avrasya bölgesi

Rusya'da iş yapan Türk iş adamları 100 milyar dolar hedefi için buluştu
MOSKOVA - Rusya'da iş yapan Türk iş adamları, iki ülke arasındaki ticareti artırmak için buluştu. Avrasya bölgesi ve Gümrük Birliği ile ilgili neler yapılabileceğini konuşan iş adamları, ticari faaliyetlerin daha verimli hale getirmek ve 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak
Putin sert konuştu; Stratejik denge bozuluyor
Mevcut tehditlerin üstesinden gelebilmek için Avrasya bölgesi ile daha sıkı bir entegrasyonun zorunlu olduğuna değinen Putin, birleşik ekonomik alanın pekiştirilmesi ve Avrasya Ekonomik Birliği’ne geçiş sürecinin hızlandırılmasını istedi.
ABD Ulusal Güvenlik Konseyi heyeti, Tacikistan’da
AŞKABAT - ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Rusya ve Avrasya Bölgesi Genel Müdürü Alice Wells öncülüğündeki heyet, Tacikistan’da temaslarda bulunuyor. Wells, Devlet Başkanı İmamali Rahman tarafından kabul edildi.
Dünya Türk İş Konseyi'nin yönetimi belirlendi
Remzi Kaplan, Amerika Bölgesi Komite Başkanı Celal Seçilmiş, Balkanlar Bölgesi Komite Başkanı Ömer Süsli, Asya Pasifik Komite Başkanı Nejdet Demiryürek, Avrasya Bölgesi Komite Başkanı Ali Galip Savaşır ve Afrika Bölgesi Komite Başkanı Mehmet Öztürk’ten oluştu.
Nazarbayev: Avrasya Birliği gelecek için bir stratejidir
Nazarbayev, Rusya’da yayımlanan İzvestia gazetesinde yer alan makalesinde Avrasya’nın entegrasyonunun Sovyetler Birliği`nin yeniden ihyası anlamına gelmediğini, Avrasya bölgesi için yeni bir strateji olduğunu ifade etti.
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin hazırlık toplantısı yapıldı
400 milyonu aşan nüfusa ve 4 trilyon doları aşan milli gelire sahip Avrasya Bölgesi’nde, geliştirilecek işbirliklerinin önemine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Siyasi ve iktisadi ortak bir refah alanı yaratmak hepimizin elinde.
Güneydoğu için iki üniversite protokol imzaladı, işbirliği bölgeye yarayacak
Bir yandan Balkanlar, bir yandan Avrasya bölgesi ve Ortadoğu, ondan sonra dünyanın diğer tarafları geliyor. İyi bir iş birliği bugünden itibaren başlar ve hayata geçer." dedi. Üniversitelerinin Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu da dile getiren Kayacan, "Uluslararası ilişkileri bir bütün olarak görürken, bir taraftan da
Boydak: İş dünyasında yönetebileceğiniz kadar risk alın
DEİK İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı Elnur Osmanov, yaptığı konuşmada, Avrasya bölgesi ülkelerinin yönetim biçimlerinden dolayı Türk iş adamlarının bölgeye gitmekten korkmamaları gerektiğini söyledi.
ABD Enerji Bakanlığı Türkiye'den İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ni seçti
ve yürütülecek çalışmalara ilişkin bilgi vermek üzere geçen günlerde İAOSB'ye gelerek yetkililer ve sanayicilerle görüşen ABD Enerji Bakanlığı Rusya ve Avrasya Bölgesi Direktör Yardımcısı Merill Burpoe ile Dış İlişkiler Sorumlusu Ilan Stein, burasını pilot bölge seçtiklerini açıkladı.
Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi başladı
Avrasya bölgesindeki kentler hızla gelişmekte, bu şehirler arasındaki ilişkiler artmaktadır." diye konuştu.
TÜYAP, 2011'e kadar 2,8 milyon kişiyi ağırlayacak
hızlarını arttırdığı sonbahar mevsiminde organize edilen İstanbul Ambalaj 2010 Fuarı'nın, Türkiye'nin bölgesel avantajının da gözönünde bulundurulduğu Avrasya bölgesi alıcılarının siparişlerinin rotası olacağını söyledi.
TÜYAP, 2011'e kadar 2,8 milyon ziyaretçi ağırlayacak
üretim hızlarını arttırdığı sonbahar mevsiminde organize edilen İstanbul Ambalaj 2010 Fuarı'nın Türkiye'nin bölgesel avantajını da göz önünde bulundurulduğu Avrasya bölgesi alıcılarının siparişlerinin rotası olacağını ifade etti.
