avkıran

İZSU’nun sahte diplomalı müdürüne 2 ile 7 yıl hapis istendi
Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdür Vekilliği görevindeyken sahte diplomayla işe girdiği belirlendikten sonra açığa alınan Gültekin Avkıran hakkında, 2 ile 7 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı.
Bilirkişi CHP’li başkanları suçlu buldu
Güzelbahçe Belediyesi’ne yönelik düzenlenen 'Sarmaşık' operasyonuyla ilgili dava dosyasını inceleyen bilirkişi, Başkan Mustafa İnce, eski Başkan Ertan Avkıran ve eski Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren’in suçlu olduğunu tespit etti.
Diplomaları sahte çıkan İZSU yöneticisinin memurluğu da hileliymiş
Boğaziçi Üniversitesi'nden yüksek lisans diplomaları sahte çıktığı için görevden alınan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdür eski Yardımcısı Gültekin Avkıran’ın, memuriyetinin de hileli olduğu anlaşıldı.
Hukukçular, İZSU'daki sahte diploma iddiasını değerlendirdi
İzmir'de diplomasının sahte olduğu iddiasıyla görevinden alınan Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdür Yardımcısı Gültekin Avkıran'ın, yaklaşık 25 yıldır görev yaptığı belediyede attığı imzaların akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu.
İZSU Genel Müdür Vekili Avkıran’ın diploması sahte çıktı
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdür Vekili Gültekin Avkıran’ın diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı. İZSU’da yedi önemli daire ve 29 şube müdüründen sorumlu olan ve yaklaşık 10 yıldır da genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Avkıran’la ilgili şok gelişme, bir ihbar üzerine
Devlet Tiyatroları 30 yeni oyunun prömiyerini yapacak
Salı Ankara DT: Kenan Işık'ın yazıp yönettiği "Aşk Hastası" Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde; 16 Ekim Salı İstanbul DT: Burçak Çöllü'nün yazdığı, Mustafa Avkıran'ın yönettiği "Ay Gecesi" Üsküdar Tekel Sahnesi'nde 17 Ekim Çarşamba Sivas DT: Eşref Karadağ'ın yazdığı, Zafer Güllü'nün yönettiği çocuk oyunu "Özgürlüğe Kaçış" Akm
176 kişinin yargılandığı suç örgütü davasında karar çıktı
Dava kapsamında Çeşme Plajı ihalesiyle ilgili konuda yargılanan Güzelbahçe eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran ile Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu hakkında beraat kararı verilirken, aynı olayla ilgili olarak Maksut Tuğlu, Barış Ören, Erol Çehreli, Oktay Kumantaş,
Antalya Çocuk Tiyatroları Festivali sona eriyor
Bu kapsamda tiyatrocu Ahmet Avkıran, ‘hareket, jonglaj ve estetik’ konusunda çocukları bilgilendirdi. Öte yandan festivaldeki paneller kapsamında Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Antalya'da yarısı engelli 100 çocuk birlikte tatil yapıyor
Gecenin onur konuğu dizi ve sinema oyucuları Gürkan Uygun, (Kurtlar Vadisi Dizisinden Memati), Yonca Cevher, Mustafa Avkıran ve Reha Özcan olacak. (CİHAN)
Devrilen TIR, trafiği engelledi
Keşan’dan Enez istikametine seyreden Mustafa Avkıran (53) yönetimindeki 77 AL 109 dorse 77 AL 018 çekici plakalı kum yüklü TIR, Kardeşler Petrol İstasyonu yakınlarındaki virajda lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıkarak, devrildi.
Güzelbahçe'de mezar fiyatları, deniz kıyısındaki ev fiyatlarını ikiye katladı
Eski Başkan Ertan Avkıran'ın, "Belediyeyi borçsuz bıraktım." sözüne karşılık yeni başkanın 18 milyon TL borcu olduğu şeklinde açıklama yapmasına da bir cevap beklediklerini söyleyen Kerim Çetin, Başkan İnce'ye seslendi: “12 yıldır Güzelbahçe'yi
Aziz Kocaoğlu: Milletvekili adayı kadın sayısı az
ardından da 2009 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde meclis üyesi seçilmesine rağmen tutuklu olduğu için meclisteki yerini bir türlü alamayan Ertan Avkıran da tahliye olduktan sonra ilk kez ihtisas komisyonlarında görev aldı.
