avrupa insan hakları mahkemesi kararları

HSYK 37 hakimi AİHM'e gönderiyor
ANKARA - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) "Hakim ve Savcıların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Hakkındaki Farkındalıklarının Arttırılması Projesi" kapsamında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gönderilecek isimler belli oldu
HSYK, terör soruşturması yapan hakim ve savcıları AİHM'e gönderdi
ANKARA - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından uygulamaya konulan 'Hakim ve Savcıların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Hakkındaki Farkındalıklarının Artırılması Projesi' kapsamında AİHM çalışma ziyaretlerinden ilki 6 -7 Kasım
Bakan Çelik: Aşure, birliğimizin sembolüdür
" ifadelerini kullanan Bakan Çelik, şunları kaydetti: "Burada Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları vardı. Konuyla ilgili bizzat Alevi yazarlar bir araya gelerek müfredata katkı yaptı. Kitaplarda ilk defa Alevilik, Caferilik anlatılır hale geldi.
Bakan Bağış: AB standartlarındaki kanunlardan ziyade uygulama önemli
Daha sonra konuk konuşmacılar Türkiye delegasyonu işbirliği ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları konusunda bilgiler verdi. (CİHAN)
Bülent Arınç: Özgürlükleri terör örgütü lehine kullananlar suç işliyor
Ancak ifade özgürlüğü evrensel kurallar içerisinde de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları içerisinde de üç şekilde kısıtlanmıştır. Bunlardan bir tanesi terör ve şiddeti kesinlikle kullanmaması, ona yol açmamama onu bir vasıta olarak eline almamasıdır.
Belediye soruşturmasında avukatlardan kısıtlılığın kaldırılması başvurusu
özel yaşama, konuta haberleşmeye, mülkiyet hakkı gibi temel insan haklarına müdahale olup, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, ek protokoller, anayasamız, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları gibi karar ve uygulamalara aykırıdır.
Ahmet Berberoğlu HSYK seçiminde yüksek oy aldı
Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı'nda "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Işığında Kamulaştırma ve Türkiye Uygulaması" konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Sabih Kanadoğlu'ndan Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'a 'keçi' benzetmesi
değişikliğin Venedik Kriterleri'nde olduğu gibi meclisin onayına bırakmasını eleştiren Kanadoğlu, parti kapatma konusunda Türkiye'nin uyması gereken tek ölçüt Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları olduğunu belirtti.