avrupa islam üniversitesi

Bozdağ: İslam'ı doğru yaşarsak başkalarına örnek oluruz
Hollanda'daki temasları kapsamında Avrupa İslam Üniversitesi'ni ziyaret eden Bekir Bozdağ, burada Türklere hitaben yaptığı konuşmada "Bulunduğunuz ülkelerin dilini iyi öğrenin ancak Türkçe’yi de çok iyi öğretin.
“Allah'ın Sadık Kulu filmi Türk-Kürt kardeşliğine en iyi örneği gösteriyor"
''Allah'ın Sadık Kulu: Barla'' filmini izleyenler arasında Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Bahçekapılı da vardı. Prof. Bahçekapılı, filmi çok beğendiğini ve devamını merakla beklediğini söyledi.
Evliya Çelebi minyatür sergisi Rotterdam’da açıldı
ROTTERDAM - Avrupa İslam Üniversitesi (İUE) minyatür atölyesinde hazırlanan “400. yılda Devr-i Alem Evliya Çelebi” minyatür sergisi Hollanda’nın Rotterdam kentinde açıldı. Ay sonuna kadar gezilebilecek serginin açılışına açılışına Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral, Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof.
Avrupa İslam Üniversitesi'nde yeni eğitim ve öğretim yılı açıldı
Hollanda'nın Rotterdam kentindeki 2001 yılında kurulan Avrupa İslam Üniversitesi'nin 2010-2011 eğitim ve öğretim yılının açılışı yapıldı. Açılışa katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin bilime büyük önem verdiğine dikkat çekip, "Üniversiteler kalkınma ve gelişmenin lokomotifleridir" dedi.
Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, AB sürecinde din öğretimiyle ilgili üçüncü projesiyle de dikkat çekiyor
Rotterdam'da bulunan Avrupa İslam Üniversitesi, Hollanda'daki din eğitimi ve uygulamaları, din öğretimi veren kurumların faaliyetleri, din eğitiminin kişisel gelişime katkısı ve bilişim teknolojisiyle yaygın kullanımı gibi konularda inceleme ve araştırmalara