Kaset komplosuyla istifa etmek zorunda kalan Baykal: Siyasetçiler apansız komploların hedefi haline gelebilir
İnce'nin daveti üzerine gerçekleşen ziyarete, uzun süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen eski başkan Ertan Avkıran da katıldı. Baykal, burada yaptığı konuşmada son yerel seçimlerden önce Güzelbahçe Belediyesi'ni hedef alan suçlamalar yapıldığını belirterek, "Dava açıldı, tutuklamalar oldu.
Baykal: CHP bu olaylarda sarsıntı yaşamamıştır
Açıklama yaptıktan sonra otelden ayrılan Baykal, eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın düzenlediği yemekte partililerle biraraya geldi.
Rahibe afişi krizini 'pas' geçen YDK, Baykal'a yakın isimleri hemen görüşüyor
Belediye Başkanı Mümin Kamacı'ya mitingle destek verildiğini, yolsuzluktan iki yıldır yargılanan ve hapis yatan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın ise belediye meclis üyesi adayı gösterilip birinci sıradan seçtirildiğini hatırlattı.
Kılıçdaroğlu'nu İzmir'e ikinci gelişinde daha az kişi karşıladı
İzmir'de düzenlenen "Sarmaşık" operasyonu kapsamında uzun süre tutuklu kaldıktan sonra geçen hafta tahliye edilen eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran da vardı. Partinin ilçe teşkilatları, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yol boyunca sevgi gösterisinde bulundu.
Başkan Avkıran tutuksuz yargılanacak
İzmir'de düzenlenen "Sarmaşık" operasyonunun davasında tutuklu bulunan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da aralarında olduğu 6 sanık tahliye edildi. Tahliyelerle birlikte tutuklu sanık kalmazken Avkıran, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, görevi kötüye kullanma, göreve ilişkin sırrın açıklanması, ihaleye fesat
Şarmaşık operasyonu davası ertelendi
İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'nde "Sarmaşık" operasyonu kapsamında eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 66 sanığın yargılandığı dava ertelendi. Savcı Fatih Genç, mütalaasında tutuklu sanık Melek Nur Kentli, Sinan Kurtuluş, Yılmaz Matur'un tahliyesini talep etti.
Eski belediye başkanının da aralarında bulunduğu sanıkların yargılaması başladı
ve devleti zarara uğratma iddialarıyla düzenlenen "Sarmaşık" adlı operasyonda gözaltına alınan, aralarında CHP'li eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da bulunduğu 12'si tutuklu 66 sanığın yargılanmasına başlandı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İzmir'de 'Sarmaşık' adı verilen operasyon kapsamında 11 Ocak 2009'dan bu yana tutuklu bulunan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 66 sanığın yargılanmasına başlanacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İzmir'de ''Sarmaşık'' adı verilen operasyon kapsamında 11 Ocak 2009'dan bu yana tutuklu bulunan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 66 sanığın yargılanmasına başlanacak.
Taş ocağına karşı çıkan köylüler, iş makinesine saldırdı
Karasu İlçe Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran köylüleri sakinleştirmeye çalıştı. Gerginliğin sürdüğü köyde jandarma geniş güvenlik önlemi aldı.
'Kaymakamlık seni korumak için kurulmadı' diyen kaymakama para cezası
İddianameye göre, Güzelbahçe Belediyesi Hesap İşleri Müdürü Güler Başkurt, dönemin belediye başkanı Ertan Avkıran ile anlaşmazlığa düştü. Başkurt, mülkiye müfettişlerine de ihbarda bulundu.
'Kaymakamlık seni korumak için kurulmadı' diyen kaymakama para cezası
İddianameye göre Güler Başkurt, dönemin Belediye Başkanı Ertan Avkıran ile anlaşmazlığa düştü, Mülkiye müfettişlerine de ihbarda bulundu. Görevinden ayrılan Başkurt, belediyeye ait spor salonunda görevlendirilirken konuyu 27 Ocak 2005 tarihinde, o dönem kaymakam olan Yavuz'a aktarak kendisine baskı uygulandığını
'Gel vatandaş gel, İstanbul 2010'a gel! '
Reklam ajanslarının işbirliği sonrası böyle bir fikrin ortaya çıktığını belirten Övül Avkıran, "Ortak akıl fikri. Sizde aslında görüyorsunuz, çok fazla ilgi çekti.