"ABD, Türkmenistan'ı Orta Asya'da güvenilir partneri olarak görüyor"
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın Avrasya Bölgesi Enerji Özel Temsilcisi Büyükelçi Richard Morningstar, ABD'nin Türkmenistan'ı Orta Asya bölgesinde güvenilir ve uzun
DEİK Avrasya Bölge Koordinatörü Serdar Arıkan: Avrasya ülkeleriyle ticaret yapanlar doğru yoldan şaşmamalı
DEİK Avrasya Bölge Koordinatörü Serdar Arıkan, konuşmasında Avrasya bölgesi ülkelerine yatırım yapacaklara önemli uyarılarda bulundu. Bu ülkelere yatırım ve ihracat yapacakların bazı zorluklarla karşılaşabilecekleri üzerinde duran Serdar Arıkan, şunları söyledi: "Bunların aşılmasında size
Rusya'da iş yapan şirket CEO'larından kriz dersleri
The Moscow Times'ın haberine göre Rusya ve Avrasya bölgesi Nestle CEO'su Stefan de Loecker, krizin ürüne odaklanmayı zorunlu hale getirdiğini ifade ettiği konuşmasında, "Bir çok işadamı kriz döneminde satışlarının düştüğünden şikayetçi oluyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
DEİK/Türk-Avrasya İş Konseyleri, Avrasya Bölgesi ülkelerini temel alan 7. Diplomatik Misyon Temsilcileri Toplantısı Ankara Sheraton Hotel'de gerçekleştirilecek. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Avrasya ülkeleri Ankara büyükelçileri, ticaret müşavirleri
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
DEİK/Türk-Avrasya İş Konseyleri, Avrasya Bölgesi ülkelerini temel alan 7. Diplomatik Misyon Temsilcileri Toplantısı'nı Ankara Sheraton Hotel'de gerçekleştirecek. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Avrasya ülkeleri Ankara Büyükelçileri, Ticaret
Avrasya'daki ülkelerle enerji masaya yatırılıyor
Avrasya Bölgesi ülkelerini temel alan 7. Diplomatik Misyon Temsilcileri Toplantısı'nı Ankara Sheraton Hotel'de yarın (4 Şubat) 09.30'da gerçekleştirecek.
Prof. Dr. Eroğlu: Türkiye kültürel açıdan yakın Avrasya bölgesiyle ticari ilişkilerini güçlendirmeli
Feyzullah Eroğlu, Türkiye'nin kültürel açıdan daha yakın olan Avrasya bölgesiyle ticari ilişkilerini güçlendirmesinin öneminin her geçen gün arttığını söyledi. Denizli Avrasya Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (AYSİAD), Akademi Sohbetleri programı kapsamında Prof.
Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Bursa standına yoğun ilgi
Her yıl artan yabancı katılımcı ve satın almacıları ile Türk turizmciler için daha fazla iş fırsatı oluşturan fuar ve konferansın, Avrasya bölgesi ağırlıklı olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen satın almacılarla Türk turizm sektörü arasında verimli bir iletişim köprüsü kurdu.
Afyonkarahisar, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtılacak
Her yıl artan yabancı katılımcı ve satın almacıları ile Türk turizmciler için daha fazla iş fırsatı sunan fuar ve konferansın, Avrasya Bölgesi ağırlıklı olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen satın almacılarla Türk turizm sektörü arasında verimli bir iletişim köprüsü olması hedefleniyor.
Türkiye ile Rusya arasında gelişen ilişkiler yeni dünyanın sinyallerini veriyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Başbakanı Viladimir Putin arasındaki diyalog ve dostluğa dikkat çeken katılımcılar, bunun Avrasya bölgesi için örnek olduğunun altını çizdi. Avrasya Gençlik Forumu, ilk gün oturumlarıyla devam etti.
Cumhurbaşkanı Gül, Obama'nın Avrasya Bölgesi Enerji Özel Temsilcisi'ni kabul etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, doğal gaz zirvesine katılmak için geldiği Sofya'da ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın Avrasya Bölgesi Enerji Özel Temsilcisi Richard Morningstar'ı kabul etti. Gül'ün yarın da Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Nebojsa Radmanoviç ve Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç ile ikili görüşmelerde bulunması bekleniyor