaya