avlağı

TransAnatolia Rallisi'nin Karaman ayağında hazırlıklar tamamyandı
Karaman'daki son etap ise 20 Eylül 2013 tarihinde Kurtderesi, Tarlaören, Tavşanlı, Kozlubucak, Ağaçyurdu, Cerit, Elmadağ, Avlağı, Taşdibi, Bayır köyleri ile Gökçeseki Çamlıca arasından (D340) Hadim - Mut Yolu, Ermenek, Güneyyurt, Kışlacık Mahallesi, Pamuklu, Boyalık ve Esentepe köylerinden
Av sezonu 17 Ağustos’ta açılıyor
Genel ve Devlet Avlağı'nda herhangi bir türe ait kota bitince o türün o avlakta avlanması yasak. Avlattırılan tüm türlere ait kotalar bittiğinde o avlak ava kapanıyor.
Türkiye'deki avcı sayısı azaltılacak
tesisiyle ilgili faaliyetlerin 2010 yılında başlatıldığını ifade eden Özyanık, “Bu tarihten günümüze kadar olan süre içerisinde 90 genel avlak ve 139 devlet avlağı olmak üzere toplam 229 avlak tesis edilmiştir.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Van Erçek Gölü'nde avlanmak yasak
Van il sınırları içinde bulunan Erçek Gölü Genel Avlağı'nda barınan av türleri için 2013-2014 av döneminde kota verilmediği kaydedilen açıklamada, "Bu nedenle, 2013-2014 av döneminde Erçek Gölü Genel Avlağı'nda av yapılması yasaktır.
Kayıp anne-kızı Jandarma buldu
Kayıp anne kız, bir gün sonra yoğun yağışlı havaya rağmen oturdukları köyden 15 kilometre uzaklıkta Gedikli ile Avlağı köyleri arasındaki dağlık arazide, kayalıkların arasına sığınmış olarak bulundu.
Elazığ'da çıkan kavgada 1 kişi öldü
Muhtarlar toplantısında karşılaşan Kovancılar Tepebağ köyü muhtarı Celal Doğan ile Avlağı köyü muhtarı Bayram Balcı arasında tartışma başladı. Sert tartışmalar kavgaya dönüşünce iki muhtarın akrabaları da kavgaya dahil oldu.
Avlanmak için yurt dışından Isparta’ya geldiler
Büyükküpçü, "Aksu Örnek Avlağı'nda 19'ü İspanyol, 3'ü Belçikalı, biri İtalyan ve biri Alman uyruklu olmak üzere toplam 24 yabancı sürek avı düzenlemiştir. 49 adet yaban domuzu ve 2 yaban keçisi avlanmıştır.
Edremit'te av ve yaban hayatı paneli düzenlendi
Ülkemizde devlet avlağı modelini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Siz avcıların da desteğiyle avcılığın daha güzel yerlere geleceğine canıgönülden inanıyorum." dedi. Daha sonra söz alan avcılar ise özellikle kaçak avcılığın ve gece avının önüne geçilerek kontrollerin sıklaştırılmasını istedi.
İstanbul Barosu seçimleri devam ediyor
Bir dönem Alaettin Çakıcı'nın da avukatlığını yürüten Mustafa Avlağı, 'Baronun her geçen gün değişimlere, yasal düzenlemelere daha hızlı uyum sağlaması ve meslektaşlarımıza da bunu aktarabilmeleridir.
Savrun çayı devlet avlağı olarak tescillendi
Osmaniye İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Dolgun Savrun çayının devlet avlağı olarak tescillendiğini söyledi. Avlakların özel, devlet, genel ve örnek avlak olmak üzere dört ayrı statüde tanımlandığını kaydeden Dolgun, Osmaniye'de de Kadirli ve Sumbas ilçeleri hudutlarında
Turistlerin yaban domuzu sürek avı köylülerin gelir kapısı oldu
Taraklı Örnek Avlağı sahası içerisinde kalan Hacıyakup ve Çampete köyleri yaptığı sözleşme sürek avından pay alan ilk köyler oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya'nın Taraklı ilçesi Çamtepe, Yeniköy, Duman ve Hacıyakup köylerinin içinde bulunduğu 5 bin 500 hektarlık
Batman'da devlet avlağı oluşturuluyor
Batman'da 160 bin dönüm arazi üzerine devlet avlağı yapılıyor. Batman Çevre ve Orman İl Müdürü İskender Sünger devlet avlağı dışında kesinlikle avlanma yapılmayacağını söyledi. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan avlak alanlarının oluşturulması Batman'da da hayata geçiriliyor.
'Hanımağa' lakaplı eski polis tahliye oldu
Sanık Akkuş bir sayfalık yazılı savunma verirken avukatı Mustafa Avlağı, ortada bir örgüt olmadığını iddia etti. Sanıklar arasında herhangi bir bağ bulunmadığını savunan Avlağı, "Siyasal iktidarın suçlu yakalama istatistiklerinde sayıyı artırmak için bu tür suçlar örgüt suçu olarak sayılıyor