Anafor davasında sanık savunmalarına devam edildi
Sarmaşık oeparasyonu kapsamında tutuklu yargılanan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran da, 'Çeşme Plaj İhalesi'ne fesat karıştırdığı iddialarına yönelik ifade verdi. Düğün salonu işletmecisi Eski Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin ile belediye başkanı olarak kıydığı nikahlar sırasında tanıştığını kaydeden Avkıran,
Anafor davasında ilk dört gün sanıklar dinlenecek
Duruşmaya tutuklu sanıklardan Baykal ve Güzelbahçe eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran, tutuksuz sanıklardan Sami Hoştan ve Abidin Bilgin gibi isimler katıldı. 43'ü tutuklu toplam 176 sanığın yargılandığı duruşmanın ilk oturumunda, sanık ve avukat sayısının çokluğu sebebiyle izdiham yaşandı.
151 sanıklı 'Anafor Davası'nın duruşması başladı (1)
Davada eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, İzmir'in tanınmış avukatlarından Ergün Bademci, Mürsel Ünlü, eski Emniyet Müdürü Haluk Ercan ve eski Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin gibi isimler de yer alıyor
"Anafor" davası pazartesi günü başlıyor
Davada eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, İzmir'in tanınmış avukatlarından Ergün Bademci, Mürsel Ünlü, eski Emniyet Müdürü Haluk Ercan, eski Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin gibi isimler de yer alıyor
"Sarmaşık" operasyonunda iki tahliye
Dava kapsamında, dönemin Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin tutukluluk hallerinin sürdüğü bildirildi. Zabıta memuru Sezgin Kuş'u evinde karısı, çocukları ve yakınları coşkulu bir şekilde karşıladı.
'Sarmaşık' operasyonu iddianamesiyle ilgili 'görevsizlik' söylentisi yalanlandı
Eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran hakkında 355 yıl hapis cezası istenen iddianamede, Güzelbahçe Belediyesi'nde bürokrat olarak çalışan bazı kişiler ve müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 66 sanık için çeşitli cezalar talep ediliyor.
CHP'li eski belediye başkanına 355 yıl hapis istemi
CHP'li eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran hakkında 355 yıl hapis cezasının talep edildiği iddianamede, ayrıca belediye bürokratları ve müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 66 sanık için çeşitli cezalar talep ediliyor.
'Sarmaşık' operasyonu iddianamesi mahkemeye gönderildi
Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla operasyon düzenlemiş ve dönemin Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, dönemin belediye meclis üyesi ve Güzelbahçe'nin mevcut belediye başkanı Mustafa İnce, Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, bazı meclis ve encümen
Sanatçı Alabora'nın Muhabir'i Diyarbakır'da sahnelendi
Alabora, oyunun çıkış hikayesini şöyle anlattı: "Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran bir gün otururken, bazı hikayeler anlattım. Övül Avkıran 'bu bir proje' dedi.
'Pandoranın Kutusu' bozulmaya bir tepki
Ordu, Trabzon ve Samsun'daki sinemalarda gösterime giren filmde Fransız oyuncu Tsilla Chelton, Derya Alabora, Övül Avkıran, Onur Ünsal, Osman Sonant ana rolleri paylaşıyor. Yeşim Ustaoğlu'nun filmi Uluslararası Amiens Film Festivali'nin uluslararası yarışma bölümünde en iyi kadın oyuncu ödülü, Uluslararası Fajr Film Festivali'nde Kristal
Sarmaşık 2 operasyonunda gözaltına alınan 15 zanlı adliyeye sevk edildi
yetkili İzmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla düzenlenen "Sarmaşık-2" operasyonunda, halen tutuklu bulunan Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın oğlu M.A., kızı E.A. ve Belediye eski Başkanı H.
Sarmaşık operasyonunda 2. dalga: Yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı
yetkili İzmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla sabah saatlerinde çok sayıda adrese eşzamanlı düzenlenen baskınlarda, halen tutuklu bulunan Ertan Avkıran'ın oğlu M.A., kızı E.A. ve Güzelbahçe Belediyesi'nin Anavatan Partili eski başkanı Hülya Yarbuz'un da aralarında bulunduğu yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı.
CHP, tutuklu belediye başkanlarından vazgeçmedi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), tutuklu bulunan Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran ve Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'tan vazgeçmedi. İzmir İl Seçim Kurulu'na verilen liste tutuklu bulunanların geri döneceği ihtimali göz önüne alınarak hazırlandı.
İzmir'de "Sarmaşık-2" operasyonu: CHP'li Belediye Başkanı'nın oğlu ve kızının da aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı
"Sarmaşık-2" adı verilen operasyonda cezaevinde tutuklu bulunan CHP'li Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın kızı ve oğlunun da aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından sabah saatlerinde düzenlenen operasyon, Güzelbahçe Belediyesi'ne yönelik
İzmir'de bir belediye operasyonu daha
Kaynaklar Belediye Başkanı Mustafa Karagülmez ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran ise halen cezaevinde bulunuyor. İzmir'de yakın zamanda gözaltına alınan söz konusu beş belediye başkanından ikisi AK Partili, üçü CHP'li.
Başkan Kocaoğlu, ifade vermek üzere adliyeye gitti (2)
İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ocak ayında düzenlediği operasyonda Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, bazı belediye meclis ve encümen üyeleriyle belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 74 kişi gözaltına
Başkan Kocaoğlu, ifadesine başvurulmak üzere adliyeye geldi
İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ocak ayında düzenlediği operasyonda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, bazı meclis ve encümen üyeleri ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 74 kişi gözaltına alınmıştı
İzmir'deki 'Arı Kovanı' operasyonu
Geçen hafta da Güzelbahçe'deki operasyonda Belediye Başkanı Ertan Avkıran ve Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren tutuklandı.
İzmir'de belediyelere şok operasyon: Gözaltına alınan 2 belediye başkanı ile 72 kişi adliyeye sevk edildi
polisinin, savcılığın talimatıyla başlattığı 'Sarmaşık' adlı operasyon sonucu gözaltına alınan Cumhuriyet Halk Partili Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran ile Değirmendere Belde Belediye Başkanı N.
Güzelbahçe Belediye Başkanı'nın yerine Kaymakam Büyükata vekalet edecek
İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde, bazı belediye meclis üyeleri ve personeli ile birlikte adli soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın görevine Güzelbahçe Kaymakamı Ekrem Büyükata vekalet edecek.
Fenalaşan zanlılara 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti
Avkıran'ın ise sadece tansiyonuna baktıklarını belirten sağlık ekipleri, durumunun normal olduğunu ifade etti.
İzmir'deki 'Sarmaşık' operasyonu: Polis, belediyede incelemelerini sürdürüyor
Savcı Murat Gök'ün talimatıyla Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belde Belediye Başkanı Necati Şemşettin Eren, başkan yardımcıları, belediye bürokratları, meclis ve encümen üyeleri, müteahhitler, usulsüz ruhsat alan ve verenlerden oluşan 85 zanlı, "suç işlemek amacıyla
Teknik takip sonucu 400 milyon TL yolsuzluk tespit edildi (2)
Yedi ay önce, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın, belediyede şube müdürü olarak görev yapan Güray Başkurt'u silahla bacağından vurdurttuğu iddiası üzerine polisin teknik takip başlattığını belirten savcı Murat Gök, teknik dinleme sonucu 400 milyon TL civarında
İzmir'de 85 kişi gözaltına alındı (1)
Gözaltına alınanlar arasında Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belde Belediye Başkanı Necati Şemşettin Eren, başkan yardımcıları, belediye bürokratları, meclis ve encümen üyeleri, müteahhitler, usulsüz ruhsat alan ve verenler bulunuyor.
Atila için Gözte Spor Kulübü'nde tören düzenlendi
Buradaki törene babası Murat ve annesi Okşan Atila ile yakınları, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar, Göztepe AŞ Genel Müdürü Gürsel Kuru, Göztepeli ve İzmirsporlu bazı futbolcularla çok sayıda taraftar katıldı